Şimdi Ara

LPG'li araçlarda benzin pompası çalışmalı mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
76.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Role isine gelincede.gaz bitti.lpg ye gecmem lzm bunun.bir.tusu yok mu ben.sirf motor.kendino.toplasin diye ayda bir yirmi km benzinle giderim..ayrica lpg sisteminde 5500dd sonra lpg den benzine.gecis.seklinde.programlanmiyor mu sistemi korumak adina.lpg sehir ici benzin sehir.disi kullanacaksak lpgnin cok.bi artisi.kalmiyor.bu role bunlari ayarlayamayacak bir sistem basitnyapida birsey mi ? Ki.madem boyle bir.sikinti.da var.lpg.firmalari bunun.icin duzgun ve.saglam bir.ecu.programlamasi yapamiyor mu .tr icin demiyorum tum dunyada kullanilan altrrnatif bir.yakit.olan.lpg icin biton muhendislik harikasi cart curt.olan.bi sistem..ve fabrika cikisli tren otobus otosu olan lpgli araclar varken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ak14 A kullanıcısına yanıt
    pompa bozulduğu zaman komple değişmesine gerek yok üzerinde basit bir motor var onu değiştirmek yetiyor,birde bozulunca araç kesinlikle çalışmaz başıma geldi lpg ile çalıştırmıştım,lpg li araçta benzin pompası çalışır olmalı bence

• cok usta edındım hepsı pompa bozuk dedı yaw dedım teklemıyor hoplamıyor sadece marsı gec alıyor nasıl bozuk pompa fln lpg yapıyor cart curt

İŞİNİN EHLİ ESKİ LPG Cİ ve motorcu yaşlı başlı referanslı bır ustaya gıttım dun check valf dedı sorunun ..fıltrenı degıstr varsa dedı :) gıttım degıstrmeye fıltre yokmus .. az önce soyledım bana durumu cok net ızah ettı...otomatık kacırıyor ucuna bı sıbop takılacak 20 tllık fakat depo sokulecek dedı cnku koltuk altında kapak yok...

dedım komple pompa sıstemı samandıra degıstırmeden olmaz dıyorlar dedım oda bana tek basına otomatık satılmaz orjınal urun olarak dedı yan sanayı olur hepsı dedı bu yuzdn sıkıntı yaratır ama degıstırmene gerek yok aracının cekısınde sıkıntı yok calısmasındada sadece sbop degısecek dedı..bakalım degıstrcez bakcaz röle yı tavsıye ettı

ama ben hala anlamadım bu yanma olayını :) benzın bıtse dahı yanmaması gerekmez mı bunun uretıcı fırma buna gore yapmıyor mu bunları..KESINLIKLE BITIRMEYIN dıye uyaranı gormedım hıc forumlarda okudugum kadarı ıle de lpgsız araclardada yanabılıyormus

Bu nasıl iştir?

• ak14 A kullanıcısına yanıt
    pompa sürekli çalıştığı için boşken ısınıyor

• Ee usta bunu ona gore neden.dizayn etmiyorlar yani deponun belirli bi kismini kullanamama gibi

• koca arabayı yapan mühendis bunu düşünememişmidir? lamba yanana kadar şıkıntı olmaz bence...
  • Bende bu sorundan muzdaripim ancak bendeki sorun arqcimin eski sahibinden kaynaklanan bir sorun tutmuş yakit deposunu değiştirmiş büyütmüş bana satarkende eski depoyu takmis aslında alirken farkina vardim onemsemedim yakit pompasi eğik duruyor bazen çok gösteriyor bazen az bir defa garantiden yakit pompasini degistirdim sorun devam etti yakit az olduğunda pompa bozulmuş zorlamadan kisacasi sidik zoruyla calistirmamak gerek araci en az çeyrek depo olsun bence

• aracımı sabah çalştırdığım da aracım çalışmadı..marşa basıyorum gıy gıy gıy ediyor ama çalışmıyor..akü yeni..ama 2 hafta önce araca 28 tl lik benzin aldım 2 haftada benzin bitmiş olabilir mi? sabah gittim 5 lt lik benzin alıp geldim depoya boşalttım ama yine çalışmadı...aracım tüplü...atiker sıralı...
    sabah ilk çalıştırmaya çalıştığımda kontağı çevirdiğim de benzin göstergesi yukarı doğru kalktı ama 2-3 denemden sonra artık benzin ibresi de sona kırmızıya dayandı...bundan sonrada kontak açık durumdayken 10 sn sonra gaz göstergesinin ışıklarıda tamammen söndü..kontak hala açık durumdayken...sorun ne olabilir arkdaşlar anlayan varsa cevap veirrse memnun olurum ....yukarıda ki konuda incelediğim kadarı ile benzin pompası yanmış gibi hissettim..benzin pompası yanınca araç çalışmaz mı ? sabah tam bahçeye gidiyorduk pikniğe burnumdan geldi :(
  • Arkadaşlar 2009 1.6lpgli jetta sahibiyim.
    Geçen gün lpgdeyken benzin hortumu attı. Benzin akıttı.
    Elimle tekrar oturttum.

Ben role takmalı mıyım?
    Yoksa o hortumu değiştirmeli miyim?

LPG'li araçlarda benzin pompası çalışmalı mı?

• zero01 kullanıcısına yanıt
    Yarbayım iyi akşamlar.. Bence önce hortumu değiştirip bir süre aracınızı kullanın... Role, daha çok yakıt pompası yanabilecek tipte olan yani dalgıç tipli ve benzin seviyesi bilgisine tam sahip olunamayan araçlar için geçerli. Bende Renault Scenic 2 otomatik var, benzin/lpg li. Benzin göstergesi 250 km. de bir ölçüm yaptığı için benzinin bitip bitmediğini tam olarak bilemiyorsun.. İki çizgi olan yakıt bazen birden 5 çizgiye çıkıyor..Böyle bir süre gidiyorsun, tak diye 56 km. lik yakıtın kaldı diyor... Ortada kalakalıyorsun...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.