Şimdi Ara

SAMSUNG HT-J4550/TK 3D Bluray Ev Sinema Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
4
Favori
12.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bu ev sinema sistemini araştıran veya alacak olan kişilere tavsiye amaçlı kendi görüşlerimi aktarıyorum.

Ürünü alalı 2 ay olmuştur ve şimdiye kadar sorununu görmedim.
    Özelliklerine gelirsek açamadığı ses ve görüntü formatı yok 3D bluray, Bluray, DVD, CD gibi eski disk formatlarını da destekliyor
    DTS HD master audio Dolby True HD gibi üst düzey ses formatlarını takılmadan çözüp oynatıyor.
    Toplamda 500watt ses çıkış gücü var. DLNA ve Ethernet üzerinden internete bağlanıp bir çok uygulamaya erişilebiliyor
    En beğendiğim özelliği ise ARC yani ses dönüş kanalı olması bu sadece hdmi kablosu ile hem görüntü hem ses iletilmesi anlamına geliyor ,
    ARC özelliği televizyondada olması gerekiyor.
    Bluetooth özelliği ile telefondan veya yine bluetooth özellikli cihazlardan ev sinema sisteminde müzik vs dinlenebiliyor
    Radyo özelliği var ama bunu denemedim.
    Usb üzerinden müzik foto film oynatma özelliği var.
    cinema loud night gibi ses modları var DTS özellikli bir filmi cinema modunda,
    AAC veya AC3 özellikli filmleri night modunda izleyebilirsiniz.

Birde Ses kalitesini duymak isteyenler için video çektim ama ses ne kadar net olur telefon çekimi ile orası kesin değil ama bu ürünü alan memnun kalır. (bence)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasar07 -- 16 Aralık 2015; 14:28:37 >

• Hayirli olsun. Bende yeni aldim. Hdmi ile tv ye baglayip bluray filmi sorunsuzca izledim. Seslee harikaydi.
    Sormak istedigim birsey olacak. ben 5+1 i normal tv seyrederken de kullanabilir miyim? Ses cikisina (kirmizi ve beyaz kablo) bagladigim kabloyu direk uydu alicima takinca on iki kolondan ses geliyor ama digerlerinden yok. Ses kablolarini direk tv ye baglayamadim. Sesi bir turlu alamadim. LG yeni model bir tv var. Bir de optik ses kablosu alarak deneyecegim artik

Kullanan biri olarak yardim eder misin?
    Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXaLs

Hayirli olsun. Bende yeni aldim. Hdmi ile tv ye baglayip bluray filmi sorunsuzca izledim. Seslee harikaydi.
    Sormak istedigim birsey olacak. ben 5+1 i normal tv seyrederken de kullanabilir miyim? Ses cikisina (kirmizi ve beyaz kablo) bagladigim kabloyu direk uydu alicima takinca on iki kolondan ses geliyor ama digerlerinden yok. Ses kablolarini direk tv ye baglayamadim. Sesi bir turlu alamadim. LG yeni model bir tv var. Bir de optik ses kablosu alarak deneyecegim artik

Kullanan biri olarak yardim eder misin?
    Tesekkurler

gayet basit dediğin gibi optik kabloyu tvye bağlayacaksın sonra ne takarsan tak sesi sistemden alabilirsin.
  • Samsung'un bazı modellerinde cinavia korsan koruması varmış. Orijinal bluray dışında bi şey takarsanız çalıştırmıyormuş. Aynı şey usb ile taktığınız MKV ve benzeri korsanlar için de geçerliymiş diye duydum. Bunda korsan film oynattın mı?

Bir de ben bununla LG BH6730T arasında kaldım. Özellikleri hemen hemen aynı. Yalnızca LG 1000 watt ve hemen hemen aynı fiyattalar. Bu yüzden LG'ye biraz daha yakınım. +Hoparlör ürünlerinde LG'nin daha iyi olduğu söyleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: USHAKA

Samsung'un bazı modellerinde cinavia korsan koruması varmış. Orijinal bluray dışında bi şey takarsanız çalıştırmıyormuş. Aynı şey usb ile taktığınız MKV ve benzeri korsanlar için de geçerliymiş diye duydum. Bunda korsan film oynattın mı?

Bir de ben bununla LG BH6730T arasında kaldım. Özellikleri hemen hemen aynı. Yalnızca LG 1000 watt ve hemen hemen aynı fiyattalar. Bu yüzden LG'ye biraz daha yakınım. +Hoparlör ürünlerinde LG'nin daha iyi olduğu söyleniyor.

Şimdiye kadar 5-6 tane orijinal bluray taktım gerisi hep usbden mkv avi ve hiçbir problem çıkarmadı yalnız usbden izlerken internete bağlı olmasın bir kere fury filminde ses kesilmişti sadece.Bence 500W gayet yeterli bunda bluetooth 3D bluray vs özellikleri var iyi cihaz yani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tasar07

Merhaba bu ev sinema sistemini araştıran veya alacak olan kişilere tavsiye amaçlı kendi görüşlerimi aktarıyorum.

Ürünü alalı 2 ay olmuştur ve şimdiye kadar sorununu görmedim.
    Özelliklerine gelirsek açamadığı ses ve görüntü formatı yok 3D bluray, Bluray, DVD, CD gibi eski disk formatlarını da destekliyor
    DTS HD master audio Dolby True HD gibi üst düzey ses formatlarını takılmadan çözüp oynatıyor.
    Toplamda 500watt ses çıkış gücü var. DLNA ve Ethernet üzerinden internete bağlanıp bir çok uygulamaya erişilebiliyor
    En beğendiğim özelliği ise ARC yani ses dönüş kanalı olması bu sadece hdmi kablosu ile hem görüntü hem ses iletilmesi anlamına geliyor ,
    ARC özelliği televizyondada olması gerekiyor.
    Bluetooth özelliği ile telefondan veya yine bluetooth özellikli cihazlardan ev sinema sisteminde müzik vs dinlenebiliyor
    Radyo özelliği var ama bunu denemedim.
    Usb üzerinden müzik foto film oynatma özelliği var.
    cinema loud night gibi ses modları var DTS özellikli bir filmi cinema modunda,
    AAC veya AC3 özellikli filmleri night modunda izleyebilirsiniz.

Birde Ses kalitesini duymak isteyenler için video çektim ama ses ne kadar net olur telefon çekimi ile orası kesin değil ama bu ürünü alan memnun kalır. (bence)

kardes bu cihazı bende almak istiyorum? En sevdiğin ve sevmediğin yönleri neler ?(+ ve - ler :) tüm güncel video codec lerine destekliyor mu flv,ts vb uzantılı olanları ? WEB tarayıcısı var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technova -- 18 Temmuz 2016; 0:10:44 >

• Üründen memnunum
    Artıları
    Hdmi arc desteklemesi
    Ethernet girişi ile internete bağlanabilmesi
    3D bluray okuması
    Radyo , bluetooth vs desteklemesi
    Bütün video ve ses kodeklerini açması

Herhangi eksisini göremedim benim bütün ihtiyaçlarımı karşıladı :)
    Web tarayıcısı varmı bilmiyorum oraları pek karıştırmadım :)

• Forum Bornova Kipa'da urun 599 tlye dustu. İnternette en uygun fiyat 899 tl. Ev sinema sistemi ihtiyacı olan varsa kipalara baksın.

• Benim de niyetim var bu tip bir sisteme

1 - Bluetooth mesafesi en uzak kaç mt den alıyor?
    Notebook ve telefon BT ile bağladığında kolay iletişim kuruyor mu?

2 - USB den harici disk taktığında 20 - 40 GB lık MKV veya ISO film dosyalarını oynatıyor mu?

3 Subwoofer Ağaç mı, plastik mi?

http://www.bimeks.com.tr/urun/148523/lg-lhb655w-3d-blu-ray-ev-sinema-sistemi.aspx#dealers
    Şu sistem geçen ay Bimeks mağazada 800 TL idi pahalı diye almamıştım
    1200 kusur olmus fiyatı yuh bee..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 20 Ağustos 2016; 21:58:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Benim de niyetim var bu tip bir sisteme

1 - Bluetooth mesafesi en uzak kaç mt den alıyor?
    Notebook ve telefon BT ile bağladığında kolay iletişim kuruyor mu?

2 - USB den harici disk taktığında 20 - 40 GB lık MKV veya ISO film dosyalarını oynatıyor mu?

3 Subwoofer Ağaç mı, plastik mi?

Bluetooth 3 metre civarı mesafeden çekiyor fakat daha kaliteli ses için yakın kullanmak daha iyi. Telefon ile bağlandım hemen görüyor zaten. Başka bluetooth aygıtı olan cihazlarıda görür.
    Usbden yüksek boyutlardaki mkvleri denedim hepsini sorunsuz açıyor hatta son çıkan ses formatı dts x ide açıyor. İso lu film denemedim onun için bluraye yazdırıp oynatılabiliyor galiba.

Subwoofer ağaç tahtadan yapılmış ve sistemden ayrı kullanılamıyor.
    Bimekstekinin fiyatı çok fazla indirim bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasar07 -- 20 Ağustos 2016; 22:06:40 >

• SOn bir şey daha,
    Hoparlör kabloları kilitleme mi yoksa uçları jacklı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

SOn bir şey daha,
    Hoparlör kabloları kilitleme mi yoksa uçları jacklı mı?

Hoparlör kabloları iki ince telin birleşmesiyle oluşturulmuş hoparlörün arkasında ikiye ayrılıp kırmızı ve mavi renkteki girişlere bağlı bu girişler normal optik kablo gibi falan değil teller iki ayrı yere takılmış üstünde renkli plastik var mesela uydudan gelen kablo gibi içindeki tel takılıyor. Tam anlatamadım galiba :)

• iyi günler

bu cihaz şuan mediamarkette kampanyada 699 lira
    hemen aldım çok memnunum ama sorum şu ;

Müzik dinlerken sadece ön kolonlardan ses alıyorum normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufffy

iyi günler

bu cihaz şuan mediamarkette kampanyada 699 lira
    hemen aldım çok memnunum ama sorum şu ;

Müzik dinlerken sadece ön kolonlardan ses alıyorum normal mi?

Normal, çünkü müzikler 2 kanal ses formatında oldukları için. İsterseniz ses modunu cinema'ya alırsanız bütün kolonlardan ses gelir fakat arka kolonlardan az ses gelir çünkü sistem kendi sesi dağıtıyor. Bu filmler içinde geçerli mesela 6 kanal ses formatlı film ile 2 kanal formatlı film cinema modunda izlenirken arka kolonlardan 6 kanallı filmde daha çok ses çıkar. Yani ne kadar kaliteli ses verirseniz o kadar kaliteli dinlersiniz.

• ufffy U kullanıcısına yanıt
    tasar07 kullanıcısına yanıt
    ben hdmi arc ile bağladım. Tv izlerken dahi sanal da olsa 5 kanaldan ses alma olayı çok güzel.
    Ama müzik dinlerken ben m-stereo moduna alınca bile 5.1 kanal ses alıyorum. Music modda ise arka kanallar inaktif. Lakin m-stereo modunda da arka kanalların çalışması ilginç geldi. Acaba m-stereo, multistereonun kısaltması falan mı?

• Merhaba bende bu Sinema sistemini aldım Tv de normal kanalları izlerken bu hoparlörlerden ses alabilir miyim ? örneğin bir tv kanalında haber izlerken bu sinema sisteminden ses alabilir miyim yardımcı olabilrseniz sevinirim..
  • Merhaba,
    Bende bu ev sinema sisteminden aldım. Bir defa anakart arızası yüzünden tamire gitti. Garantiden anakart değişti. Anakart değiştikten sonra bluetooth a bir daha bağlanamadım. Daha önce hiçbir ayar yapmadan cihazı BT (bluetooth) moduna getirdiğimde cep telefonum direkt görüyordu şuan hiçbir şekilde görmüyor. Fikri olan varmı. Başka cihazlarlada denedim. Tekrar servis yollarımı gözüktü yoksa ?
  • Cihazı aldığımdan beri güncellemedim. Gerek var mı sizce? güncelleme ne gibi farklılıklar getiriyor acaba?

ben geçen sene almıştım Mevcut sürüm 1005.0 ile bitiyor.

Yeni sürüm ise 1016.3
  • Merhaba arkadaşlar,
    5.1 ses sistemi almayı düşünüyorum bu ürün de dikktimi çekti. Sormak istediğim bir kaç soru var bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Öncelikle TV ve PC de kullanacam. TV nin arc özelliği var genelde usb den film falan izlemeyi düşünüyorum PC yi de TV ye bağlayıp oyunlarda kullanmayı düşünüyorum. Bilgisayarın anakartında güçlü bir ses yongası var (Supreme FX 2015-Sonic Studio II) hem TV ye hem de pc ye aynı anda bağlayabiliyor muyum bu cihazı.İkisinin de DTS desteği var. Şu anda bluray player a ihtiyacım yok gibi görünüyor. Alırsam bi faydası olur mu acaba ? Düşündüğüm sistem için farklı çözüm tavsiyesinde bulunacak varsa dikkate alırım . Bu arada aklımda ki başka bi ürün Logitech Z906 1400 TL. HT-J4550 yi 1050 TL buldum.
    http://www.hepsiburada.com/logitech-z-906-5-1-thx-speaker-p-BD130975?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=EAIaIQobChMIttGy3La71wIVSZPtCh1o1gDdEAQYCyABEgLgk_D_BwE
    https://www.yukko.com/samsung-ht-j4550tk-51-500w-ses-sistemi-v-50040943?pid=10045397&gclid=EAIaIQobChMIttGy3La71wIVSZPtCh1o1gDdEAQYByABEgIsvPD_BwE
    Teşekkürler.

• Selamlar,

Bu ürünü almak istiyorum hepsiburada'dan günün fırsatı kapsamında fakat cinavia var mı yok mu emin olamadım. Bir bilen var mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.