Şimdi Ara

Lumia almak istiyorum zip dosyalarını indirip açabilir miyim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.A arkadaşlar ben Windows Phone sistemli bir telefon almak istiyorum öğretmenlik yaptığım için eğitimine.Com adresindeki zip dosyalarını açabilmesini ve ofice programi ile düzenleyip yazıcıdan yazdırmak istiyorum Android bunları yapamıyorum acaba Windows Phone ile bunları yapabilir miyim? Tahminim bilgisayar tabanlı Windows işletim sistemiyle yapabildiğim çoğu şeyi Windows Phone ile yapabilirim.oyun felan oynamıyorum. İnternete haber takibi yapıyorum, yanımda Laptop taşımak istemiyorum şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanyaris -- 9 Ocak 2016; 8:13:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aman diyim office uygulamalarına kanıpta almayın. 8.1de düzenleme özelliği bile yok Windows 10 ile gelecek ancak. Androidde bahsettiğiniz şeyleri nasıl yapamadınız ki microsoftun kendi office uygulamaları + 3.parti bi suru office uygulaması var. Wpnin yazıcı desteği kısıtlı sadece belli modeller var wpde zip açmak için değişik programlara mahkumsunuz kimisi çalışır kimisi çalışmaz. Elinizde telefonunuz varsa size lazım olan şey ucuz yollu 7 yada 8" bir windows tablet.
    Windows Phone = Windows diye düşünmeyin pcde yapabildiklerinizle mobil versiyonun uzaktan yakından alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 9 Ocak 2016; 11:50:41 >
  • açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    quote:

Windows Phone = Windows diye düşünmeyin pcde yapabildiklerinizle mobil versiyonun uzaktan yakından alakası yok

Kernel ' i bunun için birleştirmediler mi? Birleştirdiler fakat yine PC ' deki Windows ile mobildeki Windows aynı değil. Aynı olsa işte o zaman Windows Phone gerçekten Windows phone olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektrosenol

quote:

Windows Phone = Windows diye düşünmeyin pcde yapabildiklerinizle mobil versiyonun uzaktan yakından alakası yok

Kernel ' i bunun için birleştirmediler mi? Birleştirdiler fakat yine PC ' deki Windows ile mobildeki Windows aynı değil. Aynı olsa işte o zaman Windows Phone gerçekten Windows phone olur.

Windows Phone deyince sizin aklınıza ne geliyor bilmiyorum ama benim aklıma PC ile tamamen senkronize olarak çalışan bir mini pc tarzı birşey geliyor(du) aklıma. WP8 ilk tanıtıldığında gerçekten güzel şeyler beklemiştim stabilite vs. olarak gerçekten iyiydi ama özellik yoktu sistemde. 8.1 ile esas mıçıp sıvama işi başladı ortaya neredeyse hiçbirşey çıkartamadılar benim yakından takip ettiğim wpye geçişim bu dönemde oldu Cyanın çıktığı ilk dönemde. Uygulama esikliğinin bazı şeylerin olmayışının farkındaydım çünkü 8 yeni bir platformdu ve Wp7ye göre çekirdeği vs. baştan yazılmıştı. Ama aldığımda ne göreyim office belgelerinde düzenleme yok, pc ile senkronizasyon neredeyse yok, ie güzel çalışmıyor, beklenilen uygulamalar aradan 6-7 ay geçmesine rağmen ortalıkta yok. Windows 10u duyurdular telefonuma da(630) pcme de ,lk yapıları kurdum. Masaüstünde ilk build bile çok güzelken mobilde rezildi. Buildler ilerledi pcde tek adımda 3 basamak çıkılıyorken mobilde çeyrek basamak çıkılıyordu. Balonu şişirdiler şişirdiler ve patladı. Zaten bir telefonda en başından beri olması gereken özellikler Windows10 ile 3 sene sonra sisteme eklendi. Komik bir durum. Benim 630dan önceki kullandığım telefon samsung star gibi basmatik ve özelliksiz bir java telefondu ama o telefon 8.1e göre daha akıllıydı. En azından dahili olarak kronometre, geri sayım, daha güzel bi playeri vardı. Şuan mobil o kadar geç gelişiyor ki redstone gelene kadar telefonun 2 senelik olacağını düşünüyorum. 2016 haziranına tarih veriyor internetteki bloglar ve siteler ama th2 bile bu kadar gecikmişken rs için o tarihe ancak biyerimle gülebiliyorum.
    Beni hayal kırıklığına uğratan en büyük şeylerdne biri de edge oldu. Yahu bi tarayıcı nasıl bu kadar yavaş ve kötü olur keşke edgenin yanında ie de tekrardan verilse. Birgün yavaş birgün hızlı. Birilerine birşey gösterirken birden tarayıcının çökmesinden korkuyorum (2-3 kere başıma geldi). Deseler ki yapamadık alın bu windows10 biz mobili bırakıyoruz buraya kadar diye daha iyi olur en azından bi beklenti içinde olmam. 2 haftadır 8.1deyim ve şarj olsun stabilite olsun tarayıcı olsun windows10dan daha iyi. 10 daha beta demesin kimse kaç tane yapı çıktı son yapıyı rtm olarak vermeyi düşünüyorlar bu işin betası kalmadı microsoft rtm 2016da geliyor demeden önce düşünecekti o işi.

• Lumia alma düşünceniz hakkında yorum yapmaktan ziyade şunu belirtmekte fayda var: android ile yapılabilen işlemlerden bahsetmektesiniz. Dosya indirmek, zip dosyasını açmak ve office belgesi düzenlemek android ile mümkün.

Wi-Fi desteği olan bir yazıcı ile veya;

chrome kurulmuş, chrome ile telefonunuzdaki google hesabından oturum açılmış ve yazdırma desteği chrome ayarlarından aktif hale getirilmiş bir bilgisayardan çıktı işini de kablosuz olarak çözebilirsiniz. Tabi hem telefonun, hem de yazıcının bağlı olduğu bilgisayarın internete bağlı olması şartı ile..

Office belgeleriyle çalışacaksanız 5.5" ekranı olan bir cihaz tavsiye ederim. Yazdıklarımı uygulamada yine de sorun yaşıyorsanız W10 yüklü bir cihazla da sanırım istenilen şeyler yapılabilir?

Syg.

Bütün Windows Phone telefon alma duygularımı yokettiniz gibi şu anda. Şöyle genel manada bir araştırma yaptım kendimce. Diğer işletim sistemleri ile kıyasladığımız zaman gerçekten sıkıntılar çok fazla. Eskiden Android için geçerli bir durumdu bu ki bana kalırsa Android temelinden sıkıntılı bir sistem , herneyse.

Windows Phone diyince benimde aklıma pc ile senkronize mini pc gibi bir şey geliyor , bu konuda hemfikiriz. Ama günümüzdeki WP için bunu söylemek mümkün değil sanırım... Microsoft gibi bir yazılım devi bu işin altından senelerce nasıl kalkamadı anlamakta mümkün değil. Her akıllı telefonun artık can damarı haline gelmiş tarayıcısının çökmesi ise gerçekten çok komik bir durum. Meraktan soruyorum , Edge ' e alternatif ücretsiz başka bir tarayıcı yokmu mağazanızda? Microsoft Windows Phone (mobile) 10 ' un official sürümünü çıkarana kadar bu kadar deneme sürüm çıkarttı ve bu iş uzaktan takip etmeme rağmen bana kalırsa gerçekten çok uzadı. Hatırlıyormusunuz bilmiyorum ama Vista ' nın çıkış hikayesine döndü gibi bu durum. Kullanıcılar kendilerini kobay olarak görüyor falan, gülsem mi ağlasam mı misali...

• quote:

Bütün Windows Phone telefon alma duygularımı yokettiniz gibi şu anda. Şöyle genel manada bir araştırma yaptım kendimce. Diğer işletim sistemleri ile kıyasladığımız zaman gerçekten sıkıntılar çok fazla. Eskiden Android için geçerli bir durumdu bu ki bana kalırsa Android temelinden sıkıntılı bir sistem , herneyse.

Windows Phone diyince benimde aklıma pc ile senkronize mini pc gibi bir şey geliyor , bu konuda hemfikiriz. Ama günümüzdeki WP için bunu söylemek mümkün değil sanırım... Microsoft gibi bir yazılım devi bu işin altından senelerce nasıl kalkamadı anlamakta mümkün değil. Her akıllı telefonun artık can damarı haline gelmiş tarayıcısının çökmesi ise gerçekten çok komik bir durum. Meraktan soruyorum , Edge ' e alternatif ücretsiz başka bir tarayıcı yokmu mağazanızda? Microsoft Windows Phone (mobile) 10 ' un official sürümünü çıkarana kadar bu kadar deneme sürüm çıkarttı ve bu iş uzaktan takip etmeme rağmen bana kalırsa gerçekten çok uzadı. Hatırlıyormusunuz bilmiyorum ama Vista ' nın çıkış hikayesine döndü gibi bu durum. Kullanıcılar kendilerini kobay olarak görüyor falan, gülsem mi ağlasam mı misali...

Opera mini vardı arayuz güncellendi rezil oldu. Uc browser var ie altyapısını kullanıyor ama fazla sorunlu değil. Surfy var arayuz olarak güzel ama oda ie altyapısını kullanıyor yani ienin açmadıklarını oda açmıyor. Edge geliştirilip sorunları giderilirse gayet güzel de benim microsofta pek inancım kalmadı.
    Eklemeyi unuttum internet explorer arka planda indirme yapamıyor.
    Wpnin klavyesi güzel en beğendiğim yanı bu ama tahminler Windows 10 ile çok saçmaladı sürekli istenmeyen kelimeler çıkıyor ve gizlenmiyorda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 9 Ocak 2016; 14:01:12 >

Arka planda indirme yapmak veya uygulama çalıştırmak olmazsa olmazımlardandır aslında. Çok illginç bir durum bu iki saydığım nitelik Windows CE kernelli mobile 6.5 versiyonlarında dahi mümkün olan şeylerdi. Anladığım kadarıyla Microsoft işi iyiye götüreceğine daha çok kötüye götürüyor. Keza aynı durumlar Apple ve Blackberry içinde geçerli. Ne oluyor bunlara anlamak hiç mümkün değil. WP ' a bulaşmamak şu aralar için en doğrusu sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanyaris

S.A arkadaşlar ben Windows Phone sistemli bir telefon almak istiyorum öğretmenlik yaptığım için eğitimine.Com adresindeki zip dosyalarını açabilmesini ve ofice programi ile düzenleyip yazıcıdan yazdırmak istiyorum Android bunları yapamıyorum acaba Windows Phone ile bunları yapabilir miyim? Tahminim bilgisayar tabanlı Windows işletim sistemiyle yapabildiğim çoğu şeyi Windows Phone ile yapabilirim.oyun felan oynamıyorum. İnternete haber takibi yapıyorum, yanımda Laptop taşımak istemiyorum şimdiden teşekkürler.

Tabii dosyaları indirip mağazadan .zip veya .rar uygulamalarla açarsınız. Office'de düzenleme olayı ise Windows 10 Mobile ile daha çok pc gibi genişledi. Ardında birçok iş yapabileceksiniz. Yazdırma olayı ise hamburger menüde yazdır seçeneği var. Ama wyazırabilmek için yazıcının kablosuz desteği varsa bunu yazdır kısmında aynı ağda olan cihazı bularak yaparsın. Eğer yazıcıda wifi destei yoksa başka çarelere yönelirsin ya da bilmiyorum o kısmı ben.

Yukarıdakş diğer arkadaşlar konunun dışına uçmuş. Kötületecek gibi yazılar.

• quote:

Arka planda indirme yapmak veya uygulama çalıştırmak olmazsa olmazımlardandır aslında. Çok illginç bir durum bu iki saydığım nitelik Windows CE kernelli mobile 6.5 versiyonlarında dahi mümkün olan şeylerdi. Anladığım kadarıyla Microsoft işi iyiye götüreceğine daha çok kötüye götürüyor. Keza aynı durumlar Apple ve Blackberry içinde geçerli. Ne oluyor bunlara anlamak hiç mümkün değil. WP ' a bulaşmamak şu aralar için en doğrusu sanırım.

Ben kararınızı windows10 a göre verin derim arka plan olayı 10 ile daha iyi.

• Android de nasil yapamadin ki?

Wps Office ile hepsini yapardin

Hem duzenleme hem de yazdirma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 1.5 yıldır Windows Phone platformunu kullanıyorum telefon Htc 8x.wp 8 berbattı hiçbir şey yoktu bildirim ekranı dahi yoktu sonra wp 8,1 geldi Allah razı olsun bildirim ekranı eklediler birkaç şey ekleyip sundular 8.1 benim için baya hayal kırıklığı oldu 1 yıldır resmi sürüm güncellemesi çıkmıyor android 4.4 dü 5 oldu 6 oldu ben hala 8.1 deyim wp 10 hala yok ortalıkta çok geç kaldırlar pc ye yüklendiler mobili umursamadılar.wp ye özgü uygulamaları android ve ios a sundular hatta android ve ios daki office uygulamları Win phone dan daha iyi gittiler birçok uygulamayı sattılar wp 10 u bekle bekle çok sıkıldım ve sinirlendim param olsa bu platformu bırakacağım ama mecbur kullanıyorum.wp 10 dada çok büyük değişiklik yok sadece evrensel uygulama çerçevesinde uygulama artışı olacak.

• Açıyorum. Hatta o dosyayı 7zip, rar ve hatta şifreli olarak sıkıştırabiliyorum. Office W10M ile oldukça kullanışlı oldu. iPad'te ki Pages, Numbers zırvasından çok daha işlevsel ve kullanışlı. Hatta üzerine önümdeki Macbook Pro'muda katıyorum, Office 2015'ten pek bir farkı yok. Eğer ki L950 veya 550 alacaksanız W10m önyüklü gelecektir. L640, L640 XL, 535, 735, 830, 930 alacaksanız W10M güncellemesi ilk partide alacak telefonlara sahip olursunuz. Benim telefonumdan kat ve kat daha donanımlı Samsung TAB A tabletteki Wps Office, 3 sene öncenin en ucuz akıllı telefonu olan L520'de W10M'daki Word aynı kararlılıkta çalışıyorsa Android nasıl iyi olabilir?
  • Öncelikle Lumia model tüm telefonlarda Office ücretsizdir full sürüm olarak çalışır. Bunun için bir microsoft hesabınız olmalı ve uygulamayı bu hesabınızla ilişkilendirmelisiniz. Bunu yapmayanlar telefon Lumia bile olsa office uygulamalarının düzenleme özelliğinden faydalanamazlar. Bu küçük ayrıntıyı atlayıp formlarda konu açıp ms'a veryansın edenler bile olmuştu. Her türlü sıkıştırılmış dosyayı açabilir tekrar sıkıştırabilirsiniz. Çok sayıda ücretsiz uygulama mağazada bulunmaktadır bu işler için. Eğer bilgisayarrınızdaki office sürümü 2013 veya 2015 ise ya da office 365 ise ve onedrive kullanıyorsanız tüm dosyalarınız sürekli onedrive'da yedeklenir. Bilgisayarınızda kullandığınız bir excel dosyasını bilgisayarınızdan ayrıldıktan sonra telefonunuzdaki excelden son kullanılan dosyalarda görürsünüz. Ve dosyayı açıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Telefonda dosyayı kullanıp kaydettikten sonra bilgisayarınızda aynı dosyayı açtığınızda telefondaki yaptığınız tüm düzenlemeler dahil olarak açıldığını görürsünüz. WP 10, Onedrive, Office ve Windows 10 bilgisayar cidden tam bir takım gibi çalışıyor. Ben bu işleri 3 yıl önce çıkmış bir L920 ile yapıyorum. L950 ve sonraki telefonlarda continuum, windows hello gibi özellikler de çalışacak. Telefonunuz profesyonel amaçlar için kullanacaksanız oyuncak amaçlı üretilmiş android telefonlardan ziyade bir WP telefon ya da en azından bir iOS cihaz kullanmanızda fayda var.

• 8zip ve bir suru program var evet açabilirsin

• aslında benim sormak istediğim şey lumia telefonu otg kablo ile yazıcıya bağlayabilir miyim
    otg kablo aşağıdaki gibidir

https://store.donanimhaber.com/34/69/21/346921de8a6eb0280c50efb63a4bb369.jpg
     Lumia almak istiyorum  zip dosyalarını indirip açabilir miyim?

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Deneme süresi bittikten sonra ucret isteyecek. Ben öyle biliyorum office uygulamalarını.

• Hayır öyle birşey yok. WP 8 ve 8.1'de de ücretsiz. WP10'da ilk sürümlerde Office dikkate alınmadığı için insider sürümü olduğundan 1-2 sürümde Lumia telefonlarda kısıtlı sürüm olarak geldi. Ancak sonraki srüümlerde office'i de ele aldılar normale döndü. Lumia kullanıyorsanız ve MS hesabınız varsa cihaz ömrü boyunca office 365 mobile ücretsiz. Aslında bireysel office 365 aboneliği yaparsanız 3 cihaz office 365 kullanabiliyorsunuz + 1 TB onedrive alanı sizin oluyor + 60 dakika skype üzerinden uluslararası dahil telefon arama hakkı veriliyor (bu her ay yenileniyor). Ayrıca Office 365 cihazlarınızda sürekli güncel oluyor. Office 2015 alırsanız yeni sürümleri alamazsınız sadece güvenlik güncellemelerini falan alırsınız. Ancak office 365 ile şu anda Office 2016 kullanıyorum. Lumia telefonumda zaten ücretsiz olduğu için artı 3 cihazda daha office 365 lisanslı kullanıyorum. Aylık 15 tl gibi az bir miktar ödeme yapıyorum keyfime bakıyorum. Office 365 Ev için abone olursanız 5 kişi için ayrı ayrı 1 TB one drive + 60'ar dakika skype telefon + kişi başına 3 ayrı cihazda kullanma hakkı veriyor. Özellikle profesyonel amaçlı bir kullanımınız olacaksa uygulamaları lisanslı kullanmanızı öneririm. Crack uygulamalarda yarım yamalak ve her an sisteminizde sorun yaratabilecek yazılım yüklemiş oluyorsunuz, ayrıca son zamanlarda ülkemizdeki birçok şirket, kurum ve devlet kurumlarına yapılan siber saldırılar için kullanılabilecek bir truva atı yerleştirilmiş olma ihtimali çok yüksek olacaktır. Yani bilgisayarınız sizin bilginiz dışında bu tür saldırılarda kullanılır %90. Crack yazılımları bedelsiz sananlar aslında ciddi bedeller ödüyorlar ancak bunun farkında olmuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: pena kutusu

Açıyorum. Hatta o dosyayı 7zip, rar ve hatta şifreli olarak sıkıştırabiliyorum. Office W10M ile oldukça kullanışlı oldu. iPad'te ki Pages, Numbers zırvasından çok daha işlevsel ve kullanışlı. Hatta üzerine önümdeki Macbook Pro'muda katıyorum, Office 2015'ten pek bir farkı yok. Eğer ki L950 veya 550 alacaksanız W10m önyüklü gelecektir. L640, L640 XL, 535, 735, 830, 930 alacaksanız W10M güncellemesi ilk partide alacak telefonlara sahip olursunuz. Benim telefonumdan kat ve kat daha donanımlı Samsung TAB A tabletteki Wps Office, 3 sene öncenin en ucuz akıllı telefonu olan L520'de W10M'daki Word aynı kararlılıkta çalışıyorsa Android nasıl iyi olabilir?

bu adamı dinle.

ayrıca w10 stabilitesi telefondan telefona değişiyor. bende 640 var ciddi söylüyorum son sürüm gibi hiç teklemiyor. uygulamalardan da gayet memnunum şahsen. ms biraz yavaş davranıyor olabilir ama sistem gayet iyi şu anda. bazı cihazlarda yeterince stabil olmamasının nedeni optimize edilmiş olmaması.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hakanyaris H kullanıcısına yanıt
    Dosyalar uygulaması zipleri açabiliyor. Ama sadece zipleri, rar açmıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.