Şimdi Ara

M-Audio Monitor Hoparlör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

öncelikle standart bir bilgisayar kullanıcısıyım ve vakit buldukça elektronik müzikle ugrasıyorum..yakın zamanda monitor hoparlör almayı düşünüyorum..

m-audio'nun 2 modeli bu tarz bir ürün ararken sıkca karşıma cıktı..AV-40 StudioPhile ve BX5 D2

gerek burda gerek başka kaynaklarda kullanan veya almak isteyenler ceşitli yorumlar yazmıs..

basta dediğim gibi benim gibi standart bir kullanıcı için sizce hangisi daha uygun olur onu ögrenmek istiyorum..fiyat olarakta aralarında nerdeyse 300 tl'lik bir fark var...

http://www.compel.com.tr/P/2-10-2317 -- AV-40 StudioPhile

http://www.compel.com.tr/P/2-10-4285 -- BX5 D2

ve ayrıca kesin kararımı verdikten sonrada hoparlörlerle birliktekullanmak için Audiotrak Prodigy HD2 ADVANCE DE ses kartını almayı düşünüyorum..bu kartıda yorumlarsanız sevinirim..

• Müzik yaparken AV-40'ı kullanırsanız başka yerde çalarken mixlerinizde çok fazla bas olur, çünkü hoparlör küçük, bas ses çıkarma kabiliyeti az, müziği yaparken az bas duyup gerekmediği halde artırırsınız. İdeali BX5 alıp subwoofer eklemek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dustdevil

Müzik yaparken AV-40'ı kullanırsanız başka yerde çalarken mixlerinizde çok fazla bas olur, çünkü hoparlör küçük, bas ses çıkarma kabiliyeti az, müziği yaparken az bas duyup gerekmediği halde artırırsınız. İdeali BX5 alıp subwoofer eklemek.

Dedigin gayet dogru ve mantikli ama prof olarak kullan(a)miycam..aklimda sadece normal bir kullanimda klasik 2+1 sistemlerden ayirt edici bir fark varmidir acaba sorusu var..

Tabi daha urunun satildigi yerlerde dinleme firsatim olmadigi icin sadece ozelliklerine ve youtubedaki videolara bakarak fikir yurutmeye calisiyorum..dogrusu dinleyip karar vermek..

Siz daha once bu urunlerden kullandinizmi veya performansini gorebilme sansiniz oldumu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sadece müzik dinlemek için bu tür monitör hoparlör kullanıyorum, nedeni şu: pro-audio pazarına yönelik ürünler olduğu için fiyat/performans daha iyi oluyor ve ürün ne dediyse onu yapıyor. Bu dinleme hobisiyle ilgilenirken sürekli okuduğum için ister istemez stüdyo kayıt ve müzik yapma ilgili konulara da denk geliyorum.

Benzer ürün olarak Behringer pasif 2030p kullanıyorum, pasif ama ebat olarak BX5'e benzeyen bir ürün, bir çift de aktif 1031a var. Bu iki hoparlörüm arasında boyut ve sürücü farkı olduğu için çıkan ses de çok farklı, bu AV-40'ı dinlemedim ama ona göre daha büyük olan Behringer 2030 ile bile subwoofer eklenip çalışma yapılır ise amacına hizmet edebiliyor onu biliyorum. Genelde bas frekanslar çok farkediyor ama iki hoparlörü de dinlemeden insan 2030 için bile "bas yeterli daha fazlasına gerek yok" diyebiliyor, tabi ki yanlış değerlendirme yaparak.

Eğer sadece dinleme ve arada bir müzik yapacaksanız amatör işler için AV-40 da uygun olabilir tabi ki, yaptığınız çalışmaları başka hoparlörler ile dinleyip değerlendirme yaparsınız en kötü durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dustdevil -- 27 Aralık 2012; 12:35:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: can87

Merhabalar..

öncelikle standart bir bilgisayar kullanıcısıyım ve vakit buldukça elektronik müzikle ugrasıyorum..yakın zamanda monitor hoparlör almayı düşünüyorum..

m-audio'nun 2 modeli bu tarz bir ürün ararken sıkca karşıma cıktı..AV-40 StudioPhile ve BX5 D2

gerek burda gerek başka kaynaklarda kullanan veya almak isteyenler ceşitli yorumlar yazmıs..

basta dediğim gibi benim gibi standart bir kullanıcı için sizce hangisi daha uygun olur onu ögrenmek istiyorum..fiyat olarakta aralarında nerdeyse 300 tl'lik bir fark var...

ve ayrıca kesin kararımı verdikten sonrada hoparlörlerle birliktekullanmak için Audiotrak Prodigy HD2 ADVANCE DE ses kartını almayı düşünüyorum..bu kartıda yorumlarsanız sevinirim..

bunlardan biri studuyo ref klasmanına diğeri ise sadece masaüstü hop klasmanına iki ürünün amaçları farklı olduğu için kıyaslamakta farklı olur kayıt için kullanılacaksa bx5 d2 tercih edilmeli bir yere kadar tabi kişinin ref algılaması ile değişir .

ama av-40 sıradan hopun birazdaha iyisidir . kayıt için değil .

ama şunu belirteyim bunların dinleme mesafesi 1 metredir 1 metre üzerine çıktın mı uzak ref klasmanına geçer ki oda cep yakar . ama 1 metre ve altı mesafede sorunsuz zevk alırsın ayrıca subwoofer alıp eklemeye gerek yok zira masanın üstüne koymak biraz zor olur kayıtla ilgili birşey yapacaksan bunla başla subwoofer gereksiz çünkü diğer seslerle aynı merkez den gelmesi gerek kayıt sırasın aşağıda yada diğer hoplardan farklı konumlandırırsan işte

@dustdevil arkadaşın dediği gibi başka bir sistem farklı duyarsın bunun sebebi sesin geldi merkezle alakalıdır subwooferın küçüklük yada büyüklüğü ilgili değil . sesi yollayan cihazın senin kulaklarının hizasında olması lazım ve seslerin parlama yerlerine akustik sünger çekerek düzeltirsin onun tespiti de kolay sanırım biraz dağınık bir bilgi oldu

• quote:

quote:

Müzik yaparken AV-40'ı kullanırsanız başka yerde çalarken mixlerinizde çok fazla bas olur, çünkü hoparlör küçük, bas ses çıkarma kabiliyeti az, müziği yaparken az bas duyup gerekmediği halde artırırsınız. İdeali BX5 alıp subwoofer eklemek.

Dedigin gayet dogru ve mantikli ama prof olarak kullan(a)miycam..aklimda sadece normal bir kullanimda klasik 2+1 sistemlerden ayirt edici bir fark varmidir acaba sorusu var..

Tabi daha urunun satildigi yerlerde dinleme firsatim olmadigi icin sadece ozelliklerine ve youtubedaki videolara bakarak fikir yurutmeye calisiyorum..dogrusu dinleyip karar vermek..

Siz daha once bu urunlerden kullandinizmi veya performansini gorebilme sansiniz oldumu ?

klasik 2+1 kullanımında farkı olacaktır çünkü sesleri bir merkezden alacaksın ve biraz daha net verdikleri için sana sahne deneyimini 2+1 lere göre daha iyi yansıtırlar ama iş filmlere gelince ordaki sesin nerden geldiğini anlamak gerektiği için dağınık yerleşir örnek 2+1 al ve uyduları monitörün sağına soluna sub kısmınıda tam ortaya koy o şekilde dinleme yap filmde pek zevk almazsın .

bir de asla ama asla video izleyerek bu tür sistemlerin kalitesini anlayamazsın çünkü burda videoyu çeken kamera mic kalitesi falan vs artı en önemlisi sen kendi hoplarından başka hopların kalitesini anlamazsın ama görsel olarak bakarsın boyutuna falan o ayrı birşey

• quote:

Orijinalden alıntı: xcoder01

quote:

Merhabalar..

bunlardan biri studuyo ref klasmanına diğeri ise sadece masaüstü hop klasmanına iki ürünün amaçları farklı olduğu için kıyaslamakta farklı olur kayıt için kullanılacaksa bx5 d2 tercih edilmeli bir yere kadar tabi kişinin ref algılaması ile değişir .

ama av-40 sıradan hopun birazdaha iyisidir . kayıt için değil .

ama şunu belirteyim bunların dinleme mesafesi 1 metredir 1 metre üzerine çıktın mı uzak ref klasmanına geçer ki oda cep yakar . ama 1 metre ve altı mesafede sorunsuz zevk alırsın ayrıca subwoofer alıp eklemeye gerek yok zira masanın üstüne koymak biraz zor olur kayıtla ilgili birşey yapacaksan bunla başla subwoofer gereksiz çünkü diğer seslerle aynı merkez den gelmesi gerek kayıt sırasın aşağıda yada diğer hoplardan farklı konumlandırırsan işte

@dustdevil arkadaşın dediği gibi başka bir sistem farklı duyarsın bunun sebebi sesin geldi merkezle alakalıdır subwooferın küçüklük yada büyüklüğü ilgili değil . sesi yollayan cihazın senin kulaklarının hizasında olması lazım ve seslerin parlama yerlerine akustik sünger çekerek düzeltirsin onun tespiti de kolay sanırım biraz dağınık bir bilgi oldu

umarım işi akustik sünger çekmelik durumlarada getiririz inş

suan için yakın zmanda kayıt yapma,production gibi bir planım yok sadece amatörce ilgileniyorum ilerde zaman ne gösterir bilemem..ama simdilik yeterlilik sağlayabilcek bir ürün benim icin daha uygun gibi gözüküyor ve genel yorumlara göre buda av-40 demek oluyor gibi..

galiba hem olayın maddi tarafı hemde bu işlerdeki acemilikten dolayı av-40'ı tercih edicem..

• quote:

quote:

quote:

klasik 2+1 kullanımında farkı olacaktır çünkü sesleri bir merkezden alacaksın ve biraz daha net verdikleri için sana sahne deneyimini 2+1 lere göre daha iyi yansıtırlar ama iş filmlere gelince ordaki sesin nerden geldiğini anlamak gerektiği için dağınık yerleşir örnek 2+1 al ve uyduları monitörün sağına soluna sub kısmınıda tam ortaya koy o şekilde dinleme yap filmde pek zevk almazsın .

bir de asla ama asla video izleyerek bu tür sistemlerin kalitesini anlayamazsın çünkü burda videoyu çeken kamera mic kalitesi falan vs artı en önemlisi sen kendi hoplarından başka hopların kalitesini anlamazsın ama görsel olarak bakarsın boyutuna falan o ayrı birşey

muhakkak bende aynı sekilde düşünüyorum..izlediğim videolar genelde unboxing videoları zaten orda alabilecegniz bilgi belli azcok..

suan kullandıgım creative 2+1 sbs-370 21w modeli isteğim bu üründen daha verimli,müzik dinlerken nispeten daha iyi bir ses alabilmek suan..almayı düşündügüm ürünler ilk etapta müzik için işin film tarafını pek okadar kafama takmıyorum zaten..

• Merhaba,

Bu iş damak zevki gibidir. Benim beğendiğim sizi, sizin beğendiğiniz beni memnun etmeyebilir. Ben BX5 D2 kullanıyorum, gayet memnunum. Ancak yakın zamanda (farklı projelerden dolayı) BX8 D2'ye geçmeyi düşünüyorum. Eğer Compel'in ofisinden elden alma şansınız varsa, onların demo odasında BX5 D2 mevcut. Kendi müzik çalarınızla gider, kendi parçalarınızla test etmiş olur, ona göre de karar verirsiniz. Eğer BX5 D2 sizi memnun ederse zaten AV40'ı dinlemenize bile gerek kalmaz.

Aşağıdaki bağlantıda, Bora Uslusoy tarafından yapılmış BX5 D2 incelemesi mevcut. Karar vermenize mutlaka yardımcı olacaktır.

http://okul.mydukkan.com/2012/12/09/m-audio-bx5-d2-referans-monitoru/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Hocam biraz hortlattık ama , bilginize ihtiyacım var, bende logitech x530 5+1 im sattım, şöyle kulağıma zevk verecek, ve birazda fark yaratacak temiz berrak sesler dinleyebileceğim, 2+1 lere yöneldim, sonra baktım aynı b*kun laciverti gibi olay 3 hoparlör çıkıyor 2+1 oluyo , teknoloji aynı, sonra , şu av-40 ı gördüm, 321 TL'ye buldum "0" stoklara gelmemiş daha Haziran başı geliyormuş, acaba aradığımı bulur muyum bu sistemde, kullanacağım mesafe 1m kadar, fakat oyun oynarken mesela battlefield oynarım, sağ-sol kavramı yok mu, öyle anladım yazıkdlarınız dan.? Tavsiye edermisiniz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.