Şimdi Ara

Optik bağlantıda tvden ses kontrol edememe...?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar dahili uydulu samsung smart tvmi optik kablo ile lg lhb675 ses sitemine bağladım,herşey çok güzel hiçbir sorun yok fakat ses kontrolünü tvden yapamıyorum,ses sisteminin kumandasından yapmam gerekiyor,daha önceki sisteminde tvnin kulaklık çıkışından eskı microlab solo 7 hoplarıma bağladığımda tvden kontrol edebiliyordum....şuanda tvnin sesini açtığımda sadece tvnin dahili hoplarının sesi açılıyor...çözümü varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reymor01 -- 14 Temmuz 2016; 13:09:21 >

• Ses sistemine bağladığınız TV'nin sesinin ses sisteminden kontrol edebilirsiniz.

HDMI ARC bağlantısı yapmanız lazım onun için. sisteminiz destekliyorsa.
  • Teşekkürler hocam,tv ye baplantı yaparkab hdmi arc girişine değilde normal hdmi a bağlamışım yanlışlıkla,hdmi arc girişine bağlayınca sorun düzeldi,tv kumandası ile kontrol edebiliyorum artık teşekkür ettim tekrar
  • Yıllar sonra konuya bir soru da benden elsin o halde. Yeni tv aldım lg ses sistemine optik ile bağlıyorum fakat kumandası çalışmıyor. HDMI Arc çıkışına bağladım. Seste sorun yok ama tv nin keni kumandasından kontrol edilmiyor. Eski tv de normal kullanabılıyordum.

TV Modeli: LG 50NANO796

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.