DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Luna 20 Fi - Sıcak su açınca ateşleme yapmıyor [Çözüldü]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
3
Cevap
0
Favori
140
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Luna 20 Fi - Sıcak su açınca ateşleme yapmıyor [Çözüldü]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2993 Mesaj
      25 Şubat 2018 15:37:40 Konu Sahibi

Garip bir sıkıntıyla karşı karşıyayım. Petek açıkken sıkıntı yok ama sıcak suyu açınca kombi duruyor. Ateşleme yapmıyor. Resetlemeyi denedim , sonuç olumsuz. Servis çağırmadan yapma imkanım varsa yapmak istiyorum çünkü servislerin çoğu daha fazla para yolmak için yalanlar söylüyorlar.

28 Şubat Düzenleme :

@atakanredflag sayesinde sorunun kaynağını buldum. Dediği parçayı yedek parça satan bir yerden 15 liraya satın aldım. İlk başta yanlış sensörü değiştirdiğim için olmamıştı. Bugün tamirci çağırmayı düşünüyordum fakat uyandıktan sonra bir inanç geldi ve tekrar kombiye giriştim.

Çözüm :

(Resim forumdan alıntıdır , kombi çalışır çalışmaz duşa girdiğim için fotoğraf çekmeyi unuttum. )

1.Adım : Kombinizi tamamen kapatın ve kombiye giden su borularının vanalarını kapatın.
      2.Adım : Fotoğraftaki 2. sensörü kurbağacık yardımıyla çıkartın. Sensörü çıkartmadan önce kabloyu çıkartmayı unutmayın.
      3.Adım : Çıkartığınız sensörü kombi yedek parça satan bir yerden 10-15 lira gibi bir fiyatla alabilirsiniz. Aynısı olmasına dikkat edin.
      4.Adım : İlk önce aldığınız sensörü sonra kabloyu takıp kombinizi açabilirsiniz.

Sizde aynı problemi yaşıyorsanız tamirci çağırmadan işin içinden sıyrılabilirsiniz. Böylece sizden "Abi kombinin anakartı yanmış 200 lira o desek bir de işçilik var 250 liraya yaparız" diyen tamircilerden paçanızı kurtarmış olursunuz. İyi günler.

Alacağınız parça şu :https://www.hepsiburada.com/baymak-kombi-ntc-sensoru-pm-HB000004D5VB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tihilu -- 1 Mart 2018; 2:9:37 >

|
      |
      Bahsedilenler: atakanredflag

Intel i5 8400 | ASRock B360M Pro4 | Corsair Vengeance LPX 8GB 2666MHz DDR4 | MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB | Phanteks P400 White | Corsair CX600 PSU | Acer KG221Q 22" 75hz 1 ms Monitör

• Yüzbaşı
      352 Mesaj
      26 Şubat 2018 21:43:19
      işin uzmanı değilim bizim kombidede böyle bir sıkıntı olmuştu. sıcak su sensörü ve kalorifer sensörü farklı oluyor. 10 tl bile fiyatı olmayan bir sensör yüzünden sanırım sıkıntınız. ntc sensör olarak geçiyor olması lazım. biraz araştırırsanız bilgi bulabilirsiniz internette yüksek ihtimalle.

• Yarbay
      2993 Mesaj
      27 Şubat 2018 13:22:16 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: atakanredflag

işin uzmanı değilim bizim kombidede böyle bir sıkıntı olmuştu. sıcak su sensörü ve kalorifer sensörü farklı oluyor. 10 tl bile fiyatı olmayan bir sensör yüzünden sanırım sıkıntınız. ntc sensör olarak geçiyor olması lazım. biraz araştırırsanız bilgi bulabilirsiniz internette yüksek ihtimalle.

araştırıp buldum. Parçayı bugün değiştirdim fakat sonuç hala aynı.

Intel i5 8400 | ASRock B360M Pro4 | Corsair Vengeance LPX 8GB 2666MHz DDR4 | MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB | Phanteks P400 White | Corsair CX600 PSU | Acer KG221Q 22" 75hz 1 ms Monitör
    • Yüzbaşı
      352 Mesaj
      13 Mart 2018 10:26:36

biraz geç cevap veriyorum cevabınızı görmemişim kusura bakmayın ama sorunu çözdüğünüze sevindim. Sıcak mutlu günleriniz olsun.
      |
      |
      Tihilu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,953
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.