Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tm hocam tesekkurler..yardımlarınız için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

Kaç yıl içinde ruhsata işletmek gerekiyor??

Yıl değil. Bildiğim kadarıyla 30 iş günü içinde işletmek gerkiyor..
    Ekleme: Buyrun bu da açıklaması
    2918 SAYILI KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU ADRES DEĞİŞTİRME VE ARAÇ ÜZERİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLERİ BİLDİRME;MADDE 32- Araçların üzerinde yönetmelikle belirtilen şekillerde yapılacak her türlü değişikliğin ve adres değişikliklerinin işleten tarafından 30 gün içinde tescili yapan kuruluşa bildirilmesi zorunludur.Üzerinde teknik değişiklik yapılan araçlar, değişikliğin şartlara uygun olarak yapıldığı belgelenip bu durum ilgili tescil bürosunda tescil edilinceye ve trafik belgesine işleten tarafından yazdırılıncaya kadar trafikten men edilir.

yalnız bn taktıralı 4 ay olmak üzere bunun bir cezası varmı??

Trafiğe yakalanırsanız cezası var ama muayenede montaj tarihine dikkat ediliyor mu bilmiyorum..

Muayenede montaj tarihine dikkat ediyorlar, Takdırdıktan sonra 1 ay süren var, 1 aydan sonra cezalı ama Bir sene sonra taktırıpıta ceza yemeyen arkadaşıom var, ceza nerede nasıl kesiliyor bilmiyorum.

Ayrıca montaj tarihi, senin montaj yaptırdığın firmalardan aldığın belgelerde yazılı, onu anlaşıp ruhsata işleteceğin zaman alabilirsin.

• 29.05.2012
    Tüvtürk e lpg firmasından verilen evraklar ve ek olarak ek-1 belgesi ile gittim. ilk montaj olacağı için sızdırmazlık raporu nu da 25 tl vererek aldım. herhangi bir sorun olmadan muayeneden geçtim.
    ek-1 iki adet olacak. 20 tl ödedim ben ek-1 için. 149 tl de muayene ücreti. Buraya kadar 195 tl ödedim.

30.05.2012
    Trafiğe gittim. bir dilekçe veriyorlar doldur diye. doldurup gişeye gidiyorsunuz ve lpg ekleteceğinizi belirterek 58 tl de orada ödüyorsunuz. Saat veriyorlar şu saatte gelip alın diye.
    verilen saatte gittim ve ruhsat doldurulmuş olarak verildi.

toplamda 245 tl ye bitmiş oluyor işlemler.

bazı arkadaşlar boş ruhsat veriliyor, gidip onu doldurtuyorsunuz takipçiye falan demiş ama antalya da trafikten doldurup onaylayıp veriyorlar yeni ruhsatınızı. bilginize.
  • Arkadaşlar,

Aracıma yaklaşık 1 ay önce LPG taktırmıştım,proje ve diğer belgeleri 1 Haziran da alacağımı söyledim, o tarihte sadece garanti belgesi verdiler.1 haziranda arabamın aynı zamanda kredi borcu da bitti.Şimdi LPG taktırdığım yerden 1 haziran tarihli proje ve diğer evrakları aldıktan sonra MMO dan sızdırmazlık raporu aldım.Tüvtürk ten 7 haziran için randevu aldım.Ama Ek-1 belgesini LPG taktırdığım yerden 1 adet verdiler, tüvtürk'e sordum 1 adet Ek-1 belgesi yeterliymiş.Muayeneden sonra Trafik tescile gidip hem ruhattaki rehin yazısını kaldırmayı hem de LPG yi işletmeyi düşünüyorum. İşlemler bitince devamını paylaşırım.Şuana kadar 10 TL Ek-1 belgesi,30 TL sızdırmazlık raporu için harcadım.Rehin kaldırma yazısı için TEB den para istemediler, yazı bilgisayar ortamında kalkınca heryerden görünüyormuş.Göremezler diye bankadaki bayan bana bir adet yazı da verdi.
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonguc6 -- 3 Haziran 2012; 18:18:44 >
  • bugün bir tanıdığımın aracının lpg sini ruhsata işletmek için Dudullu daki MMO gaz sızdırmazlık testine gittim. lpg takılalı 1 yıl olmuştu daha yeni işletmeye fırsatı oldu. Gittiğimde ordaki görevli aracı kontrol etti hiçbir sorun çıkmadı ancak, lpg montajı ypılalı 1 yıl olduğu için ve montajı yapan yerde artık o projeyi çizen mühendis çalışmadığı için tekrar dan proje çizdirmemi istediler. Bende gittim montajı yapan yere durumu anlattım 1 gün sonra olur ve 100 tl ücreti var dendi mecbur kabul ettik.

LPG montajı yapan veya yaptıracak olan arkadaşlara tavsiyem montajdan sonra bir an evvel bütün işlemleri halletsinler yoksa bir sürü gereksiz uğraşa girmeleri gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonguc6

Arkadaşlar,

Aracıma yaklaşık 1 ay önce LPG taktırmıştım,proje ve diğer belgeleri 1 Haziran da alacağımı söyledim, o tarihte sadece garanti belgesi verdiler.1 haziranda arabamın aynı zamanda kredi borcu da bitti.Şimdi LPG taktırdığım yerden 1 haziran tarihli proje ve diğer evrakları aldıktan sonra MMO dan sızdırmazlık raporu aldım.Tüvtürk ten 7 haziran için randevu aldım.Ama Ek-1 belgesini LPG taktırdığım yerden 1 adet verdiler, tüvtürk'e sordum 1 adet Ek-1 belgesi yeterliymiş.Muayeneden sonra Trafik tescile gidip hem ruhattaki rehin yazısını kaldırmayı hem de LPG yi işletmeyi düşünüyorum. İşlemler bitince devamını paylaşırım.Şuana kadar 10 TL Ek-1 belgesi,30 TL sızdırmazlık raporu için harcadım.Rehin kaldırma yazısı için TEB den para istemediler, yazı bilgisayar ortamında kalkınca heryerden görünüyormuş.Göremezler diye bankadaki bayan bana bir adet yazı da verdi.
    Saygılar...

Evet arkadaşlar LPG yi ruhsata bugün işlettim.Adana için işlem sırası şöyle.

Daha önce söylemiştim,LPG taktırdığım yerden aldığım evraklarla MMO dan sızdırmazlık raporu almıştım.7 Haziranda tüvtürk te aracın muayenesini yaptırdım 148.75 TL ödedim.O gün için acil işlerim vardı,trafiğe bir gün sonra gittim.Trafiğe bu gün sabah 10:20 gibi gittim, sıra numarası aldım, benden önce bir kişi varmış, hemen sıra geldi, çünkü 5-6 memur aynı anda çalışıyor.Sıramın geldiği memurun masasına oturdum.10 dakika içinde ruhsatımı bilgisayardan yazdırarak verdi bayan memur.58 TL para aldı.
    Hem LPG işlendi, hem TEB bankın rehini kalktı.
    Baştan sona masraf:
    10 TL(Ek-1)+30 TL(sızdırmazlık raporu)+149 TL(muayene)+58 TL(ruhsat değişikliği):247 TL

Yapacak arkadaşlara belki yardımcı olur.Herkese kolay gelsin.

• Zaman ayırıp yazan herkese teşekkürler.
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Muayene ile ilgili bir sorum olacaktı. Benim muayene 2014 yılında ancak LPG taktırdığım için bu ay muayeneye gireceğim. Bu durumda egsoz emisyon pulu almam gerekiyor mu?
  • Bende aynı durumdaydım, bu ay başında LPG yi işlettim, egzos muayenesi ve pulu gerekmiyor.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar,

Saygılar...

Daha önce söylemiştim,LPG taktırdığım yerden aldığım evraklarla MMO dan sızdırmazlık raporu almıştım.7 Haziranda tüvtürk te aracın muayenesini yaptırdım 148.75 TL ödedim.O gün için acil işlerim vardı,trafiğe bir gün sonra gittim.Trafiğe bu gün sabah 10:20 gibi gittim, sıra numarası aldım, benden önce bir kişi varmış, hemen sıra geldi, çünkü 5-6 memur aynı anda çalışıyor.Sıramın geldiği memurun masasına oturdum.10 dakika içinde ruhsatımı bilgisayardan yazdırarak verdi bayan memur.58 TL para aldı.
    Baştan sona masraf:
    10 TL(Ek-1)+30 TL(sızdırmazlık raporu)+149 TL(muayene)+58 TL(ruhsat değişikliği):247 TL

kardes ek-1 formunu nerden aldın.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmersehzade

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Saygılar...

Baştan sona masraf:

kardes ek-1 formunu nerden aldın.

Herhangi bir sigortacıdan temin edebilirsin.

• Kardeş benim LPG taktırdığım yer hazırladı Ek-1 belgesini.
  • arkadaşlar karıık bir soru olacak ama arkadaşlar ilgilenirsenz sevinirim.

erecıma lpgyi XXXXX şehrinde taktırdım. muayenemde bu hafta bitiyor. bana taktığım yer dediki sızdırmazlık felan için buraya gel muayenede ruhsat hepsi burada yapılcak dendi. ben YYYY şehrinde oturuyorum ve burada işler daha kolay benim elimde evrakler var tekrar o şehirde tüm işlemliri yaptırmam gerekli mi. veya ruhsat için kayıtlı şehirde işlemlere devam edecek miyim. nasıl olacak. neden kendi şehrimde yapamıyorum.
  • Aracımı yeni aldım ve lpg montajına götüdüm. Henüz noterden satışını yapmadık. Bildiğim kadarıyla eski ruhsatı noter alıyor ve satış sözlşemesini veriyor. Ruhsat olmadan noter sözleşmesi ile TUV'de işlem yapabilir miyim? Ruhsat'a 2 kere para vermek istemiyorum.
  • İş güzarlık mı yapıldı bilmiyorum ama tek yaprak olan araç tescil belgesinde boş bir onay yeri olmasına rağmen, memur evrağın değişmesi gerektiğini ısrarla belirtti. Bende mümkünse tek yaprak değişmek istediğimi boş muayne hanesi olduğunu ve bunu onların işlediğini söylediysemde böyle bir şey yapmadıklarını çünkü tüvtürkün muayene hologramını başka bir evrağı yapıştırdığını söylediler. dolayısıyla gereksiz bir 77.5TL ödedim
  • 2 gün önce işlemleri tamamladım.

sızdırmazlık raporu,25tl
    ek-1 belgesi,2o tl
    muyane ,145tl
    trafik,135 tl (ruhsatın iki kağıdıda değişmek zorundaymış,bana çok geldi bu para)

toplam=325 tl vermişim.
  • Benim masraflarim,

sizdirmazlik 25tl
    muayene 148,5TL
    ek1 lpg donusumu yapan yer doldurmustu para odemedim
    trafige 135,5TL
    muayene icin yapilan yol git-gel 100 kmde yakit icin 20TL

Toplamda 329TL odedim

Bu arada muayene kusurlarim: aracin caminda LPG etiketi yok hafif kusur ve stepne yeri uygun degil hafif kusur...
  • Arkadaşlar,
    İstanbulda başlayan yeni bir uygulamadan haber vermek istiyorum.Trafige verilen evrakların içinde yetkili mühendisin SMM ve Yetki belgesinin fotokopisinin üzerine mühendisin kaşesini ve imzasını istiyorlar.Bazı memur arkadaşlarda faturanın üzerine aracın şase nosunun yazılmasını istiyorlar.Bu konuda resmi bir yazı oldugundan söz ettiler.Görmek istedigimde veremiyeceklerini beyan ettiler.
    Bilgilerinize sunarım.

GT
  • Arkadaşlar ben de bugün ruhsata işlettim (Ankara). Size ilk ve en önemli tavsiyem ne olursa olsun aracılara güvenmeyim. Ne yapacaksanız kendiniz yapın. İlk olarak projenizi ve faturanızı LPG dönüşümü yapan yerden alın. Ben taktıralı 6 ay olmuştu.ama ben taktırırken muayene bitiş tarihi olan 24 /7/2012 alacağımı belirttim. bu tarihte çizdiler. Ek-1 formunu 2 adet alın sigortacınızdan -hepsinde var-. Daha sonra Sızdırmazlık alın. Bunlar çok uzun sürecek işlemler değil. öğleden sonra ise muayeneye gidin. Ben Akyurt a gittim daha boş ve eve yakın diye. Sorunsuz geçerseniz direk Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne gidin (Ankamall yanı). Arabayı Ankaamall otoparkına bırakın ordan Emniyetin C bloğuna gidin. Orda danışmaya sorarsınız; nereye gideceğinizi. Gişeye teslim edeceğiniz evraklar;

1- Proje ve Fatura (LPG)
    2- 2 Adet EK-1 belgesi
    3- Ruhsat 1 Nüshası (2 nüsha değişirse fiyat 116 falan oluyor itiraz edin!)

şimdi fiyatlar

1-2 Adet Ek-1. Sigortanızı yapan kişi dolduracağı için pazarlığa bakar 20 Lira diyelim
    2- Sızdırmazlık 25 Lira
    3-TÜVTÜRK muayenesi için 149 Lira
    4- Ruhsata işletmek için 58 Lira

Toplam = 252 Lira civarı bişey.

NOT=Ekzoz Emisyon Ruhsatı süresi varsa almanıza gerek yok. Ben temmuz ayı vergi borcunu ödemiştim sorun çıkmadı belge falan istenmedi. zaten internetten bakıyolar.
    Yanlışım varsa affola hadi kolay gelsin

• arkadaşlar ilk lpg taktırıldığında ruhsata işletme sürecinde sızdırmazlık raporu her yerden alınabilirmi
    yoksa montaj yapılan ilden mi alınmak zorunda
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.