Şimdi Ara

LYS -2 SORULARI TARTISMA ( ANA KONU ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
453
Cevap
10
Favori
21.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fizik kolaydı genel olarak, dinamik sorusunu yapamadım, kimya cidden zorladı, biyoloji orta-zor arasıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4nt0ny

quote:

Orijinalden alıntı: ahbeazizim

quote:

Orijinalden alıntı: bsliali

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ares1996

Fizikte karsitnotrino sorusu , kimya cl radikali en fazla kac farkli c atomuna baglanabilir aorulari ne olcakti?

Karsit notrino ve 3 yaptim, biyolojide memelileri diger hayvanlardan ayiran ozellik

ter bezlerinin bulunması yaptım ben özellik değildir diyordu insanda ter bezi var fillerde yok diye biliyordum o yüzden onu işaretledim

Ayiran ozelliktir diyordu ve sut bezleri olacagini duşunuyorum

MEMELILERI DIGERLERINDEN AYIRANI SORUYODU. BEN IÇ DOLLENME YAPTIM VAR MI BASKA BENLE AYNI YAPAN

memeli hayvanları diğer hayvanlardan ayıran özelligi soruyordu, süt bezleri yaptım. Küresel ısınmaya doğrudan ve direk etki eden döngüleri sormustu, karbon ve azot yaptım

• 40/7 yaptım dinamik sorusunu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fizikte karsitnotrino sorusu , kimya cl radikali en fazla kac farkli c atomuna baglanabilir aorulari ne olcakti?

Karsit notrino ve 3 yaptim, biyolojide memelileri diger hayvanlardan ayiran ozellik

ter bezlerinin bulunması yaptım ben özellik değildir diyordu insanda ter bezi var fillerde yok diye biliyordum o yüzden onu işaretledim

MEMELILERI DIGERLERINDEN AYIRANI SORUYODU. BEN IÇ DOLLENME YAPTIM VAR MI BASKA BENLE AYNI YAPAN

memeli hayvanları diğer hayvanlardan ayıran özelligi soruyordu, süt bezleri yaptım. Küresel ısınmaya doğrudan ve direk etki eden döngüleri sormustu, karbon ve azot yaptım

Yanlisiniz var hocam ayirmayan ozellik diyodu cevabida ic dollenme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Selenimm

Aldesteron adh sorusu ne olacaktı ? Bir de soluk alırken iç basınç azalır mı dediniz ?

Evet azalir.

• Aldesteron olcaktı bi soru. Adh sadece suyun geri emilimini sağlar ama aldesteron hem su hem sodyum

• Dinamik sorusu ivme 3 buldum ayni bulan var mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • m1 ve m2 arası çekim kuvveti f dir çekim kuvveti d/3 e inerse f kaç olur vardı 3 yaptım birde kimyada izoelektronik sorusu vardı elektron sayıları aynı olan olacaktı cevap sanırım 15 üzeri -3 ile al18 vardı onu işaretledim ikiside 18 elektron oluyordu...benimle aynı yapan varmı bu soruları ?

birde k- l+ m yükünü ve özelliklerini soruyordu fizik sorusu vardı cevabı neydi onun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsliali -- 21 Haziran 2014; 13:11:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dextersrdr

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlisiniz var hocam ayirmayan ozellik diyodu cevabida ic dollenme

Ayırmayan özelliği sormaları cok sacma olmaz mı sizce? diğer seçenektekiler tüm memelilerde bulunmuyordu. Neyse artık bitti gitti. Edebiyata hic bakamadım aksama kadar edebiyat kasmayı düsünüyorum, 40 yetiyor :))

• quote:

m1 ve m2 arası çekim kuvveti f dir çekim kuvveti d/3 e inerse f kaç olur vardı 3 yaptım birde kimyada izoelektronik sorusu vardı elektron sayıları aynı olan olacaktı cevap sanırım 15 üzeri -3 ile al18 vardı onu işaretledim ikiside 18 elektron oluyordu...benimle aynı yapan varmı bu soruları ?

birde k- l+ m yükünü ve özelliklerini soruyordu fizik sorusu vardı cevabı neydi onun ?

Cekim sorusu 9 kat hocam. Izoelektronik cart curt dediginiz soru da aynen sizin yaptığınız gibi

• bsliali kullanıcısına yanıt
    İlk dediğin 9 olucak benim bildiğin. Dkare yani

İkinci dediğinin tam tersi. -3 dediği için 12 olur o. 15-3 yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purpleswag -- 21 Haziran 2014; 13:12:29 >
  • Sorular güzeldide , kesin çıkar dediğim konular (şu ana kadarda sürekli çıkmış olan konular) yoktu fizikte

• quote:

Orijinalden alıntı: purpleswag

İlk dediğin 9 olucak benim bildiğin. Dkare yani

İkinci dediğinin tam tersi. -3 dediği için 12 olur o. 15-3 yani

sol altta 15 yazıyordu elektron -3 yani sağ alta 18 gelecekti sağdakide direk sol altta 18 di ikisi eşit olduğu için izoelektronik dedim benmi yanlış biliyorum acaba
  • bsliali kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim öyle. -3 ya yani 3 tane almış ona rağmen 15 yani 12 imiş. Diğeri düz 18
    Yani eşit değil. Ygs zamanından kalma öylr biliyorum ki eminim
    Yanlışsam lütfen düzeltin

• fizikte yıldız sorusunda ağzım açık kaldı genel olarak zordu kimya kolay biyo orta idi
  • quote:

Genel olarak zor sayılmazdi sınav. Ortalama fen bilgisi olan biri 11 er yapilabilirdi

amacımız 11mi sence? +25 yapmaya çalışıyoruz, bu yüzden zordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kedikli34

En basit lys fendi cok basitti
    Not:sozelciyim

trolün babası gelmis beyler sözelci adam ne anlar fenden

• Biyolojide fareli soru ne olacaktı yapan varsa söyleyebilir mi kesin emin olan söylesin :D tek onda takıldımm
  • mermili bir soru vardı mermi çarpıyor falan neler etki eder diyordu cevabı ne olacaktı
  • Geçmiş olsun arkadaşlar inşallah yarın biz de yaparız hepsini

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.