Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (1255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.504
Cevap
310
Favori
1.290.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12531254125512561257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6s 32 havale indirimi ile 2600 e geliyor diyolardı forumda. Bence 6s alın pişman olmazsınız:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam iphone 6s space gray cok karizma duruyor tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Luken Drew

6s 32 havale indirimi ile 2600 e geliyor diyolardı forumda. Bence 6s alın pişman olmazsınız:)

Hocam pil kullanım süresiyle ilgili bilgi verir misiniz? Oyun oynamıyorum. Sosyal medya, WhatsApp, tarayıcı gibi uygulamalar kullanıyorum. Gün boyu 3G açık 6-7 saat kullanım süresi alabilir miyim? Şu anki telefonum 1,5 saati zor görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punisher3516 -- 24 Ekim 2016; 0:31:23 >
  • bildiginsan kullanıcısına yanıt
    Hocam her cihazın çıkardığı ses dB farklı bnde de 6s plus var dediğiniz durum var yani kabullencez artık ☺

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvador_Limones

quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

Arkadaşlar home butonuna basarken bazen tırtıklı diye tabir edebileceğim ses geliyor. Tek katman yokmuşta sanki birden fazla katman varmış gibi geliyor. Bir sorun mu var acaba home butonunda?

telefon yeni ise ve çıtlama benzeri bir durumsa aktif kullanımda tok sese dönüşür 3 4 ay içerisinde. telefon eski ise ve şeker gibi kıtır kıtır sesler geliyorsa araya toz girmiştir. telefonu touch id aşağı bakacak şekilde tutup butona tık tık vurarak tozunu çıkartıp alkollü bezle veya kolonyalı mendil ile çok fazla ıslatmadan baş aşağı tutarak temizleyin. bu iki durumun dışında ise donanımsal hasar olabilir . beklemeden servise göstermeli.

hocam aralık ayına kadar garantim devam ediyor da bu touch id deki katmanlı ses ve kameramda küçük bi saydam leke var garantiye yollasam değişim olur mu yoksa ücretsiz tamir mi olur? Tamire de razıyız tabi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ios 10 jb geldimi??

• Ben de oyun oynamam hiç. Güç tasarrufsuz 6 saati geçiyor aynı kullanımda. Tasarruf modunda 9 saat kullanım görmüştüm iOS 10 ilk haftalarında

• ios10 harbiden ses anlaminda 9.3.5 surumunh aratiyor..

.ok vardi gectik..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Tuşun çevresine üfleyin geçiyor. Anlattığınız durumun aynını yaşadım. Bi kaç kez sağlam üfledim heryerinden şimdi ilk günkü kadar tok.

• anladım hocam teşekkür ederim. büyük ihtimal yazılımsal çünkü 9.3.5te falan hiç bir sorun yoktu 10a geçtikten sonra olmaya başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrOguzhan

quote:

Orijinalden alıntı: Salvador_Limones

quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

Arkadaşlar home butonuna basarken bazen tırtıklı diye tabir edebileceğim ses geliyor. Tek katman yokmuşta sanki birden fazla katman varmış gibi geliyor. Bir sorun mu var acaba home butonunda?

telefon yeni ise ve çıtlama benzeri bir durumsa aktif kullanımda tok sese dönüşür 3 4 ay içerisinde. telefon eski ise ve şeker gibi kıtır kıtır sesler geliyorsa araya toz girmiştir. telefonu touch id aşağı bakacak şekilde tutup butona tık tık vurarak tozunu çıkartıp alkollü bezle veya kolonyalı mendil ile çok fazla ıslatmadan baş aşağı tutarak temizleyin. bu iki durumun dışında ise donanımsal hasar olabilir . beklemeden servise göstermeli.

hocam aralık ayına kadar garantim devam ediyor da bu touch id deki katmanlı ses ve kameramda küçük bi saydam leke var garantiye yollasam değişim olur mu yoksa ücretsiz tamir mi olur? Tamire de razıyız tabi.

kullanıcı hatası darbe vs görülmez ise değişim yapılır çözülemeyen problemlerde. apple da tamir yok.

• Selam.
    Galaxy s4 den 6s e geçme planlarım var. Bazı kafamı kurcalayan konularda yardımcı olursanız sevinirim. S4'ü 3.5 sene civarı kullandım son senem cidden eziyet şeklinde oldu bu aralarda iyice saçmalamaya başladı telefon. 6s ile tahmini kaç sene problemsiz geçer? Batarya performansı değişken ama normal kullanım oyun falan yok gün içinde 2. kez şarj etmek gerekir mi?
    Asıl önemlisi bu paraya değer mi?
  • KOMANDO ASTEĞMEN kullanıcısına yanıt
    3senedir 5s kullanıyorum hala sorunsuz Bi k yerde sıkıntı çıkarıyor oyunla müzik aynı anda olmuyor Mesala , 6s te gider Bi 4 yıl zaten sıkılırsınız o zamana kadar

• Beyler mesaj yollarken çıkan garip sesleri nasıl kapatabilirim? İlla sessiz moda mı almam lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: KOMANDO ASTEĞMEN

Selam.
    Galaxy s4 den 6s e geçme planlarım var. Bazı kafamı kurcalayan konularda yardımcı olursanız sevinirim. S4'ü 3.5 sene civarı kullandım son senem cidden eziyet şeklinde oldu bu aralarda iyice saçmalamaya başladı telefon. 6s ile tahmini kaç sene problemsiz geçer? Batarya performansı değişken ama normal kullanım oyun falan yok gün içinde 2. kez şarj etmek gerekir mi?
    Asıl önemlisi bu paraya değer mi?

Hocam oyun filan yoksa 6s günü genelde çıkarıyor, merak etmeyin s4ten sonra 6s ilaç gibi gelir ve arkadaşların dediği gibi istersen 4 sene rahat götürür. Ama imkanın varsa 0 veya temiz garantili 2.el 6s plusı daha çok tavsiye ederim. Hem büyük ekran, daha iyi kamera hem de şarjı cidden mükemmel...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrOguzhan -- 24 Ekim 2016; 11:56:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    Crop yapılmıyor deyip aradaki kaliteyi yok sayamayız. Sensör farkı bariz şekilde kendini hissettiriyor. Bütün profesyonel sitelere bakabilirsin hepsinin imaj kalitesinde ilk baktığı şey crop yapıp bozulma oranını tespit etmektir. Kaldı kullanıcıları geçtim GSMArena gibi bir yer bile cihazları karşılaştırırken crop yaparak kıstas alıyor.

http://m.gsmarena.com/blind_shootout_iphone7_galaxy_s7_xperia_xz_lg_g5-review-1508.php

Netlik nasıl 6s'te daha iyi? Mekanın önündeki kırmızı bisiklete, yanındaki kahverengi tahtalarla üzerlerindeki bitkilere ve üçüncü dördüncü katlardaki klimaların üzerine yakınlaştır. Bariz şekilde 6s gün ışığında bile kumlu (noise) çekim yapıyor. Resmin genelinde bu bozulmalar var. Sebebi açık bir şekilde küçük sensöre yüksek çözünürlük eklemesi yüzünden. 808'de bu oran çok çok az durumda. Aynı şekilde kırmızı tabeladaki Bisquitte yazısında da aynı şekilde bozulma var. Beyaz dengesi 6s'te bazı noktalarda daha iyiyken bazı noktalarda dezavantajını görüyoruz. Kırmızı panonun hemen altındaki beyaz metale dikkat et. Parlamadan dolayı 6s'te metalin kıvrımları belli olmazken 808 bu kıvrımları daha anlaşılır şekilde gösteriyor. Tabi bu kısmın netliğinde 6s'te detay denen bir şey kalmıyor.

Netlik olarak arada uçurum varken 6s daha iyi diyebilmek enteresan.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Ya hu 6s toplu iğne kafası kadar olmayan sensörden çok güzel foto çıkarmış bide böyle düşün (Nokia iyi olabilir ama 6s de çok ama çok yakın sonuç çıkarmış)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Crop yapılmıyor deyip aradaki kaliteyi yok sayamayız. Sensör farkı bariz şekilde kendini hissettiriyor. Bütün profesyonel sitelere bakabilirsin hepsinin imaj kalitesinde ilk baktığı şey crop yapıp bozulma oranını tespit etmektir. Kaldı kullanıcıları geçtim GSMArena gibi bir yer bile cihazları karşılaştırırken crop yaparak kıstas alıyor.

http://m.gsmarena.com/blind_shootout_iphone7_galaxy_s7_xperia_xz_lg_g5-review-1508.php

Netlik nasıl 6s'te daha iyi? Mekanın önündeki kırmızı bisiklete, yanındaki kahverengi tahtalarla üzerlerindeki bitkilere ve üçüncü dördüncü katlardaki klimaların üzerine yakınlaştır. Bariz şekilde 6s gün ışığında bile kumlu (noise) çekim yapıyor. Resmin genelinde bu bozulmalar var. Sebebi açık bir şekilde küçük sensöre yüksek çözünürlük eklemesi yüzünden. 808'de bu oran çok çok az durumda. Aynı şekilde kırmızı tabeladaki Bisquitte yazısında da aynı şekilde bozulma var. Beyaz dengesi 6s'te bazı noktalarda daha iyiyken bazı noktalarda dezavantajını görüyoruz. Kırmızı panonun hemen altındaki beyaz metale dikkat et. Parlamadan dolayı 6s'te metalin kıvrımları belli olmazken 808 bu kıvrımları daha anlaşılır şekilde gösteriyor. Tabi bu kısmın netliğinde 6s'te detay denen bir şey kalmıyor.

Netlik olarak arada uçurum varken 6s daha iyi diyebilmek enteresan.

Ben büyük sensörden gelen avantajı görmezden gelmedim zaten ama sonuçta makineden çıkan fotolara bakınca hangisinin pozlaması, beyaz dengesi, renk doygunluğu daha iyi görünüyor size? Nokia eksik pozlamış, dinamik range kötü, beyaz dengesi yanlış. Crop yapıp piksel piksel foto kıyaslayanlara pixel peeper denir. Günlük hayatta hiçbir işe yaramaz piksel boyunda kıyaslama. Esas olan fotonun tam boyunun bir bütün olarak nasıl işlenmiş çıktığıdır, bu önemlidir ki sonradan ekstra işleme külfeti çıkarmasın. Netlik 6sde daha iyi, lensi de daha kaliteli ve keskin köşe noktalarda nokia lensinin zayıflığı belli. Kumlanmanın lensle hiçbir alakası yok ki tamamen sensör boyutu ve çekilen iso değerine bakar. Temizlemesi kolaydır ama lensteki köşe yumuşaklığını düzeltemezsiniz. Siz klasik her pixel peeper gibi gelip bak işte lambanın şurası, tabelanın burası diye mikroskop altında resim kıyası yapıyorsunuz ben bütüne bakın diyorum. Amatör bir fotoğrafçı olarak iphonedan çıkmış final foto daha iyi işlenmiş daha başarılı diyorum. Yoksa zaten piksel başına düşen sensör alanıyla 808le bir fotolar çıkarabilmesi mümkün değil. Ama o eksiğini daha akıllı işlemesiyle kapatıyor işte.

• Arkadaşlar merhaba iphone 6s şarj süresi nasıl? Ben almayı düşünüyorum ancak kararsızım şarj konusundan dolayı internet sürekli açıktır bende parlaklığı orta seviyede kullanırım mesela sabah 8de şarjdan çektiğimi düşünürsek ne zaman biter şarjı?
  • Ben de 6S 32GB alarak aranıza katıldım sonunda arkadaşlar :)

• 
Sayfa: önceki 12531254125512561257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.