Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (764. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.963
Cevap
182
Favori
1.168.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 762763764765766
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    daha servise göstermedim ama sanırım yakıyor. yağı değiştireli daha 5000 km oldu.
  • brk5334 kullanıcısına yanıt
    Yağ yakmasıyla ilgili klasik bir cevap var. "Küçük hacimli motorda turbo ile yüksek güç alınca bir miktar yağ yakabiliyor" diyorlar. Kullanma kılavuzunda da yazdıkları için çoğu servis sorun kabul etmiyor. Ama kaçak varsa turbo ile ilgili bazı hortumları değiştirerek veya sıkarak gideriyorlar.
  • Beyler sizdede 110 geçtiğinizde aeaba sanki savrulacak gibi oluyor ve şeritten sanki hafif yana doğru kayıyor hiç guven vermiyor,önceki aracım clio 3tu ondani buni kadar yoktu,araba icom 2014 ama aldığımda 15lık jant vardı acaba jantlardanmı böyle yapıyor,lastiklerde yeni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lDirtyHandsl kullanıcısına yanıt
    Bende öyle birşey yok 16lık jantlar var o dediğiniz güvensizliği 160la giderken bile yapmıyor evet gürültü var çok oluyor ama viraj alırken hiç tereddüt etmedim araçtan üzerinde ecocontact 5ler olmasına rağmen

• quote:

Orijinalden alıntı: btrvysl

Bende öyle birşey yok 16lık jantlar var o dediğiniz güvensizliği 160la giderken bile yapmıyor evet gürültü var çok oluyor ama viraj alırken hiç tereddüt etmedim araçtan üzerinde ecocontact 5ler olmasına rağmen
    Valla cok yapıyor hocam,araba kuş gibi. Oluyor hiç güven vermiyor,120 130da aşırı yapıyor,jantları değiştirecem bu gidişle,alırkende 15 jant olmasına hiç takılmadım hata yapmışım,icon aldık jant eksık

• lDirtyHandsl kullanıcısına yanıt
    Kanttan olacağını çok sanmam ama ilginç geldi dediğim gibi clio çok yalıtımlı vs araba değil yüksek hızda ses rahatsız ediyor ama güvensizlik vermesi enteresan hafif araç okey ama bende ne kayma var ne başka bişey 150 160 çat çut viraj alıyorum

• İyi günler

2013 icon paket 1.2 aracı 47ye koymuilar ama 45e pazarlık eficem.

Bu aracın yakıtı nasıldır? Benzinde çok yaktığı, tüpe de uyumsuz olduğunu okudjm. Ayrıca arkadaşlar da virajlarda çok üzer diyor.

Aracın shibi olarak size sormak istedim ne önerirsiniz?

• oguzhanozturk kullanıcısına yanıt
    1.2 75 bg model mi 120 bg model mi? Bende 75 bg var şehir içi 7.5 şehir dışı 4.7-5 arası yakıyor aracım. Viraja gelirsekte şuana kadar hiçbir kopma vs yaşamadım tabi benimki 2017 model bazı şeyler düzeltilmiş hali mi böyledir yoksa 13te benimkiyle aynı mıdır bilemem.

• btrvysl B kullanıcısına yanıt
    Araç 75hp ve tüplü.

Tüple uyumsuz olduğunu kim söyledi bilmiyorum ancak yurtdışında reno bu motoru fabrikadan lpg ilede çıkartıyor hatta depo kapağında lpg için kılavuz çizgi bile bırakılmış direk dolum yeri oraya yapılsın diye. Lpgde sıkıntı yaratmaz ancak ne kadar süredir lpgde kullanılıyor kaç km yapmış bunlar önemli neticede ne kadar uyumluda olsa kuru yakıt bu motoru zamanla yiyiyor.
  • 1.2 75 bg motoru, lpg ayar ve çalışma istikrarı açısından alırsak kesinlikle uyumlu. Ancak lpg ile 50.000 - 60.000 km civarı yol yaptıktan sonra subaplarda arıza çıkması ihimaline karşı hazırlıklı olmaya başlamanız gerekli. Renault, fabrikasyon lpg'li Renault ve Dacia araçlarında güçlendirilmiş çelik subaplar kullandığını o dönemler özellikle belirtmişti.
  • Araç sahibinsen şubat ayı exper raporunu aldım ve %90 motpr görünüyor.

Açıkçası hız yapan biri değilim max 140 ama 110-120de ekonomşk bi şekilde uzhn yol da yapmak istiyorum. Fakat araç sahibi kişisel tecrübelerine dayanarak aracın rampada 80'le gittiğini max söyledi (2 kişi). Tabi ki aracın motoru çıldırırsa daha çıkabilir ama normal kullanımda bu.

Vites düşürmek gibi bir fobim yok ama araç hakaten böyle mi?

Büyükçekmecede tüyap yokuşu var bilen bilir evet öyle bir yokuşta araç zorlanıyor ve vites küçültüp motor coşmadıkça 80le gidiyor doğrudur ancak ekspertiz raporunda motor yüzdesi benim bildiğim başla birşey olarak çıkıyor yanlış değilsem youtube da anlatan adamlar kanalımda bu ekspertiz raporundaki verilerin ne olduğu ve asıl motor sağlığı ölçümü için nelerin yaptırılacağını anlatıyorlardı. 100 kmde sevşr tam 3000 oluyor onu belirteyim başka sorunuz varsa alırım.

• Arkadaşlar joy için (manuel klima) ekran çerçevesi nasıl nerden buluruz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

L. Locker marka havuzlu paspas ve bagaj havuzu aldım, sürücü mahallindeki bölüm sabitleme klipslerine tam oturdu. Diğer bölümler ve şaft üstü paspas kısmı da güzel oldu. Tavsiye ederim.

• Clio 4 1.5 DCI 2014,100000 km altı, araç 50000 TL civarı tavsiye eder misiniz

• koc28 kullanıcısına yanıt
    Yani motor yürüyen olarak ekspertizde bişey yoksa atıyorum motor sağırlaşmıştır düşük devirde boğulup kurum atmaya başlamıştır vs vs gider bunlar sıkıntı yoksa alınabilir gayet iyi
  • brk5334 kullanıcısına yanıt
    O ses yokus cikarken geliyor bende de 2014 1.2 tce icon var ayni ses var kronik ancak herhangi bir sorun degil benim aracim 44.000km aldigimdan beri var bu sorunu asmak istersen yokus cikarken manuel kullan hic ses yapmiyor ozaman

• Clio 4 1.2tce araci olup chi0 tuning yaptiran varmi?varsa aracin son durumu nedir herhangi bir ariza olustumu

• quote:

Orijinalden alıntı: woineer

merhaba,

2013 clio 4 1.2 120bg otomatik turbo icon bir araç aldım. lastiklerini değiştireceğim. yazlık ve kışlık lastikleri alacağım. boyut ve marka olarak öneriniz ne olacaktır ? önce yol tutuşu iyi olsun, ses ikinci planda.

teşekkürler.
    Araçta 17 jant paketi yoksa lastik ölçüleriniz 195 55 16 şeklinde. Bu ebat ara ölçü olduğundan biraz pahalı. Lastiğin çapını %2.5 civarında büyütüp 205 55 16 lastik alabilirsiniz. Hem daha ucuz olur hem konfor artar hem de yol tutuşu artar. Buna ilave göz ardı edilebilecek bir miktar yakıt artışı söz konusu olabilir.

Önceki aracım Rio da aynı 195 55 16 ebatlarını kullanıyor. Hem yazlık hem de kışlık lastiklerini 205 55 16 Goodyear EGP ve Petlas Snowmaster almıştım çok memnun kalmıştım.

Önerilerim
    Michelin Primacy 4
    Goodyear Efficient Grip Performance (4 kanallı versiyon)
    Continental Conti Premium Contact 5 (Biraz gürültülü diğerlerine göre)
    Nokian eLine 2 AA (Bu lastikten daha iyi etiket değerine sahip lastik görmedim)

Bu 4 lastikten hangisini alırsanız alın üzmez.

Benim Clio'da 17 jant paketi var. Kış yaklaşırken kara kara düşünüyorum. 17" lastik fiyatları 650TL'den başlıyor.
    16 jant + lastik alsam hemen hemen aynı fiyata denk geliyor.

• 
Sayfa: önceki 762763764765766
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.