Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.591
Cevap
89
Favori
392.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 kasımda bilecik'e jandarma acemi er olarak katıldım.

2 gün sonra yani 5 ocakta usta birliğim Van jandarma asayiş kolordu komutanlığına katılacağım.

nasıl bir yer acaba bilgisi olan varmı ?

uzun dönem askerlik yapıyorum. ön lisans mezunuyum
  • 2 basamaklara indik

şafak 99

:)
  • srkncntex S kullanıcısına yanıt
    Kardeşim şuanda balıkesir bakım okulunda asteğmen adayıyım .27 ocakta mezun oluyorum burdan.Bu zamana kadar çok kez revire çıktım o spor muaf olmak için. Elinde resmi bi evrak olması lazım. (Ki senin var) Birliğie ilk katıldığında katılış muayenesi olacaktır. Orada bi sıkıntısı olan varsa söylesin diyolar. Sen hemen söyle bunu komutanınlada paylaş gidince. Eğer sevk vermezlerse bacağın kopsa dahi rapor olmadığı için seni koştururlar. Kısacası seni revirde muayene eden kişiye elindeki evrakları gösterip bu evrakların yeterli olup olmadığını sor. O zaten seni sevk eder muhtemelen. Askerideki revirin yetersiz kaldığı durumlarda devlet hastanelerine yönlendiriyolar. Oraya gidince doktora SPORDAN MUAFTIR. Koşu,atlama,zıplama şudur budur vs. gibi açık açık yazdır raporuna. Yoksa eğitimlerde harcanırsın ;)
  • endmuh10 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler üstadım.

Dediğin gibi raporların hepsini göstereceğim. Aşil tendon koptuğundan bu yana geçen bir yılda daha hiç koşmadım. Ayrıca halen ufak aksama da var yürüyüşümde. Bakalım nasıl olacak. Sana da hayırlı tezkereler.
  • şafak atalım bari: 83 :)

hava değişimi+izin düşmüş hali :)
  • herkese selamlar,hayırlı tezkereler arkadaşlar :)

ben önce iki yıllık otomotiv okudum sonra aöf işletme lisans mezunu olucam bu ay.bu arada endüstri mühendisliği kazandım onu da okuyorum bu sene 1.sınıf uzaktan eğitim.önümüzdeki ay tecilimi bozup askere gideceğim inşallah sizler gibi.

sorum şu yedek subaylık için endüstri mühendisliğinde okuyor oluşum her hangi bir etki eder mi olumlu/olumsuz ?
  • Beyler hayırlı tezkereler besyo mezunu yedek subay durumu nedir varmı şansımız sizce az kaldı öğrecenecğiz ama
  • İzinleri düşerek şafak saymak ızdıraptan öteye geçmez, bırakın izin günleriyle birlikte sayın. Yoksa son günlerde kafayı yersiniz.
  • yol izni 1 gün olanlar 800km altı ilk giderken 1 sonra çıkarken 1 toplam 2 gün mugirecez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e-devletten alınan belgeler(ikematgah,mezuniyet vs vs) askerlik şubelerinde geçerli oluyor mu arkadaşlar ? bilen,yaşayan var mı?
  • 365 olarak elazigdaym ş88

Hergün duş ve sabahları sıcak su ile traş. 6 kişilik odalarda 3-4 kişiyiz. Dolaplar büyük yeni. Çarşı yok -Sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

e-devletten alınan belgeler(ikematgah,mezuniyet vs vs) askerlik şubelerinde geçerli oluyor mu arkadaşlar ? bilen,yaşayan var mı?

askerlik şubesini(istanbul halıcıoğlu) aradım sordum e devletten alınan belgeler geçerli dediler.belki bu tarz bi sıkıntı yaşayan olur burda kalsın bu bilgi.
  • xemrax X kullanıcısına yanıt
    Ne güzel, bol bol kitap okursunuz orada.
  • Denizlide askerlik yapmakta olan veya yakın zamanda bitirmiş olan var mı?
  • Hocam asker maaşları ne kadar bilginiz var mı ? Aylık mı alıyoruz ? Doğu batı farketmeksizin.
  • Jeezy kullanıcısına yanıt
    Hocam ikamet neresi sen 7 şubatta teslim olacaksın değil mi ? bu teslim tarihi herkese çıkan yerlere ikamet adresine göre değişiyor sanırım.
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Batıda 80 100 ₺ civarı. Doğuda çatışma bölgelerinde isen 500 liraya kadar çıkar.

Ama onu da zor alıyosun, biraz uğraştırıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar acemi birliğine 4 gün geç katılım yaparsam ne tür sıkıntılar yaşarım veya aranızda geç katılım yapmış olan varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeDorean

Merhaba arkadaşlar acemi birliğine 4 gün geç katılım yaparsam ne tür sıkıntılar yaşarım veya aranızda geç katılım yapmış olan varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

4 gün geç terhis olursun. Bir de giyindirme konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Başka da birşey olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ULTRASLAN_06

Hocam ikamet neresi sen 7 şubatta teslim olacaksın değil mi ? bu teslim tarihi herkese çıkan yerlere ikamet adresine göre değişiyor sanırım.

Hocam öncelikle merhabalar.Ben Aralık 7 de teslim oldum yani acemilik dün itibari ile bitti benim :)

Sevk tarihi 7 teslim tarihi 9 du bende.Ben 7 nde hemen teslim oldum.Çok faydasını gördüm.Bu arada askerliğiniz sevk tarihinden itibaren başlıyor.

7 yazıyor diye illa 7 de teslim olmanızda gerek yok.

Teslim tarihinin ikamet ile ilgisi var mı onuda bilmiyorum açıkçası.

Ama bana kalırsa ilk günden teslim ol.Evrak işlerini hemen halledersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeezy -- 21 Ocak 2017; 16:58:22 >

• 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.