Şimdi Ara

Lütfen Yardım Pc Açılmıyor (EKRAN KARTINDA IŞIK YANIYOR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayar son derece düzgün çalışıyordu gece bıraktım bir şey download etsin diye sabah kalktığımda kapalıydı açmaya çalışıyorum fakat ekran kartımdaki 4 lambadan 3ü yanıyor ve fanı dönmüyor anakart ve her şey çalışır halde fakat ekren kartında hareket yok fişi çektiğim anda ise ekran kartı fanı 1 cm geri dönüp bırakıyor yani sanki fan döncek de gücü yok gibi tabi siz daha iyi bilirsiniz. LÜTFEN YARDIM EDER MİSİNİZ ..
    Sistem özelliklerim

asus p5nd slı anakart
    CLUB 3D ATI HD 4870 OC EKRAN KARTI
    8 Gb ram kingston hyperx
    intel Core2 Duo E8500 işlemci

Resimler burda arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiwwiii -- 10 Ağustos 2011; 15:04:10 >

• Kablooları kontrol ettiniz mi? Ekran kartını çıkarıp onboard üzerinden açmaya çalışın bir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

Kablooları kontrol ettiniz mi? Ekran kartını çıkarıp onboard üzerinden açmaya çalışın bir.

kardes tüm kabloları kontrol ettim çıkartıp taktım hatta belki güç yetmiyodur diye 2 rami çıkardım 1 hdd yi çıkardım. Onboard vga card yok malesef
  • Ekran kartını başka bir PC'de deneme şansın yok mu peki?
  • quote:

Ekran kartını başka bir PC'de deneme şansın yok mu peki?

malesef yok :( bir laptop ve masaüstü vardı sadece... suan yakınımda da kimse yok
  • Deneme ihtimali olsaydı daha kolay çözerdik hocam. Voltaj düşüklüğü falan olduysa gece kısa devre yapmış olabilir ekran kartı ya da PSUU. Sorunun direkt donanımsal ama el kol bağlı kalıyor deneme yanılma yapamayınca.
  • quote:

Deneme ihtimali olsaydı daha kolay çözerdik hocam. Voltaj düşüklüğü falan olduysa gece kısa devre yapmış olabilir ekran kartı ya da PSUU. Sorunun direkt donanımsal ama el kol bağlı kalıyor deneme yanılma yapamayınca.

anladım abicim yine de sagolasın.Peki ekran kartı yanma ihtimali varmıdır. Ya da yansaydı o ışıklar yani uyarı ışıklarını bilinçli halde yakması saçma değil mi
  • Ekran kartı değil ama kablolarda sorun olmuş olabilir. Ona bakmak gerekiyor aslında deneme yanılma yoluyla. Bir şansınız olsa da deneyebilseniz keşke. Bu arada abicim demeyelim, ablacım
  • quote:

Ekran kartı değil ama kablolarda sorun olmuş olabilir. Ona bakmak gerekiyor aslında deneme yanılma yoluyla. Bir şansınız olsa da deneyebilseniz keşke. Bu arada abicim demeyelim, ablacım

özür dilerim ablacım sinirden dikkatsizlik başladı. neyse ben uğraşiyim şununla
  • Sinirlenme sinirlenme, olmadı kasanı al ve yakındaki bir arkadaşına git.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.