Şimdi Ara

LPG li araçlarda arıza lambasının yanmasını engellemek için elektronik bir devre aranıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
61.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: faruksevgili

Bir uyanık çıkmış ''Yağmurda damı akanlara leğen satmaya çalışmış''
    Önemli olan damı onarmaktır arkadaşlar , damlanın altına leğen koymak değil.

Ve Sıralı sistem taktırırken arıza lambanızın yanmayacağına dair garanti isteyin, hatta aynı araçtan kullanan 5-10 aracın sahibinin telefonunu isteyerek onlarla görüşün ve ondan sonra taktırmaya karar verin.

İnanın telefon kontüründen kaçarken doluya tutulmak gibi birşeydir bu yaşananlar.

Halen güncel :)
  • faruk ustama katılıyorum...uydurktan cihaz felan taktırmayın..doğru montaj doğru kalibrasyon..sıfır problem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet usta ayka

faruk ustama katılıyorum...uydurktan cihaz felan taktırmayın..doğru montaj doğru kalibrasyon..sıfır problem...

• montaj iyi ise ve arac iyi kalubrasyon yapılmış ise kesinlikle arıza lambası yanmaz... Bu tip uyduruk ürünlere yöneleceğinize. gidin montaj yapanın başına ekşiyin ve lambayı iyi kalibrasyon ile söndürtmeye yönelik girişimde bulununbbb
  • Şimdiye kadar LPG taktırdığım, benim ve tanıdıklarımın araçları

1. SEAT Toledo 1.6 16V Motor, Landirenzo, sorunsuz.
    2. SEAT Toledo 1.8 20V Motor, Landirenzo, sorunsuz.
    3. KIA Rio 1.5 16V Motor, Landirenzo, 1 defa ENGINE CHECK yandı, sonra söndü ama hararet sorunu çözülemedi.
    4. HONDA CIVIC 1.6 16V Motor, Otomatik Vites, BRC, sorunsuz.
    5. HONDA ACCORD, 2.0 16V Motor, üzerinde VOLTRAN vardı, hep sorun çıkardı, söküp yerine DYMCO taktı, sorun kalmadı.
    6. VW PASSAT 1.6 102 HP SOHC Motor, Atiker, enjektör rayının ağızları manifoldun içine sokuldu (İstanbul'da), sorunsuz.
    7. VW PASSAT 1.6 102 HP SOHC Motor, BRC, sorunsuz.
    8. VW JETTA 1.6 102 HP SOHC Motor, Landirenzo, sorunsuz. LPG Göstergesi orta konsola "orjinal" yerleştirildi.
    9. FIAT Grande Punto 1.4 FIRE 77 HP 8V SOHC Motor, Landirenzo, sorunsuz. Aracın gücünde artış oldu!

Hatırladıklarım ve aklıma gelenler bunlar. Çok daha fazla da var ama en yakın çevremdeki araçlar ve LPG montajları yukarıdaki gibi.

• bu cihazı kullanan varmı arıza lambasını yaktırmıyormu nasıl montaj yapılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: avast_

montaj iyi ise ve arac iyi kalubrasyon yapılmış ise kesinlikle arıza lambası yanmaz... Bu tip uyduruk ürünlere yöneleceğinize. gidin montaj yapanın başına ekşiyin ve lambayı iyi kalibrasyon ile söndürtmeye yönelik girişimde bulununbbb

+999999999.........

Kesinlikle! Arıza lambasının LPG'den dolayı sürekli yanmasını engellemek montajı yapanın işidir. Mecbur o sıkıntıyı halledecek. Kendi aracımdaki BRC'de, arkadaşın aracındaki e-Gas'da, bir diğer arkadaşın Stefanelli'de ve bir diğerinin Atiker sıralı sisteminde arıza lambasının sürekli yanma derdi yoktu. Sorun olsa da motajı yapana hallettirirdik.

Hatta bir arkadaşın 2005 Passat'a yılar önce BRC Fast gibi bir şey taktırmıştık. Ankara İvedik Orgaize Sanayiinde referansı gittiğimiz bir yerdi, hem bakım yapan hem de LPG montajı yapan bir yerdi. Aracı teslim almaya gittiğimizde çok komik şeyler yaşadık:

1- Arkadaşın aracı çalıştırıp gösterdiklerinde "Benim aracım benzinliydi, bundan dizel motor sesi geliyor" dedi. Enjektörler dükkanın içindeki araçta o kadar gürültü çıkartıyordu ki bizim eleman yanlış araç teslim ediliyor falan sandı.

2- Tam aracı deneyeceğimiz zaman arıza lambasını fark ettim. Sürekli yanıyordu. İnip montajı yapan ustaya "araç yeni bakımdan çıkmıştı ve buraya gelene kadar sorun yoktu. Şimdi arıza lambasını sürekli yakıyor" dedik.
    Usta olacak kişi Ne dese iyi? "LPG'den oluyor. O sürekli yanar! Arıza var sanmayın, araç LPG'yi düzgün yakıt olarak görmediği için sürekli o lambayı yakar. Sorun yok meak etmeyin."
    Ben tiraz ettim. "Ne yapın ne edin bunu söndürün. Sürekli ynar ne demek? Gerçekten arıza yapsa nereden bileceğiz? Sürekli o lamba yandıkça arıza var mı yok mu diye içimize kurt düşecek!" dedim.
    Kendini usta sanan kişinin verdiği cevap trajikomik: "Arıza lambasının fişini çekelim o zaman. O zaman söner!"

Neticede direttik, paranın tamamını vermeden ordan ayrıldık. Arkadaş müsait olduğu bir gün aracı tekrar bıraktı. Ne yaptılar ne ettilerse arıza lambasının fişini çekmeden söndürmeyi bir yerlerden öğrenip aracı dzgün halde teslim ettiler. Yoksa paranın geri kalanını kesinlikle vermezdik!

Bana ne yahu? Arıza lambası sürekli yanan araçla yola mı çıkılır? Gerçekten arıza yapsa ne yapacaksınız? Nereden anlayacaksınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulaş-ım -- 1 Eylül 2012; 20:57:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lead38

bu cihazı kullanan varmı arıza lambasını yaktırmıyormu nasıl montaj yapılıyor

Yazılanları baştan sona okumanızı tavsiye ederim, değerli bilgiler paylaşılmalı ve okunmalı okumadan soru sorulmamalı. Yukarıda böyle bir ürünün fasafiso olduğu açıkca belirtilmiş. Sizin sorununuzu LPG sistemini takan servis ya çözmeli ya çözmeli, Yada ürününü sökmeli. Yoksa arabanız elden gider.
    Saygılar.
  • quote:

Yazılanları baştan sona okumanızı tavsiye ederim, değerli bilgiler paylaşılmalı ve okunmalı okumadan soru sorulmamalı. Yukarıda böyle bir ürünün fasafiso olduğu açıkca belirtilmiş. Sizin sorununuzu LPG sistemini takan servis ya çözmeli ya çözmeli, Yada ürününü sökmeli. Yoksa arabanız elden gider.
    quote:

elden gidecek bir şey yok sorun arabanın kendi sisteminde ısı müşürü -40 gösterip arabaya sürekli arıza raporu veriyormuş
  • [Yazılanları baştan sona okumanızı tavsiye ederim, değerli bilgiler paylaşılmalı ve okunmalı okumadan soru sorulmamalı. Yukarıda böyle bir ürünün fasafiso olduğu açıkca belirtilmiş. Sizin sorununuzu LPG sistemini takan servis ya çözmeli ya çözmeli, Yada ürününü sökmeli. Yoksa arabanız elden gider. ]
    elden gidecek bir şey yok sorun arabanın kendi sisteminde ısı müşürü -40 gösterip arabaya sürekli arıza raporu veriyormuş
  • Obd cihazıyla yolda yapılacak bir kalibrasyonla çoğu araçta arıza ışığı yanmaz. Herşeye rağmen ışık tekrar yanıyorsa senin sorduğun yönteme geçilir. Bazı araçlarda bu sensör çok hassas olsa gerek ışık yanabiliyor. Bahsettiğin bu devreleri arıza ışığı yanması kronik olan araçlar için tavsiye ederim. Diğer araçlarda kesinlikle kalibrasyon yaparak bunu çözümlemek gerekir. Bu tür kronik araçların listesi AEB ve BRC nin sayfalarında var.Buradan öğrenebilirsin. Bu araçlar için italyan AEB firması bazı ürünler geliştirmiş. BRC de Memory serisi emulatörler üretmiş. Bunlar senin aradığın devreler.(emülatörler) Formu tam okuyamadığım için, aracının markasını göremedim. Bende obdfix-426 diye bir emülatör var. Bir zamanlar,bu gibi sorunlar için getirtmiştim. AEB nin sitesinden Cars list yazan yerden, aracınız varmı ona bakın. Bir çok çeşit elektronik devre var burada. Bendeki emulatör senin aracına uygunsa ve Ankara'daysan montajını yapabiliriz. Saygılarımla

Turkuaz Otogaz
    Murat Ünal,Mak.Müh.

• 2003 fiat stilo mu aldığım zaman motor arıza lambası sürekli yanıyordu. en az 5-6 usta gezdim. Hepsinin ortak cevabı "motor arıza ışığının yanma sebebi lpg den dolayı. sorun yok gönül rahatlığıyla bin" dediler.

Bende internet ELM 327 kablosu satın alıp FIAT ECUSCAN programı ile arıza okuttum. Arıza olarak BUHARLAŞMA VALFI arıza çıktı. İnternetten biraz araştırıp BUharlaşma valfı aldım 90 tl ye. kendim ayn parçayı bulup söküp yenisini taktım. O günden beri şükür yanmadı arıza lambası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkazm -- 11 Ağustos 2013; 12:58:49 >
  • fatih2535 F kullanıcısına yanıt
    fatih bey merhaba aynı arac bendede var tüp yeni takıldı 1 hafta sonra lamba yandı aynı yöntemle lamba söndürtsem başkabir motor arızası vb. durumda motor lambasının yanMAMASI gibi bir durum oluştururmu?
  • quote:

Ve Sıralı sistem taktırırken arıza lambanızın yanmayacağına dair garanti isteyin, hatta aynı araçtan kullanan 5-10 aracın sahibinin telefonunu isteyerek onlarla görüşün ve ondan sonra taktırmaya karar verin.

İnanın telefon kontüründen kaçarken doluya tutulmak gibi birşeydir bu yaşananlar.

faruk bey benim aracım lpg taktırdıktan 1 yıl sonra arıza ışığı yaktı oksijen sensörü arızası sensörlerin ikisi de bozuk. (astra h z16 xer 2008) yetkili servis sensörlerde sıkıntı olmadığını lpgden dolayı ışığın yandığını söyledi. lpg yi takan yere gittim oradaki usta değişmiş. yeni gelen usta çok ilgilenmedi. benzinde kullanmana rağmen sönmüyorsa sensörleri değiştirmen gerekir dedi. siz bi kaç yerde boş yere sensöre para vermeyin lpg ustanıza götürün diye yazmışsınız hatta derinceye yakınsanız bize uğrayın yazmışsınız size gelsem aracımla ilgilenebilir misiniz? aracımda landirenzo marka otogaz sistemi bulunmakta...

• Benim aracdada motor ikaz ışıgı yandı.honda servisine götürdüm Bugün 60 tl aldılar. Bilgisayara bagladılar ışık kesildi ama katalitik konvektörü degistirmek gerek dediler. Fiyat sordum 2.500 tl dediler. Bende kalsın dedim tabi. Benzinle kullandım gün boyunca arabada hiç problem yoktu. Gerçekten konvektör arızalı olsa benzinde böyle yağ gibi kayar mı araba. Para tuzagı gibi geldi şu katalitik konvrktör olayı nedersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

merhabalar faruk bey lambda sensörü sıralı sistem lpgli araçlarda okuduğu bilgiler neticesinde lpg yakıtında herhangi bir değişim yapıyormu yoksa sadece lpg beynine göremi araç yakıt tüketiyor. lpg prins vsı sistem. araç bmw e46. yani lpg tüketimini lambda sensörü arttırıp düşürürmü. bu sensör bozulmasada belirli bir sürede yenilemek doğrumudur. orta agresif kullanımla uzun yolda 9-10 litre lpg küçük sayılacak bir şehirde 25 kmh ortalama hızlarla 12-13 litre arası kışın lpg tüketiyorum. 1600 cc manuel e46.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.