Şimdi Ara

Lumia 820 İç Ekran Kırıldı. Bi El atın Baylar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Bugün sabah eşofman cebinde duran lumia 820 telefonum merdivenleri görünce intihar etti. 1,5 metre yükseklikten merdivenleri seke seke indi. ters düşmüştü yavaş yavaş gerilim müziğini içimde hissederek telefonu çevirdim ekranı kırılmamıştı ancak birşeylerin ters gittiği belliydi çünkü göz at saati çalışmıyordu biraz açısını değiştirip baktım iç ekran kırılmış telefonun dokunmatiği çalışıyor telefonu pc e bağladım ekranımı yansıt ile kullanıyorum. telefonun başka bir şeyinde sıkıntı yok. ancak ekranda hiç görüntü yok anlamsız çizgiler var telefonun ekranı biraz durunda çizgilerin sayısı artıyor ve rengi değişiyor bu iç ekran ile dokunmatik aynı sanıyorsam ekranda görüntü yok ancak dokunmatik ve dış cam da problem yok bizim telefona ne kadar sıkışmış acaba ?

• Bende de aynı şey olmuştu iç ekran kırıldı dış ekran sapasağlamdı. Tam hatırlamıyorum süresini ama tahminimce 7-8 ay önce 250 liraya değiştirmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sekoman92 S kullanıcısına yanıt
    Hocam dokunmatiğiniz çalışıyor muydu ? bir de ekranda herhangi bir görüntü yok değil mi
  • Kardeşimin kullandığı L820 nin iç ekranı biraz önce kırıldı.Telefon bir haftalıktı.Umarım ucuza halledebiliriz.

• 240 lira zaten ekranın parça fiyatı. Cam ile ekran Birleşik satılıyor. Camın sağlam olması bir şeyi değiştirmez.

• Yanlışınız var cam ile ekran birleşik satılmıyor. İkisi ayrı donanımlar ve farklı olarak satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Never4You

Yanlışınız var cam ile ekran birleşik satılmıyor. İkisi ayrı donanımlar ve farklı olarak satılıyor.

Hayır yanlışım yok. Sadece cam kırılırsa fön makinesi ile ısıtılıp ekrandan ayrılıp değiştiriliyor.

İç ekran kırılırsa ikisi birden değiştiriliyor.

• hayır yanlışınız var bundan eminim iç lcd ekranı tutan şey dış ekran ile kasa arasındaki tırnaklar yani klips sistemi gibi çıkıyor ekran ayrılıyor sizin bahsettiğiniz fön makinesi ile yapılan şey dış cam ın dış çerçeveden çıkarma işlemi çerçeve ile ekran ayrı iki parçalar aynı zamanda ekrandaki cam da ayrı bir parça youtube de bir sürü video var assembly ya da dissebly gibi model belirterek aratırsnız görürsünüz
  • quote:

Merhaba Bugün sabah eşofman cebinde duran lumia 820 telefonum merdivenleri görünce intihar etti. 1,5 metre yükseklikten merdivenleri seke seke indi. ters düşmüştü yavaş yavaş gerilim müziğini içimde hissederek telefonu çevirdim ekranı kırılmamıştı ancak birşeylerin ters gittiği belliydi çünkü göz at saati çalışmıyordu biraz açısını değiştirip baktım iç ekran kırılmış telefonun dokunmatiği çalışıyor telefonu pc e bağladım ekranımı yansıt ile kullanıyorum. telefonun başka bir şeyinde sıkıntı yok. ancak ekranda hiç görüntü yok anlamsız çizgiler var telefonun ekranı biraz durunda çizgilerin sayısı artıyor ve rengi değişiyor bu iç ekran ile dokunmatik aynı sanıyorsam ekranda görüntü yok ancak dokunmatik ve dış cam da problem yok bizim telefona ne kadar sıkışmış acaba ?

Bence imkanınız varsa satın 100 liraya gitsin forumda 400 liraya sıfırını satan arkadaş var en temizi bu tabi imkanınız varsa...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• blackperson44 B kullanıcısına yanıt
    Hocam Telefonumdan çok memnunum diğer 820 de olan sıkıntıların hiçbirini bu telefonda çekmiyordum ondan mütevellit ekranı uygun bir fiyata değiştirebilirsem yine bu telefon üzerinden devam etmek istiyorum. Elektonik işi şans işi bildiğiniz gibi eğer bir yerlerde kötü dandik bozuk ancak ekranı çalışan bir 820 bulursam alacağım hemen
  • quote:

Hocam Telefonumdan çok memnunum diğer 820 de olan sıkıntıların hiçbirini bu telefonda çekmiyordum ondan mütevellit ekranı uygun bir fiyata değiştirebilirsem yine bu telefon üzerinden devam etmek istiyorum. Elektonik işi şans işi bildiğiniz gibi eğer bir yerlerde kötü dandik bozuk ancak ekranı çalışan bir 820 bulursam alacağım hemen

Tmm hocam imkanın varsa sıfırıda uygun dedim sadece bunlar samsung gibi dandik değilki kolay kolay arızada çıkarmıyorlar neyse umarım bulursunuz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackperson44 B kullanıcısına yanıt
    Hak veriyorum hocam öneriniz için sağolun seçeneklerimin arasında değerlendireceğim
  • aliexpressden getirte bilirsin yada amazondan.
  • fsh77 kullanıcısına yanıt
    hocam link atabilir misiniz amazon dan ya da aliexpress ten ben araştırdım da çok yi bişeye ratslamadım genel olarak toptan satıyorlar tek satım yok

• fsh77 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah Birader sağolasın ben biraz araştırdım da sadece ön cam ı bulabildiğim senin linklerde de sadece 1 tanesinde lcd ekran var sadece . Emek için sağol
  • quote:

Hocam dokunmatiğiniz çalışıyor muydu ? bir de ekranda herhangi bir görüntü yok değil mi

Telefona yandan ışık altında baktığımda iç ekranın kırık olduğu gözüküyordu zaten. Telefon açıkken ekranda mavi yeşil çizgiler dışında bişey gözükmüyordu. Dokunmatik ekran sistemi 3 tabakadan oluşuyor. 1.si lcd 2.si lcd camı bu ikisi birleşiktir zaten ayrı bulunmaz. 3.sü dış camdır silikon gibi bişeyle ısıtıp dış çerçeveye monte ediyorlar onuda. Bende dediğim gibi iç ekran kırıktı dış ekranda pahalı bişey değil zaten kırık olsa bile kolay kolay etkilemez ekranın çalışmasını. İster toptan değiştir ister sadece iç ekranı max 30 40 lira oynar

• sekoman92 S kullanıcısına yanıt
    LCD ekran zaten yekpare olarak satılıyor. lcd ekranın camının satıldığı bir yer görmedim. az önce bir arkadaş önerdi yukarda linkleri var 48 dolara getirtebilirim şuan için fiyatı uygun 120 küsür liraya denk geliyor ancak 20 günden uzun sürer gelmesi
  • Never4You kullanıcısına yanıt
    aliexpressten mal alırken kullanıcı yorumlarını iyice inceleyin. satıcının itibarı da çok önemli. aman dikkat edin. dandik tft gibi ekran denk gelmesin. Çok ucuza kaçmayın. 40 dolar zaten ucuz değil. kullanıcılar olumlu görüş bildirdiyse sıkıntı yoktur. 820 nin içi kolay açılıyor zaten. bence de çinden alın kendiniz değiştirin. el yatkınlığı yoksa veya korku varsa youtube a lumia 820 Disassembly & Assembly yazın ilk gelen videolar hep ekran değişimi üzerine . adım adım açar adım adım geri kapatırsınız. lanet servise 200 küsür lira vermeye gerek yok.
  • abdullaharif kullanıcısına yanıt
    Aynen bende siizn gibi düşünüyorum 40 dolar civarında satılıyor 120 ye yakın bir miktar yapıyor el yatkınlığı var her türlü bu işin içinden çıkacağımı düşünüyorum da satıcı ile irtibat geçtim acaba nasıl bir ürün die çünkü bu ürünün çözünürlüğünün 854*480 olduğu özelliklerinde yazılmış ancak 820 nin ekranı 480*800 piksel mesaj attım cevabını bekliyorum yukardaki linklerden bahsettiğim ürünü bulabilirsiniz acaba satıcı ile herhangi bir ürün alışverişi yapmış olan biri var mı bu konuya bakan.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.