Şimdi Ara

TR ENDURANCE F1 2016 LEAGUE

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
8
Favori
3.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Medya Sponsoru: tr.motorsport.com

KENDİNİZİ ADRENALİNİN KOLLARINA BIRAKIN!

Endurance F1 liginde müthiş bir mücadele sizleri bekliyor. Olağanüstü çekişmelere sahne olacak bu ligde yarış becerilerinizi bilgisayarla değil, sizin gibi gerçek pilotlarla test edin. Yüksek hızda yaşanacak bu heyecana siz de ortak olun!

LİG KURALLARI VE LİGİN YAPISI

*Yarışlar Pazar günleri saat 21.00'da koşulacaktır.

*Puanlama sistemi F1 esaslarına göre yapılacaktır.

*Pilotların herhangi bir yarıştan puanla ayrılabilmeleri için o yarışı bitirmeleri gerekmektedir. Yarışı bitiremeyen pilotlara puan verilmeyecektir.

*Herhangi bir yarışa çeşitli sebeplerle katılmayacak veya katılamayacak olan pilotların en kısa sürede lig yöneticisi Sorbetto'ya mazeretlerini bildirmeleri gerekmektedir. Katılım konusunda sıkıntı yaşayanlar için ligden çıkarılmak kaçınılmaz son olacaktır.

*Yarışa girdikten sonra yarıştan çıkmak kesinlikle yasaktır.

*Pazar günleri saat 20.45'den itibaren Steam'de buluşulacaktır.

*Yarışlarda araçların performansları eşit olacaktır.

*Agresif yarışanlar ve rakiplerine kasti temasta bulunanlar cezalandırılacaktır.

*Yarışlardan önce sıralama turları olacaktır. Yarışlar ise %50 uzunlukta olacaktır.

*Yarışlardan sonra Steam grubu ve forum sayfasında pilotlar yarışları kendi açılarından değerlendirebileceklerdir.

*Pilotlar yarışların video kaydını alıp Steam grubu ve forum sayfasında yayınlayabileceklerdir.

BRAKING ASSIST --- BANNED
    TRACTION CONTROL --- BANNED
    ABS --- BANNED
    AUTOMATIC GEARBOX --- ALLOWED
    PIT ASSIST --- BANNED
    DYNAMIC RACING LINE --- ALLOWED

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sorbetto -- 22 Ekim 2016; 9:05:39 >

• Sezon henüz başlamamıştır, F1 2016 sezonu Ekim ayının sonunda başlayacaktır. Ligde yer almak isteyenler beni Steam'den ekleyerek başvurularını yapabilirler
  • ligi dışarıdan takip ediyorum ama sormak istediğim bir şey var çoğunuz pro gibi sürüyorsunuz bu yüzden abs tc fren yardımı kapatılıyor iken oyunda pisti gösteren uygulama varken ekranda niye acemiler için olan yarış çizgisi yardımınıda kapatmıyorsunuz
  • adjustik kullanıcısına yanıt
    Bazen insanların antrenman yapma süresi olmuyor, fren noktasını ezberlemek için vakitleri olmuyor. Ayrıca grafik ayarı görece düşük (ben de onlardan biriyim) oynamak zorunda olanlar için fren noktasını ilerden görmek zor oluyor, oyundaki derinlik hissi de çok yüksek değil. Özellikle uzun frenleme noktalarındaki mesafe tabelaları da yarış içinde darbelerden dolayı kapanabiliyor. Bu üç faktör, özellikle de birincisi yüzünden yarış çizgisini kapatmıyoruz.

Otomatik vites için de aynı durum söz konusu, antrenman yapamayan pilotlar her viraj için hangi vitesi seçeceklerini ezberleyemezler diye açık tutuyoruz onu da.

Şahsen ben Assetto Corsa ligimizde kokpitten ve yarış çizgisi kapalı oynuyordum çünkü oyun müsaade ediyordu buna. Codemasters'ın F1 oyunlarında ise yukarıda açıkladığım engelleyici faktörler var.
  • Furkan Özcan kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler
  • Dual shock ile oynayanlara bir guzellik yapin traction kontrolu acin bizde katilalim. Traction control kapali iken dual shock ile aracin arka tarafini koparmamak cok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Er.Ralp kullanıcısına yanıt
    Furkan Özcan kullanıcısına yanıt
    Bence polemiği uzatmaya gerek yok, taş gelince Furkan oradaki gerçek pilotun anlamını gayet güzel açıklamış. Oyun içerisinde aracı sürüyorsan sanal bir pilot oluyorsun. Kimse Türkiye'de ulusal bir sanal ligde Alonso'nun veya Vettel'in yarışacağını düşünmüyor herhalde :) Kaldı ki ligde daha önce gerçek hayatta yarış deneyimi olan arkadaşlar da yarıştı. Yorum yapmadan önce biraz daha araştırmak gerekiyor, yoksa iğneleme havada kalıyor, güleyim derken komik duruma düşebiliyor insanlar :) Konuyu kirletmeyelim, takdir etmenize inanın çok sevindik. Aramıza da bekleriz :)
  • Scuderia. kullanıcısına yanıt
    Maalesef asistler değişmeyecek, son haliyle kalacak. Elimizden geldiğince profesyonel bir deneyim yaşamak amacındayız. Haklısınız, gamepadle TC ve hatta ABS kapalı yarışmak gerçekten zor. Ama kurallar bu şekilde olduğundan gamepadle yarışan arkadaşlar da adapte edebiliyor sürüşlerini zamanla. Eğer asistlere alışıp aramızda yer almak isterseniz kapımız açık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorbetto

Maalesef asistler değişmeyecek, son haliyle kalacak. Elimizden geldiğince profesyonel bir deneyim yaşamak amacındayız. Haklısınız, gamepadle TC ve hatta ABS kapalı yarışmak gerçekten zor. Ama kurallar bu şekilde olduğundan gamepadle yarışan arkadaşlar da adapte edebiliyor sürüşlerini zamanla. Eğer asistlere alışıp aramızda yer almak isterseniz kapımız açık :)

Oyun iniyor suan denerim o asistlerle kendimi alistirirsam beraber yarismak isterim

• Merhaba beyler,

YouTube kanalımda da söz verdiğim gibi videoları yayınlıyorum. Bu videoyla duyurmuştum:

Logitech Driving Force GT ayarları:

Oyun içi ayarlar:

En son olarak Avustralya'da attığım tur. FSR'da yarışan bir arkadaşımın setup'ıyla çıktım ve alışma sürecimde hiç beklemediğim kadar iyi bir süre geldi. Yaklaşık 20-30 tur atmıştım o sürece kadar. Bu sezon videoda göreceğiniz kokpit kamerasından oynamaya karar verdim ayrıca.

• Hayırlı oılsun
  • furkan güzel tur görüyorumki yarış çizgisinide kapatmışın... bu tip turlar referans olacak ve tur zamanlarımıza yansıyacağından eminim..şimdiden teşekkürler
  • Yeni sezonda yarışacağım araç ve kullanacağım kask,
    Albert Park pistinden birkaç kare...

• Teşekkürler Furkan.
    Herkese yeni sezonda başarılar dilerim.

• hızlıysam suçum ne
  • kartal2339 kullanıcısına yanıt
    Abi bu replay modu, aslında yarış çizgisi açık. Assetto Corsa'yla zaten iyice alıştığım kokpite bu oyunda, F1 2015'e göre artan derinlik hissi ve muazzam ayarlanmış kamera açılarıyla beraber geçtim ama hem grafiksel olarak ayarları düşürdüğüm hem de yarışlarda özellikle uzun düzlükler sonrasındaki referans noktaları olan mesafe tabelaları kırılıyor diye yarış çizgisi hala duruyor. Arkadaşımın setup'ıyla turladım, kendi setup'ımı bulduğumda mümkün olduğunca referans olmamaya çalışacağım bu sezon :D:D
  • Oyun açılıyor ama ne logitech DFGT ne de klavyeden hiç bir tuş basmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beytekin45

Oyun açılıyor ama ne logitech DFGT ne de klavyeden hiç bir tuş basmıyor.

Logitech sitesinden Dfgt nin son versiyon Logitech profiler indir ve yükle. Oyunu tanıtarak yeni profil oluştur. Daha sonra oyundan setup controllers dan dfgt yi seç ve ayarlarını yap. Linkte ayrıntılı açıklıyor.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=45741505&p=1#45741505

• lasthero41 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Deneyeceğim.

• lasthero41 kullanıcısına yanıt
    Oyun Dosyalarınfa eksik yükleme olmuş, eksikler giderilince düzeldi

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.