Şimdi Ara

Lütfen Acil Yardım:Bilgisayar Donuyor ve açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarım açoldoktan 10-15dk. sonra donuyor reset atsam veya kapatıp açsam açılmıyor baya bekledikten sonra açılıyor. Sistem fazlamı ısınıyor diye motherboard monitorle baktım cpu 97 derece gözüküyor. :).

Sistemim Asus p4p800s-x anakart
    p4 2.8 cpu
    Thermaltake wingo v8000 kasa bu kasayla bilgisayar ısınmaması lazım
    tagan 420watt psu
    msi 6600gt vga
    1 dwd-rw
    1 cd-rw
    Acil yardım edin lütfen bitirme tezimi yapmam lazım

• soğutma sorunu olabilir

işlemci ısısını kontrol et fanları kontrol et gerekırse temızle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mavi-Ay -- 16 Nisan 2007; 18:16:05 >
  • Kusuruma Bakma Ama İşlemci Miyadını Doldurmuş Olabilir Sıcaklık Çok Yüksek Arkadasa Katılıyorum Temizlik Yada Fanın Yenilenmesi
    Fazla Bu Şekilde Çalıştırırsan İşlemcinin Kurtuluşu yok
    Kolay Gelsin
  • Fanları temizleyip kontrol ettim düzgün çalışıyorlar. Thermaltake kasayı almadan öncede böyle bi sorunla karşılaşmıştım antalyada bilgisayar kendine reset atmıştı sonra aşırı ısınmadan solayı sistem kendini yeniden başlattı gibi bi hata mesajı vermişti. Ama bu 1.5 sene önceydi ve thermaltake kasam geldikten sonra hiç böyle bi hatayla karşılaşmadım. Umarım işlemci ömrünü tamamlamamıştır dediğim gibi bitirme tezim filan var bilgisayar lazım bana.
  • macunda sorun olabılır dıycemde bu kadar yuksek sıcaklıga ulasmaz heralde sırf macun yuzunden muhakkak bunda bır sorun var aralara toz dolmuş olabılır iyice kontrol ettinmi
  • Kasanın içini ve parçaları iyice bir temizle ondan sonra bak sıcaklığa yüksek ise fanlarda bir sorun vardır.
  • Temizledim fanları da kontrol ettim başka bişi geliyor mu aklınıza kafayı yiycem.Bitirme tezi yapıyorum.
    Tekne modellemem lazım. Bilgisayarsız bu bölüm bitmez (Gemi inşaat).
  • quote:

Orjinalden alıntı: onderion

Temizledim fanları da kontrol ettim başka bişi geliyor mu aklınıza kafayı yiycem.Bitirme tezi yapıyorum.
    Tekne modellemem lazım. Bilgisayarsız bu bölüm bitmez (Gemi inşaat).

aklıma başka bişey gelmiyor çünkü başka bir olasılık yok işlemci ısısının 97 C olduğunu belirtmişsin işte sorun burada

işlemci neden ısınır bunları ortaya çıkarmamız lazım fan dedik toz,kir vs. dedik başka neden ısınır işlemci?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.