Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.055
Cevap
63
Favori
401.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yılda 2000 km binmek için kanımca araba alınmaz... Yazık yani. Eğer yılda 2000 km yol yaparsan zaten 5 yıl sonra aracın fabrika verilerinin 2 katı da yakar hale gelebilir. Aracın açılması özellikle 1000 km deki rodaj dönemi geçildikten sonra bir şehirlerarası yol yapılıp yüksek hızların denenmesi gerekir. Böylede hem aracın daha performanslı tepki vermesini de sağlarsınız. Örneğin ben 140 km yi gördüm i10 da.. Yol iyi olsa 150 de yapacaktım -bu arada sürat felakettir- Bir atasözümüz vardır, işleyen demir ışıldar. Dediğim gibi yılda 2000 le bu iş olmaz. Hep çok yakarsın. Birde ekonomik araç kullanma kurallarını google dan bir araştırıp okumalısın bence. Özellikle uzmantv.com da otomatik ya da manuel ekonomik araç kullanma ile ilgili videoları seyretmelisin.

quote:

Orjinalden alıntı: aesca

@ xuye

yılda 2000 km den 5 yıl sonra mı fabrika değerlerini yakalayacağız yani?
    peki yeni motor neden daha çok yakar? tersi olmalı değil mi?
    anlayamadım.

• o zaman gelecek ay bir Kayseri yapayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xuye

Tabiki dahil. Deki onlara bu liste fiyatı tüm vergiler dahil zaten bir de bandrolü ağızlarına bile almasınlar. Zaten 200 Tl kadar tutuyor. Kesinlikle bandrolu pazarlık meselesi yaptırma. Hatta park sensörünü de hediye olarak taksınlar. Bu ne ya.. İyice havalanmış bunlar. Duyanda zararına satıyorlar sanacak. Yalnız sen servise de o plazaya geleceğini ima et. Senin arabadan 400-500 kazanıyorsa asıl kazancı servisden. Plazalar bakımlarda kendilerine gelecek müşteri ister. Hele ki bu araba kıtlığında araçlarını yabancıya vermek istemezler.

yorum için teşekkürler en kısa zamanda plaza ile tekrar görüşücem çok kızdım bu yaptıklarına

• bence de ama lütfen hızlanırken dikkat. Güvenliğini sakın ihmal etme arkadaşım. Bilmediğin yolda dikkat et, malum ülkemiz yolları allaha emanet. Bende bir afyon yapmıştım o zaman i10 la ve afyona 50 km kala birden yolda sayısız çukurlar karşıma çıkıverdi. Kimileri de oldukça büyüktü.

quote:

o zaman gelecek ay bir Kayseri yapayım.
  • arkadaşlar merhaba, benim i10'un teyp kısmında mp3 player'ı bağladığımız aux girişi bozuldu. ilk önce temassızlık vardı. sonra içinde demir parçası kırıldı şimdi tam iptal oldu.

herhangi bir hyundai servisinde teybin kafası çıkarılıp kolayca çıkarılıp bu sorun halledilebilir mi sizce? sırf teybin üzerindeki aux girişi için arabayı bilmemkaç gün bırakmam zorunda kalmam umarım. servisin maddi olarak da ne talep edeceğini merak ediyorum.

özellikle şehirler arası yol mp3 playersız hiç çekilmiyor.
  • Arkadaşım serviste teyp konsolunu çıkarıp aracını tamir süresince kullanabilirsin. Teyp kısmını bulunduğun şehirdeki hyundai elektronik servisine gönderiyorlar. Senin teybin işi uzun sürmez. Sabahdan teybi söküp alsalar bile akşama takmaları gerek. Tabi eğer servisler arası çok uzak değilse. Sonuçda soket değiştirmek çok sorun değildir. Maliyete gelince 2 tahminim var.
    1.si 50-60 lira civarında tutar. Eğer servisin işçilik almazsa daha da az tutar. Çünkü ödeyeceğin ücretin büyük bölümü hyundai elektronik servisine yani teyp tamirini yapan servise gidecek. Araç servisi senden parayı alıp elektronik servisine verecek yani. Eğer bu şekilde hallolursa mutlaka araç servisinde, elektronik servisinin gönderdiği faturayı kontrol et.
    2.si bence büyük bir ihtimalle hiç para da vermeyebilirsin. Eğer soketin arızasında belirgin bir şekilde senin kusurun olduğunu gösterir bir emare yoksa, teyp etrafında çizilme göçük vb. gibi, bu arızan garantiden değişir. Sonuç da sağlam yapılmadığını iddia edebilirsin. Teyp in tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi 2 yıl garantisi var. Umarım bu şekilde halledebilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: dusun_oyna

arkadaşlar merhaba, benim i10'un teyp kısmında mp3 player'ı bağladığımız aux girişi bozuldu. ilk önce temassızlık vardı. sonra içinde demir parçası kırıldı şimdi tam iptal oldu.

herhangi bir hyundai servisinde teybin kafası çıkarılıp kolayca çıkarılıp bu sorun halledilebilir mi sizce? sırf teybin üzerindeki aux girişi için arabayı bilmemkaç gün bırakmam zorunda kalmam umarım. servisin maddi olarak da ne talep edeceğini merak ediyorum.

özellikle şehirler arası yol mp3 playersız hiç çekilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 4 Haziran 2009; 17:49:22 >

• xuye cevap için sağol. iş dolayısıyla hiç bilmediğim ankara'da olduğum için ersin elektronik adında bir yere yönlendirdi servis ve orada sağolsunlar aynen dediğin gibi 2 yıl boyunca garantili olduğu için hiç ücret almadan hallettiler.

teybin kafası da çıkabiliyormuş evet. daha önce şahit olmadığım için eyvah gitti araba birkaç gün demiştim.

bir de teypteki kablo takılan aux girişinin bozulmasının çok doğal olduğunu, arabanın yolda geçirdiği sarsıntılarla jakın girişe zarar vereceğini söylediler. dolayısıyla bunun çözümü ya i30daki gibi usbli sistem ya da şu ayrı satılan multimedia ekranlar..
  • merhaba dostlar.
    geçen hafta hyundai den aradılar. i30 un 1,4 motor team modeli 26000 tl oldu.koş geç kalma kap bir tane dediler.yahu olur mu olmaz mı derken bir deneyeyim dedim.araba çok güzel ( donanım en alt olmasına karşın gene de aksesuarlar bence yeterli.). fakat 1,4 motorun zorlandığını gördüm.sonra da almaktan vazgeçtim.
    sizin bu 1,4 motor i30 lardan haberiniz var mı?
    gittiğimde hyundai plazanın önünde yeni alınmış ama takasa verilmiş i10 lar gördüm.3000 tl aşağıya verip i20 veya i30 almışlar.bir ayda 3000 tl zarar etmek de pek içime sinmediğinden i10 verip i30 almaktan vazgeçtim.
    biraz uzun oldu ama....
    i20 lere bakma fırsatım da oldu.ne yalan söyleyeyim.fiyatını hiç hak etmeyen bir araç yapmış hyundai.bir de 27000 verip ( efenim neymiş en full olanıymış.yemişim fullünü) alanlar var.
    i30 varken o parayı i20 ye verenin aklından şüphe ederim.
    dayanamadım devam ediyorum.
    sizin i10 larda alarm var mı? bizimkinde sözde varmış.arabayı tekmeledim kapısını kurcaladım...ı ıh.tık yok.
    bu nasıl bir alarmdır ki sahibini tanıdığından mı zırlamıyor,yoksa tufaya mı geldik?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aesca -- 5 Haziran 2009; 15:22:19 >

• Dostum alarm pasif alarm şeklinde. Tüm hyundai modellerindeki alarmlar böyle. Bu şu demek: öyle dokunmayla tekmelemeyle alarm devreye girmez ki bu iyi bir özellik bence çünkü arabadan uzaktayken bir çocuk deyse dakikalarca alarm çalabiliyor. Eğer arabanızın kapı, ön kaput ya da bagajını biri zorlayarak açarsa işte o zaman alarmınız devreye girer.
    Modeller ve fiyatlar konusunda haklısınız i10 ile i20 nin fiyatları birbirine çok yakın bir de buna 1.4 i30 lar ı eksiltilmiş donanımlarla piyasaya 26000 tl den sürünce i serisi fiyatları kafa karıştırıcı oldu. İşte bu noktada yıllık vergi donanım ve motor özellikleriyle seçim yapmak kalıyor size. Yani donanımlı bir i20 mi donanımsız bir i30 mu gibi...

quote:

merhaba dostlar.
    geçen hafta hyundai den aradılar. i30 un 1,4 motor team modeli 26000 tl oldu.koş geç kalma kap bir tane dediler.yahu olur mu olmaz mı derken bir deneyeyim dedim.araba çok güzel ( donanım en alt olmasına karşın gene de aksesuarlar bence yeterli.). fakat 1,4 motorun zorlandığını gördüm.sonra da almaktan vazgeçtim.
    sizin bu 1,4 motor i30 lardan haberiniz var mı?
    gittiğimde hyundai plazanın önünde yeni alınmış ama takasa verilmiş i10 lar gördüm.3000 tl aşağıya verip i20 veya i30 almışlar.bir ayda 3000 tl zarar etmek de pek içime sinmediğinden i10 verip i30 almaktan vazgeçtim.
    biraz uzun oldu ama....
    i20 lere bakma fırsatım da oldu.ne yalan söyleyeyim.fiyatını hiç hak etmeyen bir araç yapmış hyundai.bir de 27000 verip ( efenim neymiş en full olanıymış.yemişim fullünü) alanlar var.
    i30 varken o parayı i20 ye verenin aklından şüphe ederim.
    dayanamadım devam ediyorum.
    sizin i10 larda alarm var mı? bizimkinde sözde varmış.arabayı tekmeledim kapısını kurcaladım...ı ıh.tık yok.
    bu nasıl bir alarmdır ki sahibini tanıdığından mı zırlamıyor,yoksa tufaya mı geldik?

• ben donanımsız i30 u donanımlı i20 ye tercih ederim.
    foruma baktım da i20 yi yere göğe sığdıramamışlar.tamam güzel araba ( getze göre) ama o fiyatlar ne öyle?

benim şahsi fikrim i20 ler normal fiyatlarından 2000 tl fazla fiyatlara satılıyor.( 1,2 lik, plazanın bile "abi sen uzak dur" dediği modeli saymazsak 25000 den başlıyor fiyatları. )
    15 haziranda ötv indirimi sona erince uyanık hyundai ya birkaç ay daha aynı fiyattan satmaya devam edecek.ya da cüzzi bir zam yapıp,işte siz sevgili müşterilerimizin göstermiş olduğu yoğun ilgiye teşekkür babında ötv nin bilmem ne kadarını biz karşılıyoruz,gibi kampanyalar yapacak gibime geliyor.
    ha bu arada donanımsız dediğimiz i30 da bile 8 hava yastığı var.ilginç değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aesca -- 6 Haziran 2009; 10:12:27 >

• ötv sonrası kampanya ile ilgili düşüncelerine katılıyorum. Diğer konular kişesel tercih tabi.
    quote:

ben donanımsız i30 u donanımlı i20 ye tercih ederim.
    foruma baktım da i20 yi yere göğe sığdıramamışlar.tamam güzel araba ( getze göre) ama o fiyatlar ne öyle?

benim şahsi fikrim i20 ler normal fiyatlarından 2000 tl fazla fiyatlara satılıyor.( 1,2 lik, plazanın bile "abi sen uzak dur" dediği modeli saymazsak 25000 den başlıyor fiyatları. )
    15 haziranda ötv indirimi sona erince uyanık hyundai ya birkaç ay daha aynı fiyattan satmaya devam edecek.ya da cüzzi bir zam yapıp,işte siz sevgili müşterilerimizin göstermiş olduğu yoğun ilgiye teşekkür babında ötv nin bilmem ne kadarını biz karşılıyoruz,gibi kampanyalar yapacak gibime geliyor.
    ha bu arada donanımsız dediğimiz i30 da bile 8 hava yastığı var.ilginç değil mi?

• Selam arkadaşlar ben Hyundai coupe sahibiyim. 2 gün önce babamlar telefon açtı biz araba aldık diye:) ilk defa kullanacaklar minik ve otomatik vitesli en iyi buymuş dediler. İnceledim araç oldukça tatlı geldi. Bende bir hyundai kullanıcısı olarak destekledim tabi.Ancak yakıt sarfiyatı bu kadar hafif ve küçük motora göre biraz fazla geldi. ancak babamlara tenbih ettim Hyundai nin LPG servisinden LPG taktıracağız böylece hem garantisi bozulmayacak hem de dçok daha az yakacak. Burda okuduklarıma göre ailenin 2. arabasıysa ve bayan kullanacaksa idealmiş. Tam da bizim durumu özetliyor:)))
  • Biraz coupe'nden bahsetsene, yenisi çok süper biişey olmuş da.
    quote:

Orjinalden alıntı: djdigy5

Selam arkadaşlar ben Hyundai coupe sahibiyim. 2 gün önce babamlar telefon açtı biz araba aldık diye:) ilk defa kullanacaklar minik ve otomatik vitesli en iyi buymuş dediler. İnceledim araç oldukça tatlı geldi. Bende bir hyundai kullanıcısı olarak destekledim tabi.Ancak yakıt sarfiyatı bu kadar hafif ve küçük motora göre biraz fazla geldi. ancak babamlara tenbih ettim Hyundai nin LPG servisinden LPG taktıracağız böylece hem garantisi bozulmayacak hem de dçok daha az yakacak. Burda okuduklarıma göre ailenin 2. arabasıysa ve bayan kullanacaksa idealmiş. Tam da bizim durumu özetliyor:)))
  • Arkadaşlar merhaba son zamanlarda aracımın arkasından su sesine benzer foşur foşur bir ses geliyor araç rolantideyken daha önce farketmedim de hep mi vardı yoksa yakıt pompası vb. bişeyle ilgili bir sorunmu bilemiyorum diğer i10 kullanıcıları araçlarınız rolantideyken aracın arkasından benzeri bir ses duyuyormusunuz cevaplarsanız sevinirim.
  • Hyundai'nin sitesinde yenilenen fiyat listesinde "1.1 PLUS OTM" diye bir model eklenmiş.25.660 TL .Ama özellikleri ile ilgili bilgi yok.Bu model ne olaki?Select'e göre ne artısı var acaba?
  • İlk geldiğinde i10'un 1.1 dizelini de satmışlardı 40-50 adet sanırım. Bu motorun acaba takrar gelme ihtimali varm mı?
  • Bu ses bende de var ve servisdeki master teknisyen olan arkadaşıma sordum. Ses benzin pompasından geliyor ve herhangibir sorun içermiyor dostum.

quote:

Orjinalden alıntı: ferrai

Arkadaşlar merhaba son zamanlarda aracımın arkasından su sesine benzer foşur foşur bir ses geliyor araç rolantideyken daha önce farketmedim de hep mi vardı yoksa yakıt pompası vb. bişeyle ilgili bir sorunmu bilemiyorum diğer i10 kullanıcıları araçlarınız rolantideyken aracın arkasından benzeri bir ses duyuyormusunuz cevaplarsanız sevinirim.
  • Gelebilir belki ama bı konuda hiçbir bilgi yok. Ben alırken sormuştum ama bayilerin bilgisi yoktu. Zaten ne hikmetse en son bayilerin haberi oluyor. Belki seneye falan tekrar getirirler.
    Öte yandan bende sitede PLUS modelinin getirildiğini fiyat listesinden gördüm fakat donanım bölümü güncellenmemiş. Muhtemelen sunroof park sensörü ve benim bizim tek eksikliğini çektiğimiz ısıtmalı ayna gibi ek özellikleri vardır. Hâlâ anlamam elektrikli ayna konurda ısıtma neden konmaz bir arabaya

quote:

Orjinalden alıntı: Praetor

İlk geldiğinde i10'un 1.1 dizelini de satmışlardı 40-50 adet sanırım. Bu motorun acaba takrar gelme ihtimali varm mı?

• merhaba arkadaşlar.
    i10 ların benzini su gibi içtiği ve benzin fiyatlarının durumu malumunuz.
    acaba diyorum,tüp taktırsak nasıl olur? taktıran var mı? bir de bagaj zaten yok gibi,taktırınca hepten iptal olur mu? hyundai servisleri kaça takıyor bilen var mı?
  • Cevap için teşekkür xuye içimi rahatlattın. Bu arada ben 7000 km'yi devirdim ş.arası yolda elde ettiğim en iyi rakam 175 kuruş oldu ortalama 95 km hızda daha da düşermi bilemiyorum lpg için verdikleri fiyat 1600 tl brc marka bende kararsızım taktırıp taktırmamakta bazı arkadaşlar 10000 den sonra fabrika verilerinin yakalanabileceğini söylüyolar ama ben inanmıyorum sizin fikirleriniz nedir?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.