Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.591
Cevap
89
Favori
392.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben 9 Aralık cuma Kastamonu'ya teslim olacağım. PTT kartım geldi bugün parayı çekmeye gittim fakat bakiye 0. Aralıkta gidecek olup parasını çekebilen var mı ?
  • m_ozkan M kullanıcısına yanıt
    Parayı karttan çekemiyorsun ptt isme gönderiyorlar. Nüfus cüzdanı ile içeriden alacaksın.
  • Askere gitmeden dişinizde ağrı çürük dolgu vs. varsa yaptırın askerde dişiniz ağrırsa tam bir işkence çekersiniz. Gideceğiniz devlet hastanesi ilaç verip yollar. İlacın etkisi geçince tekrar aynı şeyi yaşarsınız devlet hastanesinde diş çekimi çok berbat bir de üstüne askerlik eklenince işkence oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Askere gitmeden dişinizde ağrı çürük dolgu vs. varsa yaptırın askerde dişiniz ağrırsa tam bir işkence çekersiniz. Gideceğiniz devlet hastanesi ilaç verip yollar. İlacın etkisi geçince tekrar aynı şeyi yaşarsınız devlet hastanesinde diş çekimi çok berbat bir de üstüne askerlik eklenince işkence oluyor.

Gittiğiniz yere göre değişir rizede askerim şu an sevk kağıdımla gittim başhekim ilgilendi sağolsun randevusuz aldılar muane yapıp dolgu yaptılar.

• derartikel D kullanıcısına yanıt
    Şansın varmış.

• Herkese Hayırlı Tezkereler Arkadaşlar,

Benim de bir sorum olacaktı sizlere. Ben 2017 Şubat Celbi Ydk Sb. Aday Adayıyım.

Tam 1 yıl önce sol ayağımın aşil tendonunu kopardım. Sıkıntılı bir ameliyat ile 25 dikiş atılarak ( baldıra kadar kaçmış tendon ) toparlamaya çalıştılar. Uzun fizik tedavi dönemi sonrası yürümem düzeldi. Ancak şuan 1 yıl geçmiş olmasına rağmen doktorum daha spora başlatmadı. Zaten ağrı da oluyor.

Bir diğer durum ise o topuğun hemen üzerinde yoğun dikiş olduğu için topuğun üst kısmı içe doğru değilde dışa doğru bükeylik var. Dolayısı ile şuan sadece spor ayakkabı giyebiliyorum. Kundura, bot vb. ayakkabılarda o bölge dışa doğru olduğu için et sanki bıçakla kesilmiş gibi kesiliyor.

Kasım da askerlik şubesine sevk işlemlerini yaptırmak için gittiğimde görevli memur hastaneye sevk etmedi. Sen direkt birliğe teslim olduğunda muayene olacaksın, orada göstermen daha sağlıklı olur dedi.

Sorum şu olacak. Ben gittiğimde askerde spordan muaf olur muyum? Yoksa başka birşey mi olur? ( Tüm ameliyat epikriz raporları, işgörmezlik için verilen 3 ay rapor vb. evraklar bende mevcut. )

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

• şinci turizm 4. öğrencisiyim 2018 şubatta askere gitmeyi planlıyorum . yedek subay çıkma ihtimali nedir

turizmcilere 0 diyolar emme
  • srkncntex S kullanıcısına yanıt
    Elindeki evraklarla birlikte hastaneye sevkini iste. Birliğine katıldığın an seni nasıl muayeneye yollayacaklar. Acemiliğin ilk 2 haftası Anca düzen oturuyor. Bu sürede seni sevk etmeleri zor.

Sen şimdi muayene olurken sevkini iste. Resmi devlet raporu olmadan kafan bile kesilse koş derler adama.

• Teşekkürler üstadım

Bakalım neler olacak.

• kardeşlerim şubat ayında askerlik hangi günlerde başlıyor sevk işlemi... bide ben lisans tarih mezunuyum. uzun dönem istemedim... yinede uzun dönem çıkma ihtimali var mı
  • Merhaba arkadaşlar. Ben Şubat celbinde gidiyorum diye biliyorken dün öğrendim ki Kasım celbinde gitmem gerekiyormuş. Acemi birliği Samsun/Merkez, usta birliği ise Edirne/Uzunköprü 102. Topçu Alayı. Şubat ayının ilk haftasında Şubat celbindekiler teslim olurken teslim olmayı düşünüyorum ben de. Özellikle Uzunköprü'de askerlik yapan varsa bana PM den ya da buradan ulaşırsa sevinirim.
  • Dostlar, ön lisans mezunu olarak askere gittim. Lisansı dondurdum. 1 ay acemilik görevimi Amasya 12. Alay'da bitirdim. Usta birliğim Van hudut alayına çıkması sebebi ile 1 ay daha Terörle Mücadele Harekatı eğitimi de aldım. 2 aylık askerim. Şu an dağıtım iznimi kullanıyorum.

Dağ bayır gezdik, intikal yaptık, pusulara düştük, atışlar yaptık her türlü aksiyona girdik. Zorlu, bir o kadar keyifli 2 ayı atlattım. 1-2 güne asıl görev yerime gidiyorum bakalım neler göreceğiz.

Çok kısa bir özet geçeyim askere gidecek arkadaşlara ufak tefek tavsiyelerim olacak;
    - bol bol iç çamaşırı, çorap ve atlet alın. Gideceğiniz yerde çamaşırhane de ki makinaların bozuk olma ihtimali kuvvetle muhtemel. (Acemilik için) Her birisinden 21 adet olursa rahat edersiniz.
    - soğuk algınlığı için aferin ve tylothot toz içecekten alın, teramicyn adlı bir göz merhemi vardı bu 3'lü yanınızda olursa çok rahat edersiniz. Bu krem her derde deva. :)
    - akıllı telefon her birlikte sorun olmayabiliyor. Biz aramada yakalattık. Tutanak tutulmadı. Lakin dikkatsiz şekilde yakalananlara acımıyorlar buda ayrı.
    - saate falan takılmayın, sivilde ki saatinizle gidebilirsiniz, künye falan hazırlatmayın, sivil cüzdan kullanmak daha rahat.
    - bot kilidiniz yanında bir kilit daha elinizde bulunsun. Karışma çok oldu. Kilit sayesinde rahat bulunuyor.
    - yanınızda poşet olsun, banyoya bile giderken cüzdanınızı içine koyar kabine gidersiniz. 7/24 göz önünde tutmak gerekiyor maalesef. Ben poşet ile çözüm buldum.

Herkese hayırlı teskereler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lNefer

Dostlar, ön lisans mezunu olarak askere gittim. Lisansı dondurdum. 1 ay acemilik görevimi Amasya 12. Alay'da bitirdim. Usta birliğim Van hudut alayına çıkması sebebi ile 1 ay daha Terörle Mücadele Harekatı eğitimi de aldım. 2 aylık askerim. Şu an dağıtım iznimi kullanıyorum.

Dağ bayır gezdik, intikal yaptık, pusulara düştük, atışlar yaptık her türlü aksiyona girdik. Zorlu, bir o kadar keyifli 2 ayı atlattım. 1-2 güne asıl görev yerime gidiyorum bakalım neler göreceğiz.

Çok kısa bir özet geçeyim askere gidecek arkadaşlara ufak tefek tavsiyelerim olacak;
    - bol bol iç çamaşırı, çorap ve atlet alın. Gideceğiniz yerde çamaşırhane de ki makinaların bozuk olma ihtimali kuvvetle muhtemel. (Acemilik için) Her birisinden 21 adet olursa rahat edersiniz.
    - soğuk algınlığı için aferin ve tylothot toz içecekten alın, teramicyn adlı bir göz merhemi vardı bu 3'lü yanınızda olursa çok rahat edersiniz. Bu krem her derde deva. :)
    - akıllı telefon her birlikte sorun olmayabiliyor. Biz aramada yakalattık. Tutanak tutulmadı. Lakin dikkatsiz şekilde yakalananlara acımıyorlar buda ayrı.
    - saate falan takılmayın, sivilde ki saatinizle gidebilirsiniz, künye falan hazırlatmayın, sivil cüzdan kullanmak daha rahat.
    - bot kilidiniz yanında bir kilit daha elinizde bulunsun. Karışma çok oldu. Kilit sayesinde rahat bulunuyor.
    - yanınızda poşet olsun, banyoya bile giderken cüzdanınızı içine koyar kabine gidersiniz. 7/24 göz önünde tutmak gerekiyor maalesef. Ben poşet ile çözüm buldum.

Herkese hayırlı teskereler dilerim.

Hayırlısı olsun. Peki siz astek olarak mı yoksa kısa dönem olarak mı yapıyorsunuz ? Bir sorum da etek altı traş kontrolü oluyor mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Yok kardesim uzun dönem er olarak yapıyorum askerliğimi. :) Bahsini ettiginiz gibi bir kontrol olmuyor.

• çok teşekkürler.
    hayırlı teskereler arkadaşım.

• Kütahya da yeminimizi edip dağıtıma çıktık hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

Kütahya da yeminimizi edip dağıtıma çıktık hayırlı olsun

Usta birliği merzifon olan varsa aranızda hizmet bölüğüne benim yanıma gelicek dört gözle bekliyorum :)

• Blgrçoban kullanıcısına yanıt
    Gidecekler vardı, niye dört gözle bekliyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

Gidecekler vardı, niye dört gözle bekliyorsunuz?

Gelince anlarsınız dostum :) merzifona gelecekler için söyleyim hepiniz hizmet bölüğüne düşeceksiniz gerçi sadece merzifonda değil bu durum heryerde aynı. Siz geldiğinizde açıkçası bizler yatışa geçicez bu yüzden gelmenizi bekliyorduk ;)

• Blgrçoban kullanıcısına yanıt
    Benim malatya ana jet üssü, torunlar gelince siz yatışa geçin bakalım
  • 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.