Şimdi Ara

YENİ FİAT LİNEA (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.583
Cevap
8
Favori
754.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Linea yı bende çok beğendim.Line hakkında topic te bayağı bi mesajda yazdım arabayı ciddi şekilde almayada karar vermiştim hatta abim renault diye tutturmuşt ben beklettim linea çıkana kadar araç çıktı abimi götürüp gösterdim ve almaya karar verdik.Hatta kapora bile verdik ertesi gün topicte ilk 500 müşteri için 2000 veya 3000 ytl bir indirim olduğunu yazdı arkadaşın biri ertesi gün bayiye durumu sordum oda böyle birşey olmadığını zaten indirimli fiyatta satılıyor şu an dedi.Ertesi gün biraz daha araştırdım gerçekten öyle birşey varmış, bayi ye tekrrar sordum bu sefer kıvırmaya başladı işte böyle bir kampanya var da bize sadece 5 araç verdiler o fiyattan onlarıda veermiştik zaten dedi ki ben istanbuldaki lasmandan 1veya 2 gün sonra gidip aracı sordum ismimi telefonumu falan yazdılar araç hakkındaki ilk bilgiler gelir gelemz sizi arayacağız dediler yani mersindeki ilk müşterisi ben olmama rağmen bayidekilerin bu tutumu yüzünden almaktan vazgeçtik.Bana kalsaydı ben yinede alırdım abim bu duruma huylandı vazgeçti ve ikna edemedim.havni hocan umarım üst yetkililer bu mesajımı okur

• http://www.buyukcekmeceweb.com/haberler/haber_6111.htm

arkadaslar yukarıda ki linkteki yazıdan meakla ekimde cıkması için beklediğimiz benzinli motoru çin den cerry nin ürettiginimi anlamalıyız..

hala çözemedim tam olarak su motor konusunu linea nın...

• İlk olarak Yeni Fiat Bravo’larda tanıtılan, performansı, gaz pedalına tepkisi, düşük sarfiyatı, imalat kolaylığı, sağlamlığı ve dayanıklılığı ile öne çıkan turbo beslemeli benzinli yeni T-JET motor ailesi, Fiat Linea’da da kullanılacak. Aracın piyasaya sürülmesinden sonra satışa sunulacak olan 1.4 iltrelik turbo motoru, 5000 dd/d’de 120 beygir güç ve 1750 d/d’de 194 Nm tork üretiyor. Atmosferik beslemeli 1.4 litrelik motor ise 77 beygir gücünde. Bu motora sahip Fiat Linea’nin azami sürati 165 km/s ve 0-100 km/s hızlanması da 14.6 saniye. Bu iki motor da Tofaş tarafıdan Bursa’da üretiliyor.

(HÜRRİYET OTOMOBİL SERVİSİNDEN ALINTIDIR) http://www.hurriyet.com.tr/otoyasam/6481222.asp?m=1

ARKADAŞALAR T-JET İN EKİME SARKMASININ SEBEBİ HERHALDE BURDA ÜRETİLMESİ İÇİN GEREKLİ OLAN GEÇİŞ SÜRECİ...BU ARADA ÇİN MOTORU TARTIŞMASINADA Bİ NOKTA KOYAR SANIRIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makres_forever -- 21 Mayıs 2007; 0:40:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: makres_forever

İlk olarak Yeni Fiat Bravo’larda tanıtılan, performansı, gaz pedalına tepkisi, düşük sarfiyatı, imalat kolaylığı, sağlamlığı ve dayanıklılığı ile öne çıkan turbo beslemeli benzinli yeni T-JET motor ailesi, Fiat Linea’da da kullanılacak. Aracın piyasaya sürülmesinden sonra satışa sunulacak olan 1.4 iltrelik turbo motoru, 5000 dd/d’de 120 beygir güç ve 1750 d/d’de 194 Nm tork üretiyor. Atmosferik beslemeli 1.4 litrelik motor ise 77 beygir gücünde. Bu motora sahip Fiat Linea’nin azami sürati 165 km/s ve 0-100 km/s hızlanması da 14.6 saniye. Bu iki motor da Tofaş tarafıdan Bursa’da üretiliyor.

(HÜRRİYET OTOMOBİL SERVİSİNDEN ALINTIDIR) http://www.hurriyet.com.tr/otoyasam/6481222.asp?m=1

ARKADAŞALAR T-JET İN EKİME SARKMASININ SEBEBİ HERHALDE BURDA ÜRETİLMESİ İÇİN GEREKLİ OLAN GEÇİŞ SÜRECİ...BU ARADA ÇİN MOTORU TARTIŞMASINADA Bİ NOKTA KOYAR SANIRIM.

fiat firmasının çinde çok büyük bir fabrikası vardır..bu fabrikada yüksek miktarda üretim yapılmaktadır..çin pazarında çok önemli bir payı olan fiat....orada üreteceği linealar için chery firması ile 1.6 ve 1.8 benzinli motorlar için anlaşma yapmıştır üstelik bu motorların üretim planı dünyaca ünlü bir avusturya motor firması tarafından yapılmaktadır...olay bundan ibarettir...
    saygılarımla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 22 Mayıs 2007; 1:36:40 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TheNeo_33

Linea yı bende çok beğendim.Line hakkında topic te bayağı bi mesajda yazdım arabayı ciddi şekilde almayada karar vermiştim hatta abim renault diye tutturmuşt ben beklettim linea çıkana kadar araç çıktı abimi götürüp gösterdim ve almaya karar verdik.Hatta kapora bile verdik ertesi gün topicte ilk 500 müşteri için 2000 veya 3000 ytl bir indirim olduğunu yazdı arkadaşın biri ertesi gün bayiye durumu sordum oda böyle birşey olmadığını zaten indirimli fiyatta satılıyor şu an dedi.Ertesi gün biraz daha araştırdım gerçekten öyle birşey varmış, bayi ye tekrrar sordum bu sefer kıvırmaya başladı işte böyle bir kampanya var da bize sadece 5 araç verdiler o fiyattan onlarıda veermiştik zaten dedi ki ben istanbuldaki lasmandan 1veya 2 gün sonra gidip aracı sordum ismimi telefonumu falan yazdılar araç hakkındaki ilk bilgiler gelir gelemz sizi arayacağız dediler yani mersindeki ilk müşterisi ben olmama rağmen bayidekilerin bu tutumu yüzünden almaktan vazgeçtik.Bana kalsaydı ben yinede alırdım abim bu duruma huylandı vazgeçti ve ikna edemedim.havni hocan umarım üst yetkililer bu mesajımı okur

ilk 500 araç için olan özel indirimin maalesef hemen dolduğunu biliyorum..bu indirimden holding çalışanlarının yararlanması söz konusu değildir...onların ayrı bir indirimi vardır ve sayı ile sınırlı değildir ve 500 araç dışındadır..1.derece yakınları dahil uygulanır..bu arada 500 araç indirimi de 1000 ytl idi..
    saygılarımla...

• Daha önceden T-Jet Emotion versiyonu için direksiyon simidi üzerine krom parçalar konularak daha şık direksiyon smidi elde edilebilir demişitim. Fiat'ın böyle bir uygulaması ztn yeni Bravo da varmış. Krom parçalara ilaveten simidin bazı noktalarını gözenekli yapıdaki deri (adı nedir bilmiyorum) ile kaplamışlar çok daha şık olmuş. Hangi direksiyon simidinin daha şık göründüğüne siz karar verin.

YENİ FİAT LİNEA
  • Havnitekin bey. Bir soru sordum arada kaynadı zannedersem. Tekrar edeyim. Fiatın bazı modellerinde brc marka sıralı sistem lpg fabrika garantisi bozulmadan takılıp satılıyor. Bu lineanın benzinli modellerindede mevcutmu?
  • Benim kafama takılan soru şu....
    Acaba Linea'da kullanılan şanzıman Grande Puntonunkinin aynısı mı.Ve İtalya'dan mı geliyor yoksa , Tofaş bünyesinde mi üretiliyor? Teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

İlk olarak Yeni Fiat Bravo’larda tanıtılan, performansı, gaz pedalına tepkisi, düşük sarfiyatı, imalat kolaylığı, sağlamlığı ve dayanıklılığı ile öne çıkan turbo beslemeli benzinli yeni T-JET motor ailesi, Fiat Linea’da da kullanılacak. Aracın piyasaya sürülmesinden sonra satışa sunulacak olan 1.4 iltrelik turbo motoru, 5000 dd/d’de 120 beygir güç ve 1750 d/d’de 194 Nm tork üretiyor. Atmosferik beslemeli 1.4 litrelik motor ise 77 beygir gücünde. Bu motora sahip Fiat Linea’nin azami sürati 165 km/s ve 0-100 km/s hızlanması da 14.6 saniye. Bu iki motor da Tofaş tarafıdan Bursa’da üretiliyor.

fiat firmasının çinde çok büyük bir fabrikası vardır..bu fabrikada yüksek miktarda üretim yapılmaktadır..çin pazarında çok önemli bir payı olan fiat....orada üreteceği linealar için chery firması ile 1.6 ve 1.8 benzinli motorlar için anlaşma yapmıştır üstelik bu motorların üretim planı dünyaca ünlü bir avusturya motor firması tarafından yapılmaktadır...olay bundan ibarettir...
    saygılarımla....

walla havnitekin kardes içime su serptin ben sabırla we hayal ederek linea nın 1.4 t-jet ini

bekleyenlerdenim walla bu motor çinde üretiliyor olsaydı kesin vazgecerdimm...

ama sizin bilgilerinize güveniyorum..

• quote:

Orjinalden alıntı: Orrepbebe

Havnitekin bey. Bir soru sordum arada kaynadı zannedersem. Tekrar edeyim. Fiatın bazı modellerinde brc marka sıralı sistem lpg fabrika garantisi bozulmadan takılıp satılıyor. Bu lineanın benzinli modellerindede mevcutmu?

henüz yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: D-Assault

Benim kafama takılan soru şu....
    Acaba Linea'da kullanılan şanzıman Grande Puntonunkinin aynısı mı.Ve İtalya'dan mı geliyor yoksa , Tofaş bünyesinde mi üretiliyor? Teşekkür ederim.

vites kutuları fiat tarafından gönderiliyor..
    gp ile uyumludur.
  • quote:

T-jet motorlar bursada üretilecektir...italyada da üretilmektedir..(product finishing) denilen son testler ,ayarlar vs..yapılmakta ve bu motor tüketicilerinde test edip yorum yapmalarına açık tutulmaktadır..hemen hemen son aşamada olup ekimde satışına başlanacaktır..

• @havnitekin
    Bravo Eylülde mi gelecek? İlk geldiğinde 1.4 T-Jet de olacak mı? Yoksa sadece 1,4 atmosferik mi olacak?
    Cevabın için şimdiden Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

@havnitekin
    Bravo Eylülde mi gelecek? İlk geldiğinde 1.4 T-Jet de olacak mı? Yoksa sadece 1,4 atmosferik mi olacak?
    Cevabın için şimdiden Teşekkürler.

Tesüf ederim Korhan

Havni 'yi niye rahatsız ediyorsun

bana sorsana

evet t-jet olucak

hemide iki tip.

120 ve 150 hp.

120 dynamic emotion

150 sport

1.4 16v fire

active -dynamic

dizeller gelmeyecek.

2008 mart

1.6 mjet 120 hp
  • Akın teşekkür. havnitekini buralarda diye ona sordum ama yokmuş. :)
    Bravonun dynamic T-Jet i Lineanın Emo'sundan pahalı olur ama di mi?
    Gerçi en ideali 1,6 Dizel gibi görünüyor. O da pahalı olur gibi.
  • quote:

Akın teşekkür. havnitekini buralarda diye ona sordum ama yokmuş. :)
    Bravonun dynamic T-Jet i Lineanın Emo'sundan pahalı olur ama di mi?
    Gerçi en ideali 1,6 Dizel gibi görünüyor. O da pahalı olur gibi.

Birdaha olmasın

çok zor soru sormuşsun.

daha donanımlar belli değil.ama bravo nun linea dan daha donanımlı ve pahalı olucağı kesin.

ondan şüphemiz yok.

1.6 dizel 1.9 8v 120 hp mjet in yerine çıkacağı için aşağı yukarı avrupa fiyatı

21000 euro olur.

bizim vergiler ile 2000 euro daha koy.

41 milyara dynamic 1.6 mjet alırsın.

• Bu linea nın lpg lisi çıkacak diye bir dedikodu var. çıkacak mı acaba.
  • 1,6 dizel tadından yenmez valla :)
    Aynı motoru Linea'da da kullanırlarsa tam süper olur.
  • lineanın ön konsolunu bravo gibi yapsalar daha süper olcakmış

YENİ FİAT LİNEA

belki bilmeyen vardır.yeni bravo böyle birşey olacak

YENİ FİAT LİNEA

YENİ FİAT LİNEA

YENİ FİAT LİNEA

YENİ FİAT LİNEA

YENİ FİAT LİNEA

Walla Fiat linea ve bravo ile kendinden çok bahsettirecek anlaşılan.Fiatın fiyatıda cazip olursa hele :)))
    geriye sadece kıskananlar çatlasın demek kalıyor :))))

• quote:

1,6 dizel tadından yenmez valla :)
    Aynı motoru Linea'da da kullanırlarsa tam süper olur.

8 v yerine 16 v olsa daha kaymaklı olurdu bence....
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.