Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

Orjinalden alıntı: multijet active

arkadaşlar teşekkür ederim verdiğiniz bilgilere yb kitapçığından yine bişey anlamadım dün 17 lt yazan bugün 17.1 lt oldu acaba bugüne kadar yaktığım mazot olabilir mi ( 345 km ) oldu 17.1 * 241= 41211 / 345 = 119 hesabı olabilir mi eyer öyleyse çok az yakıyor mükemmel demektir bide ikaz ışığı yandığında hemen mozot almalımıyız yol bilgisayarının tüketim değerleri genelde tutuyormu teşekkürler keyifli sürüşler

bilgi ekranında gördüğünüz 17...17.1 gibi değerler 1lt yakıtla katettiğiniz km dir.burdan hesaplayabilirsiniz...

yani 100/17.1=5.85 lt/100km ortalama yakıt harcaması yapmışşınız..eğer şehiriçi ortalamasıysa çok iyi bir değerdir.tebrikler...yaklaşık bir depoyla 800 kmden fazla yapabilmelisiniz bu durumda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 3 Mayıs 2007; 19:44:48 >

• quote:

ikaz ışığı yandığında hemen mozot almalımıyız yol bilgisayarının tüketim değerleri genelde tutuyormu teşekkürler keyifli sürüşler

ışık yandıktan sonra 100-120 km arası gidersin.ama bu kadar bekleme çünkü filtre tıkanabilir,çekisten düsebilir araç.y.b verileri uzun yolda tutuyor fakat sehir içi kullanımlarda aynı sey söylenemez.%3-%4 oranında az gösteriyor.Yani ş.içi 5,8 lt/100km gösteriyorsa gercekte 6,00 lt/100km yakmıstır aracın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zephry -- 2 Mayıs 2007; 21:48:14 >
  • verdiğiniz bilgiler için teşekkürler inanın böyle bir siteye sahip olduğumuz için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum sorunlarımıza anında cevap bulabiliyoruz bu da beni çok mutlu ediyor herkesin yolu açık olsun
  • quote:

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler inanın böyle bir siteye sahip olduğumuz için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum sorunlarımıza anında cevap bulabiliyoruz bu da beni çok mutlu ediyor herkesin yolu açık olsun

Hesabında yanlışlık var. Şu anda ortalama olarak 1lt yakıt ile 17,1km yol yapmışsın. 2,41/17,1=~0,14ytl ortalam yakıt tüketimin var.

quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

eğer gevşek bir cıvata vs.yoksa kilit bölgesine karşılklı biraz gres veya vazelin sürerseniz bu tıkırtı geçer..

Ses sürekli gelmiyor. Eğer sürekli gelmeye başlarsa servise götüreceğim. Birmotta yakın bir tanıdığım var o halleder sanırım. Ama daha önce bu dediklerini yaparım. Teşşekkürler.

• arkadaşlar çok boş kaldı burası yaw tatilemi gittiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratde35

arkadaşlar çok boş kaldı burası yaw tatilemi gittiniz.

valla benim sınavlar vardı giremedim kusura bakmayın.. bide adas benim stoplardaki boyayı serviste adam 3sn de halletti elinde bi metal plaka burasımı abi diyip kazıdı iz bile kalmadı :)bunu evde bende yaparadım be dedim guldu adam :)
  • geçmiş olsun murat ne diyelim.keşke evde deneseydin...
  • arkadaşlar benim albea'ya heycanlı bir arkadaşın teki ben ışıklarda beklerken soldan geçerim zannedip daldı benim sol tarafa sürttü arka çamurlukta ezilme tamponda çizik var tutanak falan uğraştık arabayı servise götürecem ama hangisine götürsem izmirli olan albea çılar bir fikir verebilir mi? birmot, enriko vs hangisine götürsem
  • selam arkadaşlar multijet albeanın 0,14ytl yakması normal mi 0,12 yakan arkadaşlar varmış şehir içi arabanın yeni olması farkeder mi teşekürler
  • arabanın km si 25-30 bine geldiği zaman normale dönmesi lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: standbye

arkadaşlar benim albea'ya heycanlı bir arkadaşın teki ben ışıklarda beklerken soldan geçerim zannedip daldı benim sol tarafa sürttü arka çamurlukta ezilme tamponda çizik var tutanak falan uğraştık arabayı servise götürecem ama hangisine götürsem izmirli olan albea çılar bir fikir verebilir mi? birmot, enriko vs hangisine götürsem

kardeşim getir bana hallederim.telefonum 0533 617 46 16
    bana gelirken yanlız eğer gelirsen tabiki
    kaza raporunun aslını
    ehliyet fotokopini
    ruhsat fotokopini
    kasko fotokopini
    banka hesap numaranı getirirsen yardımcı olmaya çalışırım.ben hasarını yaparım tahsilatı yaparım sende sonra sigortadan alırsın.yerimiz enrico alibertinin yanında ALFİZ OTOMOTİV VAR ALFA ROMEO SERVİSİ.GELİRSENDE BEKLERİM HİÇ OLMADI BİR ÇAYIMIZI İÇERSİN...

• quote:

selam arkadaşlar multijet albeanın 0,14ytl yakması normal mi 0,12 yakan arkadaşlar varmış şehir içi arabanın yeni olması farkeder mi teşekürler

YENİ MOTOR BİRAZ DAHA FAZLA YAKAR TÜM PARÇALARIN BİRBİRİNE SENKRONİZE OLMASI BİRAZ ZAMAN ALABİLİR.ŞAHİR İÇİNDE YAKTIĞIN DEĞERLER NORMAL ŞU ANDA.BENDE 160 YKR YAKIYORUM AMA BENİM LASTİKLERİN GENİŞ OLMASINDAN KAYNAKLANIYOR BU FARK.ARABAN NORMAL AMA KAFANA TAKMA KARDEŞİM.
  • MURATDE'NİN ALBEASI 2 YAŞINDA
    HALA TAŞ GİBİ YOLLARA MEYDAN OKUYOR

BERABER DOLAŞTIK BİZ BU YOLLARDA
    SEVGİYİ BAĞLILIĞI PAYLAŞTIK BİZ BU 2 SENEDE

ONUNLA YOLLARA ÇIKTIĞIM 09/MAYIS/2005 DEN BU YANA TAM OLARAK 37.000 KM OLDU ARKADAŞLAR...

ne mutlu bana ki böyle bir arabaya sahibim şu anda.aldığımdan beri
    Makus kötü talihini yenemeyen arabam bu geçen 2 sene içerisinde
    sizlerinde gayet yakından takip ettiği gibi 2 kez hasar gördü.

biri densiz bir minibüs şöförünün sıkıştırması sonucu olan kazamız.bir
    diğeri ise alt karteri vurarak verdiğim hasar...olayımız sadece bu iki
    hasardan ibaret.

arabamdan direksiyon kutusunun kendiliğinden kırılıp değişmesi dışında
    başka bir şikayetim olmadı biliyorsunuz.ben onu idare ettim mazotunu
    aldım kaskosunu yaptım aç bırakmadım.o da bunları hiçe saymadı ve
    olmadık yerlerde yollarda bırakmadı beni.etme bulma dünyası.nasıl
    baktıysak oda bize öyle davrandı buna eminim...alt takımından daha bir
    civata değişmedi,motorunda daha değişen bir parçası
    yok.açıkçasınısöylemek gerekirse bence çokta dayanıklı çıktı
    arabam.onun bu yönünüde sevmiyorum değil hani...

sadece bakımdan bakıma servise gitmek ne kadar güzel bir duygu
    bilmiyorum aranızda yaşayanınız varmıdır...???

onunla nerelere gitmedik ki...hemen hemen her yere gittik
    diyebilirim...bu gittiğimiz yerlerden en keyifli yolculuğu olan ise
    memleketim olmasından dolayı YOZGAT seyahati oldu...daha nerelere
    gitmedik ki arabamla beraber.

FETHİYE,BODRUM,KUŞADASI,ÇEŞME,ANTALYA,YOZGAT,ANKARA,İSTANBUL,
    BURSA,ESKİŞEHİR,AFYON,UŞAK,BALIKESİR,BERGAMA,MANİSA,AKHİSAR,
    SALİHLİ,ÇORUM,SİVAS,EDİRNE,ÇANAKKALE,TEKİRDAĞ,BOLU,KÜTAHYA,
    ESKİŞEHİR VE daha adını sayamadığım bir çok yerde beraber bulunduk.
    Rotalarımız genelde birbirine bağlı rotalar ama ben hepsine ayrıca gittim.

YAKIT KONUSUNDADA BENİ ÜZMEDİ CEBİMİ ACITMADI DESEM YERİ OLUR HERALDE.
    hepimiz az çok multijetlerin ne kadar yaktığını bilirsiniz...

hatta bir defasında bir depo mazot ile tam olarak 1011 km yol yaptım...

allah herkese böyle bir araba nasip etsin...eee tabikide kendimizide
    unutmadan her arabayada böyle benim gibi bir kullanıcı nasip etsin...

kıssadan hisse arabamdan hala çok memnunum.inşallah bir gün herkesin multijet bir albeası olur.

onunla aldığım gibi uğraşmaya başladım.ilk yaptığım daha plakaları
    takılmadan ampulleri değiştirmek oldu.daha sonrası ise malum ne
    alçaltmadığım kaldı,arka kanat,xenon kiti,cam filmi,jant,lastik,katalizör
    iptali,şeffaf arka stop,siyah arka stop,siyah tabanlı farlar,çakarlar,mp-3
    çalarlı radyo teyp,vs.vs.vs...

sonuçta ortaya çıkan canavar meydanda ap açık olarak duruyor...

bu kadar çabalamanın
    bu kadar uğraşmanın
    bu kadar emek vermenin
    yanında esas gurur veren ne biliyormusunuz...???FOTOĞRAFLARDA DAHA İYİ ANLAYACAKSINIZ...

09/MAYIS/2005 TARİHİNDE

dђ ғіат аlвeа такımı

09/MAYIS/2007 TARİHİNDE İSE

dђ ғіат аlвeа такımı

BENDE ARABAMIN BÖYLE OLMASININ GURURUNU İÇİMDE SONUNA KADAR VE HERGÜN YAŞIYORUM...
    HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER...

• mukemmel yazı adas.. umarım herkes senin kadar arabasını seviyordur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: msimsek

mukemmel yazı adas.. umarım herkes senin kadar arabasını seviyordur..

keşke herkes sevip baksa arabasına arkadaşların arabaları ilk gün olduğu gibi kalır hep...içimden gelenleri yazdım murat bayağı birikmişim içimde.bugün kaskosunuda yenilettim trafik sigortasınıda yenilettim.tam gaz yola devam.
  • Allah kazadan beladan korusun.aman nazar değmesin.hiç sevmezdim albea yı sizin arabayı görünce çok beğendim.aynaları ve kapı kollarını ya boyattır ya da çelik kapak alsan daha süper olur.arkadan resminide isteriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanea_06 -- 13 Mayıs 2007; 20:24:09 >
  • ayna ve kapı kollarını boyatacak olsa yapardı şimdiye kadar zaten.ön kaputla uyum olsun diye boyatmamıstırbence böyle kalması daha iyi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zephry

ayna ve kapı kollarını boyatacak olsa yapardı şimdiye kadar zaten.ön kaputla uyum olsun diye boyatmamıstırbence böyle kalması daha iyi.

doğru söylüyorsun
  • arkadaslar aracımızda hangi marka eurodisel kullanmalı sizce?canlansın burası yaa dizelci arkadaslar hadi bakalım...
  • arkadan çekilmiş fotoğraflarını bir kaç sayfa önce ekledim arkadaşlar.

mazot olarak arkadaşlar özellikle euro dizel kullanmıyorum.içinde benzin de olduğu gibi bir katkı malzemesi var ve benzin gibi yanıcılığı var.araba bununla daha az km. yapıyor.bende sürekli normal dizel kullanıyorum.denedim ve sonuç şuki arkadaşlarım daha ne arabamda bir problem var nede bir sıkıntı...105 ytl lik mazotla şehir içinde 650 km yol yapıyorum rahatlıkla...ama euro dizel alınca bu tüketim dahada artıyor...toplamda 105 ytl lik euro dizelle ise 550 km yapıyorum.saçma sapan bir kayıp var ortada 100 km gibi.bende euro dizel kullanmıyorum.kullandığımız motorlar sadece euro dizelle çalışan bir motor değil ki euro dizel kullanayım.ayrıca euro dizel kullanınca devir saatimde görüyorum normalde 840 - 880 devir gibi çalışan araba 1000 devirlere çıkıyor.ama euro dizel almadığımda normal devirde seyrediyor...bu geçen 37000 km deemin olun ki defalarca test etme imkanım oldu bu olayı...sadece dikkat edeceğimiz tek nokta mazotu bilinen ve çok kullanılan yani çok işleyen benzinliklerden alırsanız iyi olur...

kapı kolları ve ayna kapları siyah renk olayına gelirsek arkadaşlar.tam bir siyah beyaz aşığı oldum.o yüzden arabanın siyah olan her yeri ile takım olarak durduğundan bozmak istemiyorum şu anda...

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.