Şimdi Ara

Lütfen Kaliteli bir splitter önerin 2 Kablo tv + teledünya ve internet için (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
2
Favori
21.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onur01651

Procomm ve botech i mi övüyorsun yani..

fiber'e geçtiğim için bu cihazlara ihtiyacım kalmadı ellimde botech yada procomm marka kaliteli temiz switchler var istersen verebilirim, eve gidince özelliklerini yazarım

• quote:

ewet.neden şaşırdınki ? ben 20 senedir (ilk kablo zamanlarından,yani analog kablo tv zamanlarından bu yana) bu markaları kullanıyorum.hiç sorun çıkarmadılar.hatta sana şöyle bir örnek vereyim.10 yıl kadar önce istanbul bahçelievlerde elektirik ve kablo tv hattına yıldırım düştü.mahalledeki bir çok tv,buzdolabı,çamaşır makinesi vs vs vs bozuldu(bizim evdeki 2 tv'de dahil).bizim evin karşışındaki tv tamircisinin dükkanı bozulan tv'lerle dolmuştu
    bina içindeki kablotv ana dağıtıcısıda bozulmuştu haliyle.2 gün sonra yeni kutu getirip değiştirdiler.tv'lerde geldi tamirden ve çok şaşırdığım şey evdeki 2 splitter'de sağlam çalışıyordu.hala daha o splitterler kullanılıyor(babamların evinde).hayret etmiştim o splitterler nasıl bozulmamıştı.bil bakalım ne marka bu splitter'ler

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Bende alıcam next iyidir http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/next-ye-1004-a-1-4-splitter-5-1000-mhz-90455890 buradaki linktekinden alman yeterli

next'in ürünleride ARTIK iyi.yazlıkta next splitter-çanak-kablo kullanıyorum.next uydu işinde bayağ ilerleme kaydetti.artık ürünleri kaliteli.eskisi gibi ucuz yollu piyasa ürünleri yapmıyor.(uydu kablo-çanak-splitter-çoklu dağıtıcı-lnb-receiver vs vs vs).gönül rahatlığıyla alınabilir.burda dikkat edilmesi gereken 5-8 tl'lik adı sanı duyulmamış oem splitter'lardan uzak durmak.bunların içindeki dirençler çinde üretim hatasından çıkan,yani çöplük olan dirençlerle yapılan ürünler.
    misal bauhausa gidin 3 tl'ye splitter var.yahu splitter'ın dışındaki metal kasa 3 tl'ye üretilir zaten.içindeki dirençten ne hayır beklenebilirki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

quote:

ewet.neden şaşırdınki ? ben 20 senedir (ilk kablo zamanlarından,yani analog kablo tv zamanlarından bu yana) bu markaları kullanıyorum.hiç sorun çıkarmadılar.hatta sana şöyle bir örnek vereyim.10 yıl kadar önce istanbul bahçelievlerde elektirik ve kablo tv hattına yıldırım düştü.mahalledeki bir çok tv,buzdolabı,çamaşır makinesi vs vs vs bozuldu(bizim evdeki 2 tv'de dahil).bizim evin karşışındaki tv tamircisinin dükkanı bozulan tv'lerle dolmuştu
    bina içindeki kablotv ana dağıtıcısıda bozulmuştu haliyle.2 gün sonra yeni kutu getirip değiştirdiler.tv'lerde geldi tamirden ve çok şaşırdığım şey evdeki 2 splitter'de sağlam çalışıyordu.hala daha o splitterler kullanılıyor(babamların evinde).hayret etmiştim o splitterler nasıl bozulmamıştı.bil bakalım ne marka bu splitter'ler

Yok ben kötülemedim, sadece ,iyilediğin kadar olmadığını söylemek istedim.
    Splitter alırken 3 şeye bakarsın
    Mhz 5-2400 mü?
    Dc koruma varmı?
    Güç koruma var mı?
    Gerisi hikaye ( marka burada devreye girer, yazılanla yapılanın aynılığı konusunda )
    Asla kötü marka demiyorum sonuçta ithalatçı. Aynı kalitede ürünler getirdiği sürece sorun yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7D66DD504

quote:

quote:

Mhz 5-2400 mü?
    Dc koruma varmı?
    Güç koruma var mı?
    Gerisi hikaye ( marka burada devreye girer, yazılanla yapılanın aynılığı konusunda )
    Asla kötü marka demiyorum sonuçta ithalatçı. Aynı kalitede ürünler getirdiği sürece sorun yoktur.

Alıntıları Göster
    Bununla beraber, her zaman SPAUN 'un ürünlerini ayrı tutmak gerekir. Zira SPAUN 'un ürünlerinde sinyal kaybı minimum düzeydedir.

Ayrıca roleli sviçleri her zaman tercih ederim. Her ne kadar uydu geçişlerinde yavaş olsa da, yine de tercihimdir.

• quote:

quote:

Bende alıcam next iyidir http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/next-ye-1004-a-1-4-splitter-5-1000-mhz-90455890 buradaki linktekinden alman yeterli

next'in ürünleride ARTIK iyi.yazlıkta next splitter-çanak-kablo kullanıyorum.next uydu işinde bayağ ilerleme kaydetti.artık ürünleri kaliteli.eskisi gibi ucuz yollu piyasa ürünleri yapmıyor.(uydu kablo-çanak-splitter-çoklu dağıtıcı-lnb-receiver vs vs vs).gönül rahatlığıyla alınabilir.burda dikkat edilmesi gereken 5-8 tl'lik adı sanı duyulmamış oem splitter'lardan uzak durmak.bunların içindeki dirençler çinde üretim hatasından çıkan,yani çöplük olan dirençlerle yapılan ürünler.
    misal bauhausa gidin 3 tl'ye splitter var.yahu splitter'ın dışındaki metal kasa 3 tl'ye üretilir zaten.içindeki dirençten ne hayır beklenebilirki ?

ben yukarıdaki ürünü aldım haftasonu bağlantıları yaptım 3 odayada kablo tv dağıttım 3 oda da aktif izleyebiliyorum. modem oturma odasındaydı bunun sayesinde salona alabildim çok işime yaradı açıkçası

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Bununla beraber, her zaman SPAUN 'un ürünlerini ayrı tutmak gerekir. Zira SPAUN 'un ürünlerinde sinyal kaybı minimum düzeydedir.

Ayrıca roleli sviçleri her zaman tercih ederim. Her ne kadar uydu geçişlerinde yavaş olsa da, yine de tercihimdir.

fiyatları gereksiz pahalı ama.tamam kalitesiyle doğru orantılıdır muhakkak ama ev kullanıcıları için biraz prof. kaçıyor.almışken en iyisi olsun denirse tabiki spaun bir gömlek daha üstün bu markalardan.
  • quote:

quote:

quote:

ben yukarıdaki ürünü aldım haftasonu bağlantıları yaptım 3 odayada kablo tv dağıttım 3 oda da aktif izleyebiliyorum. modem oturma odasındaydı bunun sayesinde salona alabildim çok işime yaradı açıkçası

modem için illa data çıkışlı splitter şart değil.olsa daha iyi temiz sinyal için ama senin aldığın splitter'da gayet yeterli.sinyal değerleri ucu ucuna evine gelmediği sürece-yani olması gereken aralıklarda seyrettiği sürece-her türlü splitter iş görür,tabi oem'ler hariç burda bina içindeki ana dağıtıcıda çok önemli.kablolu tv nin kullandığı bir kaç marka ana dağıtıcı kutusu var.bunlardan biri -adını şimdi hatırlıyamadım- çok dandik.zırt pırt sinyalleri oynuyor,bozuluyor,yanıyor vs vs vs.zaten artık o markayı kullanmıyorlar sanırım.ben en son procomm'la değiştirttim,çok şükür 1 senedir sorun yok binadaki kutuda.

• quote:

quote:

quote:

Mhz 5-2400 mü?
    Dc koruma varmı?
    Güç koruma var mı?

sonuçta bunlar allah yapısı değil,kul yapısı.elektronik alet,hiçbir zaman 100% bir durumu yok.procomm da bozulur,botech de,next te spaun da vs vs vs.ama bu markalar kaliteli,gönül rahatlığıyla alınabilir.
    yalnız şuda var,5-2400 mhz splitter kullanmak gereksiz çünkü 5-1000 mhz yeterli zaten kablo yayınları için.5-2400 mhz evdeki diğer telsiz yayınlarıyla (telsiz telefon-wireless modem-router hatta microdalga fırın sinyal kirlenmesine yol açabiliyor.hatta bizim kablotvci teknik eleman daki çocuklar anlatmıştı,1 hafta bir abonenin eviyle uğraşmışlar.bina içi kutudan tut,evdeki kablolara kadar herşeyi değiştirmişler,çocuklar resmen kafayı yemişler bulamamışlar sorunu.abonenin mutfağındada tv varmış ve TV'ye gelen kablo tam microdalganın arkasında duvarda 5-2400 mhz splitterla bölünüyormuş ve microdalga çalıştığı zaman sinyal allah pullah oluyormuş.abone microdalgayı sık kullandığı için,modemi sürekli hattan düşüyormuş.şans eseri farketmişler ve splitter'ı 5-1000 le değiştirip birazda microdalgadan uzaklaştırmışlar.sorun çözülmüş.çocuklar böyle birşeyede ilk defa rastladıklarını söylemişlerdi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mhz 5-2400 mü?
    Dc koruma varmı?
    Güç koruma var mı?

sonuçta bunlar allah yapısı değil,kul yapısı.elektronik alet,hiçbir zaman 100% bir durumu yok.procomm da bozulur,botech de,next te spaun da vs vs vs.ama bu markalar kaliteli,gönül rahatlığıyla alınabilir.
    yalnız şuda var,5-2400 mhz splitter kullanmak gereksiz çünkü 5-1000 mhz yeterli zaten kablo yayınları için.5-2400 mhz evdeki diğer telsiz yayınlarıyla (telsiz telefon-wireless modem-router hatta microdalga fırın sinyal kirlenmesine yol açabiliyor.hatta bizim kablotvci teknik eleman daki çocuklar anlatmıştı,1 hafta bir abonenin eviyle uğraşmışlar.bina içi kutudan tut,evdeki kablolara kadar herşeyi değiştirmişler,çocuklar resmen kafayı yemişler bulamamışlar sorunu.abonenin mutfağındada tv varmış ve TV'ye gelen kablo tam microdalganın arkasında duvarda 5-2400 mhz splitterla bölünüyormuş ve microdalga çalıştığı zaman sinyal allah pullah oluyormuş.abone microdalgayı sık kullandığı için,modemi sürekli hattan düşüyormuş.şans eseri farketmişler ve splitter'ı 5-1000 le değiştirip birazda microdalgadan uzaklaştırmışlar.sorun çözülmüş.çocuklar böyle birşeyede ilk defa rastladıklarını söylemişlerdi.

Alıntıları Göster

... yalnız şuda var,5-2400 mhz splitter kullanmak gereksiz çünkü 5-1000 mhz yeterli zaten kablo yayınları için ....

Bak sana teknik bir bilgi verim.5-1000 yayınları sadece kablo tv,lokal yayınlar ve karasal yayınları kapsar, Eğer aynı kablo üzerinden uydu yayını gidiyorsa ( multiswich ) 5-2400mhz kullanmalısın yoksa yayınların çoğununu alamazsın, bilgin olsun...

• Orijinalden alıntı: onur01651

... yalnız şuda var,5-2400 mhz splitter kullanmak gereksiz çünkü 5-1000 mhz yeterli zaten kablo yayınları için ....

Bak sana teknik bir bilgi verim.5-1000 yayınları sadece kablo tv,lokal yayınlar ve karasal yayınları kapsar, Eğer aynı kablo üzerinden uydu yayını gidiyorsa ( multiswich ) 5-2400mhz kullanmalısın yoksa yayınların çoğununu alamazsın, bilgin olsun...

konunun başlığı ne ?kablo tv,teledünya ve modem için splitter önerisi.kimse "ayrıca uydu'da bölücem bu splitterdan" diye bahsetmişmi?HAYIR.üstüne basa basa "kablo yayınları için" diye yazıyormuyum,EWET.
    şimdi senin verdiğin teknik bilgi konumuzla ne alakası oluyor ?bana teknik bilgi verme istersen,gerek yok.
  • Orijinalden alıntı: abyss_ati

konunun başlığı ne ?kablo tv,teledünya ve modem için splitter önerisi.kimse "ayrıca uydu'da bölücem bu splitterdan" diye bahsetmişmi?HAYIR.üstüne basa basa "kablo yayınları için" diye yazıyormuyum,EWET.
    şimdi senin verdiğin teknik bilgi konumuzla ne alakası oluyor ?bana teknik bilgi verme istersen,gerek yok.

Kablo tv modemi yayınları nerden alıyor be adam. Delirtme beni sabah sabah.
    Sen bana 5-1000mhz splitteri savunuyorsun, insanları yanlış yönlendiriyorsun.
    5-1000 sp ucuzdur, insanlar o yuzden onu kullanır ve çoğu zaman sorun yaşar. Bilmiyorsan ötme.

• Orijinalden alıntı: onur01651

Kablo tv modemi yayınları nerden alıyor be adam. Delirtme beni sabah sabah.
    Sen bana 5-1000mhz splitteri savunuyorsun, insanları yanlış yönlendiriyorsun.
    5-1000 sp ucuzdur, insanlar o yuzden onu kullanır ve çoğu zaman sorun yaşar. Bilmiyorsan ötme.

anlaşılan sen cahilsin.tamam haklısın senin dediğin doğru.

• Tum mesajlari okudum da kafalar baya baya guzemisl

5-2400 mhz ler yukarida belirtildigi gibi evdeki cogu kablosuz cihazla rezonansa girer. Sinyal de aynen dendigi gibi kafayi yer.

Ayica 5-10 liralik splittera para vermeyin diyip 10 liralik procomm oneren var. sebebi de her cihaz bozulmus splitter bozulmamis.
    Direncler devreler vs yok abi icinde. 3 lu splitter dedigin kici kirik 2 diyodun derli toplu baglanmis hali.

Birbirinizi kirmaya degmez

•  Lütfen Kaliteli bir splitter önerin 2 Kablo tv + teledünya ve internet için Lütfen Kaliteli bir splitter önerin 2 Kablo tv + teledünya ve internet için Lütfen Kaliteli bir splitter önerin 2 Kablo tv + teledünya ve internet için

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam

Bu procom türksat ekibinin kurduğu Splitter değil mi

Ozaman ben sadece 5-1000 mhz bir 2 lik Splitter alayım.

Hocam Splitterin mhz sı konusunda kafam karıştı.

Bilen.birkac arkadaş da 2500 mhz olsun daha güçlü vs. Modem kablo aktarmak için vs iyi diye birşey dedi ısrarla.

Bazıları da 2500 olmasın sorun çıkarabilir evdeki başka aletlerle sinyal karışması vs bu yüzden 5-1000 mhz olsun diyor.
  • ellekem kullanıcısına yanıt
    2500 uydu icin,kablo icin 1000 yeterli.bu degerler gucunu ifade etmiyor yanlis anlasilmasin,teknik konularla cok uzatmiyayim.sen splitter alma gelen ekip takar.sadece rica et filtrede taksinlar lcd'ye,daha sağlıklı olur.

NOT;sen ne yaparsan yap, bağlantı ne kadar iyi olursa olsun,sonuc turksat kablo hizmetinin senin bolgende ne kadar stabil olduğu gerçeğine takılıp kalır.o yuzden cokta kafana takma,once gelip bir kursunlar,ince ayrintilara ondan sonra bakarız 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abyss_ati -- 6 Şubat 2017; 20:15:55 >
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler.

İnşallah gelen ekip kablo bağlantıları yapar ekstra Splitter takar.
  • Başka başlık açmayım, burdan sorayım dedim. İşi bilen kişiler yazmış konuda, yanıt hızlı gelir diye umuyorum.

Bir odada teledünya cihazı ve uydunet modem var. Duvardan çıkan kabloya filtreli bölücü takıldı, data çıkışından modeme, tv çıkışından da teledünyaya sinyal verildi. Bende başka bir odaya 1 teledünya cihazı daha almak istiyorum. Bunun için daireye giren kutudaki türksat hattına (5-1000 lik) 2 yada 3 çıkışlı bölücü takıp paylaştımam yeterli mi. Yoksa yeni odaya da filtreli bölücü almam gerekiyor?

İkinci sorum, ikinci teledünya cihazına türksatkablo firmasından ücretli yeni bir kart almak mümkün mü? Yoksa böyle bir durumda ikinci abonelik mi yapılıyor? Öyle ise, diğer odada uydunet izleyecek olursam, kartı diğer alıcıya takarım olur biter.
  • Anlaşılan hala herkes tatilde, yanıt yok. Ben aynı şeyi soracaklar için buraya yazayım, ileride yararlanan olsun bari:

Yukarıda koyduğum resimdeki "seçenek 1" de olduğu gibi yaptım ve çalıştı. Yani 5-1000mhz lik spitterı daire girişindeki kutuya taktım ve iki odaya vermiş oldum. Her iki oda da sinyal olduğunu da kontrol ettim. İnternet de çalışıyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.