Şimdi Ara

Seat Ateca (ANA KONU) (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.690
Cevap
89
Favori
273.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Demek ki hepsini test etmemişsiniz. Marka ismi vermeyi pek sevmem ama Tgdi Tucsona binin bakalim. Gidiyor mu gitmiyor mu!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

Demek ki hepsini test etmemişsiniz. Marka ismi vermeyi pek sevmem ama Tgdi Tucsona binin bakalim. Gidiyor mu gitmiyor mu!

test ettim, gitmiyor. teknik verisinden de belli zaten ateca kadar iyi olmadığı. benim için de yeterli değil. yakıt olayına hiç girmiyorum.
    iki marka da babamın markası değil. herkes kendine uyan aracı alır.
  • lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    Kadjar ve Qashquai sürdüm önce. Qq dizel 136 beygir olandı sanırım. Keyif alamadım. Benzinlisi de hoşuma gitmedi. Tiguan 150 ps olanı denedim sonra. Ateca ile aynı motor olan gayet iyi gidiyor araba ama opsiyon ekletince söylediğiniz gibi 140 bin olıyor rakam ki doğru dürüst birşey eklenmiş bile sayılmaz.

Bu gidişle performanstan vazgeçip mazda 3 dizel alıp geçeceğim. Nazik nazik kullanımda benzinli golf ortalaması 6 lt oluyor ki çok dikkat ediyorum. Dsg korkusu da cabası. Bakalım sene sonuna doğru kampanyaları bekleyeceğim. Eğer ateca iyi fiyatla gelmezse alternatifler çok değerlendireceğim. Mesela mazda 3, bmw 2.16 active tourer, megane 4 sedan vb.

• Bu arada peugeot 3008 yeni kasa geliyor araba çok güzel olmuş sorunsuz şanzuman ve motor uygun fiyatla gelirse ben düşünüyorum ateca yı heyecanla bekliyorum ama fiyat konusunda doğuş bizi öpecek gibi görünüyor

• bjkoptimus kullanıcısına yanıt
    Kadjar nasıldı hocam

• haunt54 H kullanıcısına yanıt
    Hocam güzel araba. Hatta quashqai ile kıyaslayınca iç malzem kalitesi falan çok daha iyi. İç hacim geniş ferah geldi bana. Arka diz mesafesi bayağı iyi. 110 bg lik dizel motor bence yeterli edc şanzuman da çok konforlu. Uygun fiyatlı denk gelirse kaçmaz. Bu sınıftaki araçlarda beğenmediğim tek yeri bagaj hacmi ve kullanılışlığı oluyor. Bu iki arabanın da bence yetersiz. Ben yüksek bagajlı bakıyorum belki sedana döneceğim bundan dolayı.

• ihzone89 kullanıcısına yanıt
    Yakit tüketimi ayrı bir mevzudur. Ayrıca gelmemiş bir araç ile bunun kiyasi zor. Ikincisi Tucson ve Sportagein hızlanma verileri 9.1 ateca (resmi olmayan)9.0 bu mudur! Bakın ben şu tip araçları seviyorum, beğenim böyle vs. Şeklindeki her ifadeye saygı duyarım. O arac kac para olsa verir alır. Ama mesele bir f/p analizi ise durum değişir. Sizi tenzih ederim. Ama bazen ciddi algi hataları yapılıyor. Bizleri çok yüksek fiyatları kanıksar hale getiren bir söylem var.

• quote:

Yakit tüketimi ayrı bir mevzudur. Ayrıca gelmemiş bir araç ile bunun kiyasi zor. Ikincisi Tucson ve Sportagein hızlanma verileri 9.1 ateca (resmi olmayan)9.0 bu mudur! Bakın ben şu tip araçları seviyorum, beğenim böyle vs. Şeklindeki her ifadeye saygı duyarım. O arac kac para olsa verir alır. Ama mesele bir f/p analizi ise durum değişir. Sizi tenzih ederim. Ama bazen ciddi algi hataları yapılıyor. Bizleri çok yüksek fiyatları kanıksar hale getiren bir söylem var.

resmi veri işte bu. o yarım saniyelik fark kalkışta boy boy fark demek. benim için performans önemli. bu paraya daha performanslı SUV yok, varsa söyle. o yüzden bunu tercih ediyorum. sevme meselesi falan değil yani.

Seat Ateca  (ANA KONU)

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

Kadjar ve Qashquai sürdüm önce. Qq dizel 136 beygir olandı sanırım. Keyif alamadım. Benzinlisi de hoşuma gitmedi. Tiguan 150 ps olanı denedim sonra. Ateca ile aynı motor olan gayet iyi gidiyor araba ama opsiyon ekletince söylediğiniz gibi 140 bin olıyor rakam ki doğru dürüst birşey eklenmiş bile sayılmaz.

Bu gidişle performanstan vazgeçip mazda 3 dizel alıp geçeceğim. Nazik nazik kullanımda benzinli golf ortalaması 6 lt oluyor ki çok dikkat ediyorum. Dsg korkusu da cabası. Bakalım sene sonuna doğru kampanyaları bekleyeceğim. Eğer ateca iyi fiyatla gelmezse alternatifler çok değerlendireceğim. Mesela mazda 3, bmw 2.16 active tourer, megane 4 sedan vb.

Mazda 3 düşünüyorsanız yeni focus sedan da pekala düşünebilirsiniz mazdadan 1 tık öndedir titanium donanımlısı.
    Birde bu sıralar mevcut 3008 i epey indirimli veriyorlarmiş.
    Bende mevcutta 2011 focus hb titaniumdan sonra araç beğenmez oldum en sonunda yine focusun yenisini bu sefer sedan alıp gidicez sanırım.
    Aynen sizin gibi megane 4 sedani bende bekliyorum, ve active tourer de iyi bir seçim olur, mercedes gla200 de olabilir o düzeye cikabilecekseniz...

• Qashqai mi ateca mı daha yüksek. Ölçüler olarak hangisi daha önde
  • quote:

Orijinalden alıntı: shener

quote:

Mazda 3 düşünüyorsanız yeni focus sedan da pekala düşünebilirsiniz mazdadan 1 tık öndedir titanium donanımlısı.
    Bende mevcutta 2011 focus hb titaniumdan sonra araç beğenmez oldum en sonunda yine focusun yenisini bu sefer sedan alıp gidicez sanırım.
    Aynen sizin gibi megane 4 sedani bende bekliyorum, ve active tourer de iyi bir seçim olur, mercedes gla200 de olabilir o düzeye cikabilecekseniz...

Hocam ya focusa bir türlü ısınamadım. Çoğu kullanıcı yol tutuşu vb özelliklerden çok övüyor aslında. Otomatik vitesi tam otomatik mi yoksa çift kavrama mı bilmiyorum. Mazda 3 o yüzden aklımda. Aracım Golfteki veya alabilirim dediğim ateca da beni düşündüren tek konu şanzıman. Gerçi atecanın motor tipine göre dsg tipini arkadaşlar bahsetmiş.

Mevcut 3008 çok tipsiz bence. Yeni gelecek kasası deseniz canavar gibi tasarımı var. Ciddi ciddi düşünüyorum 3008 i. Ondaki tek sorun da güvenlik testlerinde aldığı düşük puanlar.

Keşke active tourer almaya param yetse. Anca 2. Eline gücüm yetiyor.

• g_onur2 G kullanıcısına yanıt
    Hocam qashqai 1590, ateca 1601 (tavan raysız ölçüler)
    Bu mesaja eklenen görseller:

Seat Ateca  (ANA KONU)Seat Ateca  (ANA KONU)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shener

quote:

Hocam ya focusa bir türlü ısınamadım. Çoğu kullanıcı yol tutuşu vb özelliklerden çok övüyor aslında. Otomatik vitesi tam otomatik mi yoksa çift kavrama mı bilmiyorum. Mazda 3 o yüzden aklımda. Aracım Golfteki veya alabilirim dediğim ateca da beni düşündüren tek konu şanzıman. Gerçi atecanın motor tipine göre dsg tipini arkadaşlar bahsetmiş.

Mevcut 3008 çok tipsiz bence. Yeni gelecek kasası deseniz canavar gibi tasarımı var. Ciddi ciddi düşünüyorum 3008 i. Ondaki tek sorun da güvenlik testlerinde aldığı düşük puanlar.

Keşke active tourer almaya param yetse. Anca 2. Eline gücüm yetiyor.

Fordaki powershift aynı edc neyse odur. Üretici firmaları bile aynı sadece isimleri farklı
    Getrag diye geçer firma birçok üst düzey firma ondan alır şanzımanları.
    Ayrıca powershifte amerika 5 yıl garanti verilmeye başlanmış çok sorunlar çıkmış bence üzün süredir aynı servisi kullandığımdan sorun çıksa bile çok makul fiyata değiştirirler gibi geliyor.

Powershift nedir

DSG vites mantığını kendine göre harmanlamış işte olmuş powershift ve DSG den daha başarılı diyenler de var.

Mazda 3 sedanı servis vs ve parça temini olayında bana garanti verseler 1 dk düşünmem alırım, Gerçekten çok güzel araç olmuş, ama yine de yol tutuş vs de focusun 1 tık gerisinde.

Yeni Megane Sedanı bekleyelim, benzer tipte araçlara bakıyoruz bu arada... Ben ayrıca Audi Q2 i merak ediyorum 90 bin filan bandında ise gerçekten alınabilir. O da ateca ile aynı zamanda gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shener -- 30 Eylül 2016; 9:33:01 >

• quote:

O dediklerinizin hepsini o fiyata veren başka alternatifler de var. Neden sadece Tiguani baz alıyorsunuz? Tiguan yurdum insanina atılmış en büyük goldür. Bom bos benzinli arabaya 115 bin tl. Azıcık doldur, 140-150 bin. Anlaşılan yenilerini de yiyeceğiz. Yurdum İnsanı hazır. Doğuşspor golünü atar.

neye göre kıyas yapıyorsunuz merak ettim, tiguanın rakibi bomboş bmw x1 150 bin TL'den başlıyor, opsiyonlarla doldursan 200 bin lira. hyundai tucson 122 bin TL, honda crv 160 bin TL, kıytırık 115 beygir qashqai benzinli bile 117 bin TL...
  • Bir an önce gelse de şunu alacağıma bunu alırım, bu bunu döver gibisinden çatışmalar bitse

• Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt

kesinlikle katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

quote:

O dediklerinizin hepsini o fiyata veren başka alternatifler de var. Neden sadece Tiguani baz alıyorsunuz? Tiguan yurdum insanina atılmış en büyük goldür. Bom bos benzinli arabaya 115 bin tl. Azıcık doldur, 140-150 bin. Anlaşılan yenilerini de yiyeceğiz. Yurdum İnsanı hazır. Doğuşspor golünü atar.

neye göre kıyas yapıyorsunuz merak ettim, tiguanın rakibi bomboş bmw x1 150 bin TL'den başlıyor, opsiyonlarla doldursan 200 bin lira. hyundai tucson 122 bin TL, honda crv 160 bin TL, kıytırık 115 beygir qashqai benzinli bile 117 bin TL...

Sonunda wwyi premium markalarla kiyaslamaya da başladık. Ne mutlu bize...
    Birileri 1 tl indirim yapmazken ağzına kadar dolu en ust donanımlı aracin gerçek satış fiyatının 105 bin tl olduğunu, yine bir başka full+full suv'un 110a teslim edildiğini de goremedik.bir baskasinin dizel oto. Full 95 bine biraktigini hic onemsemedik. Her seyi kanıksadik.
    crv'ye gelince:crv hrv ve yeni civic...Honda da olayı çözmüş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

quote:

Sonunda wwyi premium markalarla kiyaslamaya da başladık. Ne mutlu bize...
    Birileri 1 tl indirim yapmazken ağzına kadar dolu en ust donanımlı aracin gerçek satış fiyatının 105 bin tl olduğunu, yine bir başka full+full suv'un 110a teslim edildiğini de goremedik.bir baskasinin dizel oto. Full 95 bine biraktigini hic onemsemedik. Her seyi kanıksadik.
    crv'ye gelince:crv hrv ve yeni civic...Honda da olayı çözmüş.

Üstelik qashqai ppp'nin standart olarak sunduğu birçok sürüş güvenliği donanımı falan excellence'ta opsiyonel. Yani excellence'ı ppp seviyesine getirmek için en az 10-15bin liralık ek donanım lazım.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.