Şimdi Ara

Lütfen! İşlemci yuvasına termal macun bulaştırdım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
11.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hadi bakalım hayırı haberlerini bekliyoruz...
  • Bende bu yaz sistemi yenileyecektim bunları okuyunca içim cız etti geçmiş olsun düzelir inşallah.
  • Geçmiş olsun kardeşim Allah beterinden saklasın diyecem ama daha beteri ne olabilir?
    Keşke garantiye gönderseydin yeni almışsın. riske atmaya değmezdi. sanırım o anlık şaşkınlığınla ve kendine olan kızgınlığınla eski cpu yu takıp denedin. Her neyse..

inşaallah olmuştur da ekranın kablosundandır diye dua etmekteyim. Kendi malımmış gibi üzüldüm yalan yok.
    Arkadaşın dediği gibi gerilim filmi gibi acayip heyecanlı Allah kimseye yaşatmasın.
    Bende merakımdan işlemciyi soketten çıkarmıştım.sonra tekrar taktım yerine. topladım sistemi. Açmayı denedim açılmadı ekran kartını ramleri çıkardım taktım olmadı daha sonra bir baktım ki takarken pinlerden birini yamultmuşum. düzelteyim derken kırıldı. Ha dedim şimdi s.çt.k. Gerçi işlemci de celeron. Allah'tan çalıştı. ama biraz fazla yüklenince veya ekran donması oldumu çakıyor reseti namuzsuz.

Ama o gün bir kış günüydü üzerimdeki atleti dahi çıkarmıştım ama hala terlemekteydim zor bir durum çok fazla uzattım ama kusura bakmayın, damarıma bastı arkadaş.

Baktın ki ekran kablosuyla da olmadı gönder garantiye. Olmazsa vatan sağolsun. Bu arada anakart neydi? merak ettim.
    bu arada en son olaylardan bizi mahrum etme!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stainless.. -- 29 Mayıs 2011; 21:53:18 >

• işlemci takmak hassas iş bende ilk kez taktım 6 ay önce ve terledim resmen kış günü
    bayada araştırdım videosunu bile bulduğum halde ve he kolaymış yaw dedim ama takarken yusuf yusuf oldum çünkü videodaki adam tık dedi taktı bende kolay sanıp sokete koyunca işlemciyi oturmadı mı o an yusuf yusuf oldum işte ama bir avantajım videodaki eleman otırmazsa sakın bastırmayın ve sağa sola çekiştirmeyin demiş bunun yerine elinize alııp tekrar işaretli şekilde oturtun demiş, allahtan uyarmış yoksa acemi olarak işlemciyi kullanamadan çöpe atabilirdim bu yüzden videodaki elemana hala dua ederim sağolsun neyse umarım konudaki arkadaş halletmiştir işini bende merak ettim ama arkadaş yazmıyor hiç

• Pinler eğilmedikten sonra bişey olmaz ancak arkadaşların dediği gibi ilk olarak kurusun sonra iğneyle çok dikkatli bi şekilde kazı. Benim işlemci pinlerime bulaşmıştı bende aynısını yaptım tamamen temizledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

işlemci takmak hassas iş bende ilk kez taktım 6 ay önce ve terledim resmen kış günü
    bayada araştırdım videosunu bile bulduğum halde ve he kolaymış yaw dedim ama takarken yusuf yusuf oldum çünkü videodaki adam tık dedi taktı bende kolay sanıp sokete koyunca işlemciyi oturmadı mı o an yusuf yusuf oldum işte ama bir avantajım videodaki eleman otırmazsa sakın bastırmayın ve sağa sola çekiştirmeyin demiş bunun yerine elinize alııp tekrar işaretli şekilde oturtun demiş, allahtan uyarmış yoksa acemi olarak işlemciyi kullanamadan çöpe atabilirdim bu yüzden videodaki elemana hala dua ederim sağolsun neyse umarım konudaki arkadaş halletmiştir işini bende merak ettim ama arkadaş yazmıyor hiç

Allah korumuş. İşlemciyi kullanmadan çöpe atmak da var işin ucunda..

• hem allah korudu hemde araştırıp bu işe ona göre koyulmak korudu yenilere tavsiyem iyice araştırıp bilgi almadan hiçbir pc parçası takmayın.
  • Ben ekran görüntülerini bile print etmiştim seneler önce ona bakarak yaptıydım

Her işte dikkat etmek gerekir ALLAH a şükür hiç bir donanım parçasını hatam yüzümden çöpe atmadım servisin kapısından içeri girmeyeli neredeyse 14 yıl olmuş
  • arkdaşlar 1 haftadır yeni işlemciyle pcmi kullanmaktayım sık sık sıcaklığı kontrol ediyorum tortudan kaynaklanan bir sorun olurmu diye pc 10dklık çalışma sonunda biosa döndüğümde 38derece civarı sıcaklık gösteriyor aynı dklarda windows açıkken 3 çekirdek 53-56 1 çekirdek 60-62 civarında şuan 4. günü hiç kapanmadı pc ve sıcaklık değeri 3 çekirden 64-66 1 çekirdek 70-72 tabi bu değerler programın gösterdiği kanımca yanlış gösteriyor forumda baktım aynı dertten başlıklar açılmış dert etmedim o yüzden

bu arada kopan ekranın değil pinini kople yeni kablosu dahi koskoca tekirdağ da yok mecbur gittim 18inç flat bi monitör aldm

ayrıca bilgisayarım 7/24 açık ve işlemci en az %60 yük altında sürekli %100e kadar çıkıyor. (işlemcim intel q9300)

yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkdaşlar düştüğüm hataya kimse düşmez umarım bende bu sayede bişeyler öğrendim ve yaptığım işte çok daha fazla titiz davranmayı öğrendim :)

• tekrardan geçmiş olsun arkadaşım dediğim gibi aklında bulunsun t.macunu soğtucunun altınada sürsen aynı işi görür hem böylelikle sende sıkıntı yaşamamış olursun anakarta kaçarmı macun diye işlemci sıcaklığın amdye göre biraz yüksek ama intele göre normalmi? bunu intelciler bilir ben hiç intel kullanmadımneyse gören yazar umarım tekrar geçmiş olsun
  • dı rı rın
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.Ucuz yırtmışsın dersem herhalde tam oturur.Bu arada bence iyi bir deneyim yaşamış oldun.O pilerden biri-ikisi ya kırılaydı .Yinede şükür.Ama yusuf yusufluk diz boyudur o ayrı.Şu meşhur(!) işlemci-anakartı bi yazda görek Gerçektem bi macera filmi gibiydi. :D

Macere Bitti
    The END
  • işlemcim intel core 2 quad 9300
    anakartım ise msi g41m-p23

70 derece eğer doğruysa eve termik santral kurmayı düşünüyorum :) böylelikle kar etmiş olurum
  • VALLA OBÜR ARKDASLAR GIBI OKURKEN BOYLE BI TUHAF OLDUM FILM ŞERİDİ GİBİYDİ TERLEDIM VALLA INSŞLLH FAZLA BIRSEY OLMAMISTIR BIAN KENDIDIMI YERINE KOYDUM ÇOK KOTU HIS BAŞIMA GELDI AMA ALLAHTAN İŞLEMCİDEN GELMEDI.KOLAY GELSIN.
  • 70 Derece çok mu sıcak oluyor? Benim ki NFS World açtığımda 89 olmuş..
  • http://forum.donanimhaber.com/m_46495936/tm.htm burda bikaç cevap var eğer doğruysa kapama ısısı 100 müş intel demekki baya sıcak kanlı bir işlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Haziran 2011; 5:38:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meliksah55

70 Derece çok mu sıcak oluyor? Benim ki NFS World açtığımda 89 olmuş..

89 yüksek bir değer hocam. macun mu değiştirirsiniz kasa mı bilmiyorum ama el atın yazık işlemciye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theoden541

quote:

89 yüksek bir değer hocam. macun mu değiştirirsiniz kasa mı bilmiyorum ama el atın yazık işlemciye.

Benimki notebook. Ayrıca 5 saat boyunca açık kalmıştı. Sonra NFS World indirmesi bitince açtım. Bir saat de öyle açık kaldı. Hem 89 derece değildi, en yüksek 89'a çıkmış. Şu an internette geziyorum sadece 54 derece.

• quote:

70 çok sıcak değil.
    89 yüksek diyebiliriz.
  • Masaüstü Pcler için 70 C sonrası Oldukça risklidir.Laptoplar için bu durum biraz farklı çabuk sogudugu için Masaüstüler kadar sıkıntı arz etmez Masaüstü Pcler için sogutma alternatifleri çok fazla ama 70 İn üzerine çıkan varsa Dikkat edin derim....
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.