Şimdi Ara

lol ? imao ? omfg ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
17.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• bende merak ettim şimdi
  • lol komik demek diğerlerini bilmiyorum..
  • omfg ' kelimesini kullanmamanizi tavsiye ediyorum , en azından kullancaksanız aradan f harifini cikararak kullanin !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emperor_tr -- 12 Mayıs 2006; 20:33:14 >
  • ZzZzZzZzZ...
  • lol=Laughing of loud
    omg=Oh my good! (omfg diye bi şey yok)

imao=Bilemiyeceğim hocam,çalışmadım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: emperor_tr

omfg ' kelimesini kullanmamanizi tavsiye ediyorum , en azından kullancaksanız aradan f harifini cikararak kullanin !

omfg i cidden kullanmayın...Allaha küfretmek cünkü tövbe tövbe

doğrusu omg=OhMyGod

omfg olursa ne olur bi düsünün...
  • lmao = laughing my ass off

bilgi amaçlıdır ayıp olmasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: D@n93rMert

lol=Laughing of loud

omfg var hem de yabancıların en çok kullandığı kelimelerden biri oh my ..ing god demek anladın mı

lmao diyosan laughing my ass off
    imao diyosan in my arrogant opinion
    senin duyduğun Lmao dur ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acheron -- 12 Mayıs 2006; 21:20:16 >

• quote:

Orjinalden alıntı: AcHeRoN

quote:

lol=Laughing of loud

işte bu yazıya lol denir mesela omfg duymadın diye öyle bişey yok mu oldu? omfg var hem de yabancıların en çok kullandığı kelimelerden biri oh my ..ing god demek anladın mı

Benim bildiğim omfg

Oh My F..er God

• quote:

Orjinalden alıntı: uur92

quote:

Orjinalden alıntı: AcHeRoN

quote:

lol=Laughing of loud

işte bu yazıya lol denir mesela omfg duymadın diye öyle bişey yok mu oldu? omfg var hem de yabancıların en çok kullandığı kelimelerden biri oh my ..ing god demek anladın mı

Benim bildiğim omfg

Oh My F..er God

yok kardeş ..ing olduğuna eminim ben. zaten ..er olsa saçma oluyo baya. gerçi bu hali de saçma ya neyse.

• quote:

Orjinalden alıntı: mertian

lol komik demek diğerlerini bilmiyorum..

lol laugh and bisey bisey ama sanirim ezik olarak da kullaniyolar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercan05

OMFG düşündüğünüz gibi küfür etmek değil... fucking kelimesi aynı "hell" gibi pekiştirme olarak kullanılabilir yani gördüğünüz her "fuck" küfür etmek değildir..
    mesela what the hell are you doing here (burda ne halt ediyosun) aynı şekilde what you fucking doing in here (burda ne halt ediyosun) gibi kullanılabilir yada you are so fucking beautiful (çok güzelsin) anlamında yada this shirt is so fucking expensive (elbise çok pahalı) gibi birşeyin fazla oldugunu soylemek için kullanabilirsiniz... you are so fucking far to me (bana cok uzaksın) birisinden bahsederken de mesela he is twenty fuck a two years old (o 22 yaşında) demek içinde kullanabilirsiniz örnekleri çoğaltabilirim :)) burdaki oh my fucking god is türkçedeki Hay allahım gibi bi anlamda kullanılıyor hay allah , way canına der gibi bi anlamda kullanıyolar yani düşündüğünüz gibi bi küfür yok ortada... englizce slang lerini araştırısanız yani sokak ağızı konusmaları daha iyi görebilirsiniz...

Konu 4 yıl önce açılmış biraz geç oldu. Evet f.ck kelimesi açıkladığın gibi yakınma, isyan etme anlamı katabiliyor.

• omfg = o may fucking god = türkçe çevirince iyi olmasada aslında o anlamda bir küfür değildir yani hassiktir ,ah be tarzı bir anlam içermektedir kesinlikle allaha küfür yoktur.

imao = lmao= emoji gibi gülen yüz, komik durum öldüm lmao aahhah gibi

lol= emoji gibi gülen yüz, komik durum

• quote:

Orijinalden alıntı: aaaaaae

omfg = o may fucking god = türkçe çevirince iyi olmasada aslında o anlamda bir küfür değildir yani hassiktir ,ah be tarzı bir anlam içermektedir kesinlikle allaha küfür yoktur.

imao = lmao= emoji gibi gülen yüz, komik durum öldüm lmao aahhah gibi

lol= emoji gibi gülen yüz, komik durum

o may fucking god heyt be hort mort ama çeviri bile sanki 2006da yapılmış  

Böyle konular gülümsetiyor niyeyse. İnternet kültürü nereden nereye gelmiş. Omfgnin tabu olması çok komik gelse de insan o dönemi basitliğinden dolayı özlüyor. İngilizce bilenin ve çeviri sitelerinin az olduğu, 2 satır kod bilenin hile programı yazdığı ve peşine bir sürü kişiyi taktığı güzel yıllar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.