Yüzbaşı
31 Mayıs 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar sevgili forum sakinleri. Yaklaşık 7 aydır 2014 MOdel 1.2 Tsi jetta comfortline kullanmaktayım. Aracımdan memnunum fakat eksikliğini hissettiğim her şeyi kendim tamamlamak istiyorum. Fakat bu konuda ikemat ettiğim Samsun ilinde pek yakın çevrem yok o yüzden sizlere danışma gereği duydum.

Aracın üstünde fabrika çıkışlı rcd 310 teyp var. 8 hoparlör ile birlikte standart bir çok sedandan yüksek doygun ve kaliteli ses veriyor. Güzel makine ama ekranı olmadığı için geri dönüş kamerası takamıyoruz buna. Ayriyeten sd veya usb olmadığı için sadece aux dan müzik dinleyebiliyorum. Cd hiç takmadım o işkenceye katlanamam.

Ben de bu sebeple aracıma çinden rcd 330 ve geri görüş kamera seti getirmek istedim. Fakat samsunda bu seti adam gibi takabilecek birileri var mı bunu bilmiyorum. Geri görüş kamerasında direksiyon çizgilerinin çıkması için vagcom ile kodlama yapmak gerekiyormuş sanırım. Bu da ayrı bir iş. Samsunda ikamet edip bu işlerden anlar dediğiniz birisi var mı? Ya da özel servisler bu işi yapar mı?

Ürünlerin linkleri aşağıda:

1-Teyp (Carplay ve mirrorlink deskli bluettothlu cd yok):https://tr.aliexpress.com/item/Rcd330-Art-RCD330G-Carplay-Araba-MIB-Radyo-RCD-330-330G-6RD-035-187B-I-in-VW/32959986890.html?spm=a2g10.search0104.3.1.71b6234a6npTPg&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_8_10065_10068_10890_319_10546_10059_10884_317_10548_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536_10902-10890%2Csearchweb201603_51%2CppcSwitch_0&algo_pvid=db5d5c84-b570-4edb-a928-12c8d0349694&algo_expid=db5d5c84-b570-4edb-a928-12c8d0349694-0

2-Geri Görüş Kamerası (Bagaj koluna takılıyor ışıklı rölelei:https://tr.aliexpress.com/item/RCD330-AV-Rear-Camera-View-Reversing-For-VW-Tiguan-Jetta-MK6/32734650835.html?spm=a2g10.search0302.3.1.4b9a7604Yy63Z2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0_10084_10083_10546_10887_10307_321_453_10548_322_454_10902_10618_536_10890_10065_317_537_10068_319_10059_10103_10884_10696,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=8c10d731-b649-4cd3-b6e8-ae9c08da30ce&algo_expid=8c10d731-b649-4cd3-b6e8-ae9c08da30ce-0

Acil cevaplarınızı bekliyorum saygıdeğer arkadaşlar.
Merhabalar yaklaşık 2 ay evvel 2014 model 72500 kmde 1.2 tsi (105 hp) comfortline bir jetta satın aldım. Araçtan memnunum diyebilirim. Lakin en önemli sorun arka frenden gelen ilginç seste.

Frene basarak direksiyonu çevirdiğimde arkada taraftan baya kanırma, kasılma sesi geliyor. Bir şeyler gocurduyor resmen. Frene basamdan direksiyonu çevirdiğimde en ufak bir ses yok. Bu sorunun kaynağı ne olabilir?
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 ay evvel 2014 1.2 Tsi comfortline jetta aldım. Araçtan memnunum lakin bir ses canımı sıkıyor. Ses tam olarak anlatmak gerekirse frene basarak direksiyonu çevirdiğimde arka tarafından baya kasılma sesi geliyor. Sanki bir şeyler kopuyor gibi. Freni bırakıp direksiyonu çevirdiğimde en ufak bir ses yok. Bazen rampada ya da ufacık bile eğim olsa frene basarak direksiyon çevirmek gerekiyor. Sizce soru ne olabilir?
Arkadaşlar merhabalar. 1 ay önce bir muhabbet kuşu almıştım çok güzel alışmıştı her şeye; lakin babam istemeden kaçırdı hayvanı. Kafes vs her şey hazır olduğu için yeni bir tane aldık. Bu kuş videoda görüldüğü üzere mavi. Fakat sesi bir garip. 2 gün önce aldık. İlk gün hiç bir şey yemedi ilk kuşumuz gibi. 2. gün yemeye içmeye başladı. Bu sabah da kuşlara bağırırken yakaladım diğer muhabbet kuşlarından farklı ötüyor gibi. Satın aldığım adam 2 aylıktan genç dedi onunla bir ilgisi olabilir mi? Konuşmasını etkiler mi? Bir de cinsi nedir bu hayvanın?
Arkadaşlar başlık biraz sakat oldu farkındayım ama cidden standart bir kullanıcının türden bir sorun değil. Yardımlarınızı bekliyorum. (Benim sesim [Telefonun mikrofununu line inden çıkış alarak], Telefonun sesi[aux kablo ile] ikisi ayrı kayıt olarak audacity ile kadedilip düzenledim kaliteli olması adına bu yüzden ufak tefek senkron sorunları ve hitap sorunları oluştu şimdiden kusura bakmayın)

Sanırım Teknoseyir'de seninle konuşmuştuk bu konuyu. Kapak deneyebilrsin çok bir şey kaybetmezssin. Bugüne kadar çok fazla olmasa da kullandım navigasyon için G2'yi. Msm 8974 ne sunuyorsa onu sunuyor cihaz. Bu çipseti kullanan cihazlarda uçuk kaçık bir anten kullanılmadığı sürece çok fazla fark hissedilmez ki zaten nerdeyse hepsinde kullanılan anten benzerdir. Büyük bir ihtimalle kapağındaki antende sorun var. Bir değiştir bakalım. Aliexpress gibi sitelerde 3 tl altına bulabilrsin. Türkiye'de 80 tl den aşağı yok. Eğer sorunun çözülmüyorsa çipsetle ilgili bir arıza veya buna benzer bir donanım arızası vardır. Garantiye versende pek fazla ilgilenmezler. Teknik servis dışarı çıkıpta gps çekiyor mu çekmiyor mu diye bakmaz bile. Bakar sadece gps açılıyor mu kapanıyor mu. Eğer açılıyorsa geri yollar telefonu. Ne diyelim geçmiş olsun.
Evet dh sakinleri geçen salı yani 16 sinda dayimdan canli olarak nakil oldum. Sag bobregi bana montelendi. Samsun omu tip fakultesinde oldum. Bu illeti ilk 13 yasimda ogrendim kronik dediler sebebi bilinmiyor hala. 13 yasindan bugune yani 20 yasima kadar degerler hep artti ama bana cok dokunmadi son 1.5 seneye kadar. Yedim ictim gezdim tozdum alkol vs her b.k kullandim beni bu yasima kadar getirdi. Daha 15 yasinda iken cok onemli bir hoca ankara medicana da calisiyordu bi donem ismini vermicem bana 20-21 gibi nakil olucan simdiden soyliyim demisti ve hakkaten tutturdu yani adam. Noldu o gunden bugune derseniz 18 yasimda memlekete samsuna tasindik ve o sene evde kaldim. Ve her ay 1 kere hastaneye gidip degerlere baktirdim dogal olarak her ay artiyordu nakil sart dediler dayim vermek istiyordu zaten. Ben sonraki sene trabzona okumaya geldim ama finallere giremedim 2. Donem. Bunaltmaya baslamisti artik kramplar deli ediyor kafam tutmuyordu yorgunluktan oluyordum resmen ve yuzum sisiyordu. Kontrole gidim la final oncesi hem bizimkileri gorurum dedim hoca kreatinin 10.8 diyince bi halay cekesim geldi almis basini gidiyor resmen. Dedim 2 hafta beklesek finaller var olmaz komaya girersin dedi tamam dedim bende. Yatirdilar dayi geldi nefroloji servisinde 25 gun incelemelerimiz yapildi 9 sefer boynumdaki kataterden diyalize girdim ve en son amiliyata alindik. 7 saat surdu toplamda o gece baya agrim oldu ama amiliyat cok basarili gecti dedi hoca o lafi sakinlestirdi epey. 2. Gun yurumeye basladim 5. Gun diren 6. Sonda alindi. Kreatin 1.4 e inmisti. Haplari cilginlar gibi kullaniyordum hoca seni yarin taburcu edicem derkennn hop sonraki gun kreatinin 1.7 oldu. Bunun amlami ejeksiyon yani organ reddi demekti. Biyopsi alindi ankaraya goturuldu ve evet ejeksiyon vardi. Neyseki tedaviye baslandi 6 gun daha yattim bugunle beraber ve su an 1.2 kreatinin hoca iyilesiyorsun dedi. Bunlar cogu hastada oluyor korkmana gerek yok diyince yine rahatladim. Beklicez artik var mi tavsiyesi onerisi ya da bu konuda gecmisi olan arkadas ?
20 gündür O.M.Ü nefroloji servisinde yatıyorum. Dayımdan böbrek alıcam. 20 gündür ameliyat öncesi sakatlıklar olmaması adına kontroller yapılıyor. 20 gündür çok şey gördüm burada ama bugün 2 kişi ölünce kötü oldum cidden. Ilki 10 sene evvel trafik kazası geçirip frlç kalan böbrekleri de iflas eden benle aynı bölümde yatan orta yaşlı hasta. Adam ne zaman diyalize girse nöbet geçiriyordu doktorlar adamı kendine zor getiriyordu. Ben kesin gider bu dedim daha ilk günden. Bugün koridordan bi kadının ağlama sesi grlince bemen atladık koridora dayımla. Kadın odadan yavaşca çıktı ve oğlum oğlum diye bağıra bağıra ağladı. Reçel yapamadım sana oğlum diyince bi kötü oldum. Bi anne için dünyanın sonu demekti bu resmen. Herkes toplandı filan rahmetliyi alipa morga götürdüler. Sonra kız kardeşi filan da aynı şeyleri yaşadı. Sonra sesler kesildi, oda boşaldı. Daha demin koridorda gezerken bir kadın sesi daha duydum. İndim aşağıya galiba o teyzedir diye düşündüm fakat başkasıymış. Kalp krizinden ölmüş bu seferki hasta. 2 3 kadın birden ağlıyordu. İyice çöktüm bugün.
Beyler çıldırmak üzereyim. Son 2 aydır adam akıllı uyuyamıyorum. 2 aydır tüm dişlerimde böyle ufak kaşıntı biraz da yanma misali bir ağrı var. Bazen sol kulağım ve yanak kemiği de beraber ağrıyor. Sıcak ya da soğuk herhangibir şey deydimi dişlere deliye dönüyorum. Sensodynin macununu denedim işe yaramadı. Dişciye gittim 20 lik olabilir dedi röntgen çekti yokmuş dedi. Baktı baktı bir sıkıntı gözükmüyor yalnız bir cüruğün var onla da alakası yok o kronik dedi. Bruksizm (diş sıkma diş gıcırdatma hastalığı) olabilir ben pek anlamadım dedi. Parol ağrı kesicisini alinca bu his 4-5 saatliğine geçiyor sonra daha şiddetli bir ağrıyla uyanıyorum. Böbrek hastasıyım ağır derecece. Kalsiyum eksikliği var vücudumda. Onla bir alakası olabilir mi sizce ? Sürekli ağrı kesici kullanmak benim için intihar demek. Pazartesi nefrologla konuşcam. Var mı aranızda böyle bir şey gören duyan ?
Merhabalar. Bugün cloudy g2 nin android 5.0 lı versiyonunu yükleyeyim derken son anda fark ettimki rom cihaza uygun değilmiş. Kore versiyonu içinmiş. Salak gibi yükledim. Cihaz fastboot modunda başlayıp durdu. Ne downloand mod ne de recovery mod açıldı. Bir arkadaş cmd komutlarıyla downloand modu açabiliceğimizi yazmış. Uyguladım link burada:http://uzmanim.net/soru/lg-g2-fastboot-mode-started-udc-start-sorunu/28087

downloand mod açılcak gib,i oluyordu ama 2. aşamaya geçmiyordu ekranda sadece downloand mod yazıyordu. Biraz daha araştırdım filan derken telefonu kapattım bi daha açtığımda lg logosu geldi ve fastboot filan hiç bişey çıkmadı simsiyah ekran hiç bir tepki yok.

ve bilgisayara bağladığımda böyle sürücüler çıktı karşıma

bi arkadaş linx üzerinden çözebilirsiniz gibi bişeyler yazmış ama hiç anlamadım çok karışık. Garantiye vermek istemiyorum yapabilceğim hiç bir şey yok mu ? Yoksa garantiye gidip cihazın son 1 haftadı çok yavaşladığını bundan dolayı fabrika ayarlarına döndüğümü ve yarıda telefonun kapanıp bir daha açılmadığını söylicem. Ama bu beni vicdanen rahatsız edicedk ve cihazın büyük bir ihtimal anakartı değişicek. Adamlarla bi ton kullanıcı hatası değil tartışması çıkıcak.

Lütfen bilen biri yardım etsin.
Hakkında
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Lg G2 D802 (Master) Amatör Hi-Fi meraklısı
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
LG
Operatör
Türk Telekom
Ses Sistemi
Edifier
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 593
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 43.970 (Bu ay: 236)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 75 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.