Şimdi Ara

Lubex 0W30 Tam sentetik motor yağı.Sportage1.6 GDİ Bakım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    anladım.ben honda ya ilk aldığımda takmıştım iridyum 80 bin kullandım hiç değiştirmeden sattım.

şehir içi 100 ş.dığı 100 kullanımda 12 lt.
    sırf şehir içinde 100 km de 14,5-15 lt lpg yakıyor canavar.

artık bakacağız yağdır,bujidir.3.depo yeni bitti.17 lt lerden buralara gelebildik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dede06 -- 13 Ekim 2016; 20:15:03 >
  • dede06 kullanıcısına yanıt
    Anladım abi. Ayarlarız sanada merak etme :)
  • 3600 km oldu. Yağ eksilme 0. Yakıtı tüketimi gene aynı şekilde 2.5-3 Lt düşüş var...

5000 kmde gene durumu ile ilgili bilgi paylaşıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Orjinali iridyum. Servis 30 binde değiştirirken sonra 150 bin dedi

dün sanayide arkadaşın dükkanında oturuyordum,ngk buji bölge sorumlusunu yakaladım.baya bir sohbetten sonra bizim araçlar için ngk SILZKR6B 10 E iridyum buji nin kullanılaması gerektiğini öğrendim.zaten servis de bunu kullanıyor,araçta da bu var.

bana kullanım ömrünün bizim 1.6 gdi motor için benzinde 30.000 lpg de 20.000 km olduğunu söyledi.

bayiye satış fiyatı 35*4=140 tl imiş toptan.
  • dede06 kullanıcısına yanıt
    O zaman benim bujilerin değişmesi lazım :) Bakalım bulursam internetten değiştireyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=n3um2vqEtuA

5000 kmyi geçti ve yağ eksilme yok :) Daha da eksilmez eksilirsede canı sağolsun 500ml yağ halen duruyor :D
  • Arkadaşlar 9400 kmde 300 ml eksilmiş. Servis 3.8 lt koyarken neden fazla koyduğunu anlamış bulunmaktayım :) Çünkü 3.5 lt tam konuldu. Geri kalan 500 mlin hepsini döktüm şuan 3.7 lt yağ oldu 5500 km sonra değişecek o zamana kadar sıfır sıkıntı Lubex çok iyi çıktı
     Lubex 0W30 Tam sentetik motor yağı.Sportage1.6 GDİ Bakım

• Arkadaşlar bugün itibariyle Lubexi tam 14500 km kullandım ve maalesef Lubex 0w30 tekrardan tedariği olmadığı için alamadım :/ Bende Motul 0w30 aldım...

Bu kullandım km boyunca 500-600 ml yağ eksiltti ve 0 sıfır sıkıntı.Benden çok rahat geçer not aldı. Burdan Lubex düşünen varsa ne olur düşünmesin gerçekten kaliteli yağdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 25 Mart 2017; 11:31:11 >
  • niye 0w30 gibi çok ince yağları kullanıyorsunuz?
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    Aracımda sıvı LPG sistemi var. Buda aracın yüksek basınç benzin pompasını kullanıyor ve lpgde iken daha fazla yükte çalışıyor. Bu pompada motor yağından tahrik alıyor, yağ kalın gelirse bu sefer düşük Flow hatası veriyor. Bu yüzden 0w30 gibi ince yağ kullanıyorum. Hatta yaza doğru olmasaydı 0w20 motul bile alabilirdim :D

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.