Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (2011. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.796
Cevap
342
Favori
2.734.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20092010201120122013
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim kafama bir şey takıldı ben şu an baktım ttnet 16mbps den aşağı tarifesi yok yani bu durumda ttnet müşterileri avantajdamı oluyor bana mı öyle geliyor yani şunu söylemeye çalışıyorum tabloya baktığımızda 8-16mbps akn-5mbps iken 16-24mbps akn-8mbps oluyor öyle değilmi yani ttnet de mayıs 2017 tarihi ile en düşük akn hızı-8mbps oluyor buda şimdilik fena gözükmüyor.arkadaşlar varsa yanlışım yada eksiğim lütfen düzeltin
  • yeni internet bağlatacaklar veya taahüt yenileyecekler kesinlikle adsl bağlatmasın. imkan varsa vdsl bağlatsın.

vdsl de en düşük 24mbit var. 35gb akk li alsanız bile mayıstan itibaren akn sonrası hız 8mbit olacak

https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT/1/Documents/Bas%C4%B1n%20B%C3%BClteni/AKN%20D%C3%BCzenleme_BASIN%20A%C3%87IKLAMASI.pdf
    btk nın basın açıklamasında en geç 1 mayıs diye belirtmemişler nedense ?

8mbps akksiz 50tl
    16mbps akksiz 75tl
    24mbps akksiz 99tl gibi paketler çıkacaktır .24 ay taahüt isterler tabikide bu fiyatlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yeniada

Farkındamısınız bilmiyorum ama mevcut kotalarda hiçbir artış söz konusu değil. Sadece akk sonrası durum ile ilgili bir güncelleme bu.

şayet böyle ise sevinmenin bir anlamı yok zaten kaldıki kabul edilir bir şey değil hız düşürme olayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

yeni internet bağlatacaklar veya taahüt yenileyecekler kesinlikle adsl bağlatmasın. imkan varsa vdsl bağlatsın.

vdsl de en düşük 24mbit var. 35gb akk li alsanız bile mayıstan itibaren akn sonrası hız 8mbit olacak

https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT/1/Documents/Bas%C4%B1n%20B%C3%BClteni/AKN%20D%C3%BCzenleme_BASIN%20A%C3%87IKLAMASI.pdf

8mbps akksiz 50tl
    16mbps akksiz 75tl
    24mbps akksiz 99tl gibi paketler çıkacaktır .24 ay taahüt isterler tabikide bu fiyatlara.

https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fKurul+Karar%C4%B1%2f(518)_(10)+Adil+Kullan%C4%B1m+Noktas%C4%B1.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

yeni internet bağlatacaklar veya taahüt yenileyecekler kesinlikle adsl bağlatmasın. imkan varsa vdsl bağlatsın.

8mbps akksiz 50tl
    16mbps akksiz 75tl

https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fKurul+Karar%C4%B1%2f(518)_(10)+Adil+Kullan%C4%B1m+Noktas%C4%B1.pdf

haberim var. sağolun.

en azından bir tarih belirtmişler. yoksa 2019a kadar beklerdik.

• telekom sağda solda reklam çekeceğine fiber çeksin yeter artık umarım bişeyler dönmez de kota tamamen kalkar
  • Arkadaşlar neden hâlâ anlamadık diye yazı yazıyorsunuz hakikaten anlamak mümkün değil.

Anlaşma yaptığınız paket üzerinden yola çıkacaksınız evdeki internetinizin ölçüm değeriyle konunun bir alakası yok.

Anlaşma yaptığınız paket

16 mbit olan tarifeyse akk sonrası 5 mbit

24 mbit olan tarifeyse akk sonrası 8 mbit olacak.

16 mbps'ye kadar diye belirtilen tarifedeyseniz eğer akk sonrası 5 mbit

24 mbps'ye kadar diye belirtilen tarifedeyseniz eğer akk sonrası 8 mbit

50 mbps'ye kadar diye belirtilen tarifedeyseniz eğer akk sonrası 16 mbit olacak.

Hangi tarifeye imza attıysan ona göre bakacaksın.

Senin evdeki bağlantının hızı konunun tamamen dışında.

Özelikle ADSL ABONELERİ

Akk sonrası belirtilen değerlerin uygulamada nasıl olacağı kesinleşmeden bu olayları iyice gözlemleyip,iyice emin olmadan

ne tarifenizi yükseltin ne de uzun vadeli sözleşme yapın.

Yeni sözleşme yapacak arkadaşları buradan uyarıyoruz. Rakamlara aldanıp saf saf iki yıllık taahhüt altına girmesinler. Önce uygulamayı görelim ondan sonra ne yapacaksak yapalım.

Şu anda akk sonrası hız 3 mbit ama bunu bile vermeyen adamlar şimdi ise 8 mbit vereceklermiş. Buradan yola çıkıp dikkatli adım atarsanız yararınıza oolur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s

Arkadaşlar neden hâlâ anlamadık diye yazı yazıyorsunuz hakikaten anlamak mümkün değil.

Anlaşma yaptığınız paket üzerinden yola çıkacaksınız evdeki internetinizin ölçüm değeriyle konunun bir alakası yok.

Anlaşma yaptığınız paket

16 mbit olan tarifeyse akk sonrası 5 mbit

24 mbit olan tarifeyse akk sonrası 8 mbit olacak.

16 mbps'ye kadar diye belirtilen tarifedeyseniz eğer akk sonrası 5 mbit

24 mbps'ye kadar diye belirtilen tarifedeyseniz eğer akk sonrası 8 mbit

50 mbps'ye kadar diye belirtilen tarifedeyseniz eğer akk sonrası 16 mbit olacak.

Hangi tarifeye imza attıysan ona göre bakacaksın.

Senin evdeki bağlantının hızı konunun tamamen dışında.

Özelikle ADSL ABONELERİ

Akk sonrası belirtilen değerlerin uygulamada nasıl olacağı kesinleşmeden bu olayları iyice gözlemleyip,iyice emin olmadan

ne tarifenizi yükseltin ne de uzun vadeli sözleşme yapın.

Yeni sözleşme yapacak arkadaşları buradan uyarıyoruz. Rakamlara aldanıp saf saf iki yıllık taahhüt altına girmesinler. Önce uygulamayı görelim ondan sonra ne yapacaksak yapalım.

Şu anda akk sonrası hız 3 mbit ama bunu bile vermeyen adamlar şimdi ise 8 mbit vereceklermiş. Buradan yola çıkıp dikkatli adım atarsanız yararınıza oolur.

hocam 24 Mbit/sn üzeri 16 Mbit/sn ye düşmüyor mu?
    bruda öyle okudum

• quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

5 mbite düşecek, en geç 1 mayıs 2017 de devreye girecek

4 ay sonramı dostum, yani önümüzdeki mayıs 5mbıte'de şükür ne diyelim 3mbı'ten iyidir
  • HellRazor H kullanıcısına yanıt
    Tesekkur eder sanada iyi seneler dilerim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x mbpsye kadar olan tarifelerin büyük çogunlugu taahütlü olanlar zaten abim kasımda 2 yıllık yeni taahütlü tarifeye geçmiş sagolsun şimdiki tarifem ttnet 16 mbsye kadar olan tarifeydi aylık 65 tlden 24 ay ödemem gerekiyor bir garip durum var türknetinde 100 mbpsye kadar akk sınırlı bir tarifesi vardı onlarda taahüt bile yoktu ve 60 tl idi ödedikleri
    bu tabloya göre
    benim 65 tl verdiğim net akk sonrası 5 mbpsye düşerken
    diğeri 60 tl verdiği net akk sonrası 16yamı düşecek
    bu adsl fiber ayrımlarını fln iyi düzenlemeleri gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribal_dns -- 2 Ocak 2017; 0:13:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeniada

24 mbit'e düşecek...

24,e nasıl düşsün ağa zati 16 mbıt ve 100 gb akk kullanıyoz pek anlamadım seni
  • Ulan ayda yılda, ittire kaktıra vatandaş lehine bir düzenleme yapacaksınız onu bile gıdım gıdım verip şükretmemizi istiyorsunuz.

Buna da şükür deyip önümüze bakmamızı bekliyorlar herhalde yandaşların yaptığı gibi.

Daha fazlası için mücadele etmeliyiz, bu iş burada bitmemeli. 2017 yılında bu hızlara razı olmamalıyız.

Upload, kota konularında da bastırmalıyız ki bir düzenleme ve açıklama yapılsın.
  • Konu yukarı!
  • ozkn_s kullanıcısına yanıt
    25 mbps'ye kadar kaça düşecek hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MeTeCiK kullanıcısına yanıt
    Maalesef düşmüyor. Bak bir de şöyle düşün

24 mbps'ye kadar tarife akk sonrası hızları 16 mbps yaparlarsa zaten kotalar otamatikman kalkmış demektir. Adamlar pazarda domates satar gibi kota satıyorlar kotadan para kazanıyorlar mantıken bir düşün. İşin mantığı bir yana
    24 mbps'lık tarife akk sonrası 8 mbps hız olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 1 Ocak 2017; 23:42:27 >
  • 24 mbps'yi geçen tarifeler 50 mbps'ye kadar akk sonrası hız 16 m bit olacak.

• Listeye göre 16 mbite düşmesi lazım. Zaten sadece Turksat ve Paracell de 25mbit tarifesi var. Bu tarife dekiler çok şanslı olabilirler, Bakalım bu hızların akıbeti ne olacak.

• ozkn_s kullanıcısına yanıt
    Hocam tamda uydunete geçecekken 1 gün önce 48 TL olan modemi Docsis 3.0 Modem 144 TL yapmışlar inanamıyorum ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 20092010201120122013
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.