Şimdi Ara

GPS'e güvendi otomobiliyle buz gibi mavi sulara gömüldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GPS'e güvendi otomobiliyle buz gibi mavi sulara gömüldü

Bazı insanların otomobillerindeki ya da diğer mobil cihazlardaki GPS'leri körü körüne takip ettikleri bir gerçek. Havanın kötü olduğu durumlarda ve pencereden dışarıyı pek göremediğiniz zamanlarda GPS'in size rehberlik etmesini beklersiniz. Ancak her ihtimale karşı yollara çok dikkatli bakmakta fayda var. Bunu 23 yaşındaki bir bayan sürücü, geride bıraktığımız Perşembe günü meşhur karanlık ve fırtınalı bir Kanada gecesinde acı bir tecrübeyle öğrendi.

Ayrıca Bkz.Tesla Model S'in Model 3'e dönüşümünü izleyin
    Toronto Sun raporlarına göre sise yakalanan sürücü yabancısı olduğu Ontario'nun Tobermory bölgesinde sağa dönüş yapacakken sapağı kaçırdı. Bunun yerine yola devam ederken bir anda otomobiliyle birlikte Georgian Bay'in 30 metre derinliğindeki mavi sularına gömüldü. Neyse ki talihsiz kadın otomobilin elektrikleri kesilmeden önce camı indirmeyi başardı ve 4 derece soğukluktaki suda kıyıya yüzerek canını kurtarabildi. Ancak kırmızı renkli Toyota Yaris kendisi kadar şanslı değildi.

Polis raporları kazaya kesinlikle alkolün neden olmadığını ve kadının olayı yara almadan atlattığını belirtiyor. GPS ve navigasyon kullanımının neredeyse gelenek haline dönüşmesinden bu yana sürücüler birçok olaya dahil olmuş durumdalar. Bazı vakalar trajikomik olurken kimileri ölümcül sonuçlar doğurabiliyor. İsmi açıklanmayan kadın hava koşulları nasıl olursa olsun GPS'in kendisini güvenli bir şekilde istediği noktaya ulaştıracağını düşünmüş olabilir. Ancak özellikle havanın elverişsiz olduğu durumlarda ve yol yapım çalışmalarının olduğu bölgelerde, navigasyona kayıtsız şartsız güvenmeden önce son derece dikkatli olmak gerekiyor.

• hic mi onune bakmiyorlar acaba
  • Bence kadına dayanamayan araç bilerek atladı
  • Bağyan sürücü....
    Kaçın!!!!

Kırmızı elmacılar linç etçek beni şindi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal bir şey, buraya kadın sürücü diye yazan kişilerin acaba kaçı gece şehirler arası yolda araba kullanıyor veya yoğun siste ??
    En basitinden örnek vereyim:
    Normalde boşuna mı köpeği eziyorlar uzun yollarda, yolu bile düzgün göremiyorsunuz bir süre seyahat ettikten sonra, gözünüz ışığa alışıyor farın kapsadığı alan kadar görüyorsunuz. Uzunlukları yakmazsanız, 100 ile giderken önünüze duvar çıksa gene göremeyip vurursunuz. Biraz mantıkla yazın şu yazıları arkadaşım, tecrübe ile konuşuyorum çünkü 100 ile giderken uzunlukları yakmasaydım az daha köpeğe çarpıcaktım zifiri karanlıkta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 16 Mayıs 2016; 22:49:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

hic mi onune bakmiyorlar acaba

Çok ilginç gerçekten. Navigasyonun kullanım amacını kavrayamamış anlaşılan

• Göle girdiği nokta bildiğin araç yolu. Hiç bir engel barikat yok. Sisli havada suyun rengi açık mavi olacak değil ya. O da koyu sis ile aynı renk tonu almıştır. Kadında son anda farkedip bir de paniklemişse normal yani.

Anormal olan siste gittiği hız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umit_22 -- 17 Mayıs 2016; 0:27:34 >
  • Yillar once japonyada okyanusa ucmustu bi arac. Her navigasyon kullandigimda aklima gelir, guvenmemeye calisirim. Sadece rota aklima otursun diye bakarim. Tek bi kere gece 1 de kayboldum. Arabada bi ton coluk cocuk. Kayitsiz guvendim gps'e cunku tamamen karanlik ve issiz bi yol. Beni en olmadik yerlere goturdu. En son adamin arka bahcesinde buldum kendimi. Allahtan tufekle cikip kovalamadi. Nasi oldu hala saskinim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senged -- 17 Mayıs 2016; 0:32:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl oluyor bu? Belki kadın ruh hastası, arabayı göle sürdü sonra dedi GPS bozuk? Bu kadar basit mi yani? :)

Eh ben de gideyim bi eve dalayım aa pardon GPS böyle gösterdi hava karanlıktı vs, hem arabamı yenileyeyim hem güzel tazminatımı alayım, tazminatı yiyerek 1-2 sene evde takılırım sabah 11 de kalkıp falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: senged

Yillar once japonyada okyanusa ucmustu bi arac. Her navigasyon kullandigimda aklima gelir, guvenmemeye calisirim. Sadece rota aklima otursun diye bakarim. Tek bi kere gece 1 de kayboldum. Arabada bi ton coluk cocuk. Kayitsiz guvendim gps'e cunku tamamen karanlik ve issiz bi yol. Beni en olmadik yerlere goturdu. En son adamin arka bahcesinde buldum kendimi. Allahtan tufekle cikip kovalamadi. Nasi oldu hala saskinim..

Bana da tam tersi oldu, istanbuldan eskisehire gidicektim gece 2 gibi saat, sapagi kacirmisim tabii ilk kez geliyoruz o yollari, paso ankara tabelasini takip ediyorum guya eskisehir uzerinden gideriz diye navigasyon nereden bilecek modundayim hic bakmiyorum, alette geri don diye yirtiniyor baya saat geçti aradan bir de ne göreyim, oda ne ankaraya gelmisiz Baya da hizli kullaniyorum, ama icimdende geciyor gelirken bu kadar basamiyordum yol kotuydu hayırdır diye, hoop ankaradan geri eskisehire donduk yolu 2 ye katladik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 17 Mayıs 2016; 1:03:44 >

• sürücünün kadın olduğunu ayrıca belirtmeye gerek var mı ? sürücü erkek olsaydı bay sürücü yazacak mıydınız ?

iki satır bişey okusanız keşke politically correct yazmak konusunda.

çok ayrıntı, gereksiz şeyler olduğunu düşünüyorsunuz bunların ama bunlar cinsiyet eşitsizliğini, kadına şiddeti, tacizi, tecavüzü arttırıyor. dili bu şekilde kullanarak kadının insan olmadığı mesajını veriyorsunuz aslında. badem bıyıklıların iktidarı ile zirve yapan bu kültürü daha da yaygınlaştırıyorsunuz.

kadın ayakkabıları bayan ayakkabısı olmadan önce bu kadar insanlık dışı taciz, tecavüz haberleri görüyor muydunuz gazetelerde ?

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Nasıl oluyor bu? Belki kadın ruh hastası, arabayı göle sürdü sonra dedi GPS bozuk? Bu kadar basit mi yani? :)

Eh ben de gideyim bi eve dalayım aa pardon GPS böyle gösterdi hava karanlıktı vs, hem arabamı yenileyeyim hem güzel tazminatımı alayım, tazminatı yiyerek 1-2 sene evde takılırım sabah 11 de kalkıp falan.

Herhangi bir odeme almasi soz konusu olmaz

Navigasyon sistemleri surucuye yardimci olacak sistemlerdir,onun yerine araci kullanan veya yola dikkat eden sistemler degildir

Bu yuzden dikkat etmesi gereken surucunun kusuru var burada

Kaldi ki hala otonom araclarda kaza durumunda bile sorumlulugunun aracta mi yoksa surucu de mi olacagi tartismlari mevcut.Onerilen kullanim sekli,otonom suruste olsaniz dahi yola dikkat edin seklinde

Otonom araclari o kadar firma gelistiriyor,bir tek Volvo otonom suruste kaza olursa sorumluluk bizim dedi

Velhasılı kelam,bu haberdeki surucunun tazminat almasi mumkun degil.Ha sigortadan parasini alabilir,o ayri mevzu

• Bayan şoför yoktur Allaha emanet giden araba vardır
  • Hayır Nasıl olmuş navigasyon tutmuş göle gidip sonlanan yola mı sokmuş yani ? Bunun tek nedeni dikkatsizlik bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Nasıl oluyor bu? Belki kadın ruh hastası, arabayı göle sürdü sonra dedi GPS bozuk? Bu kadar basit mi yani? :)

Herhangi bir odeme almasi soz konusu olmaz

Navigasyon sistemleri surucuye yardimci olacak sistemlerdir,onun yerine araci kullanan veya yola dikkat eden sistemler degildir

Bu yuzden dikkat etmesi gereken surucunun kusuru var burada

Kaldi ki hala otonom araclarda kaza durumunda bile sorumlulugunun aracta mi yoksa surucu de mi olacagi tartismlari mevcut.Onerilen kullanim sekli,otonom suruste olsaniz dahi yola dikkat edin seklinde

Otonom araclari o kadar firma gelistiriyor,bir tek Volvo otonom suruste kaza olursa sorumluluk bizim dedi

Velhasılı kelam,bu haberdeki surucunun tazminat almasi mumkun degil.Ha sigortadan parasini alabilir,o ayri mevzu

Neden alamasın? Türkiye değil orası, dikkatinizi çekerim. Çamaşır ipiyle intihar olayını duymuşsunuzdur umarım.

• bu durum genelde navigasyonu ses üzerinden anlık takip etmelerden kaynaklanıyor, bizde de çok kez erkek kadın birçoklarının başına bu kadarı olmasa da benzeri geliyor, kapalı sokağa sokuyor, merdivenlere sürdürüyor, ters yöne sokuyor, kaza bile yaptırıyor, bu yüzden haritayı takip edip yapılacak dönüşü önceden bilip ona göre yolun kontrol edilmesi gerekiyor
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Kolay kolay bir şey alabileceğini sanmıyorum. İlle cihazın kılavuzlarında, kutusunda harita hatalarından biz sorumlu değiliz, kullanmak sizin sorumluluğunuzda vs. ibareler vardır. Yoksa bu tür cihazların haritalarında hatalı pek çok şey var, iş yapamaz harita şirketleri. Ha çok uğraşacağım derse bir şeyler yapabilir belki ama o durumda da cihazın logları falan incelenebilir ki, olması gerekenden yüksek hızla gidiyorsa falan kendi de yanar.

Bir de bakalım kadın cihazın haritasını, yazılımını güncelledi mi? Böyle şeyler de var. Navigasyon cihazının haritasını İnternet'ten bulduğum bir harita ile ücretsiz güncellemiştim. Sonra Polonya'da yapım halinde olan bir yola girmiştik, yol haritada görünüyordu. Muhtemelen ya harita bilgisinde sıkıntı var, ya da yazılım planlanan yolu tanımıyor, normal yol olarak gösteriyordu.

Bir de GPS koordinat şeklinde konum bilgisi vermeye çalışan bir sistem. Navigasyon cihazı ve yazılımları ile karıştırmamak lazım bunu. Bunlar GPS'ten aldığı koordinatları harita üzerinde göstererek işe yarar hale getiren cihazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol
    hic mi onune bakmiyorlar acaba

Sisli ve fırtınalı kelimesi sana ne ifade ediyor bilmiyorum ama görüyor olsa düşmezdi diye "ümit ediyorum"...

Ama yine de belli olmaz. Zira bayan sürücü. Olmadık saçmalıklar beklenir. Belki bayan sürücüler bana kızacaklar ama bugün ana yolda motorla aşağıya doğru iniyorum. Karşı yoldan bir bayan sürücü, benim yoldan geçerek, benim sağıma gidecek. Yani benim geçmemi beklemesi ve sonra geçmesi gerekiyor. Aynen bekledi. Ben de bekliyor zaten diye, yol hakkı da benim diye gidiyorum. Tam önüne gelmeme 2-3 metre kala, tam ben geçerken yürümeye başladı. Gerizekalı desem, diyemiyorum. Anca Bayan Sürücü işte diyorum. Öyle bir salaklığı kimse yapmaz her halde...

Resim de koyuyorum. Resimde beyaz motorlu olduğumu düşünün. Ama yolun öyle sağından değil, sağ şeridin ortasından gidiyorum. Karşı yoldan gelen siyah arabayı da bayan sürücü olarak düşünün ve sinyal vermiş benim sağıma gidecek ama durmuş bekliyor.
    Ben tam yerdeki yazıdaki cadde ismindeki B harfinin oraya gelince kadının önünden geçmeme 2-3 metre kala karşıya geçmeye kalktı. Kim bunlara ehliyet veriyor bilmiyorum valla...

• Benide 2-3 hafta önce dağdayken , asfalta çıkıyor diye yangın şeridinden askeriyenin içine indirdi, işin kötüsü yangın şeridinin eğimi geri çıkmak için çok fazlaydı, asfaltın başladığı yerde ise 2 metrelik çukur kazmışlardı, tam rezillikti valla. Allahtan istihkam birliğine girmişim, dozer ile çukuru kapattılar , nizamiyeden çıktım
  • Teknolojiye her zaman güven olmuyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.