Şimdi Ara

Lumia 535 Windows Phone platformunun en popüler modeli olmayı başardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lumia 535 Windows Phone platformunun en popüler modeli olmayı başardı 
    Microsoft'un Lumia satışları son dönemde önemli miktarda düştü, ancak şirket yine de bir çeyrekte 2.3 Milyon cihaz satarak mobil departmandan gelir elde etmeye devam ediyor. Kullanıcılar genellikle uygun fiyatlı Lumia modelleri tercih ederken bu sınıfın ilk meyvesi Lumia 520 de önemli satış rakamlarına ulaşmıştı. Uzun bir süre en popüler Lumia modeli olarak kalan Lumia 520 bu kez yerini kardeşine devrediyor.

Lumia 520 uygun fiyatlı olsa da bir çok kullanıcının kafasında soru işaretleri bırakıyordu. Seriye sonradan eklenen modellerden Lumia 535 ise selefine göre daha iyi bir deneyim vadederek ilgi çekmeyi başarmıştı. Son tabloya baktığımızda kullanıcılar Lumia 535 modeline Lumia 520'ye oranla daha fazla ilgi göstermiş durumda.

Lumia 535 Windows Phone platformunun en popüler modeli olmayı başardı 
    Lumia 535, Windows Phone ekosisteminde %12.5 gibi önemli bir kullanım oranına sahip. Yani her 8 Windows Phone kullanıcısından birisi bu modeli kullanıyor. Lumia 520'nin popülerliği ise %11.3 olarak belirlenmiş. Bu iki modelin hemen ardından ise Lumia 630, Lumia 640 ve Lumia 635 geliyor. Modellerin kullanım oranları sırasıyla %8.3, %8.3, %6.3 seviyesinde.

En çok kullanılan ilk 10 modele göz attığımızda yalnızca bir amiral gemisi model görülüyor, o da 2012 yılının sonunda piyasaya çıkan Lumia 920 modeli. 920'nin kullanım oranı ise %2.6 seviyesinde. Listede en yeni modeller Lumia 950, 950 XL ve 550'nin kullanım oranlarına yer verilmemiş. Windows 10 kullanım oranının %10, Windows Phone 8.1 kullanım oranının ise %80 seviyesinde olduğu da rapordaki bir başka bilgi. Windows Phone cihazların %97'sinin Microsoft modelleri olduğunu da belirtelim.

• Sen bi de onu Microsoft'a sor :) adamlar en ucuz telefonumuz 1.oldu diye yas tutuyorlardır :D

• Windows Phone mu kaldı? Daha geçen hafta 950xl alana 950'yi bedava verip ellerinde kalan cihazları bitirmeye çalışıyordular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi David Attenborough -- 1 Mayıs 2016; 10:56:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evdeki vestel 2 programli bulasik makinasi bile lumia 735 windows 10.dan daha akilli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazık ettin MS kendi kendine.deli gibi model çıkartıp ,eski donanımla piyasaya süreceğine ,adam gibi az öz model çıkartıp dönemin donanımıyla sunsan bu kadar batmazdın. Sana inanıp güvenen milyonları hayal kırıklığına uğrattın.
  • pie chart gösteriyor ki satılan telefonların çok büyük bir oranı ucuz windows phone modelleri. fakat buna rağmen microsoft hala üst seviye telefon çıkartmaya devam ediyor. oysaki ucuz ve sorun çıkarmayacak türden basit bir telefon almak isteyen geniş bir kitle var. ms bunu nasıl göremiyor hayret
  • Sebep basit: Windows phone, telefona 2000 lira verecek adamın ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Windows Phone benim için "anne telefonu işletim sistemi"dir. Basit ve hızlı arayüzü saydesinde rahat kullanılıyor.
    Microsoft güçlü işlemcileri koymadan önce o işlemciyi kullanacak uygulamalar yazdırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

Sebep basit: Windows phone, telefona 2000 lira verecek adamın ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Windows Phone benim için "anne telefonu işletim sistemi"dir. Basit ve hızlı arayüzü saydesinde rahat kullanılıyor.
    Microsoft güçlü işlemcileri koymadan önce o işlemciyi kullanacak uygulamalar yazdırsın.

Lumia 650 bile snapdragon 212 ile 999tlye satılıyor Microsoft heralde sistemi iOS seviyesinde görüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: babasayfa

Evdeki vestel 2 programli bulasik makinasi bile lumia 735 windows 10.dan daha akilli.

Bulaşık makineside Wi-Fİ ye bağlanımıyor. Amaça kötülemek olunca ne dediklerini ya da ne ile karşılaştırdıklarını bilmiyorlar. 'Uçak moduna aldım ama uçmuyo' deseydi daha mantıklı olurdu. :D

• Ama olsun Windows Phone gelişiyor. (!)

• quote:

Orijinalden alıntı: VA Developer

quote:

Orijinalden alıntı: babasayfa

Evdeki vestel 2 programli bulasik makinasi bile lumia 735 windows 10.dan daha akilli.

Bulaşık makineside Wi-Fİ ye bağlanımıyor. Amaça kötülemek olunca ne dediklerini ya da ne ile karşılaştırdıklarını bilmiyorlar. 'Uçak moduna aldım ama uçmuyo' deseydi daha mantıklı olurdu. :D

3 senedir lumia kullanıyorum. Bütün rezilliklerini çektim. Harcadığım zamana paraya üzülüyorum. Bu yazı da ise inceden geçirme yaptım. Sen anlamamışsın. Ben de senin ne yazdığını anlamadım. Farklı dilden konuşuyoruz anlaşılan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Lumia 535 Windows Phone platformunun en popüler modeli olmayı başardı" demiş şair. Acaba dandik Galaxy J serisinin yarısı kadar bile satmışmıdır?

• Dokunmatik ekranı sorunlu bir model. Servise verdim değişim kararı çıktı.

• Ucuz olduğu için Hindistan gibi yerlerde çok satılıyor

• wp de 800 tl üstü telefon almak riskli .2500 liraya aldığınız telefonu 1 ay sonra satmaya kalksanız 1000 tl ediyor:D

• Ocak 2015'te 1500 liraya hepsiburada.com'dan aldığım Lumia 1520 cihazımı 1000 liraya sattım sahibinden.com'da. Alış-verişi tamamlamadık henüz, 10 gün içerisinde halledeceğiz bu işi. Maalesef şehir dışındayım. Umarım alan adam vazgeçmez. Bu cihazı bir an evvel verip, Samsung Galaxy S7 edge alacağım. Bir daha da Microsoft'un çıkardığı herhangi bir şeye tek kuruş vermem.

• bende "anne telefonu" diye aldım ekran kilitlenmesi çıktı gelen aramaları cevaplamıyordun 620de iade ettim.

• Bir milyoncudan aldığım ankara lastiği naylon terlik bile windows 10'dan daha fazla işlev görüyor:P

• quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Ocak 2015'te 1500 liraya hepsiburada.com'dan aldığım Lumia 1520 cihazımı 1000 liraya sattım sahibinden.com'da. Alış-verişi tamamlamadık henüz, 10 gün içerisinde halledeceğiz bu işi. Maalesef şehir dışındayım. Umarım alan adam vazgeçmez. Bu cihazı bir an evvel verip, Samsung Galaxy S7 edge alacağım. Bir daha da Microsoft'un çıkardığı herhangi bir şeye tek kuruş vermem.

Öyle bir enayi bulduysan sakın kaçırma.

Lumia 1320 kullanıyormuş, çok seviyormuş. Kamerasından memnun değilmiş. Bu yüzden Lumia 1520 istiyormuş. Ses tonundan anladığım kadarıyla, 40+ bir abimiz. "Enayi" değil benim için, bir "süper kahraman". Beni kurtaracak bu zulümden.

Adam bide bu yorumları okuyup vazgeçiyormuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Büyük Amiral

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Ocak 2015'te 1500 liraya hepsiburada.com'dan aldığım Lumia 1520 cihazımı 1000 liraya sattım sahibinden.com'da. Alış-verişi tamamlamadık henüz, 10 gün içerisinde halledeceğiz bu işi. Maalesef şehir dışındayım. Umarım alan adam vazgeçmez. Bu cihazı bir an evvel verip, Samsung Galaxy S7 edge alacağım. Bir daha da Microsoft'un çıkardığı herhangi bir şeye tek kuruş vermem.

Öyle bir enayi bulduysan sakın kaçırma.

Lumia 1320 kullanıyormuş, çok seviyormuş. Kamerasından memnun değilmiş. Bu yüzden Lumia 1520 istiyormuş. Ses tonundan anladığım kadarıyla, 40+ bir abimiz. "Enayi" değil benim için, bir "süper kahraman". Beni kurtaracak bu zulümden.

Adam bide bu yorumları okuyup vazgeçiyormuş

Buralara takılmıyordur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.