Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.580
Cevap
120
Favori
260.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgisayardaki amacına göre fikir verebiliriz.

Vay ağam ben GTA5 oynamak istiyorum ama ayarlarım veriy hayg emma ultıra olsun 60FPS'in altina düşersem PRO gamer karizmam çizilir diyorsan bu aleti alma :)
    Ha yok ağam ben normal bir userim diyorsan alabilirsin diye düşünüyorum. Çünkü bu kartla (GTX960M) veriy haygla biraz zor görürsünüz 60FPS akıcı oynatma olayını.

Ne diyem mahmut mu diyem?? GTX960M giriş seviyesi buglu bir ekran karti maalesef.
  • dmclskn D kullanıcısına yanıt
    Gardaş :)))

1.linkteki benchmark 6700HQ vs 4722HQ

Burda karşılaştırman gereken 4720HQ ile 6700HQ olmalıydı. Ek olarak 4722HQ ile 4720HQ ayni serinin işlemcileri ama Clock Speed, Turbo Frequency, TDP oranlari ayni değil. Zaten 4720HQ 4722HQ'u TF'de döver. Sırf güç tüketimi daha az diye laptopun şarzını daha az götürecek diye 4722HQ seçilmez ki ben rastlamadım henüz piyasada 4722HQ kullanan bir modele.

Ek olarak 2. linkteki veriler maalesef doğru. 6700HQ dövülüyo 4720HQ tarafından ama tabi işlemci gücü ve çoklu işlemlerde 6700HQ nun gücü DDR4 2133 frekanslarinla boostlaninca olaylar değişiyor. İşlemcinin gücü ekran kartina ve ramede yansir ayni zamanda. Mesela 4720HQ daha çok ısınıyor 6700HQ'dan. Birde çizim programlarında 6.nesil işlemci anakartlarında 64GB'a kadar ram yükseltilebiliyor. 4.nesil haswellerde maksimum 32GB.

Kısaca evet %20-25 Gibi bir fark var ama o farkı sen ben normal kullanımlarda anlayamayiz.

Şunu dersen bana;
    1. 6700HQ+ GTX960M (4GB VRAM) mi?
    2. 4720HQ + GTX965M veya GTX970m (2 veya 3 GB) mi?

Benim için önemli olan ekran kartı diyorsan 2. seçenek.
    Yok ben GTX960 ile anlık FPS düşüşlerini kabul ediyorum diyorsan 1.seçenek. Rami 32-64GB yapacam diyorsan 1.ciyi upla.

• AjanGevrek kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun :)
  • bugün aradım hb'yi 1-2 gün test edip beğenmezsem iade ederim kabul mü dedim. eğer ki kutu açılmışsa iade almayız dediler. yani iade konusu o kadar da kolay değil gibi. bana nasıl yardımcı olacaksınız peki ürünü test etmek istiyorum sorusu yönelttiğimdeyse sitedeki bize sorun başlığı altından teknik desteğe yazabilirsiniz. onlar yardımcı olurlar demişti telefona çıkan bayan arkadaş. saat 1 gibi flan yazdım hala daha cevap vermediler bekliyorum bakalım yaklaşık fiyata abra a7 v6.4 düşünüyordum donanım olarak neredeyse aynı sayılır hem 17" mantıklı gelmişti fakat gpu yanıyor arkadaş monsterde önceden a42ja asus'um vardı işlemci de gpu da 80-90'dan aşağı inmezdi. 4. yılında gpu yaktım o değil 2. yıldan sonra performans düşüşüne sebebiyet veriyor o yüzden monsterden vazgeçtim soğutma olayı fos monsterde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mysterious79 -- 18 Ağustos 2016; 20:11:08 >

• bu arada dell sitesinden service tag kullanarak cihazınız için tertemiz ve bölgenize uygun windows 10 imajı indirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creedence Clearwater R.

bu arada dell sitesinden service tag kullanarak cihazınız için tertemiz ve bölgenize uygun windows 10 imajı indirebilirsiniz.

gereksiz dell yazılımlarını da imaja dahil etmişler mi hocam?
  • mysterious79 M kullanıcısına yanıt
    Şu an indiriyorum büyük ihtimalle evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu bilgisayarın fan temizliğini nasıl yapacağız gençler ?

ayrıca arasıra boştayken fan hızlı çalışmaya başlıyor sebebi ne olabilir ?
    m2 slotu var evet ben de merak edip dün gece açtım
  • Bilgisayara sıfırdan format atmak istiyorum ama bende Windows cd'si ve iso dosyası yok bilgisayara format atacak olsam nasıl tekrar Windows'u kurabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FITFORCE

Bilgisayara sıfırdan format atmak istiyorum ama bende Windows cd'si ve iso dosyası yok bilgisayara format atacak olsam nasıl tekrar Windows'u kurabilirim ?

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10ISO
    Aracı inidirin. Açın bu bilgisayarı yükseltmek isityorum diyerek temiz kurulum yapın. DTüm dosyaları sili işaretleyin.
  • quote:

Bilgisayara sıfırdan format atmak istiyorum ama bende Windows cd'si ve iso dosyası yok bilgisayara format atacak olsam nasıl tekrar Windows'u kurabilirim ?

eğer ki cihaz w10 yüklü geldiyse kasa altında w10 keyi olmalı yoksa da bios'a tanımlıdır siz format attıktan sonra otomatik olarak aktive eder. eğer ki cihazınız fdos olarak geldiyse ya lisans almanız ya da benden duymuş olmayın kms araçları aktive etmeniz gerekecek. internetten sizin şuan kullanmış olduğunuz w10 sürümü ile aynı bir msdn kopyası indirmeniz ve formatlamanız gerekmektedir. format sonrası dell'in kendi sitesinden cihaza uygun driverler de bulunabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mysterious79 -- 18 Ağustos 2016; 22:24:10 >
  • 4722HQ olduğuna dikkat etmemişim. Önceki iletilerimde verdiğim bağlantı gibi pek çok karşılaştırma bulunabilir. Sen diyorsun ki çok özellik var işlemcilerde sistem bir bütün mesela dedin ki RAM türünü ya da boyutunu desteklese bile anakart desteklemese bu özelliği kullanamazsın. İmzamdaki 2 bilgisayar arasındaki fark işlemciler diyebilirim son kullanıcı olarak işlemci farkını anlamak neredeyse imkansız. %5-10 performans farkı normal neyse burada amacım horoz dövüşü yapmak değil.

Şimdiki işlemciler ve RAM'ler zannımca iyi gelişme gösterdi. Disk ve batarya teknolojisi yeterince gelişmedi. Hadi onu da geçtim sistem ferrari olsa ne yazar; şöfor düzgün değil orkestra şefi tırt. Demek istediğim bunlardan önce onca firmanın desteği olan Windows kendisini düzeltsin. MacOS yarısı donanımla harika işler yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gizli Sekme

bu bilgisayarın fan temizliğini nasıl yapacağız gençler ?

ayrıca arasıra boştayken fan hızlı çalışmaya başlıyor sebebi ne olabilir ?

ben de aynı konuyu merak ediyorum alt kapağı kaldırıp kompresör bassak bir süre götürür gibi fakat 1 yıl üzerinde fanları söküp güzelce silip yağlamak, termal macun yenilemek gerekir bence şuana kadar normal laptoplarda klavyeyi kaldırır altındaki civataları söker alt kasa civatalarını söker kasayı açardım fakat bu cihazın kasa tasarımı nasıldır bilemem o yüzden alsam da ilk yıl kasayı tamamen kaldıracağımı sanmıyorum
    alt kapaktaki görüntü kompresörün yeterli geleceği yönünde gibi hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanbilgin

quote:

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10ISO
    Aracı inidirin. Açın bu bilgisayarı yükseltmek isityorum diyerek temiz kurulum yapın. DTüm dosyaları sili işaretleyin.

Bu şekilde yapınca diskin içinde bazı dosyalar hala varlığını koruyor, yani temiz kurulum olmuyor. Ben diski komple diski biçimlendirip sonra tertemiz kurulum yapmak istiyorum bunu yapmak mümkün mü acaba ?

Windows 10 yüklü geldi ama key yok, nasıl öğrenebilirim kasayı kutuyu falan kontrol ettim hiçbirinde yazmıyor, biosa tanımlıysa o keyi nasıl öğrenirim ?
  • dmclskn D kullanıcısına yanıt
    Ucu bucağı açık bir konu gardaşım.. Bu bulut denilen birşey var hah işte o buluta atıyorsun herbişeyi neredeysen oradan alıyorsun ellamm...

https://www.youtube.com/watch?v=Sn7pNTsY5iY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ziggyloss -- 18 Ağustos 2016; 23:15:03 >
  • quote:

Windows 10 yüklü geldi ama key yok, nasıl öğrenebilirim kasayı kutuyu falan kontrol ettim hiçbirinde yazmıyor, biosa tanımlıysa o keyi nasıl öğrenirim ?

Key vs. öğrenmenize gerek yok. Microsoft'un sitesinden Media Creation Tool'u indirin. 8-16GB'lık bir usb belleğiniz varsa takın. Programı kullanarak tertemiz en güncel W10 sürümü ile format atabilirsiniz.

USB'yi oluşturduktan sonra restart yapın ve Dell logosu geldiğinde F12'ye basın, USB stick'i seçin. Gerisi klasik kurulum. Daha sonra gerekli sürücüleri indirin Dell.com'dan. Çoğu yeni güncellendi W10'a Anniversary Update geldiği için. Aktivasyon vs. yapmanıza da gerek yok. Cihaz bozulup anakart değişmediği sürece kurduğunuz tüm W10'lar (Home sürümü olmak şartı ile) otomatik olarak aktive edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycna -- 18 Ağustos 2016; 23:24:37 >

• Peki bu bilgisayarın fan çalışma düzenini,hızını ayarlayabiliyor muyuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.