Şimdi Ara

Lübnan'daki telsiz patlamalarının ardından ASELSAN'dan yeni paylaşım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
2.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lübnan'daki telsiz patlamalarının ardından ASELSAN'dan yeni paylaşım
    Lübnan'da çağrı cihazlarının patlamasından sonra güvenli haberleşme altyapısının zayıf olduğu durumlarda iletişim kanallarının manipüle edilebileceğini ve güvenlik açığı oluşturabileceğini gösterdi. Lübnan'daki patlamadan sonra ASELSAN'dan dikkat çeken el telsizi paylaşımı geldi. 

ASELSAN yaptığı paylaşımda yerli ve milli vurgusu yaptı

Türkiye, kritik haberleşme altyapısının güvenliğini artırmaya ve çeşitli önlemler geliştirmeye devam ediyor. Lübnan'daki patlamaların ardından ASELSAN, geliştirdiği yerli ve milli el telsizi ARTCOM 5433 V/UHF-P'nin görsellerini paylaşarak güvenli haberleşme için yenilikçi çözümler sunduğunu duyurdu.

Ayrıca Bkz.Çelik Kubbe'nin caydırıcı gücü SİPER'in yeni füzesi başarıyla test edildi

ASELSAN’ın paylaştığı görsellerde, özellikle "baz istasyonu kullanmadan akıllı telefonların yeteneklerini sağlayabildiği" belirtilen ARTCOM telsizi, kritik altyapılarda güvenli iletişim sağlama yeteneğiyle ön plana çıkarıldı. Lübnan'daki olaylar, iletişim kanallarındaki güvenlik açıklarını ortaya koyarken ASELSAN'ın bu hamlesi Türkiye'nin haberleşme güvenliğine verdiği önemin altını çizdi.

Kaynak:

• Geçenlerde 85 milyon vatandaşın kimlik bilgileri çalındı.

Daha kendi vatandaşının kimlik bilgilerini koruyamayan bir ülkeden kim "güvenli" denilen bir şeye inanıp alır ki?

ASELSAN için bunu demiyorum. Gerçekten güzel çalışmaları var.

Ama ülkenin imajı dışarıdan bakanlarda güven hissiyatı oluşturmuyorsa bu ülkedeki kurumları da etkiliyor.

Türkiye'yi düşman olarak benimseyen düdükler kendi devletlerine düşman fransız/avrupa ekolüne hayran zihniyete güzel bir gönderme yapılmış.

Sana düşman avrupalılardan sistem alır güvenle kullanırsan bir gün böyle yaparlar kala kalırsın. bunların bir kopyaları ülkemizde bulunuyor, örnek profiller "arap kimliği" üzerinden memlekete saldırır, düşmanın kopyası gibi yaşar içer eğlenir onun kültürünü alır, bakın arap memleketlerinin en yozlaşmışlarına aynısı onlarda da yaşanıyor. aynen orada olduğu gibi burada da memleketçilik naraları atarlar. okumazsan bilmezsen onları adam sanır takılırsın peşine. benim gibilerde kapak takar diyecek laf bulamazsın. onlarda da bir kısım kapakçılar var tabi ki :))
    "İlgili kurumlarımızdan nihayet doyurucu bir teknik açıklama" derken ne alaka? Biz mi ürettik, biz mi sevkiyatta bulunduk veya Lübnan Savcılığımız mı var? Bu ne saçma bir yaklaşım.

Ki şu an patlamaya ilişkin teknik açıklamalar da spekülatif ilerliyor. Böyle ortamda diğer üreticileri resmi olarak neyi açıklayacak?

Konuyla ilgili bizden yana, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı açıkladı, ülkemizde değil patlama, cihazların bile olmadığını belirtti, merak ediyorsan.
  • "İlgili kurumlarımızdan nihayet doyurucu bir teknik açıklama yapıldı"

diye konuya girip okudum.

"Yerli ve Milli" reklam çıktı :)
  • Hizbullah cihazları İsrail den mi aldığını iddaa ediyor Aselsan ?
  • Konunun yerlilik millilik ile alakası yok. Kendin de yapsan başkasından da alsan kontrol etmekle alakalı. İçinde patlayıcı var mı yok mu?
  • Epirus kullanıcısına yanıt
    "İlgili kurumlarımızdan nihayet doyurucu bir teknik açıklama" derken ne alaka? Biz mi ürettik, biz mi sevkiyatta bulunduk veya Lübnan Savcılığımız mı var? Bu ne saçma bir yaklaşım.

Ki şu an patlamaya ilişkin teknik açıklamalar da spekülatif ilerliyor. Böyle ortamda diğer üreticileri resmi olarak neyi açıklayacak?

Konuyla ilgili bizden yana, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı açıkladı, ülkemizde değil patlama, cihazların bile olmadığını belirtti, merak ediyorsan.
  • E_Y_B_H_P_T E kullanıcısına yanıt
    quote:

Biz mi ürettik, biz mi sevkiyatta bulunduk veya Lübnan Savcılığımız mı var? Bu ne saçma bir yaklaşım.

quote:

Kuruluş yıllarından bu yana ileri teknolojiye dayalı olarak, programlı bir şekilde müşteri ve ürün yelpazesini genişletmiş olup, bugün modern elektronik cihaz ve sistemler geliştiren, üreten, tesis eden, pazarlayan ve satış sonrası hizmetlerini yürüten entegre bir elektronik sanayii kuruluşu hâline gelmiş ASELSAN,[1] farklı yatırım ve üretim yapısı gerektiren proje konularına bağlı olarak Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri (HBT), Savunma Sistem Teknolojileri (SST), Radar Elektronik Harp (REHİS), Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) ve Ulaşım, Güvenlik, Enerji, Sağlık, Otomasyon (UGES) olmak üzere beş ayrı sektör başkanlığını yapısında bulundurmaktadır

İletişemediğimiz için ve dolayısıyla zaman kaybını önlemek için: Blok. İyi günler...

tr.m.wikipedia.org
    ASELSAN - Vikipedi
    https://tr.m.wikipedia.org/wiki/ASELSAN

aselsan
    Kurumsal - ASELSAN
    https://www.aselsan.com/tr/kurumsal

• xbatmanx X kullanıcısına yanıt

ASELSAN yeni telsizin tanıtımı yapmıştır. Reklam odaklı ... Başka birşey yok ...

Aransa da şudur :

İması esası şöyle : Menşei neresi olursan olsun İsrail koyar hem de her türlü koyarlar diyor ...

Çağrı cihazları filan yüksek ihtimalle Asya lı bir ülkeden ... Çok önemli değil İsrail harici her hangi bir ülke olması . İsrail mesele teröristler oldu mu özgün sürprizleri sever ...

ASELSAN ın İsrail i kınadığı yok zaten ... Niye kınasın ki :) ?

• Yatırım çekmek için tabiki paylaşım yapabilir hangi yüzyılda yaşıyorsunuz biraz kendi malınıza değer verseniz de marka değerimizi artırsak neyse siz çok sevdiğiniz yabancı markaların reklamını ağzınızda salyayla izlemeye devam edin
  • Geçenlerde 85 milyon vatandaşın kimlik bilgileri çalındı.

Daha kendi vatandaşının kimlik bilgilerini koruyamayan bir ülkeden kim "güvenli" denilen bir şeye inanıp alır ki?

ASELSAN için bunu demiyorum. Gerçekten güzel çalışmaları var.

Ama ülkenin imajı dışarıdan bakanlarda güven hissiyatı oluşturmuyorsa bu ülkedeki kurumları da etkiliyor.

• Şimdiye kadar:

"Bizden önce telsiz de yoktu"

diyen çıktı mı bilmiyorum. Biraz araştırınca:

https://www.defensehere.com/tr/31-temmuz-1980-aselsan-ilk-turk-telsizini-uretti

• Epirus kullanıcısına yanıt
    Aslında iletişimimiz var. Ama mesaj tarafına ulaştıktan sonra kendi kafanda bağlantılar karışıyor. Gitmişsin ASELSAN'ın tanımını yapıyorsun. Bak iyi çözümle bu cümleyi: Bu PATLAYAN CİHAZLARA ilişkin Aselsan'ın hangi "doyurucu teknik" açıklamasını bekliyorsun? Özellikle şu aşamada konuya ilişkin ne diyeceklerdi? Patlayan cihazlara erişimi mi var, inceleme imkânı mı verildi?
  • Türkiye'yi düşman olarak benimseyen düdükler kendi devletlerine düşman fransız/avrupa ekolüne hayran zihniyete güzel bir gönderme yapılmış.

Sana düşman avrupalılardan sistem alır güvenle kullanırsan bir gün böyle yaparlar kala kalırsın. bunların bir kopyaları ülkemizde bulunuyor, örnek profiller "arap kimliği" üzerinden memlekete saldırır, düşmanın kopyası gibi yaşar içer eğlenir onun kültürünü alır, bakın arap memleketlerinin en yozlaşmışlarına aynısı onlarda da yaşanıyor. aynen orada olduğu gibi burada da memleketçilik naraları atarlar. okumazsan bilmezsen onları adam sanır takılırsın peşine. benim gibilerde kapak takar diyecek laf bulamazsın. onlarda da bir kısım kapakçılar var tabi ki :))
  • Aselsanın pili patlatmak istesem nasıl patlatırım diye araştırma yapması lazım. modifiyeli yada modifiyesiz olarak bir lithum pil en etkili şekilde nasıl patlatılır ?
  • mehmet_clk M kullanıcısına yanıt
    Kimse takmamış abi seni yankı odanda başbaşasın
  • Illusive Man kullanıcısına yanıt

Sen kimse değil misin? bak sana dokunmuş.

Alkış için mi yorum yazılıyor? :)))

• mehmet_clk M kullanıcısına yanıt
    Normalde forum Donanım Haber de çok kendini tutamayan muhalif var sen o kadar boş yorum yapmışsın ki onlar bile cevap vermemiş sana sadece durumun ne kadar vahim olduğunu hatırlatmak için yazdım ben de sana. Genelde okurum çünkü muhalif vs akp li atışmalarını. Seni twitter botu gibi kimse takmamış.
  • SeniorGrandMaster kullanıcısına yanıt

Aselsan'a laf atabilecek kadar gözünüz karardıysa bu memleketi hiç sevmemişsiniz diyebiliriz, nick'inize bakarak oluşan ilk intibayı haklı çıkaran şu satırlar memleketin insan sorununu kanıtlıyor, keşke gerçek olmasaydınız da şu satırları yapay zeka kontrollü bir trol botu yazmış olsaydı, nitekim böyle olsaydı memleketin sıkıntılarını çözmek bir tıklamaya bakabilirdi.

• Illusive Man kullanıcısına yanıt

Bu nasıl bir mantık iyi düşün, haber altına yorum yazıyorsun ki insanlar okusun ona göre atışılsın yada birilerine laf sokarak kendini tatmin edebilesin, bu zehirli bir bakışın dışa vurumu olabilir. Tıpkı yazdıklarımı güya hiç formuna sokup sonra cevap yazman şaka olsa gerek, bu bir zihin bakış algı sorunu olabilir başka bir şey değil, yorumlarda saçmalık hakaret mantıksızlık varsa karşılık verirsin fakat bomboş ise cevaplar o derece olur. dalgaya aldığın bot'un ne olduğuna dair teknik bilgin olmada yazabilmen tipik hakkında hiçbir fikri olmadan "script yazmışlar abi" "beni kim dinleyecek bas git delimisin saçmalama" "almanya mı bizi kıskanıyor güldürme lan" deyip BND'nin desteklediği basın yayın organlarını pas geçen profillere benzer bir zeka kırıntısı gördüm,

çocukluğumdan itibaren etrafımda hiç bir nane bilmeyip sıkılmadan yaşamına devam eden yaşam formları oldu, işte onlar bu satırlardaki gibi sureti haktan görünüp altı bomboş profillerdi, etrafımdalar ne zaman yan yana gelsek sus pus olurlar yada lafını ettikleri kadar laf yerler

"kendini tutamayan muhalif var sen o kadar boş yorum yapmışsın ki onlar bile cevap vermemiş sana sadece durumun ne kadar vahim olduğunu hatırlatmak için yazdım ben de sana. Genelde okurum çünkü muhalif vs akp li atışmalarını. Seni twitter botu gibi kimse takmamış."

Sen böyle boş boş devam et fikirlere hakarete nazikçe dokunur gibi yaz zihninde bilgi varmış gibi sıfır fikirler yaşamını doldur bakalım, nasılsa ahirette hesap var mizan var bu kafayla devam et.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.