Şimdi Ara

Konu kapatılsın lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
1.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L0NEW0LF -- 10 Kasım 2021; 23:47:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YoK

Bilmediğim için soruyorum. Rüzgar enerjisi neden temiz enerji değil?
    Türkiye'de bu ihale mantığı ile nükleer enerji zaten üretilmesin.

Malesef RES lerin yaydigi alcak frekans ses dalgalari bolgedeki yaban hayati negatif etkiliyor. Turler bolgeden kacmaya basliyor. Temiz degil demek yanlis oldu sanirim. Sonucta farkli bir etki bu. Yani kurdum orda calisiyor degil bunlar da. kuruldugu bolgeyi digerleri gibi bu da etkiliyor. Ayrica, siradan bir gaz donusum santralinin kapasitesine ulasmak icin bile yuzlerce turbin gerekebiliyor. bu da yeterli uretim icin kurulum alani bakimindan digerlerine gore cok daha fazla alana mudahale anlamina geliyor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Shepherds_Flat_Wind_Farm

Ornegin bu farm, kapladigi alan 78 km2 ve urettigi enerji bir nukleer santralin bir reaktoru kadar bile degil .

Yenilenebilir enerjinin asil sorunu sureklilik. Bu gunesde daha belirgin bir etki mesela. bu da ek enerji uretim metodlarinin kullanilmasini mecburi kiliyor. Su an gelinen durumda her turlu uretime bir zararli etki bulmak mumkun. nukleerin en buyuk sorunu kazaa korkusu .

• quote:

Orijinalden alıntı: alimakkaya

quote:

Orijinalden alıntı: YoK

Bilmediğim için soruyorum. Rüzgar enerjisi neden temiz enerji değil?
    Türkiye'de bu ihale mantığı ile nükleer enerji zaten üretilmesin.

Malesef RES lerin yaydigi alcak frekans ses dalgalari bolgedeki yaban hayati negatif etkiliyor. Turler bolgeden kacmaya basliyor. Temiz degil demek yanlis oldu sanirim. Sonucta farkli bir etki bu. Yani kurdum orda calisiyor degil bunlar da. kuruldugu bolgeyi digerleri gibi bu da etkiliyor. Ayrica, siradan bir gaz donusum santralinin kapasitesine ulasmak icin bile yuzlerce turbin gerekebiliyor. bu da yeterli uretim icin kurulum alani bakimindan digerlerine gore cok daha fazla alana mudahale anlamina geliyor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Shepherds_Flat_Wind_Farm

Ornegin bu farm, kapladigi alan 78 km2 ve urettigi enerji bir nukleer santralin bir reaktoru kadar bile degil .

Yenilenebilir enerjinin asil sorunu sureklilik. Bu gunesde daha belirgin bir etki mesela. bu da ek enerji uretim metodlarinin kullanilmasini mecburi kiliyor. Su an gelinen durumda her turlu uretime bir zararli etki bulmak mumkun. nukleerin en buyuk sorunu kazaa korkusu .

Bu kabul edilebilir bir sebep tabi.

Ancak mevcut idareciler ile nükleer santral ne kadar güvenilir olur orası asıl sorulması gereken soru. Çok çok sıkı denetimden geçmesi gerekiyor hem inşaatın hem santralin. İnşaatta kullanılan çeliğin kalitesinden kumun kalitesine kadar çok sıkı denetlenmesi gerekiyor. Bu memlekette denetim mekanizması rüşvet ve ranta dayalı. Bu mantıkla yürütülen bu Türkiye'ye bir santral demek şehrin ortasına nükleer bomba demek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.