Şimdi Ara

LPGli aracımla zorla KAPALI OTOPARKA sokuldum !! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

Avrupa'da serbest... ama nasıl serbest?

Kapalı otoparklarda araçların egzos kısmın geldiği tarafta alttan havalandırmalar var, o şekilde serbest

gaz kaçağı ekzostan olmaz ki. olur da gazın kaçacağı diğer yerlerin yanında %5 ihtimal anca.

lpg ağır bir gaz ve kaçak durumunda yere iner, doğalgaz ise hafiftir, yukarıya çıkar, egzos kısmından kastım alt tarafta duvar diplerinde havayı çeken havalandırma sisteminin yeri

ayrıca egzostan da bir miktar çiğ gaz çıkışı olabiliyor stop ederken falan diye biliyorum ama emin değilim bundan

Türkiye'de zor öyle bir sistem :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kapalı otoparklarda araçların egzos kısmın geldiği tarafta alttan havalandırmalar var, o şekilde serbest

gaz kaçağı ekzostan olmaz ki. olur da gazın kaçacağı diğer yerlerin yanında %5 ihtimal anca.

lpg ağır bir gaz ve kaçak durumunda yere iner, doğalgaz ise hafiftir, yukarıya çıkar, egzos kısmından kastım alt tarafta duvar diplerinde havayı çeken havalandırma sisteminin yeri

ayrıca egzostan da bir miktar çiğ gaz çıkışı olabiliyor stop ederken falan diye biliyorum ama emin değilim bundan

tamamen duygusal koskoca avm'ler kolaylıkla yapabilir de apartmanların, sitelerin ufacık kapalı otoparklarında görüyorum yarısından çoğu lpg'li, girişte de kocaman "LPG'li araçların kapalı otoparklara park etmeleri kanunen yasaktır" yazısı var...

Eniştemlerin apartmanlarına yöneticinin aracı LPG'li, kapıcının aracı LPG'li... Polis çağırın şikayet edin bir daha koyamazlar diyordum, sonra ne oldu?

Eniştemler de LPG taktırdılar

• alsalarda ben parketmem, eğer alev aşıp yanarda çevresindeki araçlarada zarar verirse o zaman sıkıntı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tamamen duygusal koskoca avm'ler kolaylıkla yapabilir de apartmanların, sitelerin ufacık kapalı otoparklarında görüyorum yarısından çoğu lpg'li, girişte de kocaman "LPG'li araçların kapalı otoparklara park etmeleri kanunen yasaktır" yazısı var...

Eniştemlerin apartmanlarına yöneticinin aracı LPG'li, kapıcının aracı LPG'li... Polis çağırın şikayet edin bir daha koyamazlar diyordum, sonra ne oldu?

Eniştemler de LPG taktırdılar

hehehh oda güzel ve ironik bir olay. sonuçta lpg ihtiyaç. ihtiyaç olmasa bile kullanımı yasal bir yakıt - sistem. apartmanlar olmasada avm ler buna göre dizayn ya da modifiye edilmeli hemde acilen.

• anlamadığım nasıl yasal olarak yasak yapabiliyorlar lpg li bi araç muayneden geçebiliyor madem yasal olarak yasak ozaman muayneden geçmesin ayrıca LPG ler bu kadar tehlikelimi
  • ekmeklerin poşette satılması ile ilgili kanun gibi formaliteden uygulanmayan saçma sapan bi kanun .

30mt fırın bana sıcak ekmeği naylon poşete koymak kadar mantıksız bşey olamazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersan

anlamadığım nasıl yasal olarak yasak yapabiliyorlar lpg li bi araç muayneden geçebiliyor madem yasal olarak yasak ozaman muayneden geçmesin ayrıca LPG ler bu kadar tehlikelimi

akaryakıt parlayıcı, yanıcıdır, lpg ise patlayıcıdır... gümmm olur

• 2007 senesinden beri yapılması düşünülen bir uygulama, yanlış hatırlamıyorsam sanayi ve ticaret bakanımız bununla ilgili çalışma yapıyordu. Şimdi asıl sorun şu; lpgli aracın sızdırmazlık raporu olabilir ama gerçekten sızdırmadığı nasıl anlışılacak ?

Edit : Düzeltme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bangsuui -- 18 Aralık 2011; 16:35:56 >
  • Kaliteli lpg olduğu sürece zaten sıkıntı yok yenimi akıllarına gelmiş........
  • D segmenti aracı olan arkadaşım için sevindirici bir haber olacak bu. Üst seviye bir araçla avm lere girememek koyuyordu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersan

anlamadığım nasıl yasal olarak yasak yapabiliyorlar lpg li bi araç muayneden geçebiliyor madem yasal olarak yasak ozaman muayneden geçmesin ayrıca LPG ler bu kadar tehlikelimi

akaryakıt parlayıcı, yanıcıdır, lpg ise patlayıcıdır... gümmm olur

okadarını biliyorumda forumda çok tartışıldı patlamasının çok zor olduğuyla ilgili

• quote:

Orijinalden alıntı: egemensoy

kapalı otopark alanı çok dar ise mesela 1-2 araclık apartmanın altındakı otoparkı düşünelim allah korusun bir sıkıntı olur ve lpg tankı patlarsa binaya oldukca zarar verebılır ama avm otoparklarında böyle bir sıkıntı olacagını sanmıyorum. son zamanlarda lpg işi oldukça profosyenelleşti lpg patlaması gibi bir sıkıntı yaşanmadı ve alınan gerekli önlemler sayesinde böyle bişeyin yaşanması çok zor gibi görünüyor. bu nedenle bende lpgli araçların avm kapalı otoparklarına rahatça girmesi taraftarıyım.

kapalı alanlarda lpg'nin yasak olmasının sebebi olası patlama durumundan ziyade çevreye gaz sızması tehlikesidir. açık alanda bu gaz sızıntısı insan sağlığına zararlı yoğunluğa ulaşamazken bu kapalı alanlarda böyle olmuyor. o yüzden sızdırmazlık raporu almış bir aracın girmesi küçük de olsa bir risk olabilir fakat çok büyük sıkıntılar doğurmaz diye düşünüyorum.

• Her kapalı otopark basınç oluşturacak kadar basık olmuyor ve kiminin çok iyi bir havalandırması oluyor. Bunun için sıralı sistemler için çok da tehlikeli olmamalı.
    Fakat eski tip LPG 'den ziyade tüplü otomobiller tehlikeli, bende dikkat ediyorum otopark girişlerinde pek problem çıkartmıyorlar.
    Bazılarında da garip garip bagaj kontrolü yapıyorlar, sanki millet istepne tüp kullanmıyor gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ingazi

quote:

Orijinalden alıntı: egemensoy

kapalı otopark alanı çok dar ise mesela 1-2 araclık apartmanın altındakı otoparkı düşünelim allah korusun bir sıkıntı olur ve lpg tankı patlarsa binaya oldukca zarar verebılır ama avm otoparklarında böyle bir sıkıntı olacagını sanmıyorum. son zamanlarda lpg işi oldukça profosyenelleşti lpg patlaması gibi bir sıkıntı yaşanmadı ve alınan gerekli önlemler sayesinde böyle bişeyin yaşanması çok zor gibi görünüyor. bu nedenle bende lpgli araçların avm kapalı otoparklarına rahatça girmesi taraftarıyım.

kapalı alanlarda lpg'nin yasak olmasının sebebi olası patlama durumundan ziyade çevreye gaz sızması tehlikesidir. açık alanda bu gaz sızıntısı insan sağlığına zararlı yoğunluğa ulaşamazken bu kapalı alanlarda böyle olmuyor. o yüzden sızdırmazlık raporu almış bir aracın girmesi küçük de olsa bir risk olabilir fakat çok büyük sıkıntılar doğurmaz diye düşünüyorum.

olabilir ama sızdırmazlık raporu aractaki olası bir tehlike için alınan bir tedbir diye düşünüyorum neyse sonuçta artık avm otoparklarına rahat bir şekilde giriliyor bir sorunda çıkmıyor önemli olan bu

• quote:

Orijinalden alıntı: efk0

Palio LPG'li bende mecburiyetten ötürü kapalıya almak zorunda kalıyorum.Madem kapalıya LPG'li araç parkı yasak,açık otoparkada benzinli diesel araç parkettirmesinler

Mantık....
  • Eğer lpgli araç yasak olmasına rağmen kapalı otoparka girer bir patlama olur ve bu patlamanın sebebinin o lpgli aracin lpg'si oldugu ispatlanirsa, bu patlamadan zarar gören herkesin lpgli araç sahibinden zararını tazmin etme hakkı doğar, ayrıca bu olay avm'de zuhur ederse avm işletmesi de zarardan muteselsil sorumlu olur, herseyi bırakın merdiven altı LPG taktirmis zenon fari hem sislere hem mercekli farlarina çektirmiş simsiyah cam filmli 1997 model sahin sahibi bu olaya sebebiyet vermiş olsa kac kisinin zararını karsilayabilir, geçtim Şahini orta gelir sahibi necip Türk milletinin insanı boyle bir olayda ne kadar zararı karsilayabilir kendisi ne kadar zarara uğrar? Bence lpgli araçlarımizi avm'lere veya kapalı otoparklara parkederken bir daha düşünelim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkaradeniz

Eğer lpgli araç yasak olmasına rağmen kapalı otoparka girer bir patlama olur ve bu patlamanın sebebinin o lpgli aracin lpg'si oldugu ispatlanirsa, bu patlamadan zarar gören herkesin lpgli araç sahibinden zararını tazmin etme hakkı doğar, ayrıca bu olay avm'de zuhur ederse avm işletmesi de zarardan muteselsil sorumlu olur, herseyi bırakın merdiven altı LPG taktirmis zenon fari hem sislere hem mercekli farlarina çektirmiş simsiyah cam filmli 1997 model sahin sahibi bu olaya sebebiyet vermiş olsa kac kisinin zararını karsilayabilir, geçtim Şahini orta gelir sahibi necip Türk milletinin insanı boyle bir olayda ne kadar zararı karsilayabilir kendisi ne kadar zarara uğrar? Bence lpgli araçlarımizi avm'lere veya kapalı otoparklara parkederken bir daha düşünelim..

• Ben LPGLi aracım ile senelerdir kapalı otoparklara giriyordum zaten
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.