Şimdi Ara

Losemi olan ikiz kardesime kemik iligi nakli icin acil kan bagisi luften🙏 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
2
Favori
24.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1035 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fluxion

Şeker yüzünden çekilen sıkıntıya bak ya.Şu lanet şekeri tüketmeyi bıraksa insanlar, kanser diye bir illet olmayacak.
    Malesef babaannem de çok fazla ekmek tüketiyordu.O da lösemi oldu :( Ekmek vucut içerisinde şeker olarak sentezleniyor.

1931 yılında Nobel Ödülü almış Otto H. Warburg. Bakın araştırmasının sonucunda ne diyor:

Kanser, diğer tüm hastalıkların üstünde, sayısız ikincil nedene sahiptir. Ancak, kanser için bile, sadece bir ana sebep var. Birkaç kelimeyle özetlenen, kanserin başlıca nedeni, normal vücut hücrelerinde oksijen solumasının, şeker fermantasyonu ile değiştirilmesidir.

- Otto H. Warburg

Daha birçok araştırma var ancak gün yüzüne çıkartılmıyor.Neden? İnsanları şeker sektöründen sömürüyorlar.Önce şekerli besinleri yedirip milyarlar kazanıyorlar.Sonra kanser olunca ilaçlardan yine milyarlar kazanıyorlar.Niye bu araştırmaları ortaya çıkarsınlar?
    Benim babamın dedesi 95 yaşında öldü dediğine göre yoğurdun üstüne hep şeker atıp yermiş ve çayı da şekerli içermiş hep

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Muhtemeln 6 yıl önce kızılaya örnek vermiştim. Bu zamana kadar hiç aranmadım acaba yinelemem mi gerekiyor.? Keşke tutsa verebilsek. Bu tür hastalıklara karşı insanların paragöz olmaması gerekli bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ReaLGz kullanıcısına yanıt
    İsmen verilmiyor ilik örneği. Kızılayı bir sistemi var yurtdışı bağlantılı sen örnek verdiğin an Türkiye dahil diğer anlaşmalı ülkelerle bilgilerin paylaşılıyor

• Oncelikle cok gecmis olsun. Allah acil sifalar versin. Konuyu one cikararak destek vermek istiyorum.

Kemik iligi nakli ulkemizde tereddutle yaklasilan bir mesele. Bilgisizlikten korkuyor insanlar. Sahsi fikrim konuya bu hususuda editlemeniz. Hic olmassa bilgi sahibi olur bilmeyenler.

• quote:

Orijinalden alıntı: rasputin in alive

Benim babamın dedesi 95 yaşında öldü dediğine göre yoğurdun üstüne hep şeker atıp yermiş ve çayı da şekerli içermiş hep

Alıntıları Göster
    Şekerin neden olduğunu kanıtlamış.Şeker tüketen herkes kanser olacak dememişki
  • Uygun olup olmadigini kizilay belirleyip haber mi veriyor acaba yarin en yakin kizilar merkezine gidip kan bagisinda bulunacagim

• Bir işe yarasin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaZeRiSt

Uygun olup olmadigini kizilay belirleyip haber mi veriyor acaba yarin en yakin kizilar merkezine gidip kan bagisinda bulunacagim
    seni sisteme kaydediyorlar. bildiğim kadarıyla türkiyeden hasta biriyle eşleşirsen haber veriyorlar sana. sonraki prosedürü bilmiyorum.

ben bir kaç ay önce bağışta bulundum. tekrar gerek oluyor mu biliyorum. yarın gider sorarım kızılaya artık.

up!

• Kok hucre nasil veriliyor ameliyatla mi yoksa normal serumla falan mi ?

• Koldan kan alinarak yapiliyor ameliyatlik bi durum yok.Siradan kan verme iskeminden farki yok.Ilginize teşekkürler..
    Losemi olan ikiz kardesime kemik iligi nakli icin acil kan bagisi luften🙏

• LaZeRiSt kullanıcısına yanıt
    Sayin hocam kizilaya gidip kok hucre bagisi yapicam diyerek sadece kan verdikten sonra uyumun okdugu uygun hastayla eslesirseniz kizilay size haber veriyor.

• meeb kullanıcısına yanıt
    ilik nakli icin siz sadece damardan kan örneği vericrksiniz uygun donör bulunursa hastayada damardan ilik veriliyor yani iki taraf icinde ameliyat durumu yok.

• Geçmiş olsun, insanın başına gelmeden bilemiyor bu acının tarifini. :(
  • Hocam kan vermek icin herhangi bir şart var mı? Sigara alkol kullananlar verebiliyor mu?

• hocam hiç sorun değil direk gelip o hastanede'de kan verebilirim eğer oluyorsa umarım en kısa zamanda Allahım şifasını verir kardeşimin.
  • hocam hiç mi kan bağışlamadın. son 1 yıl içinde eşcinsel ilişkiye girmemiş olmak, dövme yaptırmamış olmak, cerrahi ameliyat (diş dahil) geçirmemiş olmak yeterli. son 6 ay içinde roaccutane vs. kullandıysanız da söylemeniz yeterli.

normal kan testi verir gibi ilik için 3 tüp alıyorlar. işiniz uygun aday çıkana kadar bitiyor.

aday bulununca kızılaydan arıyorlar, 5 gün boyunca iğne olmaya gidiyorsunuz. sonra yine kan testi yaptırır gibi iliği alıyorlar. iğne koldan ve iliğin kan dolaşımına katılması için. geçen sene böyleydi

• Cok gecmis olsun.

Daha once kizilaya kan vermis olmak yeterli olumuyor mu? İlik nakli icin ayrica kan mi vermek gerekiyor? Ornegin kizilayi arayip "ben zaten bagisciyim, durumumu ilik donoru olarak degistirin" desek oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7E2A7C465

Koldan kan alinarak yapiliyor ameliyatlik bi durum yok.Siradan kan verme iskeminden farki yok.Ilginize teşekkürler..
    Kemik iliği alımı ameliyat şartlarında oluyor kardeşim

• Geçmiş olsun umarım kısa zamanda iyleşir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.