Şimdi Ara

M-195 - EWEAT 902 1195 chipsetli media player inceleme (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
900
Cevap
14
Favori
29.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ama anfiniz varsa ess sabre dehşet bir chiptir 1000 dolarlık daclarda kullanılıyor
    ama sadece tvye bağlıyorsanız gereksiz olur vtenle aynı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de kodi ile 1-2 film izledim çok kötü gelmedi. kendi playeri ile film listelemesi çok kötü öncelikle düzeltilmesi gereken sıkıntılardan biri de bu.
  • vahdettinp V kullanıcısına yanıt
    İşte bunun için istiyoruz ya cihaza ait medya oynatıcının KODI ile bağlantısını.

Listelemeyi yani daha da güzeli afişlemeyi KODI yapsın ama oynatmayı cihazın medya oynatıcısı gerçekleştirsin.

Eweat için gündemdeki değişikliği de yapabilir isteyenler.

Yani yukarıda söylendiği gibi KODI'nin MX Player'la bağlantısını yapıp onun üzerinden seyredebilirler videolarını.O zaman ne olur , afişlemeyi KODI yapar dediğim gibi ama işin oynatma kısmını MX Player gerçekleştirir.

Ben cihazın medya oynatıcısını kullandığım için MX Player kullanımı gibi bir seçeneği düşünmüyorum.

Benim istediğim cihazın kendi medya oynatıcısına ait bağlantı satırını bulabilmek ve KODI'ye eklemek.

Hatta bu satırı öğrenmek için aynı oynatıcıyı kullanan Zappiiti'ye bile mail atmayı düşünmüyor değilim.
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Bu ne asabiyet hocam!?

Ben zaten sizin videonuza istinaden yorum yapmadım. Seko92'nun linkini verdiği videoda 8:55'te Türkiye diye geçiyor dedim. Altyazı da demedim. Zaten videonun tamamını izlemediğimi de söyledim. Sonradan o kısmın ip tv ile ilgili olduğunu da belirttim.
  • Asabiyet !!!!

" Videoları karıştırıyorsun " demek ne zamandan beri asabiyet oldu ?

Her yazılandan nem kapmayın yahu...
    Daha önceki mesajlarınızın toplamıdır hocam o asabiyet yorumu.

Neyse sıkıntı yok, yanlış anlamış diyelim.
  • Sakin olun yahuu güzel güzel yazışıyoruz şurada

bu arada arayüzü dehşet melenin ne kadar ayrıntılı ayar var yahuu bayıldım türkçe olsaymış ben direkt yazılırdım
  • Şu MeLE X1000'nin yazılımını M195'e nasıl atabiliriz onu sende bir araştırsana arkadaşım.

Ben yüklemeyi denedim olmadı , araştırınca da birşey bulamadım. Vardır bir püf noktası belkide.

Yükleyebilirsek en azından menüsünü inceleme şansımız olur.

Selam...
  • Evet ya şu an sıkıntı yazılımsal. Bu iş hallolursa çok güzel bir aleti 62 usd a almış olacağız.
  • Her formatta normal ve online Film izlemek için alacak olan kişiler Yazılım tırt vs diyenlere bakmasın. Onlar daha farklı listeleme ve film arşiv işleriyle ilgileniyorlar.
    Cihaz şu an gayet iyi çalısıyor.
    Dediğim gibi, MX playeri dene çok çok iyi.
    Ayrıca KODİ içinden seçmeli başlangıç olayını çözdüm.
    İstersen filmi oynatmadan istediğin playerı seçiyorsun.
    Yada default playeri seçiyorsun onla başlıyor.

Ben 3 tane belirledim.
    KODİ orjinal, MXplayer, Cihazın kendi oynatıcısı.

üçüde güzel çalısıyor.

yöntemi anlatırım.
  • GOKMENM G kullanıcısına yanıt
    Peki KODI'de iken her seferinde cihazın kendi medya oynatıcısı ile oynatmasını sağlayabiliyor muyuz ?

Çünkü herhangi bir video oynatmaya başlarken kumanda üzerinden hangi oynatıcıyı seçmek istediğimizi zaten en başından beri belirleyebiliyoruz ama ben cihazın sürekli kendi medya oynatıcısı ile oynatmasını istiyorum.

Eğer ki bu yöntemi kalıcı olarak yapmayı biliyorsan paylaşırsan sevinirim.

Çünkü afişlemede sürekli KODI'yi kullanıyorum ama oynatıcı olarak cihazın otomatik cihazın medya oynatıcısını seçmesi önemli benim için.

Sırf bu yüzden Eweat yazılımını kurdum ama ne hikmetse HDD'i gösteremedim KODI'de. Çünkü Eweat'in otomatik olarak KODI'de kendi medya oynatıcısı ile oynattığını okudum.Onu doğrulayacaktım böylelikle.

Yada son bir çare Eweat yazılımını bir daha kurup KODI'deki komut satırının içine bakarak durumu görmek lazım.

Eğer istediğim gibiyse bu komut satırı , aynen kopyalayıp M195'teki KODI'nin içine yapıştırarak istediğimi elde edebilirim diye düşünüyorum.

Ne dersin ?

Son olarak MeLE X1000'nin yazılımının M195'e kurulabilmesi konusunda sende bir göz atar mısın forumlara ? Şu MeLE'nin arayüzünü hem Sadays hem de ben merak ediyoruz çünkü.

Selamlar...

Eğer seçim yaptırıyorsa Kodi'nin oluşturduğu "playercorefactory.xml" dosyasının içinde kendi oynatıcısı ile ilgili satırlar da vardır. Bu durumda Kodi oynatıcısının çalışmasını söyleyen satırları bunlarla değiştirmek yeterli olacaktır. Bunu bir dene.
  • Seko92 S kullanıcısına yanıt
    Evet mantıklı.

Bir göz atmakta fayda var gerçekten...
  • Default yapması kolay.
    Fakat eklentilerki online videolarda çalışıyor.
    Usb hdd deki yerel videoları oynatmıyor .
    İlginç. Fakat agdakileri oynayabilir denemek gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantıklı olan ne?
    :)

Geriden mi geliyor mesajlarım.
    Çözdüm oldu bitti diyorum zaten.

Default olarak
    playercorefactory dosyası yok, onu yeniden oluşturuyoruz.

Hatta hazır dosyayı atayım uğraşmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • es file dosya yöneticisini kurun.
    ilgili ayarlarlar root erisimini ve gizli dosyaları gösteri seçin.

pc de playercorefactory.xml adında dosya oluşturun.

içine aşağıdaki satırları yazıp kaydedin. dosyayı kopyalayıp,

Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/

klasörüne gidin yapıştırın.

Denemedim fakat en son default player satırına "M-195 Player" yazısını eklersek default olur orjinal player.

<playercorefactory>
    <players>
    <player name="MXPlayerFree" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
    <filename>com.mxtech.videoplayer.ad</filename>
    <hidexbmc>true</hidexbmc>
    <playcountminimumtime>120</playcountminimumtime>
    </player>

<player name="M-195 Player" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
    <filename>com.android.gallery3d</filename>
    <hidexbmc>true</hidexbmc>
    <playcountminimumtime>120</playcountminimumtime>
    </player>
    </players>
    <rules action="prepend">
    <!---
    ********** EDIT THIS SECTION **********
    -->
    <rule protocols="smb" player="MXPlayerFree" />
    <rule dvdimage="true" player="MXPlayerFree"/>
    <rule protocols="rtmp" player="MXPlayerFree"/>
    <rule protocols="rtsp" player="MXPlayerFree" />
    <rule protocols="sop" player="MXPlayerFree" />
    <rule internetstream="true" player="MXPlayerFree" />
    <rule video="true" player="MXPlayerFree"/> <!-- Default for anything else not listed -->
    </rules>
    </playercorefactory>

• https://www.youtube.com/watch?v=G-9--R112uc

Alex durumu çözmüşte videosunu bile yayınlamış.şimdi farkettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOKMENM -- 25 Ağustos 2015; 19:52:40 >
  • Yok , mesajlar gecikmeli gelmiyor...:)

" Evet mantıklı " derken ; MX Player'ı kullanmayı düşünmediğim için seko92'nin cihazı Eweat 902'nin yazılımındaki ( eğer aynı dosya mevcutsa tabii ) dosyaya bakarak medya kullanıcının adını öğrenecektim.Kastettiğim buydu.

Ama default oynatıcının adını M-195 Player olarak yazmışsın zaten.

O zaman işlem tamamdır.İlk fırsatta denemeye çalışacağım.

Eyvallah...
  • M195'i ilk kurcaladigim aksam , cihazin bazen videolari dosyalarini oynatmadigindan , altyazilari ekrana vermediginden bahsetmistim hatirlarsaniz.

O anlara ait bir anormallik resmi paylasayim sizinle. Resim çok net degil ama gariplik anlasiliyor yine de.

Normalde cihazin medya oynaticisini açip bir video dosyasinin üzerine geldiginizde sol tarafta video dosyasinin özellikleri yaziyor ve bu esnada küçük bir ekranda video dosyasi oynamaya basliyor bildiginiz gibi.

Kumandanin hizli kullanimindan kaynakli olabilir belki diye düsündügümüz bu anormallikte ; oynatmak istediginiz video dosyanizin üzerine geldiginizde sol tarafta video detaylari bir garip çikiyor. Bu detaylar garip çiktiginda da video dosyasini kesinlikle oynatmiyor cihaz.Ilk basta açiyor ama 1-2 sn sonra hemen kapatiyor dosyayi. Zaten küçük ekrandaki ünlem isaretinden de anliyorsunuz bu işte bir gariplik olduğunu.

Gerçi bu hatayi uzun süredir almadim , belkide gerçekten uzaktan kumandanin seri kullanimi ile ilgilidir bilemiyorum ama bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 28 Ağustos 2015; 10:21:56 >

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.