Şimdi Ara

kaliteli IPS tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Görüntü kalitesi yüksek, renkleri canlı iyi bir IPS monitör tavsiyesine ihtiyacım var.

Renk sayısı önemli midir? Bazıları 17 milyon renk oluyor bazısı 1 milyar renk bunun çok önemi var mı bariz farkedilir mi?

Laptopta görüntüyü TV'ye yansıttığımda ikiside fullhd olduğu halde TV'de görüntüyü çok daha canlı alabiliyorum bunun sebebi nedir?

Dahili hoparlörü olması bence çok iyi birşey birde masada hoparlör kutularının kalabalık yapmasını istemem.

Çok büyük bir monitör istemiyorum 24 incten büyük ekranlı olmamalı. Fiyatı çok uçuk olmamak kaydıyla kaliteli görüntü verebilen monitör tavsiyelerine ihtiyacım var. Oyun az oynanacak bu önemli değil profesyonel işlerde kullanılmayacak ama kaliteli film izlensin nette sörf yaparken görüntü ve yazılar çok net okunsun istiyorum gözlere de zararı olmazsa harika olur. Bütçe maksimum 1300 lira ama daha ucuzları olursa elbette daha iyi olur. Tavsiyelerinizi bekliyorum cidden bu konuda bilgi sahibi değilim kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanxml -- 8 Temmuz 2016; 0:20:25 >

• hakanxml H kullanıcısına yanıt
    fotoğraf veya tasarım işi ile uğraşmıyorsanız 23-24" IPS monitör için o kadar para vermeyin boşuna.
    Asus MX239H AH-IPS kullanır, 850Tl civarına bulunabilir.

http://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-asus-mx239h-full-hd-23-led-fiyati,1040175.html

https://www.asus.com/tr/Monitors/MX239H/

Sınırları Aşan Güzellik. Full HD AH-IPS LED arkadan aydınlatmalı çerçevesiz monitör.

178 derece görüş açısına sahip, çerçevesiz Full HD AH-IPS LED ekranla her yönden mükemmel görüntü
    Bang & Olufsen ile ortak geliştirilmiş ICEpower® destekli ASUS SonicMaster Teknolojisi sayesinde mükemmel ses performansı
    Birden fazla cihazı bağlamaya imkân tanıyan çift HDMI çıkışları
    Ultra ince tasarımı ve kullanımı kolay, sağlam, güneş saatlerinden esinlenmiş daire tabanıyla En İyi Tasarım Ödülü birincisi!

• aoc i2369v çerçevesiz IPS panel

harika bir görüntü kalitesi var.
  • hakanxml H kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın önerdiği MX239H model monitör oldukça başarılı ve en iyisi diyebilirim o segmentte. Yanı sıra VX239H ve VC239H modellerini de inceleyebilirsiniz fiyat anlamında daha uygunlar.
  • ben bu asus monitörden alacaktım...ama forumda bi çok kişi sorun yaşamıştı...(isterseniz arama yapın) ışık sızması vs vs yüzünden bundan vazgeçip aoc almıştım...sıfır sorun...

asus un servisi de yok gibi birşey şu an
  • aoc i2269vwm kullanıyorum 6-7 ay önce 360 tl'ye almıştım şimdi daha iyi bir şey mi alsam diye bakıyorum özellikleri benimkinden kötü monitörlerin fiyatları görünce vazgeçiyorum. ips bile olmadığı halde dünyanın parası çoğu monitör. bunun boyutu büyük değil ama küçük de değil tam ideal boy. görüntü kalitesi çok iyi. eğer uyguna bulursan kaçırma derim bu arada bir büyük boyu olan i2369'un input lag değeri buna göre daha fazlaydı yanlış bilmiyorsam oyun için alacaksan onu da düşün.

şimdi baktım da piyasada i2269 kalmamış yanılmıyorsam hp'nin aşağıdaki monitörü aoc ile aynı paneli kullanıyor binevi aynı monitör.

http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-22xw-21-5-7ms-analog-hdmi-full-hd-ips-led-monitor-j7y67aa-pm-bd802992

ayrıca dell'in de uygun fiyata güzel ips monitörleri var.

• Tavsiyem Asus mx239h olur.AH IPS panel mevcut ve tasarımı çok güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 490 tl ye philips in led ips monitiru var 23" .. sizce bu alınabilir bir monitor mudur ?

Led ve led ips arasında bi fark var mı ? Ne var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 17 Temmuz 2016; 17:29:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Darkchild kullanıcısına yanıt
    Bu monitörü 1 haftadır kullanıyorum. Memnunum fiyatına göre. Genel kullanım için uygun. Biraz oyun kısmında kötü kalıyor ama onda da yapacak bir şey yok fark pek anlaşılmıyor. Ips ve diğer paneller arasında ne fark var dersen. Renk kalitesi ve görüş açısı farkı var. IPS paneller daha gerçek renk ve görüş açısı sunuyor ama diğer panel tipleri de görüş açısında baya yol katettiler(VA olsun, TN olsun).
  • Asus monitörlerin çoğunda garanti süresi 3 yıl. Bunu da dikkate almak lazım.
  • ASUS MX239H IPS LED ekranla her yönden mükemmel görüntü çift HDMI çıkışları 178 derece görüş açısına sahip Ultra ince tasarımı ve kullanımı kolay.
  • bu modeli öneren arkadaşlar olmuş
    modelde 12 adet yorum var

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-mx239h-full-hd-hdmi-ips-monitor.html#yorumlar
  • Arkadaşlar bende bu monitörü (MX239H) almayı düşünüyordum. Ama gözleri yormasıyla ilgili herhangi bir kullanıcı yorumu bulamadım.
    Monitörü filim ve okuma amaçlı alacağım . Gözlerimde kuruma ve batma oluyor.
    Kullanan arkadaşlardan göz yorgunluğu şikayeti olan varmı acaba.
  • alpceren A kullanıcısına yanıt
    mrb,

üründe eye care teknolojisi mevcut. Yani düşük mavi ışık teknolojisi titreme önleme sayesinde mavi ışığın ve titremenin önüne geçerek uzun süreli kullanımlarda göz sağlığınızı ve göz yorulmalarını en aza indirgiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cho35

mrb,

üründe eye care teknolojisi mevcut. Yani düşük mavi ışık teknolojisi titreme önleme sayesinde mavi ışığın ve titremenin önüne geçerek uzun süreli kullanımlarda göz sağlığınızı ve göz yorulmalarını en aza indirgiyor.

Cevabın için teşekkürler.
    Yalnız bu modelin özelliklerinde eye care teknoljisiyle ilgili herhangi bir şey belirtmiyor. Yoksa benmi göremedim?.
  • alpceren A kullanıcısına yanıt
    Merhaba tekrardan, sitesinde ilk başlıkta belirtiyor özelliğini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

https://www.asus.com/tr/Monitors/MX239H/
  • Tavsiyeler için teşekkür ederim boyut olarak çok büyük bir monitör istemiyorum masam çok yakın sürekli kafam sağa sola dönmesin :) 21.5 incten büyük ekran olmamalı ben şu modele karar verdim onu değil bunu al diyen var mı acaba?

Asus VX229H 21.5" 5ms (Analog+2xHDMI) Full HD IPS LED Monitör Fiyat: 559 lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

Tavsiyeler için teşekkür ederim boyut olarak çok büyük bir monitör istemiyorum masam çok yakın sürekli kafam sağa sola dönmesin :) 21.5 incten büyük ekran olmamalı ben şu modele karar verdim onu değil bunu al diyen var mı acaba?

Asus VX229H 21.5" 5ms (Analog+2xHDMI) Full HD IPS LED Monitör Fiyat: 559 lira

6,7 ay kadar VX229H kullandım dostum , ışık sızması görülmeyecek kadar azdı panel ve ekranla ilgili bir sakatlık yoktu sağlam bir monitör idi kesinlikle tavsiye ederim , oyun konusunda da birbirine benzer panel özelliklerine sahip VX ve MX her iki seriyi de kullandım oyun oynatmayacak kadar kötü değil gecikme süreleri , inan daha önce kullandığım AOC nin 1ms 144 hz ekranı ile aralarında gecikme olarak hissedilir fark göremedim , MX serisi gerek bana gerek diğer kullanıcılarına ışık sızması , fiziksel kusurlar gibi can sıkıcı problemler yaşatması sebebiyle VX e göre tavsiye etmem çünkü sırf dizayn iyi diye +300-500 lira iteliyorlar ! alıyorsun her yerinde başka bir sorun...

Gece gece biraz karmaşık oldu ama son olarak tavsiyem sorduğun VX229H

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisioner -- 25 Temmuz 2016; 3:35:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

Görüntü kalitesi yüksek, renkleri canlı iyi bir IPS monitör tavsiyesine ihtiyacım var.

Renk sayısı önemli midir? Bazıları 17 milyon renk oluyor bazısı 1 milyar renk bunun çok önemi var mı bariz farkedilir mi?

Laptopta görüntüyü TV'ye yansıttığımda ikiside fullhd olduğu halde TV'de görüntüyü çok daha canlı alabiliyorum bunun sebebi nedir?

Dahili hoparlörü olması bence çok iyi birşey birde masada hoparlör kutularının kalabalık yapmasını istemem.

Çok büyük bir monitör istemiyorum 24 incten büyük ekranlı olmamalı. Fiyatı çok uçuk olmamak kaydıyla kaliteli görüntü verebilen monitör tavsiyelerine ihtiyacım var. Oyun az oynanacak bu önemli değil profesyonel işlerde kullanılmayacak ama kaliteli film izlensin nette sörf yaparken görüntü ve yazılar çok net okunsun istiyorum gözlere de zararı olmazsa harika olur. Bütçe maksimum 1300 lira ama daha ucuzları olursa elbette daha iyi olur. Tavsiyelerinizi bekliyorum cidden bu konuda bilgi sahibi değilim kararsız kaldım.

arkadaşım tereddüt ederek vx279n ürününü almıştı oyun performansı vs sıkıntı yaşarmıyım diye. ürünü kullanmaya başladıktan sonra performansına hayran kaldı. seçtiğin vx229h ürününden de bir sıkıntı yaşamazsın.

• Arkadaşlar yardımcı olan herkese teşekkürler Asus Asus 23.0 VC239H modelini satın aldım ekran çok kaliteli kasası kibar ve ince, yandan görüş açısıda çok net tek kusuru dahili hoparlörleri çok kötü resmen cep radyosu gibi ses veriyor :) Ürünü vatandan aldım alırkende şart koştum satın alırım deneriz piksel sorunu olursa değiştirirsiniz dedim tama dediler neyseki ekranda sorun çıkmadı. İşlemci anakart ram bunları incehesaptan satın aldım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.