Şimdi Ara

Lumia 925 Ekran Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar dün iş çıkışı serviste telefonumun tuş kilidini açtığımda sağ alt köşesinde renkler mavi mor pembe karışımı bir hal almıştı. Yaklaşık yarım saat önce bir şey yoktu ardından servisten inene kadar gözle hissedilir bir şekilde artış gösterdi 3 saat içinde renk değişimi dün ekranı sardı ve artık simsiyah bir karanlık başlamaya başladı ve ilerleyen saatlerde ufak bir bölümü renk değişmiş şekilde kaldı. Nokia Care servisine bıraktım 1 hafta on güne belli olur eğer bir şey yapılacaksa İstanbul'a yollanır diye bir cevap aldım. Sizce bu problem neden oldu ekran aldığımdan beri bir kere düşürdüm oda aldığım gün yan şekilde metal köşesine denk kaldı hatta orada iz kaldı. Herhangi bir darbe yok benim içim rahat . Ancak bana birisi gösterse telefonu yapacağım yorum nasıl düşürdün gibi bir şey olurdu acaba servis böyle amatör bir yorum mu yapar yoksa teknik bir inceleme var mı bu konuda verirken hiç bir izah yapamadım sadece darbemi aldı diye soruldu ancak oda kadının merakından herhalde sekreter gibi birşeydi yani servis bu konuda bilgi ister mi ? Verdikleri kağıtta Arıza Bilgisi olarak ; Ekran kararık görüntü net değil yazıyor bu benim lehime bir bilgi mi ? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Ayrıca konuyla ilgili tüm yaşananları detaylı bir şekilde anlatacağım arama motorlarından gelen arkadaşlar ve Nokia Desteği hakkında bilgi edinmek istiyenler için.

• Geçmiş olsun hocam :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Geçmiş olsun hocam :(

Teşekkürler.
  • Servis çoğunlukla sormaz ne oldu ne bitti diye. O kadın meraktan sormuştur. Bende telefonumu düşürdüm ama ekranla ilgili bi sorun yaşamadım. Öyle tam yan taraftan darbe alıp ekrana zarar vermesi olabilir. Ki sizin anlattığınıza bakarsak ekranın yuzeyinde birşey yok. Telefonun içinde ekranla ilgili bölümünde sorun var. İlk aldığınızda düşürmüşsünüz ama servis bunu öyle algılamaz. Düşürüp getirdiğinizi düşünebilir. 620 kullanırken bende telefonumu çok sert bir şekilde düşürmüştüm. Yan tarafına düştü ve ses kısma açma tuşları içine çökmüştü ( kapaktakiler değil kasadaki ses kısma açma bölümü telefonun içine girmişti kamera bölümünde şişkinlik oluşmuştu. ) kapaktan dolayı düşme belli olmuyordu. Servise verdim ücretsiz onarım yapmışlardı. Sizin telefonunuzuda yüksek ihtimalle ücretsiz onaracaklardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: jumuu

Servis çoğunlukla sormaz ne oldu ne bitti diye. O kadın meraktan sormuştur. Bende telefonumu düşürdüm ama ekranla ilgili bi sorun yaşamadım. Öyle tam yan taraftan darbe alıp ekrana zarar vermesi olabilir. Ki sizin anlattığınıza bakarsak ekranın yuzeyinde birşey yok. Telefonun içinde ekranla ilgili bölümünde sorun var. İlk aldığınızda düşürmüşsünüz ama servis bunu öyle algılamaz. Düşürüp getirdiğinizi düşünebilir. 620 kullanırken bende telefonumu çok sert bir şekilde düşürmüştüm. Yan tarafına düştü ve ses kısma açma tuşları içine çökmüştü ( kapaktakiler değil kasadaki ses kısma açma bölümü telefonun içine girmişti kamera bölümünde şişkinlik oluşmuştu. ) kapaktan dolayı düşme belli olmuyordu. Servise verdim ücretsiz onarım yapmışlardı. Sizin telefonunuzuda yüksek ihtimalle ücretsiz onaracaklardır.

Hocam telefonu alalı 2 aydan fazla oldu aldığım gün düşürmüştüm ben o sebepten olucağını zannetmiyorum ama belli olmaz tabi. Yani servisleri biliyorsunuz oldu bittiye getirip garanti dışı bırakmaya uğraşıyorlar genelde. Telefonun ekranında ince çizikler dışında hiç bir şey yok zaten genel olarak telefonu sert zemine bile koymuyorum neredeyse. Düşme gibi bir durum hiç olmadı. Ama yinede korkuyorum bir çok insan muzdarip olmamasına rağmen sıvı teması darbe gibi suçlamalardan. Biraz içimi rahatlattınız. Sizce ücretsiz ekran yada parça değişeceği söylenirse ürün değişimi istemelemiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chaoupa

quote:

Orijinalden alıntı: jumuu

Servis çoğunlukla sormaz ne oldu ne bitti diye. O kadın meraktan sormuştur. Bende telefonumu düşürdüm ama ekranla ilgili bi sorun yaşamadım. Öyle tam yan taraftan darbe alıp ekrana zarar vermesi olabilir. Ki sizin anlattığınıza bakarsak ekranın yuzeyinde birşey yok. Telefonun içinde ekranla ilgili bölümünde sorun var. İlk aldığınızda düşürmüşsünüz ama servis bunu öyle algılamaz. Düşürüp getirdiğinizi düşünebilir. 620 kullanırken bende telefonumu çok sert bir şekilde düşürmüştüm. Yan tarafına düştü ve ses kısma açma tuşları içine çökmüştü ( kapaktakiler değil kasadaki ses kısma açma bölümü telefonun içine girmişti kamera bölümünde şişkinlik oluşmuştu. ) kapaktan dolayı düşme belli olmuyordu. Servise verdim ücretsiz onarım yapmışlardı. Sizin telefonunuzuda yüksek ihtimalle ücretsiz onaracaklardır.

Hocam telefonu alalı 2 aydan fazla oldu aldığım gün düşürmüştüm ben o sebepten olucağını zannetmiyorum ama belli olmaz tabi. Yani servisleri biliyorsunuz oldu bittiye getirip garanti dışı bırakmaya uğraşıyorlar genelde. Telefonun ekranında ince çizikler dışında hiç bir şey yok zaten genel olarak telefonu sert zemine bile koymuyorum neredeyse. Düşme gibi bir durum hiç olmadı. Ama yinede korkuyorum bir çok insan muzdarip olmamasına rağmen sıvı teması darbe gibi suçlamalardan. Biraz içimi rahatlattınız. Sizce ücretsiz ekran yada parça değişeceği söylenirse ürün değişimi istemelemiyim.

Cihazı Sizin istemenizle değiştireceklerini sanmıyorum. Ancak 20 iş günü geçtikten sonra böyle bir talepte bulunabilirsiniz. ücret iadesi veya yeni cihaz isteyebilirsiniz. Yeni cihaz derkende, bildiğim kadarıyla kutusunda cihaz vermiyorlar ana kartı değiştirip " alın size yeni cihaz " diyorlar. İmeil numarası değiştiği için " yeni " olmuş oluyor. Para iadeside oldukça meşakkatli bi durum. 20 gün ile 3 ay arasında bi süreyi göze almanız lazım ( 20 iş günü haricinde ). Bence o telefonu ücretsiz tamiri yapıldıktan sonra kullanmaya bakın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.