Şimdi Ara

Led için Klemens bağlantısı sorunu (resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Belki biliyorsunuzdur ama, konu klemens olunca yazma gereği duydum
    Resimde kırmızı ile işaretlediğim yerden klemensi, yan keski ile kesebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jüpiter -- 23 Haziran 2015; 0:59:34 >
  • Merhabalar

Elektronik bilgim malesef olmadığı için resimli anlatmak durumundayım problem şu:

2 tane ayrı iç mekan şerit led i tek trafoya bağlamak istiyorum. bunun için klemens aldım ancak daha önce kullanmadığım için bağlantıyı nasıl yapmam gerektiği konusunda yardımınıza ihtiyacım var.

Öncelikle trafom şudur

bu trafonun bağlantısını A düzeninde mi yoksa B düzeninde mi yapmalıyım?

A düzeni ------------------------------- B düzeni

-

Son olarak sizlerin yorumlarını okuduktan sonra bu bağlantının yanına elektrik bağlantısı ve 2 adet şerit led bağlantısınıda ekleyip bitireceğim. bittikten sonrada fotoları ve nasıl yaptığımı sizlerle resimli olarak paylaşırım. umarım doğru yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sâwyer -- 20 Haziran 2015; 20:01:00 >

• A düzeninde smps çıkışı kısa devre
    B düzeni doğru bağlantı şeklidir . led de +- olduğu için + kırmızı klemensin karşısına sabitleyeceksiniz - yi siyah kablonun karşısına sabitlenecek . aldığınız trafo (smps) dc akım veriyor değilmi .
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Uout: 12V DC yazıyor sanırım dc akım veriyor. sizin anlattığınız şekilde 2 tane ayrı led i bu klemens e bağlayabilir miyim? yani 1 tane trafo ve klemens yardımıyla 2 tane şerit led besleyebilir miyim?
  • Ledlerin uzunluğı önemli , smps yeterli güçteyse bağlayabilirsiniz .
    toplamda 2 metre (ayrı ayrı bağlayacağım 1mt) olacak şekilde ledler ve trafonun üzerinde yazan bilgiler şu şekilde:

1 -
    2 -

yukarıda belirttiğiniz şekilde yaptığım bağlantı ve toparlayacak olursak

3 -
    4 -

şimdi ben bu trafoya üçüncü resimde gösterdiğim şekilde bir led daha bağlasam sorun çıkarmadan çalışırmı? A ve B'ye ikinci ledin + ve - uçları gelecek şekilde.

• 3 metreye kadar güçü varmış 1 Amper .
    A-B bağlarsanız 2 nci şeriti çalışmaz , çünkü trafodan gelen uçlar A-B ile iletimi yok yine diğer bağladığınıza aynı şekilde bağlayabilirsiniz . sorun olmaz ..
    Anladım yardımların için teşekkür ederim yarın ilk işim birtane daha almak.
  • en adi led adaptörü bunlar çabuk bozuluyor dostum yanlış anlama ama bu adaptörlerin metal kasa olup daha güçlü olanları var 10 mt ye kadar led bağlayabilirsin
  • Sâwyer kullanıcısına yanıt
    tekrar almanıza gerek yok ,aynı klemense ötekinide bağlayın .
  • - anladım bu adaptoru bana baus daki kız önerdi araştırıp almadım sen hangisini tavsiye edersin tda? yapmışken bir kez yapayım.

- elektürükçü daha önce hiç duymadığım klemenes sözcüğü beni 2 gündür peşinde koşturuyor ama onuda sayende anladım teşekkürler.
    Arkadaş haklı olabilir ,bu markayı tanımıyorum fakat sonuçta almışsın ,bozulana kadar kullan gitsin .
    İstanbul karaköy pasajında daha kaliteli ve daha ucuza bulabilirdiniz. şerit led içinde aynı öneri ..
    Tda haklı olabilir ancak bir kere yapayim diye bırakmayın. Bakın zor gelen şeyi açıklayınca ne kadar kolay geldi değil mi ? Klemens ile kablo birlestirmek zor olmamali. Bu yüzden bir kez yapayim diye şimdiden masrafa girmeyin bunu gittiği yere kadar kullanın sonra yeni smps ile aynı işlemi yaparsınız.

Bu arada iki parça led var demissiniz ikisinin artı uclarini birleştirip kırmızıya, - uclarini birleştirip siyaha vereceksiniz
  • - elektürükçü o şekilde kullanacağım bakalım nasıl olacak verim düşerse konuyu editlerim.

- linyit43 gerçekten akıllıca düşünmüşsün yorgun olduğum için ekipman öylece duruyor zaten konuyu açarken yazmıştım buraya bakmadan parçaları birleştirmeyeceğim diye. Yarın işimi halledersem resimleri ekleyip bana yardımcı olan herkesi konudan haberdar edeceğim saygılar.
  • jüpiter kullanıcısına yanıt
    merhaba jüpiter hayır dostum bilmiyordum malesef teşekkürler. bu arada bitirmedim henüz o yüzden resimleri koymadım çünkü elimde 1 tane 1 mt lik turuncu led var aynısından 1 tane daha alıcam ama baus baya uzak üşeniyorum mahallede arıycam
    Rica ederim hocam,
    Fazla kısımları kesin o zaman; çirkin gözükmesin, ağırlık yapmasın.
    Kolay gelsin, bitmiş halinide görmek isterim.

İyi çalışmalar...
  • hocam, wago ürünleri bu konularda baya iyi. aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz.

http://elmarkplus.com.tr/wago-221-klemens-kullanmaniz-icin-5-neden/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.