Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.600
Cevap
66
Favori
315.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eyvallah teşekkür ederim
  • Optik kablo ne önerirsiniz arkadaşlar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctorfo

Apartmanda yaşarken, dinlediğiniz müziğin ses kalitesi size özgü olmasını istiyorsanız ona göre bir ürün almalısınız, aksi halde apartmana rahatsızlık verecek şekilde ses açıyorsanız hangi ses sistemini alırsanız alın gürültü olacaktır. Önemli olan sizin kulağınıza hitap etmelidir.

Alıntıları Göster
    Bir de ben ekliyeyim.Bu cihaz 500 watt gücünde.Aslen gücün çoğu uğultuda toplanıyor.Apartmanda oturduğunuza göre kaç m2 olabilir ki oda ? Hadi en fazla 50 M2 diyelim.Bunu aldığınızda o oda da baş ağrısından durulmaz..Artı sesi açamazsın.Apartmanda bazı kurallar mevcut.Logitech Z906 ve z5500'lerde ham ses diye bir olay yok.Yani,o kontrolsüz ve aşırı yüklenmiş bass sese nazaran,mid ve tiz sürücüleri çok ufak ve komik.Hatta tiz sürücüsü bile yok yani.Bir ses sisteminde, bass zaten kolayca yakalanabilir.Marifet ise o bass sesin doğal karakteri,dengeyi yakalama ve mid,tiz seslerin bass refleksler ile ahengi yakalamaktır.Bu bana göre değişmez bir şey.Apartmanlar da daha küçük ve kompakt setler,daha doyurucu ses verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evren7

Optik kablo ne önerirsiniz arkadaşlar?
    Merhaba creative soundblaster 5.1 pro harici ses kartım ile ugreen marka optik kabloyla kullanıyorum z906 cihazımı kablo çok kaliteli ses kartının ve z906 nın optik girişine tam ve sıkı şekilde oturuyor tavsiye ederim kolay gelsin.
  • BL@DE kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler inceleyeyim. Ben tv ve xbox’a bağlayacağım.

creative soundblaster 5.1 pro harici ses kartının bi artısı yada eksisi varmı olayı nedir hocam
  • MONGUÇ M kullanıcısına yanıt
    daha küçük ve kompakt setler derken hangilerinden bahsediyorsunuz önerebileceğiniz varmıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömervtnsvr

creative soundblaster 5.1 pro harici ses kartının bi artısı yada eksisi varmı olayı nedir hocam
    ses kartının artısı çok bariz özellikle uydu hoparlörlerin mid ve tiz kalitesini çok arttırıyor harici ses kartı z906 için kesinlikle şart yoksa hiçbir performans alamazsınız creative ses kartı optik bağlantı ve iyi bir ayar ile z906'dan memnun kalmamanız mümkün değil ses kartı cihazı adeta şahlandırıyor diyebilirim(yıllardır birçok farklı avr stereo amfi ve farklı hoparlör kombinasyonları ile hifi sistem kullancısı olarak belirtmek isterim ki z906'yı kullanmayı bilmeyip kötüleyenlere kulak asmayın kullanmayı bilirseniz fiyatına göre müzik/oyun/film her alanda sizi fazlasıyla tatmin edebilecek olan bir cihazdır)
    Eyvallah hocam teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömervtnsvr

daha küçük ve kompakt setler derken hangilerinden bahsediyorsunuz önerebileceğiniz varmıdır
    Mesela 100 watt ses bir apartman dairesine yeter.Markaya ben karışamam.Yerinde dinlemeniz daha iyi olacaktır.Bir çok marka var.Bende apartmanda yaşıyorum.Kullandığım şey Microlab x23 100 watt bir şey.Kaç sene evvel almıştım.Evde salonda,uyduya,pc'ye,tv veya telefona bağlı,Salonun demirbaşı.Önceleri bu markanın sesini ve ses yumuşaklığını bildiğimden almıştım.Beni üzmedi zaten.Sesi her daim iyi çıkıyor.Çok dengeli ve derinden gelen bir doğallığı var.Sıkmıyor insanı.

Mesela sesten rahatsız olan anne ve babam bile bunu dinleyebiliyorlar.Trt müzikte yayınlanan müzik programları olduğunda,annem kendi gelir,açsana şu mikrolabı diye söylenir :D.Onun bile hoşuna gittiyse artık.

Benim insanlara anlatamadığım konular belli.Kardeşim, daracık odalara büyük watt ses olmazzz! Yüksek watt bir şeyin kalitesini göstermezzz ! Logitech marka ürünler,uydu,tv gibi direkt ses cihazlarında boğuk çalarrr !

Seçim senin.Sinama,müzik,oyun hangisiyse.Ama bazı markalar vardır ki,her telden çalar.Sesi her daim iyi verir.İşte bunlardan biri,benim deneyimlediğim bu microlablar.Artık piyasada bulunmasa da,eskiden uygun fiyatlı ve kaliteli etiketi vardı.

muadil olarak önerebileceğin varmı peki hocam
  • Bu aletin ilk çıktığı zamanı hatırlıyorum, fiyatı 600/800 aralığındaydı. Merak ettim şimdi bakayım dedim 2.500 falan gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

ses kartının artısı çok bariz özellikle uydu hoparlörlerin mid ve tiz kalitesini çok arttırıyor harici ses kartı z906 için kesinlikle şart yoksa hiçbir performans alamazsınız creative ses kartı optik bağlantı ve iyi bir ayar ile z906'dan memnun kalmamanız mümkün değil ses kartı cihazı adeta şahlandırıyor diyebilirim(yıllardır birçok farklı avr stereo amfi ve farklı hoparlör kombinasyonları ile hifi sistem kullancısı olarak belirtmek isterim ki z906'yı kullanmayı bilmeyip kötüleyenlere kulak asmayın kullanmayı bilirseniz fiyatına göre müzik/oyun/film her alanda sizi fazlasıyla tatmin edebilecek olan bir cihazdır)

Alıntıları Göster
    bunu yıllardır açıklamaya çalıştım burdaki ukalalara :)

• quote:

Orijinalden alıntı: HoneyBadger82

bunu yıllardır açıklamaya çalıştım burdaki ukalalara :)

Alıntıları Göster
    Hifi denen şey aslen gerçekliğe ve verilen frekanslara sabitlik ve doğruluğu yansıtmada kullanılır.Bunun yanında sesin gerçeğe ve doğala yakınlığı ile bilinir.

Bunu burada çok yazdım.Logitech markasına ait ses ürünlerinin tümünün ses karakteri aynı.Yüksek ve yapay bass,boğucu orta ve tiz seslere mahsus karanlık tınılar.Bunu herkes bildiği için,kullananlar dahil alanlara ses kartı önerisinde bulunurlar.Zaten eski bir hifi dinlemiş ve plak kayıtlarını işitmiş bir insan,ses katıyla vasat bir hopörlör takımının,aynı hamam olduğunu ama sadece tasların değişip yine fark etmiyeceğini bilir.Çünkü iş anfi ve hopörlörün kalitesi ve uyumuyla yakalanır.

Logitech, seste kalite ve ayrıntı arayan bir adamı hiçbir zaman memnun etmeyecektir.Sesi sadece bass ve kapı pencere titretmeyi sanan arkadaşları memnun edebilir.

Dünyanın en kaliteli ses kartı da olsa,sesi biraz daha inceltip yapay tiz ve cızırtılı mid'lerden başka bir olanak sunmayacaktır.Ses karakteri değişmez.Ürünün kalitesi ve üretim biçimi neyse o kalacaktır.

Hele ki ses kartıyla,sesin ana gövdesi olan mid seslerde hiçbir katkı yakalayamazsınız.Yakaladığını sananlar,sesi birazcık açtığında o an anlayacaklardır.Sesin yapaylığı ve cızırtılığı herşeyi ele verecek.

Şunu herkez bilsin,bir ses sisteminin veya kulaklığın kalitesini anlamak zor değildir.On board bir çıkışa bağlayın dinleyin.Tv,uydu,cep telefonu,pc,tablet,ipod vb.ne varsa.

Sizi ses kartı ve ekolayzera gerek dahi bırakmadan tat aldığınız cihazlara yönelin.Ben bunu bilir bunu söylerim.Uzaktan başkalarının kulaklarına inanacağınıza,kendi kulağınıza itaat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MONGUÇ

Hifi denen şey aslen gerçekliğe ve verilen frekanslara sabitlik ve doğruluğu yansıtmada kullanılır.Bunun yanında sesin gerçeğe ve doğala yakınlığı ile bilinir.

Bunu burada çok yazdım.Logitech markasına ait ses ürünlerinin tümünün ses karakteri aynı.Yüksek ve yapay bass,boğucu orta ve tiz seslere mahsus karanlık tınılar.Bunu herkes bildiği için,kullananlar dahil alanlara ses kartı önerisinde bulunurlar.Zaten eski bir hifi dinlemiş ve plak kayıtlarını işitmiş bir insan,ses katıyla vasat bir hopörlör takımının,aynı hamam olduğunu ama sadece tasların değişip yine fark etmiyeceğini bilir.Çünkü iş anfi ve hopörlörün kalitesi ve uyumuyla yakalanır.

Logitech, seste kalite ve ayrıntı arayan bir adamı hiçbir zaman memnun etmeyecektir.Sesi sadece bass ve kapı pencere titretmeyi sanan arkadaşları memnun edebilir.

Dünyanın en kaliteli ses kartı da olsa,sesi biraz daha inceltip yapay tiz ve cızırtılı mid'lerden başka bir olanak sunmayacaktır.Ses karakteri değişmez.Ürünün kalitesi ve üretim biçimi neyse o kalacaktır.

Hele ki ses kartıyla,sesin ana gövdesi olan mid seslerde hiçbir katkı yakalayamazsınız.Yakaladığını sananlar,sesi birazcık açtığında o an anlayacaklardır.Sesin yapaylığı ve cızırtılığı herşeyi ele verecek.

Şunu herkez bilsin,bir ses sisteminin veya kulaklığın kalitesini anlamak zor değildir.On board bir çıkışa bağlayın dinleyin.Tv,uydu,cep telefonu,pc,tablet,ipod vb.ne varsa.

Sizi ses kartı ve ekolayzera gerek dahi bırakmadan tat aldığınız cihazlara yönelin.Ben bunu bilir bunu söylerim.Uzaktan başkalarının kulaklarına inanacağınıza,kendi kulağınıza itaat edin.

Alıntıları Göster
    +++++1

Ağzına sağlık

• Arkadaslar selam herkese. Ben de 3 yildir aranizdayim ancak su hoparlorun bas dengesizligi tizlerin midlerin garipligi oldurucek beni. O yuzden gittim ses kartini degistim soundblaster z aldim pc icin ama yine de bi gariplik var. Neyse seviyorum ben aleti ancak kronik sorunu varmis patliyomus bi sure sonra.

Benim eski 2.1 logitech de patladi. Bi daha hayatta logi almam. Onerebileceginiz baska bi 5.1 var mi. Ustte bi arkadas onermis ama Tr de yok galiba. Ya da onereceginiz ses karti optik kablo vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denoboicreamer

Arkadaslar selam herkese. Ben de 3 yildir aranizdayim ancak su hoparlorun bas dengesizligi tizlerin midlerin garipligi oldurucek beni. O yuzden gittim ses kartini degistim soundblaster z aldim pc icin ama yine de bi gariplik var. Neyse seviyorum ben aleti ancak kronik sorunu varmis patliyomus bi sure sonra.

Benim eski 2.1 logitech de patladi. Bi daha hayatta logi almam. Onerebileceginiz baska bi 5.1 var mi. Ustte bi arkadas onermis ama Tr de yok galiba. Ya da onereceginiz ses karti optik kablo vs
    Aleykümselam 3 yıldır z906 kullandığınızı belirtmişsiniz cihazınız eski logolu mu? 3 yıllık süre boyunca her gün aktif olarak cihazı kullandınız mı? kullanmadığınız zamanlarda yani standby durumunda cihazın fişi elektriğe takılı mıydı? cihazı kullandığınız priz akım korumalı mı? regülatör veya güç kaynağına bağlı mıydı? sorular çok oldu kusura bakmayın daha 2-3 aylık bir z906 kullanıcısı olarak z906'nın power kart sorunu olduğundan sizin gibi uzun zamandır kullanan kullanıcıların ne şekilde kullanıp sorun yaşamadığını öğrenmek ve cihazımın ömrünü uzatmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BL@DE -- 21 Aralık 2019; 22:22:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: denoboicreamer

Arkadaslar selam herkese. Ben de 3 yildir aranizdayim ancak su hoparlorun bas dengesizligi tizlerin midlerin garipligi oldurucek beni. O yuzden gittim ses kartini degistim soundblaster z aldim pc icin ama yine de bi gariplik var. Neyse seviyorum ben aleti ancak kronik sorunu varmis patliyomus bi sure sonra.

Eskiden olsa, Gigaworks 500 tek geçerdim. Hala aynı kalitede 5.1 üretiyor mu Creative bilmiyorum ama...
  • Dün mediamarkttan 1999’a aldım orada çalışan bir tanıdığımın sayesinde. Yarın yada diğer gün alacağım, kapalı kutu yoktu ellerinde.

Odanın köşelerine tepeye asma şekilde sistem kuracağım bakalım nasıl olacak?

Edit: Hem Tv’ye hem de Xbox’a bağlayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evren7 -- 22 Aralık 2019; 16:2:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren7

Dün mediamarkttan 1999’a aldım orada çalışan bir tanıdığımın sayesinde. Yarın yada diğer gün alacağım, kapalı kutu yoktu ellerinde.

Odanın köşelerine tepeye asma şekilde sistem kuracağım bakalım nasıl olacak?

Edit: Hem Tv’ye hem de Xbox’a bağlayacağım.
    Hayırlı olsun hocam..
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.