Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.296
Cevap
37
Favori
441.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.sorununuz için şanzumancıya gidin
    2. Sorununuz teybin üstünde üfleme panellerinin ortasında bir tuş var mavideyse soguk beyazda ise sıcak hava gelir
    3. Sorununuz kapılar ayarsızdır fitillere tam baskı yapmıyordur aynı sorun bendede var bnm araç kazalı yanlız kapıları ayarlatırsan sorunun düzelebilir birde ön davlumbazlarına bak onlar kırık veya yoksa aynı sesi yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ricardozonta

Arkadaşlar selam

1996 model Honda Civic 1.6 iLS otomatik vites aracımı satıyorum. Aracı tam 11 senedir kullanıyorum. Şu anda kilometresi 257000'de. Araç Sakarya-İzmit-İstanbul arasında kullanılmıştır son 5 sene haricinde hep ikinci araç olduğundan kilometresi çok fazla artmamıştır. Büyük kazası yoktur. Fakat İstanbul'da dar ve işlek bir sokakta oturmaktayım. Maalesef ki park halinde park halinde çarpma ve kaçma olaylarından çok müzdarip oldum. O nedenle sol ayna ve sol arka stop ve sol ön tampon çatlaktır ve de sadece bölgesel boya vardır. Bunların fotograflarını alıp, tamir ve değişimini yaptırarak satacağım. Aracın geçmişte (190000 km) yağ pompası arızasından dolayı krank mili değiştirilmiştir. Bunun haricinde ciddi bir arızası olmamıştır. Halen sorunsuz olarak kullanılmaktadır. Bakımları da 10000 km de bir eksiksiz yaptırılmaktadır. Aracın içi oldukça temiz ve bakımlıdır. Motor bölgesinde yüzeysel yağ kaçakları vardır. Nedeni ya keçelerden yada motor yağını son değiştirdiğimde 3.6 L yerine 4 litre koymuş olmalarındandır. Bunun haricinde aracın arka sileceği sesli çalışmaktadır. Sadece yazları sarı motor ışığı yanmaktadır. Bunun nedeni ise 190000 km de takılan LPG'dir. Bu LPG'li araçlarda karşılaşılan genel bir problemmiş. O haliyle yıllardır kullanıyorum sadece dediğim gibi sıcak havalarda yanıyor. Muhtemelen hava ve gaz karışımı sıcak havalarda lamda sensörünün değerlerinde bir sapmaya neden oluyor sanırım. Aracı muayeneye götürmeden evvel ABS ışığı yandı, hemen yapılması mümkün olmadığından dolayı araç muayeneden geçsin diye ışığı söndürdüler. Bilgisayara bağladığımızda 2 abs sensörünün değiştirilmesi gerektiği söylendi. Bunlar dışında aracın herhangi bir problemi yoktur. 300-500 liralık bir bakım yada masrafla uzun süre binebileceğiniz bir araçtır. Araç içinde arka park sensörleri vardır. Sunroof hariç en dolu modeldir. Rengi beyazdır. Lastikler michlen markadır ve değiştirilmesine gerek yoktur. Plakası 54 DR 701 dir, sorgulama yapabilirsiniz. Yaşına göre oldukça temiz ve hırpalanmamış bir aractır. Sormak istediğiniz soru olursa mesaj atınız. Teşekkürler.

senin araç ölmüşte ağlayanı yok

• Arkadaşlar euro civic e göre spor yay veya coilover bulamıyorum kimi satıcılar sedan veya hecbek yerli hondaların yayları bire bir aynı olur diyor. Kimi satıcılar ise malesef aynı degil olmaz diyor arada kaldım internetten alacam olmaz ise elimde kalır bilen biri varmı yerli civicler için üretilen spor yay veya coilover euro civic araclara olur mu?

• olmaz
  • ARKADAŞLAR MERHABA 2006 HONDA EURO CİVİC LS KULLANICISIYIM ARACIMDA AUX GİRİŞİ BULAMADIM ORJİNAL CD ÇALAR TEYP KULLANMAKTAYIM VE DEĞİŞTİNMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM YOKSA NASIL AUX GİRİŞİ YAPABİLİRİM
  • Aranıza yeni katıldım arkadaşlar. 98 model 1.4 is lpg takilmamamis modelini aldim. Arac 270000 de olmasina ragmen motor ve yürür sağlamlığı beni şaşırttı diyebilirim. 370 tl ile Sehir içi 1100 km yol yaptim benzinle. yakıt makul seviyelerde gibi ama yıllık 4-5 bin km şehir içi 2-3 bin de şehir dışı yapacağımı öngörerek lpg taktirmaliyim sizce

• makamcı SW kullanıcısına yanıt
    S.A. makamcı

Bende zaman saati aydınlatması için konsolu acacam. nasıl tip lamba gereklı.
    Lambayı hazırlayayım o şekilde açayım.

Teşekkürler
  • Arkadaşlar 97 model euro civic hb bagaj bakaliti istanbulda nerede bulabilirim?
  • Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım ismim Ali 98 model euro civic 1.6 ies aldım. Nereden konu açılacağını bilmediğim için buraya yazıyorum. Bir kaç bilgi alacaktım. 98 euro civic için arka cam stop lambası ve ön sis far takımını nereden bulabilirim.İkamet Afyonkarahisar. İnternetten bulabilir miyim acaba. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler. SAYGILARIMLA...
  • A.S. hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah. Arka cam stop lambasını zamanında çok uğraşıp bulamamıştım Ankara'da. Aslında çıkma da aradım yine bulamamıştım. Onu bulmak zor anlayacağın. İnternette de bulamamıştım şimdi var mı bilemiyorum. Ben de piyasadaki ledlilerden uydurdum hala öyle kullanıyorum. Ön sis farını bulabilirsin belki ama yüksek fiyat çekerler orjinaline. Bende 1.4 is var onun için bir ara heveslendim sis farına ama vazgeçtim. Bu aracın parçalarını bulmak çok kolay olmuyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dipneusti -- 27 Mayıs 2016; 11:24:44 >
  • arabayı yenilemek lazım
  • Merhabalar, bende 96 ils eurocivic var,5yıldır bende, aldığımdan beri araba açık hava filtresi varmış gibi gür sesli çalışıyor. Egzos sistemi komple değişti, fakat motordaki 2500-3000 devirdeki gürleme geçmedi. Şehiriçi kullanımda spor bi ses ama uzun yolda çekilmez oluyor. Bilgisi olan???

• dipneusti D kullanıcısına yanıt
    bilgi için çok teşekkür ederim dipneusti

• aytekelim A kullanıcısına yanıt
    aytekelim zaman saati ışığı için konsolu açmana gerek yok. Teyibi çıkar elini ordan zaman saatinin arkasına doğru sok küçük bir parçaya dokunacakcın onu sağa ya da sola çevirerek çıkartıp aynısını oto elektirikçilerinden bulabilirsin

• alper498 A kullanıcısına yanıt
    araç 20 yaşında , ne bekliyordun ki....o sesler artarak daha da çekilmez hale gelecek
  • Alper kardesim hava filtresi kutusunu sok altinda hava deligi olan kisma yaklasik 15 20 cm boyunda bi boru uydur guzelce sabitle sesi keser alttaki borusu yoktur buyuk ihtimal bendede oyleydi bunu yaptim tik ses yok suan

• Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce euro civic 1.6 96 model aldim. Araçta şu an yanaksız ve geniş lastikler var. Daha spor görünmesi için bu lastikleri takmışlar sanirim ve arabanın altında yere çok yakin. Benim sorunum uzun yolda ortalama 3000 devirde gitmeme rağmen 25 kuruş civarında yaktı LPG ile. Sizce bu biraz fazla değil mi? Yakıdını azaltabilmem için ne yapmam gerekiyor? Bu araç Antalya da kullanılmış oradan aldım zaten. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.

• öncelikle jant çapını yazarsanız daha iyi olur bende 16 jant geniş taban spor lastikler vardı aldıgımda ortalama 30 krş yakıyordu bunları satıp yerine 14 teneke jant ve kapak aldım 4 adet sıfır lastik taktım şuan yakıtım şehir içi 17 ila 22 krş arası kullanıma bağlı olarak degişiyor şayet aracınızdaki jantlar büyük ise 13 14 ile degiştirmenizi tavsiye ederim ve birde lpg hortumları filtreleri degiştirin ayar yaptırın göreceksiniz ki yakıtınız baya bi düşecek birde son çare olarak subap sente ayarı yaptırmanızı öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rexetce31 -- 23 Haziran 2016; 1:27:14 >
  • S.a arkadaslar honda civicler vok hosuma gidiyor.param ancak 1995 ile 1998 model olanlara yetiyor.sizce bu eski model alanlar memnunmu.birde alirken nelere dikkat etmem gerekiyor.otomatik viteslermi iyi olur yoksa manuelmi.alirsam ben kac til idare eder.tesekkurler..

• rexetce31 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim birazdan söküp kontrol edecegim. İyi ramazanlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.