Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.822
Cevap
287
Favori
1.311.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dark dragon

Anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Pro standart ps4'e göre daha ileriye dönük bir cihaz. Mesela 3 sene sonra gta 6 çıktığında arada ps3-ps4 versiyonları arasındaki fark kadar olacak, multi platform oyunların çoğu öyle olacak. Bunun böyle olmayacağını iddia edemezsiniz. Yeni alacak olanlar bu yüzden almışken 300-400 liralık farka bakmadan en iyisini alsın diyoruz.

En iyi grafikte oynamayi umursamayan bir suru insan bugun hala PS3 te GTA 5 in keyfini suruyor.
    Ayrica 3 sene sonra PS5 cikiyor,
  • quote:

Orijinalden alıntı: leo

quote:

Anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Pro standart ps4'e göre daha ileriye dönük bir cihaz. Mesela 3 sene sonra gta 6 çıktığında arada ps3-ps4 versiyonları arasındaki fark kadar olacak, multi platform oyunların çoğu öyle olacak. Bunun böyle olmayacağını iddia edemezsiniz. Yeni alacak olanlar bu yüzden almışken 300-400 liralık farka bakmadan en iyisini alsın diyoruz.

En iyi grafikte oynamayi umursamayan bir suru insan bugun hala PS3 te GTA 5 in keyfini suruyor.
    Ayrica 3 sene sonra PS5 cikiyor,

İstersen ps3 kullanabilirsin. Hobi olarak oyun keyfimiz var zaten onda da güncel olanı kullanmak istiyorum, 4-5 sene geriden gelmekten iyidir. Peki 3 sene sonra değilde 5 sene sonra çıkarsa ps5 ne olacak. Bu işin garantisi mi var? 3 seneye kim öle kim kala, yarına çıkacağımızın garantisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncel olani kullanmak istiyorum dersen :
    PRO nun life cycle i ile SLIM inki ki ayni olacak. Yani Sony ilerde PS5 i cikarinca. Hey millet sizin PRO lar cok guclu, PS5 in oyunlarini PRO ile calisabilir yaptik DIYEMEYECEK, eger oyle yaparsa SLIM E de cikarmak zorunda kalacak cunku. SLIMin guncelligini kaybetdip PRO nun guncel kalmasi gibi bir durum mumkun olmayacak.

• Bf1 müziği ile iyi oldu

• quote:

Güncel olani kullanmak istiyorum dersen :
    PRO nun life cycle i ile SLIM inki ki ayni olacak. Yani Sony ilerde PS5 i cikarinca. Hey millet sizin PRO lar cok guclu, PS5 in oyunlarini PRO ile calisabilir yaptik DIYEMEYECEK, eger oyle yaparsa SLIM E de cikarmak zorunda kalacak cunku. SLIMin guncelligini kaybetdip PRO nun guncel kalmasi gibi bir durum mumkun olmayacak.

Aradaki 3 yilda güçlü konsol kullanicaksin artik 3 yilda bir konsol alisacagiz su ortamda slim almak mantiksiz 4k tv olmasa bile.

• quote:

quote:

Arada sadece 100 dolar fiyat farkı varken pro gibi ileriye dönük bir cihazı bırakıp standart almak çok mantıksız, tavsiye etmiyorum.

Sony, PRO nun calistirip da Slimin calistiramayacagi bir bit tanesi bile yayinlayamaz.

Yes ps4 zamaninda sony ayni oyunu ps3 cikardi ps4 ede aradaki fark? Ps3 kalsaydın ozaman oda calistiriyordu :)

• Buradaki fark şu...

PS4 ve PS3 donanım ve yazılım olarak farklı nesillerdi. Aynı durum PS4 ve PS4 Pro arasında yok. Oyun paketinde CPU kodları aynı GPU kodlarında ise ufak farklar var. Arkadaşın tanımı doğru, PS4 Pro ya özel oyun veya dlc çıkmayacak. İki konsol aynı aileden ;)
  • Ps4 pro ps4 den iyi olabilir ama ps5 yeni nesil olacak oyunlar reklamlar. Yeni hersey ps5 e gelir..
    Ps4 ile ps4pro beraber eski nesil olur ancak buna ragmen ps4 satilip ps4 pro alicam cunku nerdeyse tek eglencem oldugu icin devamli guncele yoneliyorum..

• 1 TB Ultimate Player Edition fat kasa yada Pro.Yeni PS4 alacak olan varsa bu ikisi arasında bir tercih yapabilir.

bazı arkadaşlar slimi övmüş eminim 1 saat denememişlerdir bile hatta cihazı bile gördüklerini sanmıyorum internetten bakıp yorum atıyor herkes.Fanboyuluğun hiç lüzümü yok olmamış bu slim PS2 ve PS3 slim gibi değil.

PS1'den bu yana PS kullanıcısı olarak ben Slim kasa PS4'ü hiç tavsiye etmiyorum.

Aslında almaya niyetliydim taaki 1-2 saat deneyene kadar.En önemli almama sebepleri ısınma hat safada konsolda ve fat kasaya göre malzeme kalitesi çok kötü.

Az elektirik harcıyormuş çokta umrumda 1 saat oyun oynayınca hamam gibi oldu makine biraz daha oynasam kendini kapatıcak.ben şu anki makinemde 4-5 saat aralıksız oynuyorum onun 1 saat ısındığı kadar ısınmıyor.birde adı slim kasa fan sesi hat safada birde boyut olarak incelik dışında öyle büyük bi farkta yok.Sanki çok masraf gerekiriyormuş gibi üstüne yada bluray kısmına bi mavi led ışık bile koymamışlar gece göze hoş geliyor bu detay.

Proda böyle sorunlar yaşarsak geldiği gibi Amazon'a geri yollarım cihazı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 27 Eylül 2016; 11:02:56 >

• Ben size bişi sormak istiyorum ve gerçekten bilgisi olan cevap versin. Şimdi Amazon dan Ps4 pro + logitech z906 aynı anda alsam gümrüğe takılır geri yollanır mı yada 2 si de sorunsuz aynı anda elime ulaşır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LiLaLo -- 27 Eylül 2016; 11:46:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan-

quote:

quote:

Arada sadece 100 dolar fiyat farkı varken pro gibi ileriye dönük bir cihazı bırakıp standart almak çok mantıksız, tavsiye etmiyorum.

Sony, PRO nun calistirip da Slimin calistiramayacagi bir bit tanesi bile yayinlayamaz.

Yes ps4 zamaninda sony ayni oyunu ps3 cikardi ps4 ede aradaki fark? Ps3 kalsaydın ozaman oda calistiriyordu :)

Dostum anlamak istemiyormusun?ayni jenerasyon bu ps3-ps4 arasi fark yok media market vs hersey ayni

• dark dragon kullanıcısına yanıt
    Elbette fark olur. Daha iyi çözünürlük ve yapımcının tercihine göre daha iyi fps değeri olacaktır. Fakat Ps3 ile Ps4 arasındaki fark gibi bir farkın olması tam olarak ütopyadır hocam. Pro ile Ps4 arasındaki tek fark gpu konusunda var. Cpu'yu da adam etselerdi o zaman?
    Ps3 ile Ps4 arasında donanım olarak ve teknoloji olarak dağlar kadar fark var. Mevcut fark ise eski nesil-yeni nesil durumu olarak karşımıza çıkmıyor. Asıl yeni nesil Ps5 olacak. Ya Sony çıkarmazsa demişsiniz. Ps4 çıktığında -ki donanım olarak X1'den çok iyiydi- kimse el konsolu dışında yakın zamanda yeni bir konsol çıkacağını öngörmüş müydü? Ps5 3-4 sene içinde mutlaka çıkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quantu_M

Normal kasa Ps4'leri geri plana atamaz. Pro'dan sonra Sony dükkanı kapatmayacak eğer olurda Ps4'ü geri plana atarsa Ps5'i kendi elleriyle öldürmüş olur.

Ps5'de tüketici güvenir mi ? Sevdiğinden değil zorunluluktan Ps4'ü sonuna kadar destekleyecektir üstüne birde Scorpio yolda riske giremez.

Geri plana attı bile bence üstüne 2 tane konsol çıkardı.Sadece oyun desteğini kesmeyecek.30 fps sabit vermeye çalışacak.
    Ama 15 fps ye düşüyor ya bu diyemeyeceğiz.O zaman PS4 Pro al diyecekler.

PS4 Pro 20 milyon satış rakamına bulunca eski PS4 sahiplerini arkada bırakabilir.Herşey beklenir bu firmalardan.Onu söylemeye çalışıyorum.Xbox dan çekinmiyor zaten Sony.
    Çekinse 6 tflops un üstüne çıkmaya çalışırdı.PS5 e saklıyor gerçek 4K 60 fps yi.
    Bana kalırsa 2019 a kadar normal PS4 le devam edelim.Sonra PS5 diyorduk.
    Kimse PS4 4.5 haberlerine inanmıyordu bende dahil ilk başlarda.
    Last of us 2 yi PS4 kaldırmaz.Sadece PS4 Pro ya 4K 30 fps yapıyoruz derlerse normal PS4 sahipleri pişman olmasın.Ondan 1 yıl sonrada PS5 e 4K 60 fps yaparlar.
    Bu sefer de PS4 Pro sahiplerini arka plana atmaya başlarlar yavaşdan.Düzen böyle tüketiciyi soyma.

Kısaca 10 Kasım ı bekleyip PS4 Pro testlerine bakmak.Ona göre tercih yapılmalı.Ben her türlü PS4 Pro nun iyi olacağını düşünüyorum hepsinden.

• Bu çıkacak oyunları 4k da 60 fps oynatabilecek mi yoksa ps5 beklemek mi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxigourmet

Bu çıkacak oyunları 4k da 60 fps oynatabilecek mi yoksa ps5 beklemek mi lazım.

oynatmayacak.4K 30 fps yada 1080p 60 fps oynatacak.
    Sadece Naughty Dog, Last of us ve Uncharted 4 ü 4K 60 fps yapabilirse yapar bence.

PS5 i bekleyebilirsiniz siz.Tahminim 2019 un sonuna yada 2020 ye çıkar.
  • Hocam tek bir cihaz üzerinden ve internetteki "birkaç" yazı üzerinden yorum yapmak ne kadar doğru? Slim'in üretimleri şu an ilk seri ve hata miktarının fazla olması daha olası. Ps4'ün çıktığı ilk zamanları hatırlıyorum,cuh 10xx serisiydi sanırım. Birçok kişi cihazdan,uçağın kalkarken çıkardığı sese benzer bir sesin çıktığını ve cihazın aşırı ısındığını söylemişti. Yine cuh 10xx serisini kullanan birçok kişi ise cihazı hala sorunsuz kullandığını belirtiyor. TEKNOLOJİ ŞANS İŞİ gördüğünüz üzere. İlk serilerde bu şansın kişinin aleyhine olması son serilere göre yüksek ihtimal taşıyor. Ps4 cuh 10xx serisinde ortaya çıkan sorunlar 12xx serisinde en aza indirilmiş. Şu an bile bazı 12xx cihazlarında anakarttan kaynaklanan ve direkt değişimi gerektiren,oyun oynarken karşılaşılan meşhur "ce" hatası var.

Malzeme kalitesi demişsiniz, ama normal Ps4 ahım şahım bir cihaz değildi. Daha Ds4'ün bile analog soyulmasına çare bulamamışlardı.
    Ben benzer yorumları dört sene önce Ps3 Slim aldığım zaman da almıştım. Fat kasa sahibi olan arkadaşım "o kadar donamımı küçük bir yere koyarlarsa sorun çıkar,cihaz yanabilir. Ps3 fat daha sağlam,Slim hemen bozulur. Ayrıca Slim'in tasarımı kötü." demişti. Ben ise herhangi bir sorun yaşamadan cihazı 2.5 yıl kullanıp sattım. Gün içinde on saate yakın oynamışlığım da oldu,ama makine bir kere olsun sıcaklıktan kendini kapattırmadı.
    Bu arada, Ps3 Super Slim çıktığında ise alacak olan kişilere sıkça uyarı yapıldı "elinizde kalır" diye. Fakat forumda tertemiz 4 yıllık cihazı satmaya çalışanlar var.

Bu fanboyluk değil,ince tasarımı sevmek ve en önemlisi "en güncel cihazı alma" isteği. Ps4'ün en güncel sürümü olduğu için hem yazılım hem de donanım açısından Sony eski serilerden çıkardığı dersleri burada uygulayacaktır. Yeni seride de hatalar olabilir. Şayet cihaz Sony Eurasia garantili ise evham yapmaya gerek yok. Rahatsız edici bir sorunda gönder,sana yenisini verirler. Gidip de merdiven altı yerlerden alırsan en ufak bir ısınma sorununda geçmiş olsun.

Bana da Ps4'ün tasarımı iğrenç geliyor. Özellikle fan kısmının olduğu yer. Slim'i gördüğüm zaman fat kasa gözüme takoz gibi gözüktü. Velhasılı durum zevk meselesi.

Daha üstlerde Pro'yu eleştirdim,ama Fat kasa alacağıma gidip 500 Tl fazla verip Pro alırım. Bu benim düşüncem,ama gidip de Fat alanları endişeye düşürecek yorumlar yapmam. Slim alanlar/alacaklar enayi imiş,çöp cihaz peşinde koşuyormuş gibi bir hava yaratılıyor. Biz bunlara Ps3 Slim'in çıktığı zamanlardan beri alışkınız.
    Kim neyi satın aldıysa güle güle kullansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Machine -- 27 Eylül 2016; 12:52:29 >

• Siz niye üstünüze alındınız onu anlamadım ben.genele yazdım bunu.size yazıcak olsam haberdar et kısmına nickinizi yazardım.

Slim bana göre çöp bi cihaz siz ne kadarda övseniz boşuna bu fikrim değişmiycek ha maddi gücüm yokmu 5 dakikada alır gelirim sorun o değil uzanamadığım ciğere mındar diyecek bi adamda değilim ama bu cihaz olmamış.genelleme yaparak yorum yazdım satır satır açıklamada bulunmuşsunuz gerek yok.

Millet belkide biriktirdiği parayla alıyor bu cihazları yaşadığımız deneyimi yazıcam tabikide alan adamın fikri olsun diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 27 Eylül 2016; 12:56:46 >
  • Slim'i savunanlardan olduğum için yanıt verme gereği duydum. Slim almış olanları ve alacak olanları endişeye düşürmemek için de yazdım. Ben bile bu yorumlar üzerine, Slim'i çok istememe rağmen endişeye girmiyor değilim. Fakat aynı eleştiriler 2009'da,Ps3 Slim çıktığında da yapıldığı için çok rahatım. Benim gibi Slim'i çok beğenenler belki bu yorumlar üzerine istemeye istemeye gidip fat kasa alacak. Ben de bu işin "teknoloji şans işi"dir realitesi olduğunu söylüyorum. Forum'da Slim'i satın almış kişiler var. Onların yorumlarını da bekleyelim,en doğru sonuca o zaman varırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Machine -- 27 Eylül 2016; 13:03:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jules Dumont

Slim'i savunanlardan olduğum için yanıt verme gereği duydum. Slim almış olanları ve alacak olanları endişeye düşürmemek için de yazdım.

Sony çalışanısınız sanırım başka bi izahı yok.benide 3 kez aradılar almıycam dememe rağmen nakit alırsanız biraz daha düşebilirizde dediler.onlarda biliyor cihazın ellerinde kalacağını.merak etmeyin o cihazda 2- 2.5 saat bi oyun oynasa adam zaten endişeye kapılır.boştayken bile ısınıyor oyun oynamayı geçtim.Çoğu mağaza ürünü stoklarına bile getirmeye gerek görmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 27 Eylül 2016; 13:20:45 >
  • Birde PS4 Slim 1 TB nin Türkiye satış fiyatı maalesef 1500 tl dir.
    PS4 Pro 1 TB nin Türkiye satış fiyatı maalesef 1800 tl dir. (tahmini)

İkisinde de yanında oyun hediyesi olacaktır.Aradaki fark 500 tl değil sadece 300 tl dir.
  • 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.