Şimdi Ara

UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
7
Favori
663.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çoğu kişinin sıkıntı yaşadığı uzak masaüstü için bütün cevapları vereceğim.

ÖNEMLİ: Microsoft Windows sistemlerinin uzak masaüstü programını kullanmak istiyorsak, mutlaka bilgisayarımızdaki kullanıcıda şifre olmak zorundadır. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Kullanıcı hesapları yolunu izleyerek kullanmış olduğunuz KULLANICI adınıza parola verebilirsiniz. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra aşağıdaki işlemleri yapmaya başlayabiliriz. Bu işlemleri bağlanmak istediğiniz bilgisayar üzerinde yapacaksınız.

1. Resimde de gördüğünüz gibi Bilgisayarım>sağ tuş>özellikler' e tıklayıp Kullanıcıların bu bilgisayara bağlanmasına izin ver seçeneği işaretleyip tamam' a tıklayarak çıkın.

2. Bundan sonraki en karışık durum ise ADSL modemden port yönlendirmesi yapmak. Bunu ADSL modeminizin IP' si aracılığı ile web arayüzüne girip genelde NAT' ın altındadır. Resimdeki gördüğünüz ayarları yapın ve bu ayarları kayıt edin.

3. Modem ayarlarımızı da bitirdikten sonra bağlanmak istediğimizin bilgisayarın İP sini öğreniyoruz. www.ipadresimne.com' dan öğrenebilirsiniz. Daha sonra Başlat>programlar>donatılar>iletişim>uzak masaüstü bağlantısına tıklıyoruz.

Bağlantınız hayırlı olsun. Başarıyla uzak masaüstü bağlantımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bixici -- 25 Haziran 2013; 17:52:54 >

• Bu programın nasıl kullanılacağını başka bir sitede anlatmışlar resimli olarak. Ancak bu dediğin logmein programını kullanmak için sitesine üye olup şifre almanız gerekiyor. Bu vermiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile bağlantı sağlanıyormuş. Logmein firmasının serverleri üzerinden bağlantı gerçekleşiyor. Ayrıntılı anlatımını buradan bakabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bixici

Arkadaşlar çoğu kişinin sıkıntı yaşadığı uzak masaüstü için bütün cevapları vereceğim.

ÖNEMLİ: Windows XP’ nin uzak masaüstü programını kullanmak istiyorsak mutlaka bilgisayarımızdaki kullanıcıda şifre olmak zorundadır. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Kullanıcı hesapları yolunu izleyerek kullanmış olduğunuz user’ a parola verebilirsiniz. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra aşağıdaki işlemleri yapmaya başlayabiliriz. Bu işlemleri bağlanmak istediğiniz bilgisayar üzerinde yapacaksınız.

1. Resimde de gördüğünüz gibi Bilgisayarım>sağ tuş>özellikler’ e tıklayıp “Kullanıcıların bu bilgisayara bağlanmasına izin ver” seçeneği işaretleyip tamam’ a tıklayarak çıkın.

2. Bundan sonraki en karışık durum ise ADSL modemden port yönlendirmesi yapmak. Bunu ADSL modeminizin IP’ si aracılığı ile web arayüzüne girip genelde NAT’ ın altındadır. Resimdeki gördüğünüz ayarları yapın ve modemin hafızasına almasını sağlayın.

3. Modem ayarlarımızı da bitirdikten sonra bağlanmak istediğimizin bilgisayarın İP sini öğreniyoruz.www.ipadresimne.com’ dan öğrenebilirsiniz. Daha sonra Başlat>programlar>donatılar>iletişim>uzak masaüstü bağlantısına tıklıyoruz.

Bağlantınız hayırlı olsun. Başarıyla uzak masaüstü bağlantımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Kolay gelsin.

ustam bende resim bu şekilde çıkmıyor.
    http://img528.imageshack.us/img528/1876/adszem7.jpg

• arkadaşlar logmein en güzeli free de var proda hiç kafayı yormayın gidin üye olun eger sıkıntınız olursa görüşelimwww.logmein.com
  • Hayır farklı zamanlarda,farklı kişilerde denedim,

Her iki pcde Msn sürümleri 8 veya üstü
    Her iki pcde Güvenlik duvarlarında uzaktan yardım açık,
    Her iki pcde kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver" sekmesi açık

Karşı taraf uzaktan yardım istediğinde bende kabul diyorum,benim pcde bir pencere açılıyor,bağlanılmaya çalışılıyor diyor(hatta bunun yanında denetimi al,ayarlar ...diye tuşlar da var)ama pencerenin alt kısmında karşı pcnin görüntüsü gelmiyor,

Karşı tarafta Usrobotics modem var,port yönlendirmesi yapmadık zaten Msn nin içinde yaptığımız için.

http://www.usr.com/support/9108a/9108a-tu-ug/wui_security.htm#option9 Şöyle bir sayfa buldum.Eğer Msn de olmasına rağmen yinede prot yönlendirmesi yapmak gerekiyorsa nerden yapılmalı.Us robotics daha karışık,Benim philips modemde daha basitti.

• 15 Nisan 2006 tarihli, @bixici isimli arkadaşın "bunu nasıl yaparım" sorusuna verdiğim cevap. Hiç olmazsa bir teşekkür edebilirdi.
    http://resim.donanimhaber.com/m_6645603/mpage_1/key_//tm.htm#6655497

masaüstüne erişmek istediğiniz bilgisayarın sistem özellikelrine girip uzaktan erişimi aktif hale
    getirmeniz gerekmektedir.

ardından windows firewall ayarlarına girin.

uzak masaüstüne hangi network'dan erişecekseniz o network için uzak masaüstü portu
    olan 3389'u firewall'dan açmanız gerekir.

eğer modeminizin arabiriminde de bu yönetimler varsa port forwarding ile 3389
    numaralı portu bilgisayarınızın modeminiz tarafından atanan dahili IP sine
    yönlendirmeniz gerekir.

yukarıda anlatılanların hepsini yaptıysanız artık başka bilgisayardan masaüstü
    erişimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

kolay gelsin...

• ateş duvarı - ayarlar-uygulama kurallarına girdim.Uzak masaüstü için olan dosya mstcs.exe dosyası izin verilmiş gözüküyor.Anlamadım valla
    resim burada
    http://img404.imageshack.us/my.php?image=clipboardcc6.jpg

foruma resim eklemeyi, bir türllü beceredim.Kendime

quote:

Orjinalden alıntı: mgeccem

kesinlikle options yada configuration kısmında bi ayar yaptırıyolardır.default olarak bütün giriş çıkışları kapamış olabilir uzak masaüstü uygulamasını ve port unu engellemiştir onları bi kontrol et derim olmazsa resim koyarsan da yardımcı olabiliriizz ..

quote:

Orjinalden alıntı: terran48

Arkadaşlar elinize sağlık.Yardıumlarınız için şimdiden saolun
    Benim şöyle bir problemim oldu.
    Şimdiye kadar 1 senedir problemsiz bir şekilde evden uzak masaüstü bağlantısı ile işyerime bağlanıp işlerimi hallediyordum.Bugün işyerindeki makineye kaspersky internet security 7.0.0 kurdum.Eve geldim, ama uzak masaüstüne bir türlü bağlanamıyordum.Tekrar işyerine gittim.kasperskyinin "ateş duvarı" nı devre dışı bıraktığımda ,uzak masaüstüne bağlandım."ateş duvarını etkin bir şeklde bırakıp uzak masaüstü yapılamıyormu?
    Tahminimce kasperskinin içinde bi ayar vardır ama bayağı uğraştım ancak bulamadım.
    Ben karsperky ateş duvarını ve uzak masaüstünü aynı anda kullanak istiyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: timsah27

Arkadaşlar Merhaba..Sırf bu konu için foruma üye oldum ama çok faydalı konular olduğunu gördüm. Bixici arkadaşa çok teşekkürler.Emeğine sağlık.Belki benden kaynaklanıyor ama açıklamadaki bilgisayarları karıştırıyorum ben.Şimdi benim evdeki bilgisayara "Ana Bilgisayar" diyelim ve yardım isteyen arkadaşımın bilgisayarına da "uzak bilgisayar" diyelim. Açıklamadaki adımlardan hangilerini "Ana" ve hangilerini "Uzak" bilgisayarda yapacağız açıklarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

Bahsetmiş olduğum ayarları senin bağlanacın bilgisayarda ve adsl modemde yapman gerekiyor. devamlı bağlanacaksan yap ama yok sadece yardım amaçlı bağlanacam diyorsan çok zahmetsin olan TeamViewer 3 programını öneririm. Çok kullanışlı oldukça basit bir program arama bölümünde aratırsan program ile ayrıntıları bulabilirsin.

http://www.teamviewer.com/index.aspx

• merhaba arkadaşlar. uzun süredir teamviewer kullanıyorum ücretsiz ve hiçbir ayar gerektirmeyen bir program. karşılıklı iki bilgisayara yüklerseniz sorunsuzca kullanabilirsiniz. işin iyi tarafı ise mac ile de uyumlu. macden windowsu kontrol edebiliyorsunuz ya da tam tersi için. boyutu oldukça küçüktür isterseniz hiç kurulum yapmadan direkt çalıştırabilirsiniz.

http://www.teamviewer.com/download/index.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logitech_5 -- 16 Eylül 2008; 12:06:48 >
  • quote:

Bahsetmiş olduğum ayarları senin bağlanacın bilgisayarda ve adsl modemde yapman gerekiyor. devamlı bağlanacaksan yap ama yok sadece yardım amaçlı bağlanacam diyorsan çok zahmetsin olan TeamViewer 3 programını öneririm. Çok kullanışlı oldukça basit bir program arama bölümünde aratırsan program ile ayrıntıları bulabilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: GoldPunch

''bağlanmak istediğiniz pc de yapacaksınız'' demişsinizde.Yine tam anlayamadım.Karşıdaki pc ye bağlanmak isteyen pc demi yapıcaz?Yoksa bağlanılıcak olan pc demi?

Aslında bana oldukca anlaşılır geldi ama sen bir karışıklık yaşadın herhalde seninde dediğin gibi adsl modem ayarlarını, pc üzerindeki bağlantı ayarlarını bağlanılacak pc'de yapılacak. Kendi pc nde hiç bir şey yapman gerekmiyor sadece karşı taraftaki pc de bu bahsedelin ayarları yapman gerekiyor. Kendi pc nde Başlat+Programlar+Donatılar+Uzak Masaüstü Bağlantısı'na tıklayıp bağlanacağın pc nin ip adresini yazıp bağlantıyı gerçekleştireceksin. Hepsi bu kadar

• quote:

Orjinalden alıntı: bixici

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: GoldPunch

''bağlanmak istediğiniz pc de yapacaksınız'' demişsinizde.Yine tam anlayamadım.Karşıdaki pc ye bağlanmak isteyen pc demi yapıcaz?Yoksa bağlanılıcak olan pc demi?

Aslında bana oldukca anlaşılır geldi ama sen bir karışıklık yaşadın herhalde seninde dediğin gibi adsl modem ayarlarını, pc üzerindeki bağlantı ayarlarını bağlanılacak pc'de yapılacak. Kendi pc nde hiç bir şey yapman gerekmiyor sadece karşı taraftaki pc de bu bahsedelin ayarları yapman gerekiyor. Kendi pc nde Başlat+Programlar+Donatılar+Uzak Masaüstü Bağlantısı'na tıklayıp bağlanacağın pc nin ip adresini yazıp bağlantıyı gerçekleştireceksin. Hepsi bu kadar

teşekkürler,kusura bakma.Kafam,allak bullaktıda o gün anlayamamışım nedense

• arkadaşlar hiç windowsun saçma sapan uzaktan bağlantı olayı ile uğraşmanıza gerek yok :) geçen bir arkadaştan öğrendim
    teamviewer diye bir program, ücretsiz sürümüde var. size tavsiyem bir deneyin. ne port açmaya ne firewall ayarlayamaya nede ek bir programa gerek duyuyor. muhteşem bir program. deneyin pişman olmıyacaksınız :)
    hatta kullanımla ilgili bir bilgide veriyim. program bilgisayarınız işin bir ip atıyor ve her açılışta yeni şifre oluşturuyor. diğer bilgisayarda sadece programı çalışıtırp size verdiği id ve şifrenizi girerek 5 sn içinde karşı bilgisayara bağlanabiliyorsunuz. ücretli sürümde ek özelliklerde var sitesinden bir inceleyin derim.
    http://www.teamviewer.com/

• team viewer adında bi program var free..Çok kolay bi şekilde başka bir pc ye bağlanabilirsiniz..
    http://www.teamviewer.com/download/index.aspx
  • Microsoftun İşletim sistemi ile gelen uzak masaüstü bağlantısı ile elbetteki
    uzaktaki bilgisayarlara bağlanılabiliyor. Buradaki en büyük handikap
    Statik ip kullanılması veya dinamik ip kullanılıyorsa, ip numarasının
    not edilmesidir. Yine modem içerisinde port oluşturmak gerekiyor.

Ancak dünyaca ünlü bir firmanın geliştirdiği Ağ ile dinamik ip kullansanız bile
    uzakta bulunan bir pc ye bağlanmanız çok basit.
    www.logmein.com bu işi profesyonelce yapıyor. Ve çok güvenli.
    Önce bir forum sitesine üyelik oluşturur gibi logmein e üye oluyorsunuz ÜCRETSİZ
    sonra küçük bir yazılımı indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz.
    Logmein uygulaması açık olduğu sürece.
    Bu bilgisayara dünyanın heryerinden İNTERNET EXPLORER ile bağlanabilirsiniz.
    Evde kullandığım net limitli olduğu için,
    evde download yapamıyorum. Eğer download yapmak ihtiyacı hissedersem
    evde olduğum zaman işyerindeki pc ye bağlanıp oradan download yapıyorum.
    Her türlü kontrol elimin altında oluyor.
    Arkadaşımızın anlattığı yöntem ile uzak masaüstüne bağlanmayı başaramayanlar
    Logmein i deneyebilirler. En büyük artısı Dinamik ip ye bile destek vermesidir.

• Buldum arkadaşlar
    Aşağıdaki linkten Remote Desktop 6.0'ı indirip deniyebilirsin.Daha öce denemedim ama makalenin uygulandığı işletim sistemleri arasında Xp Home mevcut.

links:

http://support.microsoft.com/kb/925876

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=26F11F0C-0D18-4306-ABCF-D4F18C8F5DF9&displaylang=en

• Kendi sorumun cevabını biraz araştırınca buldum :)))

Sizlerle paylaşmak istedim...

Onlinenic sitesinden isim aldıysanız kendi içinde DNS-DIY diye bir alt ücretsiz hizmeti var. Bu bölümü aktif edip subdomain ( deneme.siteadi.com) ismini istediğiniz IP, A-Records, MX-Records, CNAMEs yönlendirmeleri yapabiliyorsunuz.

Amatör olarak uğraşanlar için isehttp://www.dnsdynamic.org/ sitesi bu işi ücretsiz olarak yapıyor. (Örnek: deneme.dnsdynamic.com)

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: newtime

Arkadaşlar

Uzak masa üstü bilgisayara dışarıdan Ip adresi ile bağlanabiliyoruz. Bu IP adresini bir isim sunucusuna kayıt edebilirmiyiz. Örneğin evdekibilgisayarım.com şeklinde bir domain alıp Ip adresi olarak evdeki bilgisayarıma nasıl yönlendirebilirim. Biraz araştırma yaptım. Cevap bulamadım.

Şimdiden cevap verecek arkadaşlara teşşekkürler...

http://www.dyndns.org sitesine üye olup kendinize bir DNS kaydı oluşturduktan sonra modeminizde bu ayarı etkinleştirebilirsiniz.

• ben yıılardır no.ip ile baglanıyorum. http://www.no-ip.com/downloads.php baglanacagınız makinaya indirin kurun. e-posta adresi ile sitesine kayıt olun
    kayıt oldugunuz e posta adresi ile sitesine login olun sol ustte Hosts/Redirects tıklayın gelen pencerede Add a host u tıklayıp bir host name tanımlayın.

sonra baglanmak istediginiz makinaya indirdiginiz programcıga siteye kayıt olurken kullandıgınız e-posta adresini ve şifreyi girin. karsınıza siteye kayıt ettirdiginiz host adı gelecektir. geliyorsa hersey dogru yapıldı demektir.

kendi makinanızdan uzakmasaustu baglantısını acın host adını yazın baglanın.

baglanmak istediginiz makinaya indirdiginiz programcık surekli ip kontrolu yapıp degişti ise siteye gonderecek ve ip degişsede host adı ile herzaman baglanabileceksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: **FATİHAN**

Arkadaşlar bi sorum olacak.Uzak masaüstü bağlantısında karşıdaki bilgisayar ekranı kapanmadan bilgisayarda o anda ne yapıldığını nasıl görecez.Ben bağlantıyı kurdum ama ben diğer pc den bağlandığım zaman bağlandığım pc de ekran kapanıyo , o açılınca benim bağlantım kesiliyo.

O istediğiniz VNC ile olur.

www.realvnc.com
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.