Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY E5 [ANA KONU] ★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.949
Cevap
33
Favori
156.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de bir hafta içerisinde almayı düşünüyorum, general mobile 4g aldım, berbat ötesi bir telefon oldugunu anladım, iade işlemleri tamamlanır tamamlanmaz alacağım. 4g'de goruntulu konusma bile yoktu

E5'i aldıgım zaman görüşlerimi beliteceğim
  • Merhaba arkadaşlar .
    Ben youtube kanalıma samsung galaxy e5 te 4.4.4 ve 5.1.1 in farkını göstermek için bir video yükledim ve bu videnunu da bu konuda yer almasının doğru birşey olacağına inanıyorum .Ve tek isteğim bu videonun ,bu konunun ilk sayfasında yer alması .
    NOT: Amacım kanalımın reklamını yapmak değil . Sadece diğer arkadaşlarında işine yarar bir bilgi vermek.
    Buyrun buda videonun linkihttps://www.youtube.com/watch?v=8LRQbDdTQdY&feature=youtu.be
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSinyor

Sizce huawei g7 mi iyidir lg g2 mi yoksa bu mu?

edit:Bu telefon 5.0 alicak mi

Tabiki G2, karşılaştırılamaz bile
  • e 5 dandik telefon diyen varsa bir zahmet burayı kirletmesin.
  • Lollipop için ben de kaynak bulamamıştım fakat şimdi baktığımda Youmobile' a eklenmiş durumda. Link Samsung' a güncelleme desteği vermiyor falan diyoruz ama bence güncelleme konusunda fena değiller. Daha önce almış olduğum Ace 2' ye bile uzun bir süre sonra olsa bile 4.1.2 vermiştiler. E5' ten önce Zenfone 5 kullanıyordum, baya araştırdım birçok forumda baya övüyorlardı cihazı (çoğunun cihazı kullanmadığını kullansa bile fanboyluk yaptığını farkettim) bir heves cihazı aldım ama cihaz nasıl başarmışlarsa 5 inch ekranıyla 5.5 inch ekrana sahip cihazlarla büyüklükte yarışıyordu, pil zaten hak getire, kamera desen yağlı boya gibi, ekranı fena değildi ancak cihaz yapı itibariyle çok kaba ve bir o kadar da verimsizdi (intel işlemcinin en düşük 800mhz demi çalışması dersiniz deep sleep e girmemesi dersiniz). Ancak 2 ay dayanabildim daha sonra cihazı satıp E5 aldım. Cihazın pili hem daha güçlü hem de daha zarif. Ekranı Zenfone' a göre daha parlak ve Amoled ekranın getirmiş olduğu birtakım avantajlar var. Performans konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım, sosyal medya, internet, ufak çaplı uygulamalar için yeterli ki Most Wanted ile test ettiğimde de herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Zenfone 5' te 3 saate sevinirken bu cihazda en kötü 5sa 40dk civarı dolaşıyor ekran sürem. Zenfone serisinin en çok vurgulanan özelliklerinden birisi de 5.0 alacak olmasıydı ki muhtemelen son güncellemesi olacak. Zaten Samsung' da bu güncellemeyi vereceğine göre bence artık bu cihaz Zenfone 5 ile karşılaştırılmamalı. Ayrıca arayüz olarak çok daha tepkisel ve işlevsel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre@06 -- 3 Haziran 2015; 20:30:33 >

• Merhaba arkadaşlar .
    Ben youtube kanalıma samsung galaxy e5 te 4.4.4 ve 5.1.1 in farkını göstermek için bir video yükledim ve bu videnunu da bu konuda yer almasının doğru birşey olacağına inanıyorum .Ve tek isteğim bu videonun ,bu konunun ilk sayfasında yer alması .
    NOT: Amacım kanalımın reklamını yapmak değil . Sadece diğer arkadaşlarında işine yarar bir bilgi vermek.
    Buyrun buda videonun linkihttps://www.youtube.com/watch?v=8LRQbDdTQdY&feature=youtu.be
  • Ben 2 ay dan beri e5 kullanıcısı olarak söyleyebileceğim çok güzel ve stabil bir telefon arkadaşlar.Bir çok samsung modeli kullandım s4 -s4 mini dahil ; bu telefon gerçekten olmuş . S4 gibi modelleri almak isteyen arkadaşlara tavsiyem E5 alın ve hiç arkanıza bakmayın. Gerçekten de pil, performans ve ultra tasarruf modu, v.b bir çok özellik gerçekten süper ve iyi bir cihaz kullandığınızı hissediyorsunuz.
  • tamam 4.5g çok iyi kabul. Ama Nisan 2016 başlangıç tarihi veriyorlar. Bu tarihin uzayacağından yüzde yüz eminim. Bunu da geçtim, 3g'yi hatırlayın, ilk çıktığı gün sadece şehrin belli noktalarında vardı her yerde yoktu. 4.5G çıkınca her yere aynı anda gelmeyeceğini varsayarsak, bu telefonu sırf 4Gsi yok diye almamak bana mantıklı gelmiyor. 4.5Gye bel bağlanmaz bence. Burası Türkiye, ne zaman gelecek ne zaman yayılacak, ne zaman kullanacağız, belli değil.

Ayrıca, eğer ki 3g full çekiyorsa, 3g hızı neyinize yetmiyor :D ben mesela avea'yla 3g üzerinden 1080p film izledim donmadan :) Kendi açımdan konuşuyorum, 4.5G'ye şuan ya da önümüzdeki yıl için ihtiyacım olduğunu olacağını düşünmüyorum.
  • Hayatımda kullandıgım en sorunsuz telefondur E5. Bundan sonra telefona odenecek en ust para 750 tl dir benim icin. Iyi ki note 4 u satip E5 almışım.
  • bugün saat 10 gibi 3g ye bağlandım (şarj yüzde 97) ve whatsapp/viber mesajlaşma, arada internette takılma ve otobüste vs müzik dinleyerek (yaklaşık 2.5 saat günde) şu anda şarjım yüzde 42. 13 saat gibi bir süre için bu batarya süresi çok iyi geldi bana, özellikle 2 saat şarjı giden lumia'mdan sonra. telefonun bazı artı ve eksi yönlerini sayayım kullandığım birkaç gün içerisinde:
    + batarya ömrü
    + ekran kontrastı çok iyi
    + işlemci 64 bit, lollipop ile daha da açılacaktır cihaz.
    + fiyatına göre aynı fiyat aralığındaki desire 816, g3 beat vs. cihazlara göre işlemcisinin 64 bit olması ve 0.5 gb ram fazla olması
    + 16gb dahili hafıza (rakiplerinde genelde 8gb var)
    + kameraları fiyatına göre iyi performansa sahip

- gün ışığı altında ekran zor okunuyor (lumialardaki clearblack ekran bu konuda muhteşemdi)
    - led bildirim ışığı koysalardı iyi olurdu
    - bu kişisel görüşüm ancak 5 inç yerine 4.7 inç olsaydı ele tam otururdu (galaxy alpha boyutlarında), tek elle telefon kullanmayı seven biri olarak bunu biraz negatif yorumladım
    - batarya çıkarılabilir olsaydı daha iyi olurdu, varsın biraz daha kalın olsun
    - 1.5 gb rami var ancak boşta bile 0.5 gb ram boşta kalıyor, ram optimizasyonu şart (umarım lollipopla daha fazla boş ram olur)
    - 4g olaydı iyiydi

led bildirim ışığı yok ancak en azından nokia glance screen tarzı bir bildirim ekranı getirilebilir kapalı ekranda, ayrıca amoled ekran olduğu için fazla enerji de harcamayacaktır

• Tekrardan selamlar arkadaşlar,

Şu technopat denen (kantırcı ergenler kulübü, k.e.k.) sitenin arama kısmında samsung e5 diye yazıp arattım ve çıkan konulara baktım da, resmen bu telefonu yerin dibine sokmuş technopat ergenleri...
    geçenlerde bir konu üyeye zenfone 5 alıp almama konusunda "zenfone 5 şarjı çabuk yiyor, kasası berbat hiç estetik değil, artı pil yüzdesi son derece yanıltıcı ve parasını haketmeyen bir telefon" diye yazdım ve hemen banladılar forumdan bir günlüğüne...

e5 gibi, zenfone pinpon5'i her türlü ezip geçen bir telefon varken, bu pinponcuları ısrarla pinpon5 tavsiye etmesi çok düşündürücü...kaç para alıyorlar acaba?
    samsung gibi bir firmayı ben de hiç onaylamıyorum fakat 2015 ile birlikte sanki samsung biraz değişmeye başladı ve f-p olarak da e5 gibi bir telefon çıkardı...işte bu telefonla birlikte samsunga bakış açım az da olsa değişti...

bir de bunlardan bazıları samsung gibi bir firmanın orta ve alt segment telefonlarının alınmaması gerektiğini, yoksa sonunun pişmanlık olacağını yazmış...bu yoruma ne dersiniz...

• YERYAVUZ Y kullanıcısına yanıt
    şarjda konuşulmasın diye standart
  • Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 11 sayfa okudun gözlerim kızardı okumaktan bu yüzden artık bıraktım yeterince bilgi aldığımı düşünüyorum.

Düne kadar Note 1 kullanıyordum. Ondan önce de Iphone 5S kullanıyordum. Mecburen 5S'i satınca Note 1'e geçtim. İşkence ne demek anlamak isteyenler kullanabilirler o telefonu. Çok yavaşlıyor Sürekli donma yaşatıyor. Günde 3 defa şarjı bitiyordu. Neyse

Note 1'i satınca yeni telefon araştırmaya başladım. Çok para vermek istemiyordum. Sony E4G, GM 4G, G2 mini, S4 Mini ve bu telefonu gördüm.

Sony tip olarak şekil olarak hoşuma gitmedi açıkçası. GM ise çin malı uyduruk telefon gibi geliyor hala. İstediği kadar üst segment cihaz yapsın ilk çıkan telefonlarını bildiğim için tırt geliyor hala. G2 Mini de artık eskidi G3 Beats var onun yerine ama o da kameraları çok berbar hatta iğrenç ötesi bana göre. S4 mini de artık eskidi.

11 sayfa okuduktan sonra bu telefonla ilgili fikirlerim oluştu.

Şarjının uzun süre dayanması çok hoşuma gitti. Kamerası anlık görüntü alabilmek için gayet güzel. Kullanımı rahat olması cezbetti.

Telefondan çok fazla bişey beklemem. Alo desin, anlık işlerimi görebileyim, sosyal hesaplara girebileyim banka işlerimi halledeyim yeter bana. Muhtemelen haftasonu yani yarın alacağım bu telefonu.

Sormak istediğim şey şu aslında. Mediamarkt'tan almayı düşünüyorum. Genpa KVK Başarı garantili midir paralel ithalat mıdır orası. Kutu üzerinde Samsung Elektronik Türkiye bandrolü varsa tüm Samsung servislerinden destek alabilir miyim? Yoksa distribütör garantili olanları mı tercih etmeliyim sadece Samsung Türkiye bandrolü olması yeterli midir?

Bu telefonu görmeden önce T60'ı bekliyordum ama ne zaman geleceği belli değil ve fiyatı beni aşıyor. T50 ise eskidi artık. Alsam pişman olmayacağım bir telefon tabi çünkü T40 kullandım gayet memnundum ve bana yetiyordu o telefonda.

Fikirlerinizi düşüncelerinizi alabilir miyim?

• arkadaşlar, e5'i vatandan sipariş vermiştim bildiğiniz üzere 3. gün oldu kargoya verilmeyi bekliyor 799 iyi fiyat daha düşmez gibi geliyordu, siparişe geçtik ama geç gelecek sanırım. 1 hafta da gelse iyidir

ayrıca biraz açıklama yapayım diyorum; uzun süre boyunca a5,e5,a7,e7 arasında gittim geldim... bu konuda birçok kişinin kafası karışık sanırım. şimdi arkadaşlar eğer f/p ürünü arıyorsanız ve 300-500 lira fazla verme lüksünüz yoksa direk e5' i alın hiç düşünmeyin derim. a serisi metal kasa, e serisi plastik, 5 yazanlar 5 inc., 7 yazanlarda 5.5 inc. olarak özetleyebiliriz. bence a5 almak için 400 lira civarında parayı vermeye hiç gerek yok. ayrıca paralel ithalat telefon alsanız bile 200 tl fazla çıkacak bence yine risk almaya değmez!... e7 ve a5 kamera olarak bir tık öndeler ama a5 seçeneğini düşünen adam 200 daha koyar örnek olarak sony z2 ve üstü telefonlara yönelir. yani bence seçenek olarak e7 belki e5 e daha yakın alınacak bi telefon. çünki e7 samsung garantili olarak 200-300 tl daha pahalı yani a5 e göre hem daha ucuz hem performansı daha iyi bence. e7 yi de elememin nedeni ekranı çok büyük. bence ortalama bi insan el ve yüz oranına göre 5 inc. çok ideal bir boyut. ama e7 ler 5.5 inc ve artık tablete doğru gidiyor. özellikle bayanlarda bu büyüklük, telefonla konusurken yüzünün yarısını panelle kaplamak suretiyle çirkin bir görüntü oluşturuyor. nacizane tavsiyem yine kendi kararım gibi e5 almak olacaktır. 800tl ye samsung yetkili servis garantili olarak gayet ideal bir cihaz. ayrıca şimdi bazı arkadaşlar yok lenovo vibex2 yada asus zenfone diyecekler ama onlara da açıklık getireyim. arkadaşlar evet çok iyi görünüyor kağıt üstünde almak mantıklı gibi ben elimle de inceledim gayet iyi cihazlar fakat lenovo ve asus daha marjinal tasarıma sahipler. bu tabi ki zevk meselesi. yine de birçok kişi telefondan anlamıyor ve görünce samsung daha zarfi bilinen yapısı ile daha göze hoş geliyor. diğer telefonları görenler ya çinmalı mı bu!! diye konusuyorlar ve bi küçümseme, bi bıyık altı gülüş ile sonlandıraraktan beğenmiyorlar. bence çok marjinal bi tasarım ihtiyacınız yoksa ve 400 tl civarında parayı kolaylıkla verecek yapınız yoksa, gidin e5 alın kafanız rahat olsun. bunların dışında zaten öyle kodoman adamlar var ki arama ve mesaj yazma dışında bir eylem gerçekleştiemedikleri halde giderler direk iphone 6 plus bilmem cart curt alırlar. yada samsung s6 alıp çıkarlar.. ne trajikomik ki onlar zaten bu forumda böyle sayfa sayfa inceleme, araştırma yapma tenezzülleri yoktur. sonuçta gidin e5 alın la uzatmayın

• Ses kıma + güç tuşuna 7 saniye basılı tutunca telefon rest attı.15 dakika takılı kaldı,yapmasaydım şarjı bitene kadar kalacaktı kesin.

Aklınızda bulunsun donma olursa 7 saniye boyunca SES KISMA ve GÜÇ TUŞUNA basılı tutun.
  • Ünal kullanıcısına yanıt
    4G konusunda Sn ünal arkadaşımı destekliyorum.
    Sanki 24 saat 4G kullanacaksınız!!!!!!
    MEcburen bu telefonu aldım ( E5 ) nedeni ise ailem ile görüntülü görüşme yaptığım için.
    Bu görüşme , haftada birkaç Ayda ise 7 ve civarı olmakta. ÜStelik Görüntülü görüşmeyi GSM üzerinden
    i n t e r n e t s i z yapabilmesi. Diğer telefonlarda 3G görüntülü görüşme mobil internet ile yapılır şebeke üzerinden sadece samsungda mevcuttur patentini aldığı için.

Hadi benim gibi 3G kullanacak olsanız anlayacağımda bu 4G sevdası nedir arkadaşım böyle.

nfc olmayıoversin
    4G olmayıversin.
    geri tuşu sağda değil de solda oluversin
    Rami 2 - 3 GB değil de 1.5 oluversin.

Bir sonraki telefonunuzu üst model alırsınız. bu hakkınızı bir dahakine saklayın ben gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enenengin -- 2 Temmuz 2015; 21:42:13 >
  • Yardımcı olayım size:
    J7 hakkında teknik bilgim olmasına rağmen kullanım bilgim yok, dolayısıyla bu cihaz kadar stabil olup olmadığını bilmiyorum bu işler belli olmuyor çünkü telefonun daha pahalı olması daha menun edeceği anlamına gelmez. E5in görünüş olarak daha premium bir tarzı var bu anlamda sizi daha çok tatmin eder ayrıca J serisinin kasasının oldukça uyduruk olduğunu biliyorum. E5 hız konusunda mükemmel 4 çekirdek 8 çekirdek orası ayrı ama bu telefonun yazılımı mükemmel olmuş memnun olacağınıza eminim. Önerilerimi 200 tl daha vermemek size daha cazip gelir diye düşünerek yapıyorum yoksa teknik olarak bakınca elbette j7 daha üstün bir cihaz. Ama o artı getirilerine sizin ihtiyacınız var mı asıl konu o, şahsen benim yok bu telefon her işimi görüyor. Şimdi gelelim batarya konusuna, ben bu telefona dek hep çıkarılabilir bataryalarla telefon kullandım, ve zamanla batarya ömrünün daha hızlı azaldığını, çıkarıp takıla yazılımının hasar gördüğünü ve şarkın yüzde düşüşlerinde dengesizlikler yaşadığımı biliyorum. E5te şaşırtıcı bir şekilde bu gömülü bataryanın inanılmaz stabil bir kullanım gösterdiğini farkettim, şarj yüzdelerinde bir kere bile dengesizlik olmadı telefonu kapayıp açıyorum neyse o yine. Çıkarılabilir bataryalı kullandığım telefonlarda telefonu açıp kapatmaya korkuyordum çünkü şarj yüzdesi yüzde 40lara kadar oynayabiliyordu saçma şekilde. Ve bu telefonla yedek bataryaya ihtiyaç duymayacaksınız zaten. Çok çok yoğun kullanırsanız 1 gün sizi rahat idare eder, normal kullanımda 2 gününüzü karşılar, acil durumlardaysa ultra güç tasarruf modu özelliği çıkıyor, bu özelliği aktif ettiğinizde telefonunuz yüzde yüz şarjdayken, yaklaşık 2 haftaya kadar kapanmadan telefon sizi idare edebiliyor, ki bu özellikte whatsappı bile kullanabiliyorsunuz, bu telefonu kullanırken asla ikinci bir bataryaya ihtiyaç duymadım. Yine de çok ısrarcıysanız hala bir seçenek var, google a powerbank yazarsanız telefonunuzu dışarda şarj edebilmek için usblerle satılan yedek şarj üniteleri var, artık zaten o yedek batarya devri kalktı. Ek olarak batarya performansınızda sorun yaşarsanız 2 sene boyunca samsung zaten batarya değişimi yapıyor garantiye verdiğiniz takdirde. Son olarak android sürümü olayı, , E5 e 5.1 güncellemesi geldi, türkiyeye de bi kaç ay içinde gelmesi bekleniyor görevli orda sizi ikna adına küçük bir yalan söylemiş sanırım, ki ek olarak android sürümü sandığınız kadar önemli bir olay değil hatta 4.4.4 daha stabil bir sürüm genel tecrübelerime göre. Bir de ekran boyutu olayı var, J7nin ekranı 5.5 e%in ekranı 5 inç, bu telefon ele mükemmel oturuyor tek elle kullanma imkanınız var, fakat J7 büyüklüğünde telefonlar bana göre gereğinden büyük kalıyor kullanımı zor oluyor, sırf bu yüzden huaweinin g7 modelinden vazgeçmiştim bu telefonu almadan önce. Parası bol olmayan biri olarak sizin yerinizde olsam düşünmeden e5 alırdım, ama bu telefondan inanın o kadar memnunum ki, param bol olsa da sanırım biraz düşünüp yine e5 alırdım :) bir kaç teknoloji mağazası daha gezmenizi, E5i ve J7yi bulup elinize almanızı ve öyle karar vermenizi tavsiye ediyorum, kısaca benim önerim e5 :)

• Son günlerde farkettiğim üzere bu cihazın tüm mağazalarda stoğu tükenmiş. Bunun J5' in satılmasını sağlamak amacıyla yapılmış olan hamle olduğunu düşünüyorum. Baktılar ki E5, J5' e oranla daha çok tercih ediliyor önce fiyatını E5 ile aynı seviyeye çektiler daha sonra E5 üretimini durdurdular. J5 gerek kasasıyla gerek kutu içeriğiyle olumlu bir intiba oluşturmadı bende. Samsung' un son zamanlarda çıkardığı F/P cihazlar içinde üst sıralarda yer alan bir cihaz E5. Zaten telefonun şatış oranlarına göre konunun sakinliğine bakarsanız bunu anlarsınız. Daha önce Zenfone 5 kullanırken konuya günde 2 sayfalık pil şikayeti geliyordu. Sorunsuz cihazların konuları sakin oluyor genelde.
  • Bataryadan bende mennunum lolipop ile tam oturdu
  • Samsungun piyasanin en sıkıntısız f/p telefonu
    Yüzde 5 sarjim var
    suan ekran suresi 5 saat 14 dk
    3g ve wifi sürekli açık
    Ekran yüzde 50 60 parlaklikla
  • Hocam sizin dikkate almadığınız nokta şu. Fiyat-performans ilişkisi. S4 "eski" bir cihaz. Güncelleme almayacak. Bu ek büyük dezavantajı. İkinci en önemli husus şu: 800TL lik E5'in verdiği performans vs 1200TL lik S4ün verdiği performans. Tabii ki birebir özellik karşılaştırırsanız S4 daha iyi çıkar. Ama E5'in bu fiyatla yaptığı işlere bakarsanız ( donma yok, şarj 2 gün gidiyor, premium görünüm, lolipop ve muhtemelen marshmallow güncellemesi, akıcılık) E5'in fiyat-performans ilişkisinin S4'ten daha iyi olduğunu göreceksiniz.

S4 ün bu cihazla aynı klasmanda olduğunu iddia etmedim. Siz bu konu altında S4'ün neden güncelleme almadığına hayıflandınız. "S4 varken böyle telefonlar neden 6.0 veriyorlar" diye sitem etmişsiniz. Ben de E5'in aslında 'böyle' telefon sınıfına girmeyeceğini söylüyorum kısaca. S4 sonuçta amiral gemisiydi. S4ün üzerine S5 S6 geldi, ayrıca Note 4 5 ve Edge serisi de var. Dolayısıyla S4'e sıra gelmez o klasmanda.

Bu forumda kimse E5'i S4 ile kıyaslamadı zaten :D Siz gelip bi mukayese yaptınız. Biz de cevap verdik. Hatamız varsa affola.

edit: kendiniz s4 forumunda 3saat 17 dakika ekran süresi aldığınıza dair fotoğraf koymuşsunuz. Bu konuya bi göz atın insanlar kaç saat ekran süresi alıyorlar ortalama. Tırt snapdragon 410luk cihazdan beklenmeyecek derecede iyi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg_213 -- 17 Kasım 2015; 16:43:57 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.