Şimdi Ara

Lütfen fikir verin a6300 yerine şunu al 4bin verme dediğiniz mikrofon girişli makine önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Mikrıfon girişi olmasını istiyorum karanlık stüdyoda video çekeceğim, 4bin lens ile vermeyi planlıyorum, onun yerine şunu al dediğiniz kompakt olur slr olur ne olursa kamera olur, öneriniz var mı, ikna olduğum, 120fps 425 nokta çok hızlı odak ve yeterli sensör büyüklüğü, 1.8 50mm +a6300?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Büyük sensor ve hızlı otofokus şart ise başka seçenek yok gibi.
    A6500 pahalı, Fuji XT20 ise a6300 den videoda geridir muhtemelen.

Daha küçük sensörde ise
    Olympus OM-D E-M5 Mark II
    Panasonic GH3 - GH4 - G7 -GX85 filan var
    Bakabilirsiniz.
    Zoom ile işiniz olsaydı RX10 - RX10m2 bakabilirdiniz.

Ne alırsanız alın ikinci el almanızı şiddetle tavsiye ederim.
    Bir heves alınıp doğru dürüst kullanılmadan satılan bir sürü makina var sahibindende.

https://photophique.com/best-mirrorless-cameras-under-1000/
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Fuji XT20 versus Olympus OM-D E-M5 Mark II karşılaşmasının galibi kim olur özellikle video konusunda? Fujifilm'in 4K ve AF konusunda daha iyi olduğunu düşünüyorum. Olympus'un da sensörün de "5 Axis Dual İmage Stabilization" dediğim görüntü sabitleme teknolojisi var.
  • mttzn kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafta Fujifilm 1. Sınıf olmasına rağmen videoda iyi değildi yıllardır. Son modellerinde video da iyi deniyor artık ama ben denemedim.

İso yu çok yükseltmeyecekseniz olympus tavsiye ederim. Özellikle videoda daha çok avantajı var bence.

Ama bu makinaların hepsi güzel hepsi iş görür.

Kit lens ile yetinmeyeceğinizi düşünerek, bence lens araştırıp ona göre karar verin derim. O zaman bir tarafa daha rahat meyledersiniz.

Manuelleri de dahil edin araştırmanıza.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.