Şimdi Ara

Lütfen tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle selamlar. Benim sorunum şu SLR cihaz alıcağım limit de çok olmadığından ikinci el bakıyorum 1.000-1.500 tl civarında bir cihaz almak istiyorum.
    Kulanım şeklim duvara asılı bir şekilde yada yerde bulunan halı fotoğrafları çekmek renk ve netlik önemli olduğundan böle bir şey duşundum. Canon power shot Sx 710 cihaz var ama şu anda Elinchrom set alıcahımdan bole bir şeye geçiceğim. Herkeze kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomerd -- 5 Aralık 2017; 21:25:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam selamlar. Stüdyo ortamı olacağından netleme çok problem olmayacaktır. Renk konusunda pentax tavsiye ederim. Pentax k5 bakabilirsiniz. Lens için bir çok seçenek var. Bütçenize göre 16-45 F4 bakabilirsiniz.
  • Cevap için teşekkürler. Başka öneriniz var mı peki nikon yada canon markaların dan

• Sizin işiniz öyle uçanla-kaçanla olmadığından çok hızlı ve işte videosu bilmem şöyle süper olsun vs. bir makina almanıza gerek yok. Bence Canon 100D mesela işinizi çok iyi görür uygun bir lensle. Yalnız işte koca halı olur, onu kapalı mekanda baya bir geniş açı lens ile ancak kadraja sığdırırsınız. Halı deyince... kocaman halılar da var da ondan öyle düşündüm. 18-55 kit lens ile halıyı fotolamak için epey mesafe gerekebilir. Bilmiyorum ortam ne denl büyük.

Mesela şuhttps://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-100d-sifir-sayilir-daha-1-kda-506951494/detay

Yanlışlıkla Canon 1000D falan bakmayın ama "bin" serisi 100 serisinden baya geri, alt sınıf çünki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 7 Aralık 2017; 16:47:41 >

• Bütçeni bir miktar yükseltebilirsen, Canon 70D tavsiye ederim. Sanırım 2.000 TL. civarlarında. Profesyonel çekimlerimizde kullanıyoruz ve gayet memnunuz.

Aşağıda ki linkten 70D ile çekilmiş örnekler görebilirsin. Fikir vermesi açısından.

http://www.zorluphotoagency.com/yemek-fotografcisi.htm
  • jiddi kullanıcısına yanıt
    Tamda dediğiniz gibi 65 m2 iş yerim 40 m2 de resim alıyorum buyuk halılarda var.teşekur ederim cevabınız için saygılar.

• Zorlu Photo Agency Z kullanıcısına yanıt
    Teşekkur ederim cevabınız için

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Bir de bana lens olarak ne tavsiye edersiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.