Şimdi Ara

LPGli aracımla zorla KAPALI OTOPARKA sokuldum !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun adana optimum alışveriş merkezindeydim. aracım avensis ve lpgli tam açık otoparka doğru yol alıyordum bir tane güvenllik ve 1 tane takım elbiseli bir bey ;buyrun efendim kapalı otoparka girin orası dolu dediler... bende ama ben lpgliyim nasıl girecem dedim ? eni yasa çıkacak sıralı sistem lpgli araçlar ve sızdırmazlık raporu olan araçlar kapalı otoparka girebilecek dediler ve zorla kapalı otoparka soktular

açıkçası çok şaşırdım yani normalde lpgli araçlara 2. sınıf insan muamelesi yaparlar sonrada zorla kapalı otoparka sokarlar

• O yasak benzin 4 tl barajını geçtiği zaman halk tarafından kaldırıldı.
  • Ben ne zaman alis-veris merkezine gitsem kapali otoparka girerim. Aracim da yaklasik 3-4 senedir LPG li ne kadar karsi cikanlar olsa bile ben bir zarar gormuyorum.
  • Palio LPG'li bende mecburiyetten ötürü kapalıya almak zorunda kalıyorum.Madem kapalıya LPG'li araç parkı yasak,açık otoparkada benzinli diesel araç parkettirmesinler
  • Gerçekten böyle bir yasa çıkacak mı ?
  • kapalı otopark alanı çok dar ise mesela 1-2 araclık apartmanın altındakı otoparkı düşünelim allah korusun bir sıkıntı olur ve lpg tankı patlarsa binaya oldukca zarar verebılır ama avm otoparklarında böyle bir sıkıntı olacagını sanmıyorum. son zamanlarda lpg işi oldukça profosyenelleşti lpg patlaması gibi bir sıkıntı yaşanmadı ve alınan gerekli önlemler sayesinde böyle bişeyin yaşanması çok zor gibi görünüyor. bu nedenle bende lpgli araçların avm kapalı otoparklarına rahatça girmesi taraftarıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efk0

Palio LPG'li bende mecburiyetten ötürü kapalıya almak zorunda kalıyorum.Madem kapalıya LPG'li araç parkı yasak,açık otoparkada benzinli diesel araç parkettirmesinler

• quote:

Orijinalden alıntı: aRm

Gerçekten böyle bir yasa çıkacak mı ?

bilmiyorum adamın bana dediği aynen böyle idi. umarım çıkarda 2. sınıfı insan muamelesi görmeyiz.
  • ben ankara da şimdiye kadar sadece Panora'nın kapalısına giremedim LPG'li olarak, Panora'yada geçen yıl sürekli girebiliyordum ama bu sene eylülden sonra bi denedim olmadı
  • quote:

Palio LPG'li bende mecburiyetten ötürü kapalıya almak zorunda kalıyorum.Madem kapalıya LPG'li araç parkı yasak,açık otoparkada benzinli diesel araç parkettirmesinler

mantıklı
  • aracım lpgli ama içinde lpg yoksa benzinde biniyorsam ? bunuda kontrol etmeleri lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

aracım lpgli ama içinde lpg yoksa benzinde biniyorsam ? bunuda kontrol etmeleri lazım.

yok artik lebron james :)
  • lpg kapalı alanda gerçekten tehlikelidir. makina mühendisi arkadaşlardan doğalgaz ya da lpg üzerine çalışanlar var ise kesin cevaplar vereceklerdir.
    doğru bir uygulama değil. 2. sınıf insan muamelesi yakıtla olmaz ama lpg özelliğinden dolayı sıkıntı yaşatabilir kapalı alanlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemensoy

quote:

mantıklı

aynen bende katılıyorum, lpg kullanan araçlar, şimdiki zamanda sigara içen insanlar gibi muamele görüyorlar.
    lpglileri sokmayacaksanız, açık otoparkı da lpg li araçlara tahsis edeceksiniz.....
  • Ankara Antaresin kapalı otoparkında yazıyor ''lpgli araç giremez'' diye. İçerisi lpgli araç dolu. Zaten dışarıdaki otoparkta boş yer hiçbir zaman bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barracud@ -- 17 Aralık 2011; 19:53:39 >
  • Daha ne istiyorsun ya.Kapalı otoparka almışlar.
  • Avrupa'da serbest... ama nasıl serbest?

Kapalı otoparklarda araçların egzos kısmın geldiği tarafta alttan havalandırmalar var, o şekilde serbest
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper17

O yasak benzin 4 tl barajını geçtiği zaman halk tarafından kaldırıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

Avrupa'da serbest... ama nasıl serbest?

Kapalı otoparklarda araçların egzos kısmın geldiği tarafta alttan havalandırmalar var, o şekilde serbest

gaz kaçağı ekzostan olmaz ki. olur da gazın kaçacağı diğer yerlerin yanında %5 ihtimal anca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

Avrupa'da serbest... ama nasıl serbest?

gaz kaçağı ekzostan olmaz ki. olur da gazın kaçacağı diğer yerlerin yanında %5 ihtimal anca.

lpg ağır bir gaz ve kaçak durumunda yere iner, doğalgaz ise hafiftir, yukarıya çıkar, egzos kısmından kastım alt tarafta duvar diplerinde havayı çeken havalandırma sisteminin yeri

ayrıca egzostan da bir miktar çiğ gaz çıkışı olabiliyor stop ederken falan diye biliyorum ama emin değilim bundan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 17 Aralık 2011; 21:46:17 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.