Şimdi Ara

Bakaya, Yoklama Kaçağı, Yüksek Lisans ile tecil durumu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle konu yeri burası mı tam emin değilim...

9/10/1987 doğumluyum
    2011 lisans mezunuyum ve lisans tecilimi kullandım
    daha sonra devlet memuru 657tabii atandım ve atanma sonrası 2 yıllık tecilim de 11/06/2015 tarihinde sona erdi.
    sorum şu;
    - bakaya iken Yüksek Lisans kazanırsam tekrar tecil edebilme hakkım varmı? en merak ettiğim bu. 2016 Ocak dönemi belki Yüksek Lisans kazanabilirim
    - ben bakaya yani Yoklama kaçağı durumundayım sanırım tam teknik açıklaması nedir?
    - GBT, otel kaydı ve yurtdışı çıkış pasaport kontrolunde yakalanırsam "meşhur 15 gün" tebligatını mı imzalıyorum sadece?
    bu işlem askerlik şubesinde mi yoksa polis karakolunda mı oluyor?
    - tebligat imzalanınca salıveriliyor muyuz? yoksa direk askerliğe sevk işlemi mi yapılıyor?
    - tebligat edildikten sonra yine de askerlik işlemleri yaptırmazsam ne olur?

not: askerlik şubesini aradım ama ulaşmak zor net bilgi almak için.
    netten araştırdığıma göre tebligatı alsak bile hiçbişey olmuyor sanırım.. ama yine de emin olamıyorum

• sana "15 gün içinde askerlik şubesine başvurun" yazılı bi kağıt imzalatıyorlar ancak başvurmazsan herhangi bir şey olmuyor.
    fakat yoklama kaçağı veya bakaya durumunda iken yüksek lisans kaydı yapılabiliyor mu, yapılıyorsa eğer yoklama kaçağı ve bakaya durumu ortadan kalkıyor mu onu bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.