Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.050
Cevap
41
Favori
593.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun dostum. Dediğin gibi R-19'lar lpg'ye tam uyumlu. Tek noktadan enjeksiyonlu olmasına rağmen sıralı sistemmiş gibi yakıyor maşallah.
    quote:

Orjinalden alıntı: baltacı77

slm millet arabaya lpg takdırdım 1000 km den fazla da kullandım çok uyumlu araç 180 200 arası yakıyor oda karbüratörlü olduğu için öle ama şunu net bir şekilde söylemek istiyorum 19 clio symbolden çok daha iii bir araba ben çok memnunum parçası çok ucuz gecen gün marş dinamosunu komple bakıma soktuk kömürleri değişti gergi bilyasını değiştirdim 2-3 yerde dekaportaya rötuş yaptık toplam 90 ytl verdim dikiz aynasıda 30 ytlymiş benim 60 bin ytl param var ama kesinlikle bu arabayı değiştirmeyi düşünmüyorum en güzeli kapımın önünde duruyo otoparkçıya her ay 80 milyon vermek ağırıma gidiyordu

• arkadaşlar bugün 19 hastası bir adamla tanıştım adam satıp accent almış benim arabayı görünce eski günleri depreşti hocam arabayı bir çıkarabilsem bende tekrar 19 alcam dedi ve ekledi sakın arabanı satma diye
    bu araba çok güzel die bende çok memnunum kendi nazarım değecek die korkuyom yarın detaylı bir iç temizlik yaptırcam 100 ytl ye anlaştık sonuçlartı yazarım buraya
  • arkadaşlar benim araba 98 model 1.6 rte enjeksiyonlu bende tüp taktırdım 540 ytl lavato 25 ytl gaz ile 180 km uzun yol + 20 km de şehir içi yaktı bana çok güzel geldi.Sizin arabalar ne yakıyor.
  • merhaba arkadaşlar. ben 96 model R19 1.8 rti klimalı araç almayı düşünüyorum. ancak hiçbir fikrim yok bu model hakkında. sanırım pek tutulmayan bir model. lpg yok. fiyatı 7000 YTL. bu model hakkında veya fiyatları hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi acaba. acele olursa sewinirim yoksa arabayı kaçırcam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhangok9

merhaba arkadaşlar. ben 96 model R19 1.8 rti klimalı araç almayı düşünüyorum. ancak hiçbir fikrim yok bu model hakkında. sanırım pek tutulmayan bir model. lpg yok. fiyatı 7000 YTL. bu model hakkında veya fiyatları hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi acaba. acele olursa sewinirim yoksa arabayı kaçırcam.

1.8 europaları pek tutmazlar söylenene göre parçaları dışardan geldiğinden daha pahalıymış satarkende alıcısı çok olmaz diyorlardı 1.6 sı daha makbuldür yeterince seridir 1.4 lerde pek sevilmez ve tutulmaz 1.6 lara göre motor küçük geldiğinden daha çok yaktıkları söylenir 1.9 D leride tutulmayanlardan
    ben 1.6 derim şahsen memnunum motorun performansından
  • Merhaba arkadaşlar; arkadaşın da dediği gibi bizim araçların en iyisi 90 hp lik 1.6 cc ler...Benim de 1996 model 1.4 rn lpg li var.çok hantal. Bazen kırmızı ışıkta sellektör yiyorum resmen. adamlar gitsene diye taciz ediyorlar.Ama yine de aracımdan memnunum. Herkese keyifli ve kazasız sürüşler.
  • 1.8 i olan yok mu arkadaşlar aranızda. biraz bilgi verseniz bana. bi de kalkışlarda araba çok titriyo . sebeb ne olabilir?
  • quote:

1.8 i olan yok mu arkadaşlar aranızda. biraz bilgi verseniz bana. bi de kalkışlarda araba çok titriyo . sebeb ne olabilir?

bi çok sebepten olabilir
    geçen ay benzer bi sıkıntı bende de vardı motorun üstüne oturduğu pabuçları değiştirdim bide şanzımanınkini
    motor kaputun içinde hafif eğik duruyordu bide manifoltan çok yüklenince kaçırıyordu
    (malum her ışıkta drag yarışçısı gibi kalkınca araba isyan etti hatta pabuçlara değil birde motoru tutan civatalardan birini kırmayı başarmışım usta tebrik edip ilk defa böyle bişey gördüğünü söyledi)

rolanti ayarından da olabilir kalkarken gaz vermiyorsan araba yemiyebiliyor
    şanzumandan ya da başka bi yerinden de olabilir daha iyi anlayan arkadaşlar cevap verebilirler

• Beyler bende kalorifer sorunu var. Konu açmıştım. renault 19 kulübü olduğunu unutmuşum. Kopyala yapıştır yapmak istemedim prensip gereği. Link burda göz atarsanız sevinirim.

http://forum.donanimhaber.com/m_20708045/tm.htm
  • merhaba arkadaşlar. 96 model R19 europe 1.8 RTI aldım. LPG taktırmak istiyorum ancak sıralı sistem mi yoksa normal lpg mi daha iyi olur. tek noktalı çok noktalı enjeksiyon falan diyolar ya. sizce benim arabanın enjeksiyonu nasıldır? ayrıca bilgisi olanlara bi soru daha sorucam : benzinle km de nekadar yakar, lpg ile ne kadar yakar?
  • merhaba arkadaşlar. 96 model R19 europe 1.8 RTI aldım. LPG taktırmak istiyorum ancak sıralı sistem mi yoksa normal lpg mi daha iyi olur. tek noktalı çok noktalı enjeksiyon falan diyolar ya. sizce benim arabanın enjeksiyonu nasıldır? ayrıca bilgisi olanlara bi soru daha sorucam : benzinle km de nekadar yakar, lpg ile ne kadar yakar?
  • quote:

merhaba arkadaşlar. 96 model R19 europe 1.8 RTI aldım. LPG taktırmak istiyorum ancak sıralı sistem mi yoksa normal lpg mi daha iyi olur. tek noktalı çok noktalı enjeksiyon falan diyolar ya. sizce benim arabanın enjeksiyonu nasıldır? ayrıca bilgisi olanlara bi soru daha sorucam : benzinle km de nekadar yakar, lpg ile ne kadar yakar?

tek nokta olma ihtimali yüksek (1.8 leri çok iyi bilmiyorum ben)
    birde 4 nokta enjeksiyonlu olanları var K motor olarak geçiyor ekonomi motoru diyorlar bide galiba diğer europelara göre çokdaha pahalı zannedersem temizi 13.000 ne bulunuyor onlar
    95 RT var bende düz lpg kullanıyorum gayet memnunum (hatta artık benzinle çalışmıyor)

• quote:

Orjinalden alıntı: tsuyoi

benimki geçen ölçtüm kilometrede 165bin yakıyor çok geldi tabi karbıratörlü araç(lpg izmirde 1660)
  • Merhaba.ben R19 almayı düşünüyorum.Bu aracı kullanan arkadaşlara sorularım olacak.
    1.Model olarak 98 ve üstü arıyorum.miktar 12.000 ytl kadar
    2.Renk olarak (alım-satımı,solmayı,bölgeyi düşünürsek)hangisi? bence beyaz sizce?3.klima arıyorum. 1.4 ler klima kaldırır mı 1.6 mı tercih edelim.
    4.tip sedan düşünüyorum.RT,RTİ,RN,RNE,RNA,ALİZE Bu modellerin donanım özellikleri nelerdir?
    5.Sanırım parça ve işçilik ucuz. Şuan bulunduğum ş.urfa/siverekte en çok tutulan araçlardan biri.10 araçtan 6 sı.
    6.Klimalı araç kullananlar memnun mu?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler...
  • Beyler Renault 19 gösterge panelindeki ampüller kaç watt? Dipsiz sanırım hepsi. Bilgi verecek biri varmı?
  • Arkadaslar forumda gezinirken rastladım bundan sora aranızda bnde warım bugune kadar 3 tane 19 arabamız oldu ilki 1.4 rna karb. lüydü. 2000 model bundan hiç memnun deildik onu werip yerine 97 model enjeksıyonlu 1.4 beymen clup aldık , 2 ay once onuda saatıp nihayet 1.6 rte granit grisi HB 19 aldık . 1.6 rte enjeksiyonlu gercekten iyi. bnm cok hosuma gitti 1.6 europalara daha iyi gidiyo . bide lpg taktırdık krallar gibi biniyoruzz. herkese iyi forumlarr. bide HB ler bnm daha cok hosuma gidio o yuzden babama Hb aldırdım sizce hangisi daha iyi ?

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diamond57 -- 30 Ocak 2008; 20:33:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak.34

Arkadaslar forumda gezinirken rastladım bundan sora aranızda bnde warım bugune kadar 3 tane 19 arabamız oldu ilki 1.4 rna karb. lüydü. 2000 model bundan hiç memnun deildik onu werip yerine 97 model enjeksıyonlu 1.4 beymen clup aldık , 2 ay once onuda saatıp nihayet 1.6 rte granit grisi HB 19 aldık . 1.6 rte enjeksiyonlu gercekten iyi. bnm cok hosuma gitti 1.6 europalara daha iyi gidiyo . bide lpg taktırdık krallar gibi biniyoruzz. herkese iyi forumlarr. bide HB ler bnm daha cok hosuma gidio o yuzden babama Hb aldırdım sizce hangisi daha iyi ?

burak.34 arkadaşım bende 19 araştırıyorum 2000 ve 97 den neden memnun değildiniz. 1.6 dan da menunsun açıklarmısın.neden

• quote:

Orjinalden alıntı: mehmetbak

Merhaba.ben R19 almayı düşünüyorum.Bu aracı kullanan arkadaşlara sorularım olacak.
    1.Model olarak 98 ve üstü arıyorum.miktar 12.000 ytl kadar
    2.Renk olarak (alım-satımı,solmayı,bölgeyi düşünürsek)hangisi? bence beyaz sizce?3.klima arıyorum. 1.4 ler klima kaldırır mı 1.6 mı tercih edelim.
    4.tip sedan düşünüyorum.RT,RTİ,RN,RNE,RNA,ALİZE Bu modellerin donanım özellikleri nelerdir?
    5.Sanırım parça ve işçilik ucuz. Şuan bulunduğum ş.urfa/siverekte en çok tutulan araçlardan biri.10 araçtan 6 sı.
    6.Klimalı araç kullananlar memnun mu?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

: bulabilirsin ama kilometresini bilmem..temizini bulmaya çalış
    : beyaz en gözde rengidir ..............klima .için 1.4 bimem ama bende 1.6 var çok rahat kaldırıyo klimada sorun yok...
    :sedan seç ülkemizde sedan tutulur aile arabası derler. bende 2001 model alize var kilima hidrolik direksiyon direksiyondan kumanda, kadife koltuk döşemeli orjinal cam otomatik...
    : parça konsunda sorunun olmaz hem ucuz hem her istediğini bulursun..
    : kılima :.:::adanadayım gerçekten lazım diyorum... hele uzun yolda olmazsa olmazlardan..

benim aracım 2001 model 1.6 90bg 47.000km alize şuanda 15milyar verseler vermem... performans şeytanın kulağına kurşun mükemmel ötesi.... kalkışta yeni araçları rahatlıkla yersin araç950 kg--- frenleride gayet iyi.. askere gidip geleyim komple bakım yapmayı düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 31 Ocak 2008; 21:56:26 >

• hb daha iyi çünkü hb lerde özellik sedana göre daha fazla oluyor. ayrıca arka koltuğu yatırdığımız zaman içerisinde buzdolabı bile taşırsın.Sedan ile hb arasında uzunluk açısından yaklaşık 12 cm lik bir fark var.
    quote:

Arkadaslar forumda gezinirken rastladım bundan sora aranızda bnde warım bugune kadar 3 tane 19 arabamız oldu ilki 1.4 rna karb. lüydü. 2000 model bundan hiç memnun deildik onu werip yerine 97 model enjeksıyonlu 1.4 beymen clup aldık , 2 ay once onuda saatıp nihayet 1.6 rte granit grisi HB 19 aldık . 1.6 rte enjeksiyonlu gercekten iyi. bnm cok hosuma gitti 1.6 europalara daha iyi gidiyo . bide lpg taktırdık krallar gibi biniyoruzz. herkese iyi forumlarr. bide HB ler bnm daha cok hosuma gidio o yuzden babama Hb aldırdım sizce hangisi daha iyi ?

• quote:

Orjinalden alıntı: mehmetbak

quote:

burak.34 arkadaşım bende 19 araştırıyorum 2000 ve 97 den neden memnun değildiniz. 1.6 dan da menunsun açıklarmısın.neden

2000 olan düz dü hiçbişi yoktu bide baya hırpalanmıştı kaporta temizdi ama motor iyi deildi 97 model olan beymen cluptan memnunduk 3 sene bindik klima hava yastıgı vs. hersey wardı we enjeksıyonluydu onu satmamızn nedenı ise yavas yavas lastik eteklerinde kabarmalar baslamıstı baska nedeni yok yenı aldıgımız HB we 1.6 motor enjeksiyonlu ( mesela 1.6 larda araba gaza bastıgın zaman gidişi 1.4 e göre daha iyi ) hb ler daha cok hosuma gidio bnm sewmemın nedenı bu yoksa 97 model olanıda sewıodum memnunduk umarım yardımcı olmuşumdur

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.