Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (481. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
12.819
Cevap
56
Favori
1.476.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doctorbot

308 hdi auto6r 1.6 araç aldım ama direksiyonu acayip sert. bütün 308 lerde bu böylemi?? ayrıca bi sorunum daha var vitesle ilgili. frene basıp yavaşladıktan sonra tekrar hızlanmak istediğimde vitesi düşürmüyor 1500 devirde bile ilk viteste gitmeye çalışıyor ve hızlanmıyor. cevaplayabilecek olan arkadaşlara şimdiden tşkler

Evet aynen öyle.Direksyon sert iki elle çoğu zaman çeviriyorum.Viteste düşürmemekte diretiyor direksyonda ki kulakçıklarla düşürmek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftk44

rADYODA sıkıntı yaşayan arkadaş varmıy dı devamlı bekle diye...Servis bazı kanallarda tüm peugeotlarda var diyor hatta servise giren diğer araçlarda da gösterdiler gerçekten radyo çalışmıyor...

Bende de bazı radyolarda uzun süredir bu sorun var. Garanti bir kaç gün sonra bitiyor :) Ancak anladığım kadarıyla garanti kapsamında tamir edilebilir bir şey değil, değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimit

Auto6R vites geçişlerindeki sarsıntı ve erken baskı balata yemesinden şikayetci olan arkadaşlar, araçlarınızı yetkili servise götürüp şanzıman alıştırması yaptırmak istediğinizi söyleyin,bu işlemde araç bilgisayar eşliğinde tek tek viteslere geçiyor yaklaşık 20 25 dakika sadece işlem sürüyor.bu uygulamadan sonra vites geçişleri daha yumuşuyor ve kavrama noktaları daha sağlıklı hale gelmiş oluyor,böylece baskı balata ömrüde uzuyor.

Bunun dışında bir çok kişi auto 6r yi tam otomatik gibi düşünüyor ve öyle kullanıyor buda baskı balata ömrünü kısaltan bir durum,sistemin kendine ait bazı püf noktaları var en basiti vites değişimlerinde ayağınızı gaz pedalından hafifce çekseniz yığılma gibi bir durum söz konusu bile olmuyor,aynı şekilde balataya birden yük binmediği için gene balata ömrüde uzamış oluyor.

ŞANZIMAN ALIŞTIRMASI İÇİN ÜCRET TALEP EDİLİYORMU ACABA?

• Alıştırma için ücret istenmiyor pek faydası olduğunu da düşünmüyorum ben. taktıkları cihaz peugeot-planet diye çin malı bir bağlantı arabirimi ve yazılım. arıza kayıtları falan gibi detayları görmek için bir cihaz gibi bişeymiş. faydalı olacağını bilsem çinden getirtebilirim ama araç zaten kendini sürekli ayarlıyor. dikkat ettiyseniz şanzıman debriyaj ayarı hidrolik subap ayarları falan eğim değiştikçe sürüş sitili değiştikçe vız vız sesler çıkartarak kendini ayarlıyor.
  • Bu konunun ilk günlerinde çok konuştuk çok tartıştık, şimdiwww.forumpeugeot.com adresindeyiz ve herkesi bekleriz.

İşte aracım, sorunsuz-keyifli-spor-az yakan....

2008 Premium HDI

• Siyah inci güzel duruyor bu kasa artık ayrı bir yeri var, aracın markası değil modelini söyleyince anlanması en büyük artısı kendini sevdirdi, o kadar rakiplerine karşı yüksek hızlardaki hakimiyetti ve frenleri insana güven veriyor, güle güle kullan aracını dostum.
  • 2009 model benzinli tiptronic 308'imi, yeni bir araç almak üzere takasa verdim. Artık bir 308 kullanıcısı olamayacağım ama görüşlerimi belirtmek isterim.

Aracı alırken hayalim GOLF'tü ama param yetmemişti, şimdi GOLF'ün yüzüne bakmıyorum. Benim beklentilerimi yükselten bir araçtır. Yol tutuşu, konforu, iç mekan genişliği, hiçbir şekilde hissetmediğim otomatik geçişleri, güzelim gösterge paneli ve göğüslüğü ile yaklaşık iki sene boyunca severek kullandım. Yavaş girilen yokuşlarda çekişin düşmesi dışında hiçbir sorun yaşamadım.

Herkese kazasız belasız, keyifli sürüşler dilerim.

Saygılarımla.
  • debriyaj sorunu düz viteslerde de var mı?

peug. 308 2008 model 65000 de comfort dizel bi araç var 29000 lira istiyorlar ,alınırmı sizce?
  • Arkadaşlar 2010 model 308 110 auto 6r 17500 km de ki aracımı satıyorum.Araç orjinal değişen yoktur..İlgilenen olursa bilgilerine..
  • Arkadaşlar Ekim-2010 da, 2011 308 1.6 HDI Comfortpack bir araç aldım, aracın sağ ön koltuğunda biri oturunca aracın her hareketinde en ufak kasiste bile sinir bozucu gıcırtı sesi geliyor. Sorun nedir bi yardımcı olun yoksa gidip ankara göral plazayı darmadağın edecem sıfır araçta bi ton sorun çıktı aldığımdan beri lanet olsun böyle şerefsizlere. çok severek aldığım araçtan soğuttular beni.
  • Arkadaşlar Ekim-2010 da, 2011 308 1.6 HDI Comfortpack bir araç aldım, aracın sağ ön koltuğunda biri oturunca aracın her hareketinde en ufak kasiste bile sinir bozucu gıcırtı sesi geliyor. Sorun nedir bi yardımcı olun yoksa gidip ankara göral plazayı darmadağın edecem sıfır araçta bi ton sorun çıktı aldığımdan beri lanet olsun böyle şerefsizlere. çok severek aldığım araçtan soğuttular beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altun_55

Arkadaşlar Ekim-2010 da, 2011 308 1.6 HDI Comfortpack bir araç aldım, aracın sağ ön koltuğunda biri oturunca aracın her hareketinde en ufak kasiste bile sinir bozucu gıcırtı sesi geliyor. Sorun nedir bi yardımcı olun yoksa gidip ankara göral plazayı darmadağın edecem sıfır araçta bi ton sorun çıktı aldığımdan beri lanet olsun böyle şerefsizlere. çok severek aldığım araçtan soğuttular beni.

ankarada en iyi hizmeti abc veriyo bence...bendede partner tepee vardı ilgi ve alakaları beni hep memnun etmiştir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: altun_55

Arkadaşlar Ekim-2010 da, 2011 308 1.6 HDI Comfortpack bir araç aldım, aracın sağ ön koltuğunda biri oturunca aracın her hareketinde en ufak kasiste bile sinir bozucu gıcırtı sesi geliyor. Sorun nedir bi yardımcı olun yoksa gidip ankara göral plazayı darmadağın edecem sıfır araçta bi ton sorun çıktı aldığımdan beri lanet olsun böyle şerefsizlere. çok severek aldığım araçtan soğuttular beni.

ABC'den Bende 2011 model 308 aldım, Gayet iyi ve içine siniriyor yaptıkları işciliklerden filan her konuda tam not veriyorum, sadece biraz zaman konusunda anlasamasakda güzel yaparlar sizde deneyiniz, sorunuz çözülecektir.
  • Gıcırtının kesinlikle koltuktan geldiğine eminseler koltuğu söküp döşemeci ustası yaylara falan bakıp sorunu çözebilir. eğer kendi döşemeci ustaları yoksa servisten bir elemanla döşemeciye birlikte göndertsinler veya size servislerinin anlaşmalı olduğu döşemeci varsa servis kağıdının birnüshası veya fotokopisiyle gider yaptırırsınız 50TL falan tutar ki bunuda zaten siz ödemezsiniz servisle halleder onlar hesabı.

Gıcırtı eğer koltuktan gelmiyorsa sağ kapı kilidinden gelebilir kilit sökülüp bakım yapılıp takılabilir. veya kapı fitillerinden geliyorsa silikon esaslı bakım ürünüyle ovup fitilleri pamuk gibi yumuşacık yapıp sorun giderilebilir. bilinenin aksine asla wd40 gibi bir ürünle özellikle metal yerleri (koltuk yayları özellikle) yağlattırmayın metalleri zaman içinde paslandırır wd40 heryere uygulanmaz herderde de deva değildir diye duymuştum ustalardan. wd40 yerine 3m daha uygun olur ama yağlama kesin çözüm sunmaz ileride yine başlar.

Düşük bir ihtimal ama aracı kaldırıma yada yüksek çıkışlı park yelerine vs.vurduysanız alttan kaportaya punto attırmış olabilirsiniz. dikkat eden olduysa araç tümseklerde esner ve normaldir yeni nesil araçlarda buböyledir. ama çok zorlandıysada dediğim gibi punto atabilir gıcırtı araca ömürboyu yapışabilir. aracı kaldırıp kontrol ettirip atan punto varsa vs.tespit ettirip yeniden punto attırmak gerekir. benim kendi garajım var ama çankaya belediyesi sağolsun kaldırımları habire yeniler habire yükseltir, yükseldiği içinde aracı birkere bile olsa denemesini bile yapmadım çıkarmı altı sürtermi falan diye hiç aracı vurmadım yüksek park yerlerine. sokağa parketmek en sağlıklısı. partner tepe daha 2010 model ama baya deneyim kattı bana:( onun için 2011 model 308'i kullanırken bakıyorum gittiğim yerde park girişi 3-5cm'den fazla yüksekse yolun kenarına bırakıyorum. eğer çıkacaksam ya tam karşıdan giriyorum çok yavaşça yada geri geri çıkıyorum yavaşça. hiç esneme sesleri çıkarttırmadım 308'e. birde ben kasislere girerkende önce sağ tekeri tümseğe sokayım eğimli gireyim de zarar vermesin gibi abuk şeylerede katılmıyorum mantıksız geliyor bana.siz nedüşünüyosunuz bilmem. neden aracın kasasını esnetelim ki kasislerde anlamıyorum?¿ aracın hangi aksamını korumaya çalışıyoruzda nerelerini bozmayı gözden çıkartıyoruz belli değil:))

• http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/313wjhs8/DSC_1148.JPG.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORPHEUSMÜZİK -- 15 Mayıs 2011; 17:10:01 >
  • hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar yaptılar yaptılar yapadılar oradan çıkıp avukatımın yanına gidip gerekli işlemleri başlatacağım, sıfır araba alıp rezillik çekmek zorunda değil kimse herkes haddini bilecek.
  • arkadaşlar ben makyajlanmış 308 i bekliyorum ama bazı forumlarda yeni 309 dan önce böyle makyajlanma olması gayet doğal 1 yıl sonra 309 çıkar diyolar.sizce 309 çıkar mı...bu konuda bilgisi olan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sovalye_

arkadaşlar ben makyajlanmış 308 i bekliyorum ama bazı forumlarda yeni 309 dan önce böyle makyajlanma olması gayet doğal 1 yıl sonra 309 çıkar diyolar.sizce 309 çıkar mı...bu konuda bilgisi olan var mı

2013 de yeni kasa 309 değil 301 olarak çıkacakmışşş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftk44

quote:

Orijinalden alıntı: sovalye_

arkadaşlar ben makyajlanmış 308 i bekliyorum ama bazı forumlarda yeni 309 dan önce böyle makyajlanma olması gayet doğal 1 yıl sonra 309 çıkar diyolar.sizce 309 çıkar mı...bu konuda bilgisi olan var mı

2013 de yeni kasa 309 değil 301 olarak çıkacakmışşş

Peugeot 301, 3 serisinin ilk aracı. 301 olarak çıkamaz; aşağıda Peugeot 301'in resmi var:

• Peugeot 309 da olamayabilir çünkü 85-93 yıllarında üretilmiş zaten. sıralaması 301, 302, 304, 305, 309, 306, 307, 308 diye gitmiş. Peugeot 309 resmi:

• 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.