Şimdi Ara

RX 480 ve VGA girişli monitör.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Yeni alacağım kasaya RX 480 koyacağım fakat kullandığım monitör her ne kadar 1080p olsa da VGA girişli. Yeni teknoloji ekran kartlarında VGA giriş desteklenmediği için ve bütçeme monitör de dahil olmadığı için sıkışık bir durumdayım. Ne yapmamı önerirsiniz? İnternette araştırdığıma göre VGA-DVI dönüştürücüler kullanıyorlar bu durumlarda fakat ekranda bazen problemler oluşuyor diyenler oldu ve bu durum canımı sıkardı açıkcası. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

• Mantiklisi monitor almak fakat durum yoksa
    Dedigin gibi yaparsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kendim dvi to vga çeviricisini kullanıyorum, netlik konusunda hiçbir sıkıntı yok ancak hızlı geçiş sahnelerinde kırılmalar olabiliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DVI TO VGA Çeviricide çok fazla problemle karşılaşan var ekranda titremeler gibi ama Hdmı To VGA Alırsanız Çok Daha Az Problemle Karşılaşılıyor
  • Hocam kart HDMI çıkışlı o yüzden HDMI TO VGA alacağım. Cevaplar için sağolun.
  • Ben de aynı sorunu yaşıyorum rx 480 li sistem alacağım ama elimde vga monitör var ve hdmi to vga dönüştürücü ile sorunsuz kullanabilirmiyim? Yeni monitöre bütçem olmadığı için ya hdmi to vga ile kullanacağım ya da rx 470 alacağım. Lütfen bilen biri yardımcı olsun vga monitörde sorunsuz kullanmanın bir yolu var mıdır rx 480 i ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • VGA'dan HDMI'a dönüştürücü ile uzun süre monitör kullandım ki, özül bir şey satın almadım, paketten çıkan dönüştürücüyü kullandım. Hiçbir sorun yaşamadım. Zaten 60 hz ise monitör gözünüz arkada kalmasın. Tek sorun monitör, 144 veya 120 hz ise olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibartan

VGA'dan HDMI'a dönüştürücü ile uzun süre monitör kullandım ki, özül bir şey satın almadım, paketten çıkan dönüştürücüyü kullandım. Hiçbir sorun yaşamadım. Zaten 60 hz ise monitör gözünüz arkada kalmasın. Tek sorun monitör, 144 veya 120 hz ise olabilir.

Hocam 75 hz benimki sorun yaşamam diye düşünüyorum, bakalım.
  • Morgoth Melkor kullanıcısına yanıt
    75 için net konuşamam denemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLordOfTheGames

Ben de aynı sorunu yaşıyorum rx 480 li sistem alacağım ama elimde vga monitör var ve hdmi to vga dönüştürücü ile sorunsuz kullanabilirmiyim? Yeni monitöre bütçem olmadığı için ya hdmi to vga ile kullanacağım ya da rx 470 alacağım. Lütfen bilen biri yardımcı olsun vga monitörde sorunsuz kullanmanın bir yolu var mıdır rx 480 i ?

Hocam dediğim gibi kullanmam mümkünmü ve nasıl bir kabloya ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz?

• zibartan kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam monitör almam gerekecek kadar bir kayıp olmaz değil mi?

• 60 hz için sıkıntı olmaz. Fakat 120 yada 144 hz için kullanamazsın. 75 hz için denemek gerekir kesin birşey söyleyemem.
  • Arkadaslar ayni durum bendede var monitorum vga fakat rx480 alicam 60hz
    Acaba durumu cozen varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manazli753

Arkadaslar ayni durum bendede var monitorum vga fakat rx480 alicam 60hz
    Acaba durumu cozen varmi

aparatla sorun olmuyor
  • axe190780 kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir dönüştürücü almam gerek hocam. Bende rx 470 aldım sistemi henüz kurmadım ama monitörüm vga girişli, ekran kartından hdmi çıkışından mı dvi çıkışından mı görüntü aktarmam sağlıklı olur? Her iki çıkış için de aktif dönüştürücü mevcut mudur? Birde görüntü kalitesi 75 hz üstümü bozuluyor yanılmıyorsam benimki 60 hz idi sorun yaşamam inşallah. Bu ara monitör masrafı yapamam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.